Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Betadine hüvelykúppal kapcsolatban?Mennyire használt? fórum

Mik a tapasztalatok a Betadine hüvelykúppal kapcsolatban?Mennyire használt? (tudásbázis kérdés)


2022. aug. 3. 13:49
Lehet érzékeny vagy rá. Inkább orvossal beszélj mit használj vagy hogy kell-e valami egyáltalán.
2022. aug. 3. 09:20
Kezdetleges hüvelyfolyásom volt, ezért a patikában ezt választottam, Betadin Intima hüvelykup-ot, mert mindenre jó... Felhelyeztem a kupot, olyan égő , maró fájdalmat éreztem, hogy csak ültem a wc-n, szakadt rólam a víz. Nagy nehezen el tudtam aludni, azt hiszem rossz választás volt. Alig tudok ülni, most a körömvirág kenőccsel és kamilla teával gyógyítgatom ....
2013. febr. 21. 20:38
nem rossz ha helyesen hasznalod...sot!
2013. febr. 21. 20:33

Sziasztok!

Látom pár hónapja nem írt senki sem. Ha valakinek szüksége lenne még tanácsra, azt ajánlom, hogy a a betadine "kúra" után használjatok hüvelyi probiotikumot, mert a jó bacikat is kiírtja sajna:( Ha ténylegesen megszeretnétek gyógyulni, akkor kell a probi.. Énis sokáig küzdöttem gombával, de nagyjából egy évig tömködtek minden gyógyszerrel, de egyszer sem használtam hüvelyflóra visszaállítót.Kerestem másik nődokit. Ő meg majdnem hátast dobott mikor meglátott.. Tovább nem untatok senkit, a lényeg, hogy antibiotikumok, kúpok után használni kell a probit. Nem véletlen van az, hogy visszaújul sok nőnek..:(

25. Puui
2012. nov. 25. 13:18

Sziasztok!


Hétfőn kezdtem el csinálni a canesten kombi kúrát, ami ugye 3 napig tart.4. nap még biztonság kedvéért krémmel bekentem. Mára (vasárnap) minden tünetem elmúlt, se viszketés, se égető érzés, se váladékozás, szóval semmi. Viszont tegnap (szombat) mintha rózsaszínes váladékozásom lett volna, az estére elmúlt, de mára (vasárnap) már megint előjött...Szerintetek ez normális?Vagy mi lehet?Minden tünetem elmúlt, semmi bajom nincs, de ez az egy már két napja gyötör..... :(

Kérlek, akinek van tapasztalata, segítsen!

Köszönöm

2012. ápr. 22. 17:08

Sziaszitok!

Én használtam canesten kúpot, utána mondta a dokim,h 4 hét múlva szedjem 2 hétig a betadint. Utána megvizsgál.

Ok. Most kezdem majd a 2. hetet a fránya candidámra, amivel már 1x szenvedtem novemberben. Remélem hatni fog, mert már megbolondulok ettől az egésztől. Éjjelre teszek be én is szárnyas betétet, előtte bevizezem a kúpot és úgy teszem fel. Éjjel jön ki 1 pici, de napközben is mintha rendesen nedves lennék odalenn egész nap. Tudom, hogy van folyásunk, de ez nem olyannak tűnik (pedig színtelen). Ez még mindig a kúp lehet? És érdekes, mert a nemiszervem körül mintha kicsit viszketne, olyan mintha kiakarna jönni a gomba, de nem jön ki. Lehet ám,h képzelődök ezzel kacsolatban. Nyugtassatok meg, hogy "normális" dolgok megyek keresztül.

23. youcus777 (válaszként erre: 22. - Beatriz122)
2012. márc. 14. 19:52
Lehet irritál téged. Engem is kicsit szárított, plusz amikor utoljára használtam és éjjel kimentem wc-re sötétkék cucc jött belőlem. Régebben nem volt ilyen tapasztalatom vele. Kicsit megijedtem, azóta nem használom. Amúgy nem volt rossz a bacikra.
2012. febr. 8. 21:21
hello. én tegnap használtam de nekem ilyen égő csipő érzésem volt a felhelyezésre rá 1órával.és elmentem a wcre és már majdnem feloldodott de kicsit véres is volt. szerintetek?
2012. jan. 11. 14:04
Én nagyon megvagyok vele elégedve! Ugyan nem fertőzésre használtam, csak tisztító kúra képpen 7 napon keresztül. De nagyon tuti! Éreztem az illata sokkal kellemesebb volt, mint előtte, tovább is maradt utána a frissesség odalenn! Az ára is kedvező, 800 Ft. körül van. Annyi, hogy a felhelyezés után nekem azonnal olvadásnak indult, ezért már éjjel is folyt, tisztasági betét ajánlott mindenképpen éjjelre és napközbenre is!
20. Renus80 (válaszként erre: 19. - Lemonchello)
2011. júl. 5. 22:37

Szia!

Azért van pisilés közben is meg után is a nyilalló fájdalom , mert hólyag gyulladásod lehet.

Amit nem csak kúppal tudsz kikezelni.Antibiotikummal is kezelheted de ha nagyon irtózol a gyógyszerektől akkor Walurinalt szedjél.És sok sok folyadék, hogy kimosódjon a hólyagból a baktérium.Közben pedig kezelheted a betadin hüvelykúppal.Amit ha végig csináltad érdemes valamilyen tejsavas, laktóz tartalmú hüvelyzuhanyt használni.Mert a Betadin_nal nem csak a kórokozókat irtod ki de a hüvelyflórádat is tacsra teszed.Én a femifitet használtam, és elmúlt a panaszom.

Jobbulást kívánok neked!

2011. júl. 5. 14:20

Sziasztok!


Nekem is egy ideje fáj,ég,csíp amikor pisilek folyásom is van.Vettem Caneseten Kombit este fel helyeztem az első tablettát aplikátor-ral és be is kentem kívülről,én nem tapasztaltam,hogy ki jött volna pisilés közben a tabletta.

Szóval az a lényeg,hogy végre tünetmentesen aludtam az éjjel,reggel is jól keltem,majd ki mentem pisilni és rögtön megint jött a rettenetes fájdalom pisilés közben és az után is....nem tudom,hogy miért csak reggel érzem a tüneteket.

Ha valakinek van valami ötlete kérem ossza meg velem!!

Üdv

2011. máj. 10. 21:27
Nekem is bevált, pedig csak 4 nap használtam. Aki még nem próbálta a Betadin kúpot, annak ajánlom, hogy vegyen éjszakai szárnyas betétet és olyan fehérneműt amit nem sajnál.
2010. márc. 17. 09:05
Nekem bevált és hogy lekopogjam már egy ideje tünetmentes vagyok :)
2009. ápr. 23. 22:31
A menstruáció alatt tényleg lehet használni a Betadine hüvelykúpot??
2009. ápr. 1. 17:06
Hát ez nem biztató... :( Akkor mi használ?? :S 1 hét még mire megyek dokihoz... Meg fogom tőle érdeklődni, hogy ajánlatos-e ezt a gyógyszert használni.
14. gpetra
2009. ápr. 1. 16:37
Szerintem, ha a canesten nem használ, akkor ez sem fog...
13. gpetra
2009. ápr. 1. 16:36
Nekem akkor írta fel a doki, amikor colival kezelt. Akkor is csak tüneti kezelésre. Én egyszerűen utáltam. Csípett, szúrt, fájt, minden bajom volt vele, arról nem is beszélve, hogy a legnagyobb betét is kevés volt. Viszont a tüneteket némileg csökkentette.
12. 55b1652900 (válaszként erre: 6. - 43d02447da)
2009. ápr. 1. 16:29
Nekem is ez a problémám, hogy éget... Már nem tudom megszámolni, hogy hány Canesten combi-t használtam el... Azt hiszem ki is fogom próbálni a Betadine hüvelykúpot. Egy próbát megér... Örülnék neki ha hatásos lenne!! Az ára is sokkal kedvezőbb, mint a Canesten combi-nak!
2009. ápr. 1. 09:01

sziasztok!

ebből mennyit kell beszedni?gondolom nem elég 2-3 db?

10. efike
2009. márc. 19. 16:49
Nekem mindig bevált, amikor kellett. Pár nap alatt elmúlt tőle a csúnya folyásom és az egyéb kellemetlen tünetek. Nem volt elég éjszakára a tisztasági, hanem rendes szárnyasbetétet használtam!
9. 1247d35ab8 (válaszként erre: 6. - 43d02447da)
2009. márc. 19. 16:47

Passz, én nem gomba miatt használtam.

Sajnos akkor nem tudok segíteni. :(

8. Kriszti0711 (válaszként erre: 6. - 43d02447da)
2009. márc. 19. 16:45
Én használtam a Betadine-t nekem bevált, csak mintha kicsit kimart volna kívülről. És nem árt mellé tisztasági, mert hát ugye barna színű.
2009. márc. 19. 16:43
szerintem jó
6. 43d02447da (válaszként erre: 4. - 1247d35ab8)
2009. márc. 19. 16:41
igazából arra hogy a gombára mennyire hatásos, mert a canestentől elmúlt pár tünete, viszont az az égető fájdalom megmaradt szex közben. Szörnyű..de utálom.
5. 43d02447da (válaszként erre: 3. - Cb4c323adf)
2009. márc. 19. 16:40
Igen. a canesten nem vált be...:(
4. 1247d35ab8 (válaszként erre: 2. - 43d02447da)
2009. márc. 19. 16:39

Szia!


Én használtam már, de más gyógyszerrel kombinálva, úgyhogy azt nem tudom biztosan, mennyire használt. :)

Ártani nem árt, az biztos. :)

Mire vagy kíváncsi?

2009. márc. 19. 16:39
attól függ mire szeretnéd használni...gombára sokkal jobb a canesten-combi
2009. márc. 19. 16:38
Segítség:)
2009. márc. 19. 16:30
Mik a tapasztalatok a Betadine hüvelykúppal kapcsolatban?Mennyire használt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook