Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1339. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1337. - Sylvia81)
2011. okt. 26. 16:17

">>A felesleg a vizelettel kiürül a szervezetből<<, szóval túladagolni nem fogom"


Attól még túl lehet adagolni, bár általában nehezebb. Az E-vitamin (zsíroldékony létére) és a C-vitamin is elég gyorsan kiürül, ugyanakkor a nagy bevitel feltehetőleg növeli a daganatos és szív-ér rendszeri megbetegedések gyakoriságát. Sok olyan öszefüggés lehetséges az antioxidánsokkal kapcsolatban, amiket ma még nem látunk át eléggé, ezért jobb óvatosnak lenni.

Ezért is nem ajánlják a nagy dózisú antioxidánsbevitelt.

1338. Pan Dóra (válaszként erre: 1333. - Sylvia81)
2011. okt. 26. 15:22

Én a kizacskózott napi adagos alapot szedem, mert a vörösbab színű egyformához (amiből 6-8 a napi adag) nem volt bizalmam. Ebből következően színezőanyag az enyémben nincs. A vizeletem citromsárga és büdi, de kit zavar ez a jótékony hatások mellett.

Én is 168 cm vagyok, 51 kilósan kezdtem szedni, de 57-nél "leszabályzott" a szervezetem, és nem megy feljebb :))) Igaz, enni is kellene rendesen, de az szerintem egy rossz szokás, és felesleges időtöltés :)

1337. Sylvia81 (válaszként erre: 1336. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 26. 10:58

Köszönöm a pontos választ!

Wiki szerint ez a B2 vitamin. "A felesleg a vizelettel kiürül a szervezetből", szóval túladagolni nem fogom. :D


És nem jártam túl messze az igazságtól színezőanyag-ögyben sem. Szintén Wiki: "Sárgás, narancssárga-sárga színe miatt gyakran színezőanyagként használják elsősorban bébiételek gabonapelyhek, szószok, sajtok, gyümölcsitalok készítésénél. Nehéz oldékonysága miatt vitaminbevitelre inkább a riboflavin-5'-foszfátot (E101a) használják, bár ennek előállítása költségesebb."

1336. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1334. - Anthico)
2011. okt. 26. 07:35
A riboflavin (flavus - sárga) színezi el elég erősen.
1335. globus (válaszként erre: 1329. - Sylvie77)
2011. okt. 25. 23:27
Hálózati termék?
1334. Anthico (válaszként erre: 1333. - Sylvia81)
2011. okt. 25. 23:23
A kiürülő vitaminok színezik a vizeletet. Valamelyik B-vitamin szeret elég durva sárga vizeletet produkálni. Ez minden erősebb vitaminkészítménynél így van, nem burkolat és színező anyag (az miért is lenne a multiban?) kérdése :)
1333. Sylvia81
2011. okt. 25. 22:21

Még egy kérdés, szintén a 8as alapról:

Nektek nem színezte el a vizeleteteket?

Nekem átlátszó szokott lenni a napi 2-3 liter folyadék mellett, de ha az alapot beveszem, utána 1-1,5 órával ugyanolyan sárga, mint a tabletta...

Gondolom, a színezőanyag lehet a ludas.

És a külső burkolat ízével sem vagyok kibékülve...

1332. Sylvia81 (válaszként erre: 1331. - Szimba)
2011. okt. 25. 22:17

Én is megállapodtam magammal 4ben. A bajom ezzel az adaggal igazából az, hogy vitaminokból 1 darabban is több van, mint az RDA (ami ugye a napi minimum), viszont pl. ásványi anyagokból van, aminek az RDA-ját a napi 8 sem fedezi...

Én eddig még nem híztam. A családom szerint alsó hangon 2 kiló kellene rám, de nem ártana több sem (utóbbit a nemsovány családtagok hangoztatják, szóval azt annyira nem veszem komolyan).

A 168as magasságomhoz 51-52 kiló vagyok, ami BMI szerint már alultáplált...

1331. szimba (válaszként erre: 1325. - Sylvia81)
2011. okt. 25. 19:58
Rá kell írni az 1 db-ot, mert az a "szabályos", a 8 tabletta pedig dr. Lenkei személyes ajánlása. Én egyébként csak 4-et szedek egy nap,a negyvenpár kilómhoz szerintem annyi is bőven elég. Viszont megint híztam 3 kilót, mióta szedem... Most ugyan rámfért bőven, de remélem, meg is áll, amikor kell.
2011. okt. 25. 17:03

"Két nemrég megjelent tanulmány is aggályokat fogalmazott meg a vitamintartalmú kiegészítők biztonságosságát illetően, és rengeteg megválaszolandó kérdést vetettek fel."


[link]

1329. sylvie77 (válaszként erre: 1325. - Sylvia81)
2011. okt. 12. 22:00
Szia! Én is szedtem a Lenkeit, de egy idő után egyszerűen nem kivánta a szervezetem, hogy bevegyek belőle akár csak egyet is. Sajnos mesterségesek ezek a vitaminok adalékanyagokkal együtt, amikre semmi szükségünk, sőt inkább megszabadulni akarunk tőlük. Egy ideig nem is szedtem semmiféle vitamint, elegem volt a tablettákból, kapszulákból. Nemrég rátaláltam a MonaVie gyümölcs juice-ra, ami tele van antioxidánsokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal, polifenolokkal, fitonutriensekkel, omega 3,6,9-cel egyszóval mindennel, amire az egészséghez szükség van és ami emellett fantasztikus, hogy 100%-ban természetes és 100%-ban fel is szívódik, azonal bekerül a véráramba és 20 perccel a fogyasztás után már ki is lehet mutatni. Nagyon örülök, hogy rátaláltam és ajánlom mindenkinek! :)
2011. okt. 11. 15:59

[link]


Jóég!!!

1327. Sylvia81 (válaszként erre: 1326. - Pan Dóra)
2011. szept. 14. 23:20

Köszönöm szépen!

Ahogy én elnéztem, ha beveszem azt a 8 szem vitamint, az lórúgás lesz a korábbi aktiválomhoz képest. :)

Majd még meggondolom kb. holnap délutánig, hogy milyet vegyek...

1326. Pan Dóra (válaszként erre: 1325. - Sylvia81)
2011. szept. 14. 19:29
Az alap vitamincsomag többféle kiszerelésben kapható. A kapszulásból napi 6-8 db-ot kell bevenni, de nekem ehhez nem sok bizalmam volt, ezért visszatértem a klasszikus alapnak nevezett csomaghoz, amiben 7 különböző tabletta van 1-1 napi adagba csomagolva.
1325. Sylvia81
2011. szept. 14. 19:20

Sziasztok!

Szeretnék Lenkeis multivitamint venni, de kicsit elbizonytalanodtam az adagolásban...

A honlapon nézegettem, és a tablettás alapnál ezt találtam: "A termék címkéjén látható „8”-as emlékezteti Önt arra, hogy az alapszintű Dr. Lenkei Életerő Recept hatóanyag tartalmát 8 tabletta biztosítja."

Lentebb viszont ez van: "Ajánlott napi fogyasztási mennyiség: 1 db tabletta."


Akkor ez most hogy is van?

1324. Picilány13 (válaszként erre: 1323. - Anthico)
2011. szept. 13. 15:59

Nekem minden nap ad a kisfiam mikor ő is veszi be, már mondani se kell neki, és nem éreztem hogy érzékenyebbé vált volna a fogam, vagy bármi.


És még mindig azt gondolom, az édességek sajnos, sokkal ártalmasabbak, ez legalább hasznos. Bár attól még a nagymama édességet fog neki venni :)

1323. Anthico (válaszként erre: 1322. - Picilány13)
2011. szept. 13. 15:31

Az igaz, h szükséges van vitaminra, de a c-vitamint aszkorbinsav formájában juttatja az ember a szervezetbe, ha így tablettásan szedi. Így viszont tömény adag, és bizony mar. Az már kérdés, h a szervezetbe jutva örömmel hasznosítja a szervezet a fogakba beépülve, de nem kívülről.

A nyál feloldja és bizony így szinte mindenhova eljut a szájban. Nem hiába hívják fel a figyelmet a rágótabletták leírásában, h alaposan ki kell mosni a szánkat (öblíteni vagy fogmosás), h elkerüljük a fogak romlását.

Próbáld ki, h elszopogatsz egy ilyet és érezni fogd a fogakon is, h más az érzés. Legalábbis én emlékszem, h mikor utána mostam fogat, érzékenyebb is volt a fogam. Ez persze elmúlik, de akkor is hat a fogakra napi szinten.

1322. Picilány13 (válaszként erre: 1320. - Anthico)
2011. szept. 13. 12:26

A fogaknak pont hogy kálciumra és C vitaminra van szükségük :) Nem mar :) És alig érintkezik a fogakkal, hisz szinte rögtön elolvad a szájban, tudom mert én is szedem.

Anyukaként veszélyesebbnek tartom a nyalókákat, a kemény cukrokat, azok sokkal de sokkal jobban roncsolják a fogakat mint egy C vitamin. Én nem tartom veszélyesnek ne haragudj. :)

1321. gagyilovag (válaszként erre: 1317. - Picilány13)
2011. szept. 13. 07:03
köszi a választ
1320. Anthico (válaszként erre: 1317. - Picilány13)
2011. szept. 12. 09:50
Rágótablettával vigyázni kell, mert az aszkorbinsav károsítja a fogakat, mivel sav. Rágótablettánál pedig elég sokáig érintkezik a fogakkal, keveredik a nyállal. Finomnak finom, de attól mar. :/
1319. Picilány13 (válaszként erre: 1311. - Gagyilovag)
2011. szept. 12. 09:36
Teljesen egyetértek veled :(
1318. Picilány13 (válaszként erre: 1310. - Pan Dóra)
2011. szept. 12. 09:30

Kedves Dóra, a napi vitamin csomagok valóban nem rózsaillatúak... :) de ez a B vitamintól van. Ezt érezheted, ez színezheti szép sárgára (egészséges sárgára) a vizeleted.

Az a csúnya, hogy ezt a "szagot" mindegyik vitamincsomagnál éreznünk kéne, ez is bizonyítja, hogy nem tesznek a gyógyszertári vitaminba eleget :( te meg megveszed, és csodálkozol: mért lettem beteg???

1317. Picilány13 (válaszként erre: 1312. - Gagyilovag)
2011. szept. 12. 09:28
Az én kisfiam is ovis, 5 éves :) Ő a Folyékony Vitamint fogyasztja, naponta 1-2 evőkanállal, mellé 500 mg-os C vitamint, narancsos rágótablettát. Nagyon szereti az ízét. :) Időnként szed hozzá még vasat, ami gumimaci alakú és ízű, remek ötletnek tartom hogy a gyerekek észre se veszik hogy vitamint kapnak, azt hiszik édesség :) de mégis hasznos :)
2011. szept. 12. 09:25

A só nagyon nagyon fontos az emberi szervezet számára, fontos hogy jól be legyünk sózva :D

Só védi a sejteket és különösen az agy sejteket az elsavasodástól.

A vesének szüksége van sóra, fontos az izomzat és az erőnlét fenntartásához.

Só csökkenti a szívritmus zavarokat és fontos szerepet játszik a vérnyomás szabályzásában.

A só szükséges az emésztéshez, a tápanyagok felszívódásához. A só megvéd a visszerek és a hajszálér repedéstől. Én nem is értem az emberek mért élnek só és zsírszegény diétákon, mért nem adják meg a testüknek ami jár? ami a működéséhez szükséges? a só, a bőséges folyadékbevitel alap dolgok, és mindenki számára elérhető :)

1315. Anthico (válaszként erre: 1314. - Dude)
2011. szept. 12. 08:49
Nézelődj Scitec Nutrition és BioTech termékek között. Elég sok éve stabil, világmárkák és fele annyiból ki tudod hozni a Lenkei vitamincsomagoknak megfelelő vitamincsomagokat.
1314. dude
2011. szept. 12. 08:38

Sziasztok! Elegem van az örökös termékhiányból! Kérlek adjatok ötletet más viatminforgalmazókra mert hiába esszük és szeretjük a termékeiket szarnak a fejünkre a problémákkal kapcsolatban és örökké hiányos a készletük. Elég volt ebből a társaságól, de akkor most honnan tudnánk beszerezni a vitaminokat hasonló dózisban?! Van ötletetek?

Köszi!

1313. Pan Dóra (válaszként erre: 1312. - Gagyilovag)
2011. szept. 11. 14:04
Bár én magam szedem, gyereknek nem merném adni, sem kismamának.
2011. szept. 11. 08:25

Másik téma:

Gyereknek Lenkei vitamin.

Ti mit ajánlotok?

Az oviba mindig elkap valamit.

Az 500mg c vitamin+csipkebogyó rágótablettára mi a véleményetek?

2011. szept. 11. 08:22

Saját véleményem:

A Lenkei vitaminok jók!

A gyógyszergyárak,érdekből támadnak,mindent ami sérti,vagy veszélyezteti az ő profitjukat!!!!!!!!

Jelenleg nagyobb a bevételük mint az olajiparnak!

Bármit elhitetnek az emberekkel,a reklámjaik által,mivel van pénzük!

Ha valami jó azt egyből negativ színben tüntetik fel,Ártalmasnak kikiáltva!

Ha véletlenűl túl hatékonyra sikerűl egy szerük akkor hamarosan csökkentik a hatóanyagot benne.

Saját tapasztalat:

Elocom 1% kenőcs,már csak 0.1% lehet kapni.(a pikkelysömöröm az 1%-tol hosszú időre elmúlt,a 0.1%-tol csak néhány napra tünetmentes,vagy enyhébb megjelenésű!

Csak ennyit.

Nekem segített néhány ismerősömnek a Lenkei vitamin(pl tüdőrák kiegészítő kúra napi 6000mg c vitamin+darált cékla stb naponta,jelenleg tünetmentes,eltünt a daganat.

1310. Pan Dóra (válaszként erre: 1307. - Szimba)
2011. szept. 10. 14:11

Én az alapot szedem kúraszerűen. Szedtem hosszabb ideig is, de a szaga egy idő múlva átüt a bőrömön, és én büdösnek érzem.

Nem növeli az étvágyam, és tartom tőle a súlyom, ami azért fontos, mert ha stresszelek, elfelejtek enni. :( Elmúltak az izületi fájdalmaim, nem érzem meg a frontokat, és kipárnázza az idegeim.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook