Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mihez kezdjek sok-sok őzláb-gombával? fórum

Mihez kezdjek sok-sok őzláb-gombával? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 1. 18:54
Szárítsd me langyos sütőben, kicsit nyitott ajtónál, lassan, ha kihűlt, őröld meg. Levesekbe fűszerként, vagy sűríteni,vagy mártásnak kitűnő.
13. fbab8271ce (válaszként erre: 9. - Juttta)
2009. jan. 31. 19:38

Én is csináltam így, tálcán lefagyasztva...De nekem valahogy kesernyésnek tűnt, mikor előszedtem...

De rengeteg szokott lenni, mert szoktunk menni szedni, (na meg kirándulunk közben)Volt, hogy 8-10 nagy rekesznyit, és vihettük be eladni a piacra:)Kellemest a hasznossal...Azóta visszajárunk, kisfiam még télen is mondja:mikor megyünk megint!:)

Nekem jobban bejött leszárítva...

2008. okt. 5. 22:27

Sziasztok

köszönöm a sok jó tanácsot.Megmostam "őket", most száradnak. Egy részét bepanírozom, úgy fagyasztom le, a többit leszeletelem, úgy meg a fagyasztóba.

Még egyszer köszi!


Judit

2008. okt. 5. 21:16
Én leszoktam dinsztelni egy nagyon kevés zsiradékon,só nélkül,amig a levét elfőtte.Így fagyasztom le.Utánna akármit is lehet belőle csinálni kivéve rántotottat.
2008. okt. 5. 21:15
Egy kis párizsival ledarálni és fasírozottat is szoktam belőle készíteni, valamint, ha még nincs teljesen kinyílva, nagyon finom, ha megtöltöd és úgy kirántod.Ezt is szoktam belőle készíteni.
2008. okt. 5. 21:14
Én be szoktam panírozni, tálcán lefagyasztani, ha megfagyott zacskózni és ismét a fagyra. Ha kell csa előszedni , akár 1-2 darabot is lehet, mert nem fagy össze, és fagyosan a forró olajba.
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2008. okt. 5. 21:11
fél kg-os kiszerelésekbe elraknám a fagyasztóba, és mikor épp kedvem tartja, vagy megkívánja a család megcsinálnám, első sorban, pörinek! :)
2008. okt. 5. 20:59
nagyon finom rántva! :)
2008. okt. 5. 20:58
Elirtam bocsánat"készen"
2008. okt. 5. 20:57

Én minden gomba féle ételt késézen lejegelek.

Amikor előveszem felforralom. Sőt magában is lejegelem, pl.tojásrántottába nagyon jó igy is.

4. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2008. okt. 5. 20:57

Aszald le vagy szárítsd meg. Tepsiben szétteríted, nagyon lassú lángon - kicsit kitámasztva a sütőajtót - időnként megkeverve szárítgatod. Amikor már kopogósan törős, kiveszed, hagyod másnapig szellős helyen, utána vászonzacsiban elteszed, szintén szellős helyre. Amikor ételt akarsz belőle készíteni, előtte 1 órával beáztatod langyos vizbe.



Vagy - ha esetleg levesnek, pörköltnek tennéd el - enyhén ecetes vizzel forrázd le, jól csöpögtesd le, másnapig is maradhat jól megszáradni és fagyaszd le több adagban. De így majd kirántani nem lehet, ha előveszed a fagyóból.

2008. okt. 5. 20:52
Levesnek lehetne, mondjuk krémlevesnek, vagy akár gomba ragunak is, esetleg. De én el tudom képzelni valami sajtos-zöldséges rakottas tagjának is.
2008. okt. 5. 20:49

Kaptunk jó sok őzlábgombát. Egy csomót már kirántottunk, de maradt még kb 2 kg. Kidobni sajnálnám:( Hogy rakjam el? Mihez kezdjek vele?

Ha van ötlete valakinek, megköszönném!

2008. okt. 5. 20:48
Mihez kezdjek sok-sok őzláb-gombával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook