Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a tapasztalaotk a Prémium Évek Programban való résztvétellel kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalaotk a Prémium Évek Programban való résztvétellel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 28. 14:17
Én már egyszer korábban intéztem és lett ügyfélkapum, de azóta sem foglalkoztam vele. Igazából nem is tudom, hogy él-e még. De mindjárt utána keresek.
2013. aug. 28. 13:29

[link]

és itt a lényeg:

[link]


Ügyfélkaput tök egyszerűen lehet csináltatni az önkormányzat okmányirodájában. Személyi és lakcímigazolvány kell hozzá.

Mire hazamész már ott van a gépedben.

Aztán nekiállhatsz böngészni, hogy miként kell csinálni.

Ki se kell tenni a lábadat otthonról. A választ is elektronikusan kapod meg.

Én az özvegyi nyugdíjam feléledését intéztem így. Nagyon hamar jött a válasz és a határozat. Meg voltam elégedve vele.

2013. aug. 28. 13:20

Ez nekem teljesen hihetetlen! Ez nem lehet! Itt próbáljunk informálódni:

[link]

sok okosságot meg lehet tudni.

23. Katinkaboszi (válaszként erre: 22. - 408020f45e)
2013. aug. 27. 23:26

De hát ez kész hülyeség, már bocsánat, de kijött.

Maguknak tennének jót ezzel, hiszen amikor valaki nyugdíjba megy, nem kellene rohangálni mindenhova, jóval a nyugdíjazása megkezdése után, mivel időben ott lenne az összes papírja :(

Sok ember lesz kénytelen emiatt a nyugdíjazását jóval később elkezdeni. áh :(


Jah és még azt is hallottam a rádióban, hónapokkal ezelőtt, hogy csak pénzért lesznek hajlandóak kiadni, ha kéri valaki :(

2013. aug. 27. 20:59
Sajnos nem tudtam meg semmit! Megszüntették azt, hogy az ember szabadon kiszámoltathassa a szolgálati idejét! Azt mondta egy ügyintézőnő a telefonba, hogy ha beadom a kérelmem nyugdíjazásra, akkor kiszámolják és legfeljebb elutasítják a kérelmem, mert nincs meg a 40 évem! Nagyon meglepődtem, hiszen azt gondolom, jogom van tudni, hogy mennyi szolg. időt tartanak nyilván a nevemen?!
21. branik61 (válaszként erre: 20. - 408020f45e)
2013. aug. 27. 18:34
Sok szerencsét! :-)
20. 408020f45e (válaszként erre: 19. - Branik61)
2013. aug. 27. 09:22
Igen! Ma szünnap van, de holnap bemegyek!
19. branik61 (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 21:46
Szerintem meg a legjobb, ha rákérdezel a nyufigban amikor úgyis bemész a szolgálati időd kiszámítása miatt.
18. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 21:38
Ha nappalin végezted, akkor nem.
17. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 21:36

Járj utána, mert ha nem kell már sokat dolgozz, inkább menj el nyugdíjba, bár az is minden évben másképpen számolódik.

Pár éve még a bruttó fizetés után számoltak, rá következő évtől már nettó után jár.

Közalkalmazottaknál sajnos, mert csak nálunk van a prémium évek, minden évben más szorzó van.

16. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 21:31

Én is közalkalmazott voltam, nekem is annyit adtak az első perctől az utolsóig, még a munkaügyön mondott jutalmat, ami egyetlen lehetőség lenne egy kis pótlásra, sem adták meg, széttárták a kezüket, sajnos, mondták.

Hát én is úgy gondoltam, semmi túlmunka, ami 12, az 12. :)

2013. aug. 26. 19:27
Meg is néztem az ügyfélfogadási időt, de pont holnap szünnap! De nem fogok megfeledkezni róla, majd szerdán bemegyek!:)
14. branik61 (válaszként erre: 10. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 18:58
Ha már kitalálták a nőknek ezt a 40 éves dolgot, akkor ki kell használni! Mindenképpen add be a kérelmet a nyufig-hoz, hogy számolják ki az éveidet!
13. 408020f45e (válaszként erre: 12. - Branik61)
2013. aug. 26. 18:57
De akkor ő már dolgozott is, tehát ez munkaviszony. Én pedig nappalin végeztem.
12. branik61 (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 18:55

Azt hiszem igen!

A fodrászomnál elismerték a tanulóéveket és az akkori szakmai gyakorlatot is. Ennyi erővel a főiskolát miért ne??

2013. aug. 26. 18:44
A 40-hez elismerik a főiskolát?
10. 408020f45e (válaszként erre: 9. - Branik61)
2013. aug. 26. 18:43

A 40 évhez is kell még 3év.(tanév)

Érdekes a felvetésed, ezen még nem gondolkodtam. Be akarok menni majd kiszámoltatni az éveimet és abból akkor majd kalkulálni lehet, hogyan éri meg jobban. De van igazság abban amit mondasz.

9. branik61 (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 18:29
De miért várod meg azt a plusz 2 évet? 40 éves munkaviszony után elmehetsz azon az alapon, hogy 40 évet dolgoztál! Ebben az esetben 2 évvel kevesebb ideig kapod a 70 %-os bért. A nyugdíjad jobb lesz. Szerintem.
8. 408020f45e (válaszként erre: 7. - Branik61)
2013. aug. 26. 18:13

Engem is hitegettek,de én nem jószántamból vagyok benne. Egyszerű sarokba szorításos módszerrel. Azt is meg kell, hogy mondjam, nagyon nem tetszik azóta sem! Szívesen mennék el 100%-os munkába, de ez nem egyszerű. Én nem gyártok ilyen-olyan magyarázatot, hogy "hurrádejónekem", csak azért, hogy mások ne lássák, mennyire pocsék a helyzetem. Ahol csak tudom, elmondom, hogy úgy érzem valaki nagyon alámásott és hogy úgy érzem nagyon kitoltak velem!

Valakinek, valakiknek nagyon nem tetszett, hogy azon a helyen voltam, ahol vagyok most is, mert közben megváltozott a rendelkezés és az általuk tevezett 2 évből végül 7 lesz. Tehát nem jött be a számításuk.

2013. aug. 26. 14:29
Na hát én egyáltalán nem vagyok megelégedve, mert nekem azt mondták fogadd el jól fogsz járni! Nem jártam jól egyáltalán! A fizetésem 70 %-át kaptam a prémium évek alatt, aztán a nyugdíjat is ennek megfelelően számolták. Tehát NEM A 100 %-os béremmel, ahogy ígérték!!! Mehettem utána már fűhöz-fához, mindenki mosta kezeit. Ha előre tudom, hogy az alacsonyabb bérrel fogják számolni a nyugdíjamat tuti nem mentem volna bele! Még jó, hogy csak 1 év volt és nem több! Ez 2008-ban volt, akkor januárban mentem nyugdíjba. Ráadásul akkor egyébként is olyan év volt, hogy a nyugdíj kiszámításán változtattak, persze a nyugdíjasok kárára. Barátnőm (osztálytársam volt a középiskolában) előtte 2007. októberben ment nyugdíjba, ugyanolyan végzettséggel, hasonló munkakörökben dolgozott, ugyanannyi ideig és a nyugdíja a duplája lett mint az enyém. Hát így menjetek el prémium évekre és így bízzatok az ígéretekben.
6. 408020f45e (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2013. aug. 26. 13:32

Ha letelik, nekem 42 évem lesz ledolgozva.

Most a régi fizum 70%-át kapom. De azt senki sem tudja megmondani, hogy igazából hogyan lesz majd kiszámítva a majdani nyugdíjam. Sajnos a bérem betonba van öntve, ha mindenkinek emelnek, az enyém akkor is ennyi fog maradni. Közalkalmazottként egészen máshogy vagyok, mint egy irodai dolgozó.

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 13:25

MOndom én itt is szívesen, lehet másnak is van rá szüksége, vagy lesz.


Nekem tavalyelőtt, a születésnapomon járt le az öt évem, amikor még kötöttük a szerződést, elég volt az 59 év és a 38 év munkaviszony, vagy 39, már nem emlékszem.


Semmi nem jár, kivéve a fizetést, a szabadság, ami nem olyan néven fut és jár rá fizetés is, mivel csak elengednek, tehát olyan, mintha dolgoznál.


Heti 12 órát kell dolgozni, ahogy neked és a munkáltatódnak is jó.

Én választhattam, mivel a létszámleépítésbe az utolsó 5 perc be kerültem, mert még leszóltak, hogy nincs meg a bizonyos összeg, máshonnan nem tudtak elvenni embert, tőlünk még senki nem ment, tehát maradtam én, a legidősebb.


Fogadd el, nem jársz rosszul, főleg, ha megértik, egy kicsit emeljenek a béreden, visszamenőleg, mondjuk két hónappal és akkor többet kapsz.


Én kedd,szerda, csütörtökön dolgoztam, 8-12-ig, volt aki heti két alkalommal, hat órát.


Már nyugdíjas vagyok, amit az akkori szokásoknak megfelelően számoltak ki, még jól jártam aránylag, mert azóta már a szorzó és a többi bér és minden egyéb nem olyan jó, mint nekem volt.


Elvileg dolgoznom kellett volna, de mivel öt év után elmehettem, igaz előnyugdíjba, ami 3 százalékkal kevesebb lett, mintha még ráhúzok pár évet.

Közben visszahívtak, tehát meg lett még a kevés pótlás is hozzá :)


Írd be a barátunk a gugliba, hogy prémium évek és sok mindent kihoz.Keresgess, azt hiszem a fizetés már csak a régi 60 százaléka, nekem még 75 volt, hajól emlékszem.


Kérdezz nyugodtan.

4. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2013. aug. 26. 13:13
Én még 2018-ig ebben leszek. Úgy érzem nagy a fejetlenség ezen a téren. Semmi konkrétumot nem tudok, hogy mi az, ami nekem kötelező, mi az amiben jószántamból vehetek részt Azt sem tudom, hogy majd a nyugdíjat hogyan fogják számolni. De ha neked úgy jobb, priviben is folytathatjuk!:)
2013. aug. 26. 13:10
Tapasztalatairól, véleményéről kérdeznék olyanokat, akik most Prémium Évek Programban vesznek részt.
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 408020f45e)
2013. aug. 26. 13:10
Nekem már lejárt az öt évem, de voltam ilyen programban, mit szeretnél tudni?
2013. aug. 26. 13:08
Olyannal szeretnék beszélgetni, aki mosz részt vesz a prémium évek programban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook