Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mig a gyes alanyi jogon jár, a gyed biztositott napok után... Beleszámit az is ha már egy ideje magam után fizetem a tb-t? fórum

Mig a gyes alanyi jogon jár, a gyed biztositott napok után... Beleszámit az is ha már egy ideje magam után fizetem a tb-t? (tudásbázis kérdés)

3. Nikice (válaszként erre: 2. - 3205495036)
2008. ápr. 30. 08:29

Szia!


Én úgy tudom, hogy amit magad után fizetsz egyénileg (ha a 4350 Ft-os összegről beszélünk), az az u.n. természetbeni ellátásra jogosít,vagyis, ha elmész dokihoz, vagy szülni a korházba, nem küldik utánad a számlát...biztosított vagy, de pénzbenire sajnos ez alapján nem vagy jogosult.

A gyed előfeltétele pedig, hogy a szülés napján legyen munkaviszony, de van valami időkorlát, hogy mennyi telhet el a munkaviszony megzsűnésétől a szülésig, és akkor is megítélhetik. Egyébként méltányosságból is megkaphatod, csak meg kell próbálni.Nagyon remélem, hoyg valaki konkrétabbakat is tud majd mondani Neked!

(egyébként a legjobb ilyenkor az illetékes oephez bemenni, és ott töviről hegyire mindent elmondani, akkor személyreszabottan segítenek, és számolgatnak is veled)

2008. ápr. 30. 08:21

Nincs elég ledolgozott napom a gyed-ez, viszont a munkám megszünése ota magam után ugye kötelező fizetni a tb-t. Tehát elvileg ugyanugy biztositott vagyok mintha dolgoznék. 32nap hiányzik a gyed-emhez amit alkalmazásban töltöttem, viszonzt ugye azóta is fizetem magam után a tb-t tehát elvileg ugyan ugy biztositv vagyok.


Valaki tudja hogy ez beleszámit-e??

2008. ápr. 30. 08:19
Mig a gyes alanyi jogon jár, a gyed biztositott napok után... Beleszámit az is ha már egy ideje magam után fizetem a tb-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook