Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a bölcsikezdésről? fórum

Mik a tapasztalatok a bölcsikezdésről? (tudásbázis kérdés)


18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Chateigne)
2015. okt. 3. 10:27

Addig is levegőn van, és nem a bacikat szívja bent a teremben.

Otthon is altatunk az erkélyen, edz, erősít, szuper.

Arról nem beszélve, hogy az egész kicsik levegőztetése máshogy nem megoldható, őket nem kötelező ugyanis kivinni napközben. (6-12hósak)


Bár a nagylányomnál volt olyan, hogy kértem, hogy ne altassák kint, kb. a 10. középfülgyulladása után.. De egyébként azon meg nem segített más, csak a mandulaműtét végül..

2015. szept. 30. 13:45
Hányan vannak egy csoportban nálatok? Mi a véleményetek az udvaron altatásról? Én nem is tudtam, hogy ennyi helyen altatják az udvaron télen is a gyerekeket, csak most nézegettem a neten.
16. Shadow Angel (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2015. szept. 29. 08:25

Huh az durva.


Összeteszem a két kezem, hogy ilyen problémák nálunk nem voltak.

A bölcsiben mindent megeszik, otthon meg válogat.

Ott csak jót mondanak, dicsérik agyba-főbe, otthon meg égedelem, de valahol ki kell magát tombolnia is. :)

15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Shadow Angel)
2015. szept. 28. 18:49

Jaj, a legkisebbel még nagyon benne vagyunk.

Bár már enyhülnek maguk a betegségek, de azért még nagyon sokat nem megy.


A másik meg, hogy egyébként hogyan fogadja el a bölcsit. Most két anyuka is van, akiknek a gyereke nem akar beszokni, éhségsztrájkolnak, és nem vesznek részt semmiben, csak állnak, néznek. De nagyon durván. Tök kétségbe vannak esve, hogy hogyan fognak így dolgozni, mi lesz a gyerekkel.


Az enyém meg tavaly épp az ellentéte volt, látszólag nagyon jól beszokott, de mart, harapott, azért állt a bál, pár hónapra ki is vettem. Nekünk ez már a második év. A marás alábbhagyott szerencsére, de a torokgyulladás maradt.


Nem egyszerű ez azért.

14. Shadow Angel (válaszként erre: 13. - 4c1a787e8f)
2015. szept. 28. 11:44

Ez igaz. :)


Szerencsés vagy, hogy már nem betegesek.

Én ellentettje vagyok neked/nektek.

Gyerekként szinte sose voltam beteg. Nem tudom hogy óvodából és általánosból hiányoztam e összesen egy hetet.

Aztán 13 évesen mumpsz, 14 évesen bárányhimlő, azóta minden vackot elkapok.

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - Shadow Angel)
2015. szept. 25. 18:22

Nekem 1-2 évig nagyon gáz volt mindegyik. Aztán meg pont a másik véglet, olyanok mint én voltam, hogy szinte sohase betegek.

Nem csak az immunrendszer, hanem az érési folyamat is más.

12. Shadow Angel (válaszként erre: 9. - Chateigne)
2015. szept. 24. 10:52

Előtte egyszer volt csak lázas. :)

Szerencsések vagyunk, nem betegeskedő gyerek.

2015. szept. 23. 18:02

Ezt egy másik hasonló fórumhoz írtam le, de idemásolom, hetente írom le ugyanezt:



5 évet kínlódtam végig a műegyetemen két gyerekkel...


1-2 évig megy ez az 1 hetet bent, 2 hetet itthon cucc.


Ami a nagyobb baj, hogy te is elkapod jó eséllyel, és téged még jobban megvisel.


Kívánom, hogy ne így legyen nálad, de nagyon ez a tapasztalat.


A 4. gyerekem kezdte tavaly. Novembertől májusig nem volt bent 5 napot folyamatában soha. A 4. napon már lázas volt. Pedig már újszülött kora óta edződött a tesóktól. A nyár jobb. Most a második évben már 2 hét bentlét után jön egy otthonülős...


Aztán 2-3 év, és sokkal jobb a helyzet, de ezen általában mindenki átmegy.


Ami az időbeni eloszlást illeti:


Ősszel inkább megfázósak. Aztán pont február-márciusra durvulnak be a dolgok, mert addigra már mindenkiből kimegy minden vitamin. (Gondolj a tavaszi fáradtságra) Pont februártól kb. májusig szoktak lenni a durva hasmenéses, vírusos betegségek, bárányhimlő, skarlát, egyik a másik után...


Talán nyár elején lenne a legjobb kezdeni szoktatni, de az első két tél akkor is nehéz. Meg egyébként sok függ attól is, milyen hideg a tél - ezt már mások is írták. Pont a kemény, hideg tél a jó...

10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Chateigne)
2015. szept. 22. 15:53
Attól függ,előtte mennyire és milyen közösségbe jártatok. Ha rendszeresen mentetek játszóra,játszóházba,talán ott is összeszedett annyi bacit,hogy most nem veszi le a lábáról minden alkalommal.
9. chateigne (válaszként erre: 8. - Shadow Angel)
2015. szept. 22. 13:39
A két hónappal én is kiegyeznék!! Az azért még kivitelezhető. Előtte sem betegeskedett sokat akkor gondolom?
2015. szept. 22. 08:55

Másfél évesen kezdte a fiam a bölcsit.

Az első két hónapban többet volt otthon, mint bent.

Azóta lekopogom, ilyen szempontból nincs baja.

Immunrendszertől sok függ.

7. anya4005 (válaszként erre: 6. - Chateigne)
2015. szept. 22. 07:49
A "taknyolás" addig fér bele,míg áttetsző a cucc. Utána már valami betegség okozza.
6. chateigne (válaszként erre: 5. - Cippora)
2015. szept. 21. 12:41
En is ugy gondolom hogy az orrfolyas talan meg belefer. Kulonben akkor tenyleg nem is jarna a gyerek. Nalunk ez pl a fogzaskor is mindig van, nem is nyugos meg semmi. Hat majd kiderul hamarosan...csak olyan rossz elore tudni hogy fel ev betegseg kovetkezik...
5. Cippora (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2015. szept. 21. 09:23

2 évesen kezdett bölcsibe járni,olyan 4 éves korában kezdte már határozottabban jobban bírni a közösséget,addig rengeteget volt beteg,hiába adtam neki bármit is.

Kis orrfolyással még elvittem,ha köhögött,lázas volt akkor már nem (hányás,hasmenés,egyéb nálunk még nem volt soha) a többség sajnos beviszi tök betegen is (és igen van aki reggel belenyomja a lázcsillapítót és viszi) ezért is beteg ősszel-télen szinte mindegyik.

2015. szept. 21. 07:19
Orrfolyás főleg ilyenkor elég gyakori, minden gyereknél ez megy. De azt érzi a szülő is (mi is), látni a gyereken, mikor olyan az állapota, hogy már nem javasolt közösségbe vinni.
3. 57e437462a (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2015. szept. 21. 07:16

Szia!


Én ott dolgozom. A multivitamin kezdetnek jó, de tényleg hamar összeszedhetik egymástól a betegségeket. Voltak olyan gyerekek, akik az első hónap után már betegeskedett, de ez sok mindentől függ. Fontos, hogy mindig tájékoztasd a nevelőket, ha otthon előfordult hányás vagy hasmenés. Hogy meddig lehet hordani? Nekünk van egy egy éves kislány, szegény elég betegeskedő. Bár most pont táppénzen vagyok, de úgy tudom még mindig jár a gyerek, pedig másfél hete köhög és folyik qz orrocskája. A bölcsiorvos is sokat segít a hetente többszöri látogatásával, tanácsaival.


Viszont láz, rendszeres hasmenés, illetve hányás esetén muszáj szólni a szülőknek, mert ki kell tiltani a gyerkőcöt. Időnként vannak olyan helyzetek, amikor látszik, hogy némely gyermek még nem gyógyult meg teljesen, viszont a szülő sem tud otthon maradni tovább... A bölcsiben könnyen visszaesnek ilyenkor.

2015. szept. 21. 07:01

Igaz,nem bölcsit kezdtünk,hanem ovit,de a betegségek szempontjából talán nincs nagy különbség.

A multivitamin jó,azt adhatod neki nyugodtan,de így is mindent össze fog szedni.

Ha teheted,már az első betegségre utaló jelnél tartsd otthon,hiszen beteg gyereket nem viszünk közösségbe.

Aki nem teheti,az addig viszi a gyereket,míg nem lázas,vagy nincs hasmenés,hányás.

2015. szept. 20. 22:45
Kislányommal nemsoká kezdjük a bölcsit. Mindenki nagyon mondja, hogy minimum fél évig készüljünk fel a betegségekre. Elkezdtük a multivitamint, mást nem tudom tudok-e tenni ez ügyben. Viszont kíváncsi lennék tapasztalatokra, ki mennyire betegedett le eleinte, mikor vittétek még be a gyereket és mikor maradtatok már otthon, stb, bármi ami hasznos lehet. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook