Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért veszélyes a stressz? fórum

Miért veszélyes a stressz? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. máj. 20. 19:14
nyugi..nyugi..nyugi
2008. ápr. 10. 20:28
Gyengiti az immunrendszer egeszseges mukodeset,szukiti a verereket igy gatolja a szervezet oxigen ellatasat,aminek kovetkezteben sok fajta betegseg alakulhat ki.
2007. jún. 26. 18:03

Nagyon jó olvasni a stresssz veszélyeiről.De vajon mit lehet csinálni akkor, ha a zajos lakóhely(hamarosan változik)miatt csak hajnali 1-2órakor sikerül elaludni, és ezt már megszokja a szervezet,-vagyis álmatlanság gyötör, és képtelen vagyok elaludni.Persze nem tanácsos az altató, mert igencsak hozzá lehet szokni, aztán már egyre több kell belőle.Hogyan lehet egyszerűen, könnyen elaludni? Van rá megoldás? szivesen veszem!

Illike

2007. jún. 24. 09:46
Minden problémára van megoldás.Amikor vágy ébred bennünk, hogy legyünk valamivé, hogy megtegyünk vagy megszervezzünk valamit, azt tapasztaljuk, hogy a félelem gondolatai támadnak meg bennünket, és megkérdőjelezik vágyunkat, eszméinket. A megoldás érdekében semlegesítsük negatív gondolatainkat! Eltagadni semmi értelme, hogy a negatív gondolatok ott rejtőznek.Félelmünk azon alapul, hogy úgy véljük, a külső dolgok és körülmények a meghatározók.Lássunk be egy egyszerű igazságot, hogy a külső dolgok csupán okozatok, nem okok, és a félelem nyomban elmúlik. Most már nincs ellenszegülés az elménkben. Ha ragaszkodni tudunk vágyaink megvalósulásához, semmi nem állhat utunkba!
2007. jún. 23. 21:41

Sziasztok!

Igen, jó a cikk, de sajnos ez nem ilyen egyszerű, a körülményeket nagyon nehéz megváltoztatni, ami mindig gyötör és nem tudsz előle elmenekülni és állandóan üldöz, a gondok , a bajok, ami egyre csak jön és jön.Előtte amikor nem voltak csak kevés gondjaim, miért voltam más???Én aki volt hogy órahosszákat viccelek meséltem, de sajnos mára megváltozott minden és egyedül nem tudom megoldani és nem tudom megváltoztatni a körülményeket, mert ahhoz én mint egy ember kevés vagyok.

2007. jún. 23. 10:05
Szerintem is nagyon tanulságos ez a cikk. Most van egy barátnőm aki 1 éve szűlt azóta fél ha egyedül van. Sok dolog igaz rá a cikkből, bár én először azt gondoltam, hogy pánikbeteg lett. Most keres vmilyen természetgyógyász szerűt, hogy segítsen neki, de azt hiszem ez a cikk is nagy segítség jelen helyzetben.
2. gzs3
2007. jún. 22. 11:55
Hát ez az! Nagyon örültem ennek a cikknek! A pánikbetegségnek és a depressziónak egyik alapvető oka, hogy nem bírja a szervezetünk a további megterhelést, s egyszerűen kivon bennünket a forgalomból. Van egy elmélet, amely szerint a szociális hormonok termelődést leállítja az agy. Nos, erre nem az a jó megoldás, ha megpróbáljuk tovább gyötörni magunkat a stresszes helyzetekben, hanem az, amiről többek között Te is írtál!
2007. máj. 12. 21:51
A stressz az egyik legalattomosabb ellenségünk, mely sokszor észrevétlenül uralkodik el rajtunk. Nehezen lehet megfogni, mégis fájdalmat és betegségeket okozhat. Hogyan ismerd fel és küzdj ellene? Most megtudhatsz mindent a stresszről!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook