Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a jogai és a kötelezettségei egy haszonélvezőnek? fórum

Mik a jogai és a kötelezettségei egy haszonélvezőnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
15. andi6020 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2014. ápr. 26. 07:49
Kösz a fordítást :)
14. kisj
2014. ápr. 26. 07:48
A vevő megtekintett állapotban vásárolta meg. Tán vak volt?
13. simple (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2014. ápr. 26. 07:47
Én úgy értem, hogy a vevők végezték el ezeket a munkákat miután birtokba vették a házat, s az erre költött pénzeket most kérik az eladótól.
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2014. ápr. 26. 07:44

Úgy érti, nem mondott le ingyen a haszonélvezeti jogáról, ezért azt pénzzel kiváltották.

Zavaros a leírás, de érthető a sztori.

A kérdező és a testvére volt a tulaj, nénike benne a hszonélvező, aki semmilyen állagmegóvást nem végzett a házon.

Tulajék eladták (előtte nénikének megváltották a haszonélvezeti jogát), majd kiderültek a hibák, s a vevő morog... AZt én se értem, hogy a 2 milliót ki fizette ki és mire? Az eladók??

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - NanoMano)
2014. ápr. 26. 07:06
Hogy érted, hogy nem mondott le a haszonélvezeti jogáról? Mit fizetsz akkor ki?
10. temmp
2014. ápr. 26. 01:14

Régi Ptk. szerint úgy emlékszem a haszonélvezőnek kötelessege a tulajdonost tájékoztatni, figyelmeztetni, ha az épület valami kár veszély, akármi fenyegeti, meg meg is történt a baj. Új Ptk.-ban ennyire sem tudom, hogy hogyan van.

Szóval szerintem csak peres úton lehet bizonyítani a ti rosszhiszeműsgeteket.

Mi lett a haszonélvezeti joggal, kifizettétek?

2014. ápr. 26. 01:09
A rejtett hibákért a volt tulajdonos felelősségre vonható. De itt mindjárt el is indul a vita, hogy mi a rejtett hiba...
8. temmp (válaszként erre: 7. - BABA1128)
2014. ápr. 26. 01:06
Rosszhiszeműség esetén követelhető, de szerintem csak peres úton. Ilyen, ha szándékosan eltitkolja, takargatja a hibákat.
7. BABA1128 (válaszként erre: 1. - NanoMano)
2014. ápr. 26. 00:45

A vételár, az egy kialkudott vételár volt, amit az eladó is és a vevő is elfogadott. -egyébként nem jött volna létre az adás-vétel!

Az ingatlant, a vevő MEGTEKINTETTE, és erre a megtekintett ingatlanra közötte meg az adás-vételi szerződést!

Jogában áll a vevőnek, hogy hozzáértő szakemberrel felméresse az ingatlan állapotát, annak a vásárláskori értékét megbecsültesse.

Amennyiben a felkínált ingatlan értéke és a kialkudott ár nem fedi egymást, de mégis létrejött az adás-vétel, akkor az a vevő java, vagy ráfizetése.

Tök mindegy, hogy nagynéni, vagy egy ismeretlen személy az eladó.

Ilyen estben sosem szabad a hozzáértő szakember véleményét mellőzni, még akkor sem, ha az nem ingyért dolgozik!

Utólag nem követelhető az eladótól az esetleges javítási, vagy állagmegőrzési költségek még akkor sem, ha az ingatlanon elvégzett munka, akár életveszély elhárítás érdekében volt szükséges!

2014. ápr. 26. 00:38
Én sem értem,örököltél vagy vásároltál?A nénit fizettétek ki?
2014. ápr. 26. 00:36
Ha a házat eladtátok és jönnek elő sorba a hibák kit érdekell ,már bocsi de nem értem mért kell fizeten már elattad,onnantól kezdve ha a levegőbe repül sincs közöd hozzá.A nénike bent lakik még?
2014. ápr. 26. 00:32

A javítást miért vonják tőletek?


Na ez nagyon zavaros.

2014. ápr. 26. 00:31

Ja most nézem: nem is mondott le a haszonélvezetről?


Akkor ki sem fog költözni? :)


Mi van!???

2014. ápr. 26. 00:30

Nem.



Amúgy ha örökölted, a haszonélvezetet vetted meg?

2014. ápr. 26. 00:26

Kedves Hoxások!


Van egy ingatlan, amit örököltem a tesómmal(papíron én vagyok a vevő és az öcsém).Van egy haszonélvező nagynéni, aki még él. A házat eladtuk, de sorra jönnek elő a házban az öreg néni által eltitkolt hibák.A haszonélvezetéről az adásvételnél nem mondott le, ezért ki kellett fizetni.A vételár utalása hamarosan megtörténik.

A kérdésem a következő.

Ha a néni életvitelszerűen lakott ott és nem tette rendbe a saját részét (nem is tartotta karban), a lakrészénél a házat újra kellett alapozni,mert annyira vizes volt.Az 2 millió Ft. Most a tető is lyukas,mint kiderült.Ott volt vmi javítás féle, mert látszott a trehány munka.

Mivel tulajok vagyunk atesómmal, a mi pénzünkből vonják le a vevők a javítás összegét. A nénit be lehet -e perelni, hogy ő fizesse ki azokat a károkat,amikről ő nem szólt, amiket eltitkolt?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook