Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van manapság ennyi daganatos betegség? fórum

Miért van manapság ennyi daganatos betegség? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 8. 09:32

Sziasztok!


Abban kérem a segítségetek, egy szerettem rákos betegséggel küzd. Kötőszöveti rákja van, ráadásul olyan, amit az orvosok sem nagyon ismernek, és közölték hogy ez annyira rikta fajta, hogy ne is remélje hogy a kutatásokban nagy áttörés születik rövid időn belül, mert azokra a típusokra folytatnak kísérleteket, melyek elterjedtebbek. Egyelőre még van idő, mert jól viselkedik a rák, tüdőben van áttét, de szükségünk lenne egy nagyon jó onkológusra! Mivel csak kísérletezgetni tudnának az orvosok, más ráktípusra "bevált" erős kemoval, holott még kár bolygatni és tönkre tenni a szervezetet, ezért olyan orvost keresünk, aki nagyon türelmes, ért a betegek nyelvén és nem küldik el a hölgyet azzal a szöveggel, hogy mit kérdezget annyit? Holott csak szeretne tisztában lenni azzal, hogy mi zajlik a testében, mik a lehetőségei? Kérlek ha tudtok, ajánljatok orvost, akiben meg lehet bízni, szakértelme van és van türelme egy rákos beteghez!


Előre is nagyon köszönöm a segítségetek!!!

26. c1e9612cd3 (válaszként erre: 24. - Nextruha)
2012. nov. 16. 11:00

hát, ha te ezt gúnyolódásnak vetted, akkor egészségedre..... bennem nem teszel kárt vele.

Amúgy me4g, olvasd csak vissza azt a hsz-od, amiben azt írod, h gondolod hallottam már róla, h ősember maradványokat találtak..... na, akkor no comment....

2012. nov. 16. 09:08

Én egy nicknek írtam, pontosan olyan stílusban, mint az a nick nekem. Amilyen az agyonisten, olyan a fogadjisten.

Ennyi történt.

24. nextruha (válaszként erre: 23. - C1e9612cd3)
2012. nov. 15. 20:24
Van a fog belsejében a fogbélben valami, abból.Én ezt csontvelőnek tudtam.Lehet nem szigorlatoztam anatómiából és tudálékos paraszt vagyok hozzád képest,de nem gúnyolódtam veled,úgy gondolom.Sebaj, ha ettől kerekebb az életed, legyen.De én inkább nem lennék a lábtörlőd.
23. c1e9612cd3 (válaszként erre: 22. - Nextruha)
2012. nov. 15. 19:46

az őssejt egy differenciálatlan sejt, amely daganatos sejtté is alakulhat. Pontosan ezért bántak csínján a dologgal a szenzációs "felfedezés" után....

A fogban csontvelő???? Szigorlatoztam anatómiából, de ilyet nem tanultunk, ne haragudj.

Csontvelő. Vörös, avagy sárga? Attól függ, milyen csontról beszélünk, de épp olyan lágy szövet, mint a bőr, vagy a belső szervek. Igencsak kevés esély van rá, h sok-sok ezer év távlatából (ősember) ilyet találjanak, hacsak nem fosszília, vagy mumifikálódott tetem a lelet.

Igen, rákos sejtek mindenkiben, minden nap termelődnek, csak egy egészséges immunrendszer nem hagyja szaporodni azokat. Felismeri, és elpusztítja. Őssejtjeink nekünk is vannak, nem csak a köldök vérben van bőven, és mivel ezek differenciálatlanok, simán alakulhatnak daganatos sejtekké is.

Szép estét neked is!

22. nextruha (válaszként erre: 21. - C1e9612cd3)
2012. nov. 15. 19:30

Csontvelőből, igen.Csontvelő pedig a fogban is lehet.Ősembernél is.Mint ahogy mammut csontvelejéből már előállítottak dns-t is, most ezzel kísérleteznek,hogy klónozzák.Remélem ez utóbbi azért nem jön létre.Tudod a édesanyámnál és a hugom kisfiánál megtanultam még,hogy létezik genetikai és "szerzett" rák.A hugom kisfia eleve rákosan született, mindez őssejt kezelésnél derült ki a lászló kórházban.A saját őssejtjét akarták neki visszaadni, de kiderült nincs értelme, eleve rákos maga az őssejt is.Na nem biztos,hogy most totál pontosan írtam le, de konyhanyelven ez a lényege. Sokmindenen múlik.Aki nem lógott fizika és földrajz órákról túl sokat, tudja,hogy a napból, a kozmoszból is érkeznek sugárzások, maga a Föld is ad némi káros sugarat.Épp ezért maga az ősember is miért ne lehetett akár rákos is?Állítólag (sorry-de elég sokat olvasok és ezt is olvastam)minden ember szervezetében keletkeznek rákos elváltozások, élete során.Csak a szervezet néha sikeresen felveszi ellene a harcot és önmaga is képes elpusztítani.Bonyolult ez a szörnyű betegség, én bízok abba,hogy előbb utóbb találnak minden ráktípusra hatékony gyógymódot.csak attól félek, hogy az üzleti szféra ezt majd nem fogja díjazni.

Szép estét

21. c1e9612cd3 (válaszként erre: 18. - Nextruha)
2012. nov. 15. 19:09

na ne.... a csontvelő???? Ősember leletekről beszélünk, nem egy ma hajnalban meghalt, frissen boncolt emberről.... Ez pont olyan, mint amikor kijelentik, h őseinknek nme volt magas koleszterinje, pedig mennyit szalonnáztak..... Ugyan már.... korabeli laboranalitika is volt talán? Vagy honnan a viharból tudja az, aki ilyeneket jelent ki..... Pipamocsokkal gyógyításról és társairól hallottunk már, meg abrakadabráról is, de legtöbbször nem igazán tudták, h mivel is állnak szemben.... A szindrómák sincsenek lekönyvelve sehol, a sérült embereket is eldugták a világ elől (mert szégyen volt a családnak), mégis voltak, sőt! Akadt rá példa, h szaporodtak is.... A régi idők embere nme élt meg annyi évet, mint a modern koré, sok "betegség" ki se tudott alakulni.... Vagy ha vki agyvérzésben, szívrohamban felbukott szántás közben, akkor csak annyit mondtak, h gutaütést kapott.... A boncolás tilos volt, így aztán, ha nem állt ki egy bárd a koponyájából, vagy vmi hasonló egyértelmű ok volt halálára, akkor bizony ma már nem sok esély van bizonyítani a halál okát......

Tudósok..... Tudod, a tudósoknak pont az a dolguk, ha előrébb akarnak jutni a ranglétrán, h teóriákat állítsanak fel, kutassanak a témájukban, érveket és ellenérveket állítsanak fel annak megerősítésére, vagy akár elvetésére is.... És igen, publikálniuk is kell eredményeiket.

Nyilván vannak adott teóriáknak támogatói is, meg olyanok is, mint én, akik kétkedve fogadnak dolgokat.

Mint írtam, én dédnagyapámig tudom biztosan visszavezetni a daganatban meghalt családtagjaimat.... Hogy előtte miben haltak meg, nme tudom, lehet akkor is volt daganatos a családban, hisz azóta is halmozottan fordult elő (ffiak, nők egyaránt). Ez a genetika. Mi hordozzuk a hajlamot. Ez van.

Spontán génmutációról nyilván hallottál már... a fene se tudja, h valójában mi váltja ki, de biztos, h daganatok esetében is lehetséges ez is. Vmi miatt az immunrendszerünk nem olyan strapabíró, mint őseinké volt (nyilván ebben közrejátszik a túlzott baci, stb mentes, szinte steril környezet teremtése is az otthonainkban, stb...), és pont az immunrendszerhez köthető betegségek száma emelkedik rohm tempóban. Allergia, asztma, daganatok, más, a szervezet által önmagát pusztító, önmaga ellene forduló kórok..... Ez van....

2012. nov. 15. 18:49

Nem,nem mehet el, mert irgalmatlan baromságokat írtál le ide sorban, pattogva ráadásul.


Ő azt mondta, hogy a két harmadát lehetNE így megelőzni, ebből következik, minden, olvasni tudó ember számára, hogy egy harmadát nem.


A betegséged sajnálatos, de az nem indok arra, hogy így viselkedj vagy ne tudd értelmezni azt, amit olvasol.


Az étkezés egyébként is más lapra tartozik, minden, magyaros konyhát követő ember meg van róla győződve, hogy "egészségesen és változatosan főz". Vagy minden még nem elhízott ember hiszi, hogy neki nem kell sportolnia, mert az a kövéreknek való, egyéb haszna nincs.


Semmit nem cáfoltál meg.

19. 4244093cd0 (válaszként erre: 16. - Minocska)
2012. nov. 15. 12:34
Hát ,ha nem is ennyi de gondolom szépszámmal volt,csak most több derül ki és a kezeléseknek köszönhetően többen halnak bele idő előtt.
18. nextruha (válaszként erre: 17. - C1e9612cd3)
2012. nov. 15. 12:26

Gondolom nem a levegőbe beszélt, több évtizednyi vizsgálódás és kutakodás után, esetleg több elismert emberrel és pár végigseggelt egyetemmel a háttérben.:-)Ezeket mielőtt publikálják tudományos folyóiratokban, általában tudományos eredményeikkel is alátámasztják és nagyon sokat vitáznak róla nagy nagy koponyák.Én elhiszem nekik.Ha te nem, hát nem.Épp ettől jó a világ,hogy mindig van min vitázni.A csontrák kimutatásához elég a csontvelő megléte (asszem),nyilván azt azért tudod,hogy ősember maradványokat találtak már,így gondolom ezt nem volt nehéz annyira tudományosan is bebizonyítaniuk.Nyilván vannak fikciók is, elméletek,amiket a tudomány még nem támasztott alá hiteles bizonyítékokkal, ezeket nem is közlik kész tényként.

Cikk amit nagy hirtelenjében találtam azt lentebb linkeltem.Nagy kutatások eredményei általában angol nyelven íródnak, azokat nem töltöttem be ide,de fellelhetők a neten.Bár tudományos folyóiratokból egy fokkal okosabb az ember, könyvtárakban érdemes körülnézned,ha érdekel a téma.Sok cikket elolvastam a rákról, hisz nálunk édesanyám és 7 éves unokaöcsém halt meg benne, szerettem volna mindent tudni ami befér a hétköznapi fejembe erről a szörnyű betegségről.Így olvastam erről is.

[link]

[link]

17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - Nextruha)
2012. nov. 15. 11:45
na, és a tanulmányt készítő, vajon honnan tudja, h az ősemberek körében nem volt daganatos megbetegedés?????? Én ezt azért kétlem, h bki is ennyi idő távlatából 100%-os biztonsággal állíthatja.... Ezeket a vki megmondja, h az ősember milyen betegségekben szenvedett dolgot, vagy miylenekben nme, mindig mosolyogva olvasom....
2012. nov. 14. 19:51
Régebben is ennyi volt.
2012. nov. 14. 19:50
Rohanó világ,szmog,környezetszennyezés,a sok szemét kaja....
2012. nov. 14. 18:17

Gondolom az immunrendszerünk is jóval gyengébb,mint a korábbi korosztályoknak.

Én például candida problémákkal küzködök.Ez a gomba is eljut a vérárammal bárhová a szervezetben,ahol helyet talál letelepszik,és növekedésnek indul,amig daganat nem lesz belőle.

13. 3a1b8fffde (válaszként erre: 12. - Nextruha)
2012. nov. 14. 18:14
Ez tényleg érdekes,és logikus felvetés.
2012. nov. 14. 17:32

Sajnos az emberiség saját önpusztító életmódja is befolyásolja, a sok méreg amit szagolunk,magunkra kenünk,belélegezzük, megesszük,elszívjuk,lenyeljük, ruháink által hordjuk és még sorolhatnám.Genetikai tényezők,környezeti hatások......

Olvastam egyszer egy érdekes tanulmányt arról, miért is nem volt az ősember rákos.Azt azért kalkuláljuk bele, hogy az ősember kemény és durva élete miatt jó ha 20-30 évet élt.A rákos betegségek jelentős többsége e kor fölött alakul ki.Persze nyilván náluk is előfordult ez a betegség, csak maximum igen kis számban és a fennmaradt leletekből maximum egyértelműen nem sikerült kimutatni.De lehet,hogy szimplán ellenállóbbak voltak.:-)Egy biztos,azt én is látom,hogy manapság mintha több lenne.:-( Édesanyámat és a hugom kisfiát is rákban veszítettük el,szinte egyszerre lettek betegek.

2012. nov. 14. 17:28

Családunk barátja egy elismert rákkutató. Ő szokta mondani, hogy a daganatos betegségek kétharmada elkerülhető lenne egy minimális törődéssel. Csak fel kellene fogniuk az embereknek, hogy a daganatok egyharmada amiatt alakul ki, ami a szádon bemegy, azaz amit megeszel-megiszol, a következő harmada amiatt alakul ki, ami az orron bemegy, ez alatt a szmogot és a cigarettafüstöt érti.


Az ezekre való odafigyelés nem nagy dolog, nem igényel komoly erőfeszítést sem, de sokaknak ennyit sem ér az élet vagy nem fogják fel az összefüggéseket.


A daganatok harmadik harmada pedig a stressz, a genetika, a mozgásszegény életmód, az éves rutinvizsgálatok hanyagolása és egyéb tényezők együttesen.

2012. nov. 14. 17:16
A panelekbenben,vagy palatetőben lévő azbeszt..rákkeltő.:(
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - C1e9612cd3)
2012. nov. 14. 16:42
jah, és kifelejtettem a genetikát.... nekem pld. már a dédnagyapám is 1927-ben (falun, konkrétan tanyán) daganatban halt meg. Nagynyám is, a testvére (1950 körül) szintén. Azt hiszem elég nagy sanszom van rá nekem is.....
2012. nov. 14. 16:39

a rengeteg stressz, a sok xar, amit megetetnek velünk (a sok mű kaja- fűszer, ízfokozó, stb), a környezet (technika, és társai) gyorsabb ejlődése, mint maga az evolúció..... Hogy kiaknázunk mindent a földből, ami oda való lenne, ezzel megbontva annak bioritmusát, energiáit, stb (nem hiszem el, h ennek nincs hatása az élő organizmusokra).....

És ne felejtsük el a nukleáris katasztrófákat (Hirosima, Csernobil...), amikről azt hirdetik, h nálunk nem volt hatása......

Illetve azt gondolom, h nagyon sok ember rosszindulata, pesszimista volta, vagyis a lelki tényezők is nagyon számítanak.

2012. nov. 14. 16:16
hajlam + stressz + egészségtelen életvitel + környezeti tényezők
2012. nov. 14. 15:32
A munkahelyi körülmények is közrejátszhatnak a kialakulásában. Anyukám munkahelyén 1-2 éven belül több, mint 5 munkatársa halt meg.
5. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Vee86)
2012. nov. 14. 15:18
Mert rosszul kezeljük a problémáinkat, ami súlyos lelki válsághoz vezet, ezt a külső hatások felerősítik, és a szervezet betegséggel, egyre több esetben daganattal reagál :((( Tudom, mert élem :(
2012. nov. 14. 15:14
+ táplálkozás, vegyszerek, stb
2012. nov. 14. 15:11
1éve
2012. nov. 14. 15:11
a levegő,mai világ stressz ,rohanás,minden mesterséges,most volt októberben éve hogy meghalt anyukám gerincdaganatban 42évesen!
2012. nov. 14. 15:09
Csak én tapasztalom a környezetemben vagy te is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook