Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a tapasztalataitok Bulgáriáról? fórum

Mik a tapasztalataitok Bulgáriáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. ápr. 20. 09:16
eg sosem jartam ott.
2014. márc. 10. 22:00

Köszöntöm a kedves Utazni vágyókat!

Nagyon megkedveltem Bulgáriát, csak ajánlani tudom mindenkinek. Az emberek kedvesek, mosolyogtak és már egész sokan beszélnek angolul, nagy meglepetésemre. A buszos utazástól nem kell tartani, hiszen nagy része éjszaka történik, amikor úgyis alszunk...ami kellemetlen volt, az az, hogy éjjel le kellett szállni a buszról a határon, és át kellett sétálni egy épületen, de végül is ez is kibírható.Aztán az ország kárpótolt mindenért. Először tartottam tőle,mint szláv állam, de aztán megtetszett. Egyébként lehet itt palástolni sok-sok mindent, mégis nálam a pénz döntött, rettenetesen olcsó minden, az élelmiszerek, és a ruházati cikkek is.

Bátran induljanak el, én biztosan visszafogok még ide térni a szeretteimmel együtt. :)

89. s_ildikó (válaszként erre: 88. - Púder)
2013. ápr. 23. 08:25
Szia! Köszi szépen az infót.
88. Púder (válaszként erre: 87. - S_ildikó)
2013. ápr. 17. 09:11

Szia, mi tavaly voltunk másodszor Bulgáriába, de nagyon rossz szálláshelyet fogtunk ki. A neten feltétlenül nézd meg, vagy menj be egy utazási irodába, mert a vonatállomás szerintem nagyon messze van Naposparttól. Mi először kocsival mentünk, tavaly viszont repülővel. Tavaly busszal közlekedtünk, amikor a vároközpontba akartunk bemenni, egy kicsit szórakozni. A Hotel Bajkál, ha jól emlékszem pont a központban (úgy értem, ahol legalább van élet,mozgás)és emlékeim szerint, nincs messze a tengerpart sem. Egy biztos, Várnába a Delfináriumba nem érdemes bemenni, mert az ugyan olyan, mint 20 évvel ezelőtt, ráadásul jó messze van Naposparttól (kb. 1, másfél óra), elég kanyargos, szerpentines úton kell végig menni.

Tavaly egy 3*-os All.incl. szállodában voltunk és borzasztó volt a kaja. Normális étel nem is volt, ráaduásul nem volt saját partszakasza. A medencét inkább nem használtuk, hiába volt szép tiszta a vize, láttuk, hogy naponta mennyi klór mennyiséget tesznek bele, valamint, hogy minden második gyereknek géz van a fülébe (gondolom jó kis hallójárat gyulladás, ami aztán az egész nyaralást tönkre is teheti)Viszont Nessebarba szerintem egyszer feltétlenül érdemes elmenni, rendes buszjárattal, ne a kisvonattal, mert az nagyon drága. Egyébként én szeretem Bulgáriát, a gyerekeim ezek ellenére is visszavágynak. Nem olyan sós a ternger, tiszta, sekély, homokos. Nagyon jók az ugráló várak, a gyros, a palacsinta.

2013. ápr. 13. 19:48
Sziasztok!junius végén megyünk a napospartra nyaralni a Hotel Bajkálba,tud valaki infot mondani a szállodáról,a kajáról ,tisztaságról stb...elöször megyünk külföldre 3-gyerekkel,vonattal megyünk és tud valaki tippet hogyan menjük el a szállóig?Taxival vagy busszal nem tudom a szállodának van-e transzferje.köszi elöre is a segítséget
86. Csilla71 (válaszként erre: 85. - Csilla71)
2012. júl. 26. 22:45
Egyébként röviden mi Nesebár és Sveti Vlas között voltunk. Csendesebb nyugodtabb szállásunk volt egy appartmanban, amivel maximálisan elégedett voltunk. Nesebárba is be tudtunk a szállástól sétálni, igaz jót sétáltunk és Sveti Vlas 10 percre sem volt gyalog. Én is azt olvastam, hogy csak Pomorin vannak nagy áruházak. Nesebárban is van Penny és Lidl. Igaz mi csak a Pennyben voltunk, de láttam kitéve a Lidl táblát. Aki Nesebárba vagy a közelébe megy innivalót mindenképpen ott vegyen illetve más élelmiszert, is, mert nagyon olcsó (ajánlom még az akciós naptejüket is) :) Zsúrkenyérhez hasonló kenyerük van, legalábbis méretre, 1-2 leva között van az ára. Nem emlékszem a nevére amit mi vettünk, de asszem a zacskója piros-sárga színű volt az finom. Szóval aki az innivalót ott vásárolja sok levát megspórolhat. Egyébként a Nesebári aquva parkkal szemben van, azt úgyis reklámozzák folyton a kezedbe nyomják merre van :) Ha valakinek kérdése van még bátran tegye föl, remélem tudtam segíteni.
2012. júl. 26. 22:40

Szia!

Én most jöttem haza 22-én éjszaka a Napospartról. Mi autóval voltunk. Mi érdekelne pontosan, írd meg és szívesen válaszolok! Csak olyan kérdésre tudok válaszolni ami nem a ti szállásotokkal, illetve a repülővel kapcsolatos. Várom kérdésedet, de bárki kérdezhet.

84. Bajmoka (válaszként erre: 77. - 2e94d4a45e)
2012. júl. 22. 23:23

Sziasztok, augusztus elején megyünk repülővel. Egyelőre nem sok infónk van, pedig ismerősnél foglaltam le, de sem ő, sem a fő utaztató nem válaszol a kérdésekre. Nincs idejük, majd visszahívnak, majd kapunk levelet,....stb. Valaki tud hasznos tanácsokkal szolgálni?

Röviden: család két gyermekkel (5 és 1,5 évesek), repülővel, aparthotelbe (elvileg 4 csillagos), all inc ellátással. Nem tudjuk, hogy kapunk-e babaágyat, nem tudom mekkora babakocsit vihetek (3 kerekűm van vagy egy kényelmetlen rohamkocsi), kell-e betétet/kauciót fizetni (150 euro)? Érdemes-e valamilye kirándulásra menni? Mit ajánlanátok, ami a gyermekeknek is élvezhető?

2011. júl. 23. 14:57
Nem csak spar, de penny és lidl is van Pomorinin.
2011. júl. 22. 20:23
Sziasztok! Mi tegnap érkeztünk Obzorba,Várna mellé, nagyon szuper minden,meleg van,olyan 30 fok.Szerbián keresztül jöttünk autóval Szolnokról kb.16 h. volt az út 1 óra alvással. Spar áruház van,olcsóbb mint az otthoni, a gyümik isteni finomak,már az út mellett ahogy jöttünk árulták.Nem érdemes kaját hozni.Az étterem is olcsó,ma pizzát ettem kb 800 ft. volt.Sok fajta saláta van. Csüt.-től Sozopolban leszünk még 7 napot.Esetleg ha valakinek van kérdése....Ja és vifi is van a szállodában.Sziasztok Anita
81. valcsi (válaszként erre: 80. - Valcsi)
2011. júl. 21. 21:42
Bocsi! rossz helyre másoltam:)
80. valcsi
2011. júl. 21. 21:41
2011. júl. 19. 16:03
Mi most érkeztünk haza. Nagyon jól éreztük magunkat. Vonattal mentünk, Romanián át. Csodaszép.
2011. júl. 19. 14:47

Sziasztok! Én idén augusztus elején megyek Bulgáriába (Burgasz és környéke). Szüleim legutóbb Várnába voltak, kb 20-25évvel ezelőtt nászútként:D Gondolom azóta nagyon sokat változott a környék. Családom olyanokat mesélt, hogy alig volt akkoriban szupermarket, csak oroszul tudtak az emberek és hát nem volt semmi üdülőövezet. Nem úgy, mint most gondolom:) Már nagyon várom az utat:) Még sosem voltam Kelet felé:) Inkább Nyugatra utaztunk.


Tudom, hogy későn írok (csak nem rég regisztráltam) de Vikasz 68.hozzászólásához csak annyit fűznék, hogy most már van autópálya Romániába, de kb csak 30km és csak Kolozsvárt kerüli meg asszem. Szal nem nagy szám, a mellékutak sem lettek jobbak azóta.

2011. jún. 28. 09:45

Valaki megy esetleg az idén Bulgáriába?


Nagyon abbamaradt ez a fórum...

76. CsillagTM (válaszként erre: 10. - Zsuzsa88)
2010. aug. 17. 14:47
:S mi szeptember közepén/elején megyünk, az akkor para?
75. CsillagTM (válaszként erre: 74. - Mandella)
2010. aug. 17. 14:46

akkor írj nekem:)


esetleg a Sunny Garden/Central Plaza nevű helyeket ismered Naposparton?

2010. jún. 10. 19:42
mi 2007-ben voltunk ott, és nagyon-nagyon pozitív, tetszett! ha vki kíváncsi valami bővebbre, szívesen írok, válaszolok
2010. jún. 10. 19:28

Sziasztok,



Nem tud valaki véletlenű egy nagyon olcsó tranzitszállást Sofiában, vagy környékén?


Esetleg olyat ahova kutyust is beengednek? A kutyus 3 kg.


Semmi reggeli nem kell, tényleg csak aludni szeretnék. Este érkeznénk 9-10 körül, és reggel 6kor már mennénk is tovább!


köszönöm:


Adri

2009. júl. 27. 19:37
Nekem nem jött be, így nem ajánlom senkinek.
2009. júl. 2. 10:09

Én most jöttem haza Bulgáriából. Fú, nagyon nagy élmény volt. Barátnőmmel ketten voltunk, de egy percet sem unatkoztunk, az idő jó volt, meleg volt, a víz is kellemes, sekély. Éjszaka nagy élet az utcákon, bárok, éttermek, diszkók egymás hegyén-hátán. A pincérek, eladók nagyon kedvesek voltak velünk. A szállásunk is fain volt. És tényleg nem drága semmi. Az éttermekben a kaja mellé az italt a legtöbb helyen ingyen adják, bárokban egy koktél áráért (durván 900 ft) kettőt adnak. Nagyon sok koppintott jó minőségű márkás ruha olcsón. Hát tudtunk vásárolni mit ne mondjak... :D

Jó volt nagyon! :)

70. vikasz
2009. jún. 26. 15:02

Sziasztok!

Valaki megy július végén Bulgáriába?

Most nézem, hogy ott egy all inclusive 4+ csillagos hotel kevesebbe kerül mint olaszban egy apartman.

2009. jún. 12. 10:19
Mi már csak azt nem tudjuk, hogy a reptérről hogy jutunk ki Napospartra... Állítólag indulnak menetrendszerinti buszjáratok. De azok nem a reptérről hanem a városból indulnak. A taxi pedig valószinű nagyon drága. De remélhetőleg valami megoldást csak találunk... :S :)
68. vikasz
2009. jún. 11. 21:11
Én úgy tudom, hogy Románián keresztül jópár órával hosszabb az út (nem akarok hülyeséget írni, de mintha 10 óra különbséget olvastam volna), mert ott egy méter autópálya sincs. Szerbián keresztül gyorsabban lehet haladni.
2009. jún. 8. 14:29

Hát sajnos én személyszerint nem tudok tanácsot adni. Most utazok először Bulgáriába, viszont mi repülővel megyünk.

De szerintem ha amúgy is a román határ közelében laktok, meg arra "olcsóbb" rövidebb is, akkor én inkább azt választanám. Nem mindegy azért se pénzben, se időben...

2009. jún. 7. 12:16
Mi kocsival megyünk, de még nem döntöttük el,h Románia vagy Szerbia felé menjünk. Szerbia felé 300km-rel több az út és ahogy utánanéztem több autópályadíjat is kell fizetni, mégis azt olvasom több helyen,h arra jobb menni. Igaz mi itt lakunk a román határ közelében, lehet nekünk ezért van közelebb. Ti mit tanácsoltok?
2009. jún. 3. 07:10

Mi 8 napra megyünk, Napospatra..


[link]

2009. jún. 2. 18:42
Ti hol fogtok megszállni? El tudnád küldeni nekem a linket? Én arra gondoltam,h Sveti Vlas-ban kellene, mert úgy tudom az közel van a Naposparthoz, és ott lehet olcsóbb. Mi kb 10 napra mennénk.
2009. jún. 2. 18:40
Azt én is hallottam,hogy a napernyőért kell fizetni, de hogy maga a strand fizetős lenne, azt nem tudom... de nem hiszem... lehetséges, hogy vannak olyan jól kialakított részek elkerítve, amiért pénzt kérnek, mint mondjuk Siófokon a Beach House...! :D Erre tudok csak gondolni... :)
2009. jún. 2. 17:07

"Amit jó, ha tudunk a Napospart vagy az Aranyhomok strandjairól, hogy nem ingyenesek! A part tele van napernyőkkel egy ilyen napernyő alá tudunk behúzódni, amiért el is kérik a napi 8-10 vagy több levát."


Én ezt olvastam ma itt a neten. Ez igaz? Nem lehet úgy lemenni a partra,h 1 törölköző + 1 táska és letenni a partra és irány a víz. Fizetni kell mindenféleképpen?

kempingek találhatók itt? Mert keresgélek, de nem nagyon találtam még semmit. Nekünk olyan szállás kellene ,ami kijön 100.000ből 2 főnek benzin költéggel együtt. Lehet ilyet találni?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook