Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért vizesednek be az ételek a hűtőben? fórum

Miért vizesednek be az ételek a hűtőben? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Butterfly87)
2017. márc. 1. 12:51

Szerintem ennek nemigen van köze, inkább annak talán, hogy a mai hűtőkben talán jobban és egyenletesebben hűtenek.


Szerintem mindig is volt az edényekben párásodás, csak Neked kevésbé tűnt fel.

Vagy a sütik és palacsinták jobban megmaradnak, mint azelőtt. :D


Én ha nagy ritkán sütök, ha pár darab későbbre marad, nem teszem a hűtőbe. Órákon belül elfogy. - Vagy a tésztáját hűtöm, és később frissen sütöm ki. De nem vagyunk nagy palacsintások. :D


A habos, krémes sütiket sem kedveljük, a fiúszakasz sem, tehát ilyen gondom nekem nincs.

2017. márc. 1. 12:08

Ki fogom próbálni a papírt, és azt is hogy nem fedem le az ételt.


Viszont eszembe jutott valami. Mikor még régi Lehel hűtőnk volt, amiben rácsokra lehetett pakolni, nem vizesedtek be a dobozok, fazekak.

Nem lehet hogy a mostaniban lévő üvegpolcoknak köze van a dologhoz?

34. plavalaguna (válaszként erre: 31. - Butterfly87)
2017. febr. 25. 17:50
akárhogy variálod. ha légmentsen lezárod a kaját, akkor mindenképp a kajából csapódik ki a pára. És simán mondom, valszeg, a frostless elviszi a hűtő belső páráját, a lakásod/házadban meg magas amúgy a páratartalom, és máris megvan a magyarázat. vagy ne fedd le totál zártamn, és eloszlatja a frostless a kaja felől is, vagy ne pakolj be "sok" levegőt a kajákkal.
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Butterfly87)
2017. febr. 24. 18:20

Ha több réteg papírral feded le, akkor mi történik?

Ráhajtogatva-rászorítva az edény szélére. A fedőt is rárakhatod, ha van. (Ha főzőedény.)

32. Channa* (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. febr. 24. 18:19

Nekem nem kell tanácsot adnod, de azért köszi:D

Az én hűtőmben nincs párásodás...

31. butterfly87 (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2017. febr. 24. 18:08

A doboz tetejének az alja. :D

Az a lényeg, hogy belül keletkezik az a rengeteg pára. Reggelre elázott a bolognaim teteje. :/

30. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Butterfly87)
2017. febr. 24. 17:16
Doboz "tetején", folpack "alján"? Akkor most hol is áll a víz?
2017. febr. 24. 17:13

Hát lányok, én őszintén megmondom, hogy soha nem csináltam semmit így, ahogy írjátok! Betettem a kaját a hűtőbe, és kész! Nem lett vizes felül a kaja soha.

Szerintem szerelőt kéne hívni. Nem hiszem, hogy csak egy kisebb nedvesség az, ami a fórum indítóját zavarja.

28. Guruljka (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. febr. 24. 12:52

Az edényen belüli páraképződésről van szó.


Az a fedőről szerintem nem is csepeg vissza, csak amikor leveszem az edényről a fedőt és még fölötte tartom. :D


Végül is az étel saját vÍztartalmából származik, én nem tekintem zavarónak.

Ahogy már tanácsoltam, a sütit és hasonlókat papírba érdemes lazán csomagolni.

27. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Butterfly87)
2017. febr. 24. 09:41
Akkor nem lehet, hogy mégis ki kellene hívni a szerelőt mert esetleg nem zár jól a hűtő ajtaja?
26. butterfly87 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. febr. 24. 09:22
Na ez az. Senkitől sem hallom, hogy csöpögne a betett ételbe a víz, pára ide vagy oda.
2017. febr. 24. 09:04

Vákumozott dobozokban tárolva nem lesz párás, de ezekhez még szoktak adni a dobozba egy ilyen alátétet, ami egy vékony rács, így ha egy kicsi pára mégis képződne, ami lecsapódik, az szépen a tartó alján marad és nem ázik benne a cucc.


Nekem braun van, de gondolom, már nagyon sok márka gyárt jó vákumozókat.


Lefedetlen cuccot sose tennék a hűtőbe a kajaszag miatt, meg azért sem, mert a jégkockák is átveszik a kajaszagot, meg egyik kajáról a másik terjedhet a baci ha véletlenül ott marad. Bár elég átlátható a hűtőm, nincsenek rejtet bugyrok és kevés kaját tárolok, de mégsem, lefedetlenül nem.

24. M0ncsa (válaszként erre: 23. - M0ncsa)
2017. febr. 24. 07:45
Amugy tenyleg altalanos iskolas tananyag :D
23. M0ncsa (válaszként erre: 18. - Butterfly87)
2017. febr. 24. 07:43

Ezt ugy hivjak, hogy kondenzviz. Hutotol fuggetlen.

A homerseklet csokkenesetol a relativ paratartalom novekszik, es amikor eleri a 100%-ot, a felesleges viz kicsapodik. Mivel lezarod, jobb hijan a fedon.

Ha nem feded le, eloszlik a huto belsejeben, es a nofrost technologia paratlanitja a belso legteret.


Ugyhogy dontsd el: vagy kajaszag, vagy csopoges.

2017. febr. 24. 06:38
Egy kis fizika: hômersékletkülönbség, lecsapódás.
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Butterfly87)
2017. febr. 24. 06:27
Amit lehet, próbáld meg úgy lefedni, hogy szorosan érintkezzen a folpackkal, így nem lesz hely, ahol összegyűlhet a nedvesség, és nem csöpög vissza.
2017. febr. 24. 05:52

Lehet, hogy fizika, de azért én hívnék egy szerelőt.


Nekem no frost-os hűtöm van. Van, hogy melegen teszem be az ételt, de akkor sem párásodik. Igaz, ennek pont ez a lényege....

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Butterfly87)
2017. febr. 24. 01:50

Nem, nem az jutott eszembe.


De most, hogy a sütiket mondod: ezeket több réteg papírba próbáld csomagolni, egész lazán! Amolyan harangféle alakot csinálni felette. Akkor a pára ezt fogja átnedvesíteni. És nem a palacsintát. Már ha sikerül megcsinálni, hogy ne rogyjon rá.


A zöldségféléket újságpapírba (nem a fényesbe) szoktam csomagolni, úgy teszem a hűtő aljába.


Régen üveg-vagy porcelán harangot is használtak, valami ételt leborítani. Az az ételtől távolabbra vezeti a párát.

18. butterfly87 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. febr. 24. 00:47

Azt hittem, hogy te is az esti sulira gondoltál, mikor a fizikát emlegetted.


Nekem nem a párával van problémám, hanem azzal hogy csöpög az ételbe, és van ami ezzel tönkremegy (pl. sütemény, palacsinta, rántott hús).


De úgy tűnik, nekem van extra elvárásom. :D

17. Zánka25 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. febr. 24. 00:00
Köszi a háziasszonykák nevében. Aranyosak a kutyáid!
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Zánka25)
2017. febr. 23. 23:39

A Ti hűtőitek fiatalok. Az enyém valószínűleg csak kicsivel fiatalabb, mint én. Soha nem teszek bele csomagolatlan vagy lefedetlen ételt, de az sem zavar, ha kicsit párás lesz a fedő belseje.


A fizikából nem a suli következik, hanem a torvényei. :D


Nem is igazán értem, ez ellen miért kell kézzel-lábbal és némi hisztivel hadakozni. Az az étel, amit szüleitek vettek ki a hűtőből, az is párás volt, de a melegítéskor eltűnt. Csak akkor még gyerekek voltatok, és nem páraellenes háziasszonykák. :D

15. Zánka25 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. febr. 23. 23:30
Az elkészítés után megvárom, amíg teljesen lehűl, akkor beteszem, de persze az 5-6 fokhoz képest még "meleg". Ezért kb. 1 órát fedő nélkül hagyom. Soha nem volt fura szaga.
14. butterfly87 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2017. febr. 23. 23:23

Hűtő --> étel --> pára --> fizika --> suli!

Hát ezért. :D

13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Vilma22)
2017. febr. 23. 23:18
Igen, csakhogy nem minden hűtő tudja kompenzálni, ha belülről párásítják. Az étel meg kiszárad. Rosszabb esetben fura szagú lesz.
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Butterfly87)
2017. febr. 23. 23:16

Akkor tedd jégre az edényt, mielőtt a hűtőbe teszed.A mosogatóban, jégkására.


Nem értem, miért idegeskedsz. Én ugyanezt tapasztalom, de mivel az a "víz" nem kívülről jut az edénybe, soha nem zavart a dolog.

2017. febr. 23. 23:12
Először fedő nélkül kell betenni az ételt, s mikor lehűl, akkor lefedni. Ha rögtön lefeded, főleg, ha folpackkal, ami szorosan zár, akkor a meleg nem tud elmenni és kicsapódik, tehát vizes lesz a kaja.
10. butterfly87 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2017. febr. 23. 23:07

Azt értem, de ez akkor sem normális.

Délben sütöttem tepsiben bolognait, sajttal a tetején. Egész délutánra ott hagytam a pulton, hadd hűljön ki.

Aztán tettem rá folpackot, beraktam a hűtőbe, és kb. fél óra múlva nagy cseppekben állt a víz a folpack alján. :(


Egyébként nem vicces, jó? :D

Már a 2. hozzászólás láttán feltört bennem az aggodalom. :)

9. Guruljka (válaszként erre: 1. - Butterfly87)
2017. febr. 23. 22:59

Nem víz csepeg bele, hanem az étel saját párája.

Hiába hűtöd le, a szobahőmérséklet és a 6 fok között van különbség, és a belső nedvesség vígan kiszambázik a tetőre-fedőre.


Ne idegeskedj emiatt, ez csak fizika. :D

8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Butterfly87)
2017. febr. 23. 22:45
Nem hiszem, hogy kiröhögne a szerelő, mert szerintem azért ez nem normális.
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Butterfly87)
2017. febr. 23. 22:44
Én anyukám régi hűtőjénél láttam hasonlót, amikor nem hűtött rendesen. Vagy le kellett engedni a mélyhűtőt, vagy épp nem záródott rendesen a hűtő ajtaja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook