Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a tapasztalatok a fülgyertyázásról? fórum

Mik a tapasztalatok a fülgyertyázásról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 37. - Rosewood)
2007. júl. 11. 20:46
Hát nekem van segítség igy nem kell tükörrel türükköznöm! Sajna azért vigyázni kell vele de megéri ....!!!Volt hogy a párom szólt hogy égessem már ki a fülét!Most sajna nincs de valamelyik nap majd összekapom magam és csinálok!
2007. júl. 11. 20:43
Én is haználok, csak a pernye lepottyant valahogy mégis. A pulcsi műszálas, úgyhogy aszagra kaptam fe a fejem. Volt nemiulass! Azóta tükröt tartok magam elé, ha gyertyázom. A párom ki nem állja az illatát/szagát.
36. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 35. - Rosewood)
2007. júl. 11. 16:52
Az bizony nem jó...azért használok alufóliát :-))))
35. rosewood (válaszként erre: 34. - 3c2c8696c4)
2007. júl. 11. 16:04
Bizony... én már égettem ki egyik kedvenc játszós pulcsimat itthon...
2007. júl. 11. 14:45
Nagyon régóta használom, az egész családot és az ismerőseimet is én látom el vele! Főleg fülbe,de köldökbe is szoktam...én úgy tudom és úgy is használom ha muszáj naponta égetem ki amíg erős a gyulladás.Csak arra kell vigyázni főleg télen hogy ne érje hideg és szél!
33. 4b6a2525df (válaszként erre: 29. - Rosewood)
2007. júl. 11. 09:05

Persze, hogy görcsöltél, mert az nem hólyaghurutra van, az petefészegyulladásra jó.

A medveszőlőtea tényleg hatásos a gyógyuláshoz, ha erősen elkapott, de mivel piszokira rossz, igy az enyhébb tüneteknél a rengeteg -de eredeti szárított leveles - zöldtea

32. Loni (válaszként erre: 31. - Rosewood)
2007. júl. 10. 19:16

Van hashajtó hatása is. Én is csak mai ittam (monjuk inkább úgy: kortyolgattam) belőle.

De az van ráírv, hogy ha valaki hashajtásért issza, akkor 2 decit kell inni. A húgyhólyagos betegségekre pedig csak egy decit. (De az is bőven elég...)

31. rosewood (válaszként erre: 30. - Loni)
2007. júl. 10. 18:49
Köszönöm a tanácsokat, Loni, írtam priviben is. A gyógyvíz nem hashajtó? Dédimamánk azt issza. Asszem hashajtásért. Bár abba még nem halnék bele :-)))
30. Loni (válaszként erre: 29. - Rosewood)
2007. júl. 10. 17:15

Ha hólyaghurut, akkor rengeteg tanácsom van.

1. Medveszőlőlevél tea. Iszonyú rossz, kegyetlen az íze, de nagyon hatásos. nagyobb Herbáriákban, bioboltakban lehet kapni, 230-250 Ft/ doboz. Hidegen kell áztatni kb 3-4 órát. Azután inni. Én este szoktam meginni, hogy jó sokat "dogozzon" a hólyagban. A "működési elve az, hogy annyira rossz, hogy a gyulladást okozó bacik is kipusztiulnak tőle.

Megelőzésre is szoktam használni, de már kifejlett betegségnél is segít. (Viszont ha nem műlik el, akkor sajnos marad a gyógyszer, mert a fertőzés felhúzódhat vesemedencére, női szervekre is.)

2. Ferencz József gyógyvíz. Egy deci langyosan reggelente. Ez megelőzésre jó. Szinén szörnyű íze van.


Majd még priviben írok, hogy hogyan lehet elkerülni ezt a nyavalyát. Nekem másfél évbe telt, mire nagyjából kigyógyultam belőle.

29. rosewood (válaszként erre: 28. - 4b6a2525df)
2007. júl. 10. 15:39
Asszem, hogy hólyaghurut...A doki antibiotikumot írt fel, attól seperc alatt rendbejött, de nem akarok hozzászkni, és ilyennel terhelni a szervezetemet. Zöld tea, ok, köszi, ezt is megjegyzem! :-) A sós ülőfürdőt próbáltam, de brrrrrrrrr, csak még jobban begörcsöltem...
28. 4b6a2525df (válaszként erre: 27. - Rosewood)
2007. júl. 10. 15:32
Mit értesz felfázáson? hólyaggyulladást, vagy petefészek rendetlenkedést? Ha hólyagyulladást, akkor igyálsok zöldteát, de nem olyan bolti filterest, hanem szárított tealeválből. Ha petefészkest, akkor vegyél sós ülőfűrdőt.
27. rosewood (válaszként erre: 26. - 4b6a2525df)
2007. júl. 10. 07:48

Köszönöm! Tudom, hogy ez nem a megfelelő, nagy hangsúlyt fektetek a megelőzésre, pl iszom, mint a kacsa, de hajlamos vagyok rá augusztusban is :-(

Amikor szenvedek, bármilyen segítség jól jönne...

26. 4b6a2525df (válaszként erre: 25. - Rosewood)
2007. júl. 10. 07:41
Hát a gyertya legtyen az utolsó, amit felfázáskor használsz, de akkor a szeméremcsont fölé helyezd, kb a hólyagra
25. rosewood (válaszként erre: 24. - 4b6a2525df)
2007. júl. 9. 21:22
Köszönöm a jótanácsot. Fülgyertyából én T.DÉ-t használok mindig. Én is akartam próbálni már olyan területre is, ahol nem jönne ki zsiradék (boka), de még nem tettem meg, mert közben helyrejött. De ki fogom elgközelebb! Mit gondoltok, felfázás esetén hova kell helyezni a gyertyát?
2007. júl. 9. 19:14

Igazából akkor kezdtem kutakodni a gyertyában az elégést követően lévő maradék után, mikor valaki azt ajánlotta, hogy a nagyon fájós térdemet gyertyázzal meg. Meg is tettem, jót is tett neki, csak amikor szétszedtem a filtert ugyanolyan volt, mint pl a fül után. Csakhogy a térdemen lévő bőrszövet sokkal "sűrübb" mint pl a fülben lévő lerakódások, az eredmény mégis egyforma. Ekkor magyarázták el, hogy a gyertya nem illan el, hanem "olvad" Bocs a sok macsakörömért, nem tudom szabatosan kifejezni magam, hosszúra meg nem akarom nyújtani.

Rosewood: Arra figyelj, hogy ugyanolyan márkáju gyertyából jön-e ki a több, ill a kevesebb. Gyártótól függ, hogy mennyi lesz a filterben.


Mindenesetre mindenkinek ajánlom, nagyon jó dolog:) Még a fájós térdre is:)

23. M_Marcsa (válaszként erre: 20. - 4b6a2525df)
2007. júl. 9. 15:08
Köszi.
22. rosewood (válaszként erre: 21. - 4b6a2525df)
2007. júl. 9. 13:35
Na, ezt pl nem tudtam,azt gondoltam, a gyertya nem olvadhat befelé, és nem is teszi, ettől jó. De az az igazság, hogy amikor a doki mosta ki a fülemet, akkor ugyanennyi cucc jött ki, mint amikor gyertyát használok. A köldökömből 28 év élet után elsőre renegeteg lerakódás tisztult ki, azóta csökkent a mennyiség, kb félévente használom.
21. 4b6a2525df (válaszként erre: 17. - Rosewood)
2007. júl. 9. 07:48

Ez az "hogy onnan mi ki nem jön" ne tévesszen meg, mert amit a filterben találsz, annak nagyrésze maga az elolvadt gyertya.

Függetlenül ettől nagyon jó dolog és én is alkalmazom, csak ne ess hanyadt a filterven lévő CUCCTÓL :)

20. 4b6a2525df (válaszként erre: 18. - M_Marcsa)
2007. júl. 9. 07:47
Ez egy elég hosszú, üreges gyertya. Bármelyik herbária jellegű boltban, de ma már nagyobb gyógyszertárakban is lehet kapni. Használati utasítást is mellékelnek hozzá.
19. rosewood (válaszként erre: 17. - Rosewood)
2007. júl. 8. 20:45
Az eszköz a fülgyertya :-) vagy a testgyertya, erről szól a fórum
2007. júl. 8. 19:54
Milyen ez a eszköz? Nem hallottam róla.:(
2007. júl. 8. 19:21
Nagyon meg vagyok elégedve a fülgyertyával! Korábban fülészeten mosattam ki a fülem, de amióta rátaláltam erre az eszközre, már nincs rá szükségem, hanem megelőzésként is használok gyertyát, köldökbe is. hogy onnan is mi ki nem jön... :-)
2007. júl. 6. 22:59
Középfül gyulladásra használtam kamillást (igaz egy jó párszor meg kellett ismételnem, de kúra szerűen alkalmaztam) és segített.
15. kmét
2007. júl. 6. 21:46
nekünk is bevállt és egy barátnőmet a felszurástol mentette meg
14. contu
2007. júl. 6. 21:27
Én a fiamnak is használtam már, és magamnál is alkalmaztam már. Nagyon jó.
2007. júl. 6. 20:26
Én csak jót mondhatok róla,nekem bevált.
2007. júl. 6. 19:46
Sajnos sikerült befelé csordogáló gyertyát vennem. Kék színű kartonon, két fehér gyertya. Kerüljétek az alkalmazását. Ha kéritek a nevét, priviben megírom.
2007. júl. 6. 10:58
Örülök neki lányok hogy pozitív tapasztalattal vagytok a fülgyertyázás íránt.Több félét kipróbáltam én is márkákat nem írok,mind egy elven működik ti. a fülben létrejövő vákum kiszívja a káros anyagokat. A test vagy csakra gyertyák is nagyon hasznosak,régi indián gyógymód,gyógynövényekből csavarták pl. a hoppi indiánok (is).Még hatásosabb ha előtte finoman átmaszírozzátok a fül apukunturás pontjait.Jó gyertya soha nem csöppenhet le,aki fél az tegyen egy alufóliából kivágott korogot a gyertya köré és egy kis tálka víz legyen kéznél.Sok sikert.
2007. júl. 6. 10:37
Én is használtam,igaz a lányomnak,de csak jót mondhatok.
9. Loni
2007. júl. 6. 09:27
Nálunk apu használta. Tök szeptikusan és nagyon rossz hallással ment el a dokihoz. Sokat javult a hallása. És gyak pozitív dolgokat mesélt róla.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook