Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért veszi le folyton a sapkáját a gyerek, és meddig lesz ez így? fórum

Miért veszi le folyton a sapkáját a gyerek, és meddig lesz ez így? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 21. 18:45
Az én kisfiam is ugyanígy letépte a napszemüveget, kalapot. Majd én szépen visszaraktam. Ezt kb. 2-3 hétig játszottuk és utána már egyre ritkábban. Ha pedig valamelyiket nagyon nem akarja, akkor megkérdezem, hogy pl: hintázni szeretne vagy bemenjünk, mert ha leveszi bemegyünk a házba. Ez mindig hat.
2011. máj. 21. 18:01
ja a dicséret nálunk is sokat ér, kis hiú a csaj:)
2011. máj. 21. 13:04
1 évesen az én fiam sem szerette,mindig levette!Lassan 2 éves oda megy a szekrényéhez ki veszi,és már a fején is van,nagyon szereti,mindig mondom neki,hogy milyen csinos benne....lehet ezért szereti:):):)
2011. máj. 21. 11:21
amíg látja, hogy reagáltok rá.....
19. kisj (válaszként erre: 4. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 21. 09:41

Télen azért nem vették le a gyerekek a sapit, mert fázott a fejük.

Most már jó idő van, nem fáznak:)

A cuki kis sapkákat pedig ilyen korban még igazán nem tudják kellően értékelni.

Ha nem lesznek túl hosszú időt a tűző napon, akkor nem fognak napszúrást kapni még sapka nélkül sem.

2011. máj. 20. 23:23
én kislányomat a kötős idegesíti. persze a nem kötőst is leveszi (a kötőst letépi:S), így hordok magamnál mindig 2-3 sapkát pluszba, ha leveszi kap gyorsan másikat, én vagyok a kitartóbb:)
2011. máj. 20. 23:20

az én kisfiam is leveszi,de ő is csak a nyári satyót,a télit szereti nagyon!a cipőt is leveszi,de fel is húzza vissza,és a zokniját is mindég keresni kell,mert leveszi,és eldugja,aztán másikat kér!most két éves,remélem kinövi,mert aranyosan csinálja,és nem akarom ezért büntetni,mert végül is nagy bajt nem csinál!

a napszúrástól legegyszerűbben úgy védheted meg,ha nem viszed a napra!:)vagy a babakocsi naptetejét lehajtod,ha kimentek!

2011. máj. 20. 23:16
Játék. El fog múlni.
2011. máj. 20. 23:11
Igen ez a cipő nálunk is előjött mostanában lehuppan a földre és már csatolja is kifele aztán meg rángatja le a lábáról.Aztán ha ez siekrül mert estleg nem veszem észre mit művel akkor utánna jöhet a zokni.
2011. máj. 20. 23:09
Az én kisfiam két éves,de még most is vannak olyan napjai amikor egyszerűen folyton leveszi a sapkát, mondjuk ő általában utánna meg is próbálja visszatenni a fejére, de olyan is van ,hogy egyszerűen leveszi és jól eldobja.
13. Fuoco (válaszként erre: 11. - Vica1975)
2011. máj. 20. 23:06
Cipőjét zokniját én lányom is eldobálja... Múltkor a zebrán találtam meg egy komplett garnitúránkat! :S
12. ikrekanyukája (válaszként erre: 9. - Fuoco)
2011. máj. 20. 23:02
Köszi, ez a tükrös trükk jól hangzik, meg a figyelemelterelés is! Holnap kipróbálom :-)
2011. máj. 20. 23:02
hááát én megfenyegettem.... :)és nem vette le a sapkát, ne de fél perc múlva a cipőt rugta le :) szerencsére már szépen tűri, most 19 hónapos
10. ikrekanyukája (válaszként erre: 8. - Egypt)
2011. máj. 20. 23:02
Ma már ott tartottam, hogy az újonnan vett nyári sapikra SK fogok kötőket varrni... :-)
2011. máj. 20. 22:58

Nekem azt tanácsolták, hogy mutassam a tükörben, hogy ráadom. Bevált a dolog, már akár 5 percet is elvan a kis nyári sityakjában, és nem tépi le a 2. másodpercben.

Ha látom, hogy nyúl a fejéhez akkor gyorsan megpróbálom elterelni a figyelmét, nem azt mondom neki, hogy jajj ne vedd le, hanem mutatok neki kutyát, fűt, fát, megcsikizem a lábát, stb stb. Ez általában működik, ma sapival mentünk le és úgy is jöttünk fel, 2x is, nem vette le egyszer sem! Csak próbálta, de a kezébe nyomtam egy kekszet... :))


kitartást! :))

8. egypt (válaszként erre: 4. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 20. 22:56

Kötős?

Én nyáriból is mindig kötőset vettem, azt nem olyan egyszerű leszedni.

2011. máj. 20. 22:47

szögbelövő.

sokat segít.


;)

6. de6dcdc43c (válaszként erre: 4. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 20. 22:47

nyugi, minden baba útálja a satyit:)


Nincs az a sapka amit ne szednének le:D

5. norci10 (válaszként erre: 4. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 20. 22:44
Nyugi! Minden gyerek ezt csinálja-vagyis sokan. Az enyéim is csinálták.Újdonság nekik. Majd megszokják és abbahagyják! Kitartás,ettől csak izgisebbek jönnek! :D
2011. máj. 20. 22:42
Lehet, hogy nevetségesen hangzik a kérdésem, de a ti 1 évesetek sem tudja elviselni a kis nyári sapkákat? A téli megkötőset még nem akarták folyton leszedni magukról. Most olyan cuki kis könnyű nyári sapkákat vettünk nekik, és tépik le... Nem akarom, hogy napszúrást kapjanak, mit csináljak? Meddig lesz ez így?
3. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 20. 22:41
Majd meg szokod:)
2. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 20. 22:41
Míg meg nem nő:DD
2011. máj. 20. 22:40
Miért veszi le folyton a sapkáját a gyerek, és meddig lesz ez így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook