Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a leggyakrabban adott keresztnevek mostanában? fórum

Mik a leggyakrabban adott keresztnevek mostanában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
14. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Reno77)
2010. máj. 21. 21:41
Ott a pont
13. Reno77
2010. máj. 21. 21:37

Vitát lezárandó, nekem rengeteg Zalán és Zétény nevű gyerek van a környezetemben. Sőt olyan is aki már nem igazán gyerek, inkább kamasz. :)

Senki nem nyúlja le a neveket és nem utánoz le senkit, ami tetszik neki, azt adja a gyerekének.

Néha sajnos borzalmakat... Divatos, kimondhatatlan, nevetséges neveket.

De hát ez van, majd megváltoztatja az a szegény gyerek ha 18 éves lesz. :)

12. zsanci79 (válaszként erre: 65. - Sly001)
2010. máj. 21. 21:35

Bocsáss meg szlájocska, ha már így kicsinyítgetsz, ismeretlenül is, nem vettem észre reagálásod.

Ki zaklatott fel engem? Te se alkoss véleményt a lelki állapotomról, ha nem ismered a körülményeim, ha már nekem ugyebár nem szabad. Miért is nem? Nem azért vannak a fórumok? vagy mindenki bólogató János?

Úgylátom nem jól bírod a kritikát, vagy a vélemény nyilvánítást.

Az előzőben leírtam hogy miért írtam azt amit.


Hát nem tudom, én akkor sok-sok Gergőnek utánoztam le a nevét, mint annyian ebben az országban, nemtudom, de nekem mindenki azt mondja hogy szép és okos a fiam. De mostmár tudom hogy nincs igazuk, mert nem egy híresség nevét kapta.

Eléggé megmosolyogtatott ez az okfejtés...De legalább jót tett a felzaklatott lelkiállapotomnak, ha már így képben vagy!

11. zsanci79 (válaszként erre: 3. - 77304f6156)
2010. máj. 21. 21:22

És ritka is. A mi kisvárosunkban egy lány (vagyis már 33 éves)neve Darinka.

Mindíg a tisztaság és szépség jut róla eszembe. Anyukája virágboltos, és darinka virágüzlet a neve a boltjának.

Én innen asszociálok tisztaság, üdeség, szépségre. És a lány tényleg az :)))

10. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Sly001)
2010. máj. 21. 21:19

Nem nyeltelek le keresztbe, ne forgasd ki a szavaimat...válaszolni nem akartál, most meg velem ironizálsz.

Ne haragudj de Te írtad, hogy "lekopintották mások" a Te általad adott keresztnevet a fiadnak, és sajna ennek nem örülsz, legalább is én úgy vettem ki irományodból.

nekem ez azt sugallja, hogy te értékelted volna, ha más nem adja ezt a nevet a gyerekének.

Vagy te hogy érted ezt a "sajna lekoppintották sokan" kifejezésed? Nekem negatív hangvétele van...

Akkor nem válaszoltál, most meg engem dobsz be mumusnak.

9. 18ba5935e0 (válaszként erre: 8. - McKenzi)
2010. máj. 21. 18:32
Én is nagyon bízom benne, teljesen függő lettem, mikor adták! :-)
8. McKenzi (válaszként erre: 7. - 18ba5935e0)
2010. máj. 21. 17:56
annyira sajnáltam, hogy leállították - de hiszem, hogy a star trek volt, van és lesz :-)
7. 18ba5935e0 (válaszként erre: 6. - McKenzi)
2010. máj. 21. 17:28
Szintén star trek rajongó! :-DDD
6. McKenzi (válaszként erre: 5. - 18ba5935e0)
2010. máj. 21. 17:09

nekem a Vinettu vicces, de star-trek rajongóként biztosíthatlak róla, hogy nekem aztán az is mindegy lenne, ha valakinek kék lenne a bőrszíne (mint az andóraiaknak:), annyira nem érdekel

a diszkriminációt meg tapasztalom néha én is nőként férfiszakmában, hát mit mondjak róla, gyomorforgató érzés tud lenni.

5. 18ba5935e0 (válaszként erre: 1. - Moenia)
2010. máj. 21. 16:44

Ebben neked teljsen igazad van, de a sok helyen (nemcsak a Hoxán) olvasható, hallható "lákátoswinettu" meg "lákátosmarlonbrandó"-zás nem más, mint rosszindulatú gúnyolódás, olyan emberek élcelődése, akik ezáltal tudják csak magukat különbnek érezni másoknál.

Mindenki tudja, hogy így van, akár bevallja, akár nem.

4. Sly001 (válaszként erre: 2. - 10ee523fed)
2010. máj. 21. 12:37

Én is ugyanígy voltam 2004-ben a kisfiam,Zétény nevével.Azóta persze megszaporodtak a környéken a Zétények:)

De vigyázva mondjunk ilyeneket,mert a fórumon egyeseket érzékenyen érint,ha meg merjük említeni,hogy mások is ezt a nevet választották a környéken...(Pl. zsanci79 majdnem keresztben lenyelt,hogy nincs kizárólagos jogom a névhez...)

2010. máj. 21. 12:05

Nekem a Darinka most a favorit.

December 31-én van.

Szerintem nagyon szép név. :)

2010. máj. 21. 12:04
2008-ban született a fiam, Zalán. Akkor a környékünkön se volt ez a név, azóta legalább 20 kis Zalán született!!!
1. moenia (válaszként erre: 86. - Horadi)
2010. máj. 21. 08:35

Azt is figyelembe kell venni, hogy a kisebbség névadására más szabályok vonatkoznak. Én úgy tudom, hogy eddig ők bármilyen nevet adhattak a gyereküknek. Nemrég azonban elkészült nekik is egy utónévjegyzék, amiből választhatnak, amitől elvileg nem térhetnek el.

Ha nem kisebbségi szülő választ olyan nevet, ami nincs a névjegyzékben, akkor egy erre szakosodott nyelvészeti bizottságnál kell kérvényezni a név elfogadását. A bizottság mérlegeli, hogy az a név mennyire illeszkedik a magyar nyelvbe, illetve hogyan lehet magyarosan írni (pl. Dzsenifer) és ezek alapján engedélyezi vagy elutasítja a kérvényt. Ilyen külön engedélyezett név pl. a Bodza.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook