Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van az, hogy tudom a "jót" és teszem a "rosszat"? fórum

Miért van az, hogy tudom a "jót" és teszem a "rosszat"? (beszélgetős fórum)


2018. szept. 17. 15:37

Érdekes a meghasonlottságot fejtegető szakasz.


[link]

25. 35fd735e6f (válaszként erre: 24. - VersEmber)
2018. szept. 16. 17:42

Egy spec esetre gondoltam. Persze, h mélyen érint. Még élek nem felejtem el, h m8lyen hülye voltam. "Tudtam a jót, tettem a rosszat"

Amit kifejtettem priviben pár hónapja.

Sok mindenről mi tehetünk.

Rosszról is, jorol is..

De nekem ez tul nagy ár. Ilyen a lelkem.

24. VersEmber (válaszként erre: 23. - 35fd735e6f)
2018. aug. 8. 14:17

"Vannak dolgok amiért nagyon nagy árat fizetünk..." - írod.

Mire gondolsz?

Úgy látom, ez téged mélyen érint.

23. 35fd735e6f (válaszként erre: 22. - VersEmber)
2018. aug. 7. 21:36

Sajnos nehéz. Igen.

De legalább a kiút lenne könnyebb!

De biztos igy van rendjén. Hisz minden okkal történik velünk.

Vannak dolgok amiért nagyon nagy árat fizetünk...

22. VersEmber (válaszként erre: 21. - 35fd735e6f)
2018. júl. 29. 23:59
Azért kérdeztem, mert nehéz rá a válasz.
21. 35fd735e6f (válaszként erre: 9. - VersEmber)
2018. júl. 29. 21:29

Egyházi iskolába jártam...


Azt amit írtál Versember teljesen ok!

De akkor mi visz minket a "rosszba"? (és most tudod, h miről írok!)

Mondja meg valaki!

Miért nem fogja olyankor Isten a kezünket, h hülye vagy, ne csináld! Miért???

Jo ez amit idéztél! Tetszik!

Csak ott van bennem a sok miért...


"21Azt a törvényt találom tehát magamban, hogy - miközben a jót akarom tenni - csak a rosszat tudom cselekedni.

22Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint, 23de tagjaimban egy másik törvényt látok, amely harcol az értelmem törvénye ellen, és foglyul ejt a bűn tagjaimban lévő törvényével."

20. VersEmber (válaszként erre: 13. - D7ba7bf7ff)
2018. júl. 10. 23:31

"...a lelkünk/tudatunk hamarabb megbetegít bennünket mint az életvitelünk."

Persze, hogy emlékszem - egyszerű igazság és nagyon kevesen ismerik.

----------

Gondolataid és világnézeted ezerszer többet árthatnak és használhatnak neked, mint az életviteled.

Árthatnak - megbetegíthetnek, használhatnak - meggyógyíthatnak.

19. 124637ff9b (válaszként erre: 16. - VersEmber)
2018. júl. 10. 08:58

Na igen.

Azért az sem árt, ha önmagát is megsegíti az ember ,)

2018. júl. 9. 23:34
Nem csinálna senki nagy butaságot, ha ezt a kérdést megjegyezné és időnként feltenné magának.
17. VersEmber (válaszként erre: 16. - VersEmber)
2018. júl. 9. 23:32
Lehet, hogy már holnap reggel felteszi nekem ezt a fórum kérdést valaki...
16. VersEmber (válaszként erre: 11. - Papája)
2018. júl. 9. 23:25

Semmi más dolgom...? :)

Aranyos vagy.

Amit én fontosnak tartok, az nem értem van, hanem azokért, akiknek segíteni tudok a tapasztalatimmal.

15. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 9. 09:16

Azért, mert sokkal sokkal könnyebb "okoskodni", beszélni arról, hogy mi a jó, mint a tettek mezejére lépni és meg is valósítani a tudományt.

10-ből 8 szereti a könnyebb utat választani.


Olvastam én itt már olyat is, hogy "ha csak beszélünk róla, az már fel siker" 😂

14. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 8. 13:09
Mert a Földön a "Sötétség-Fény" aránya 80/20%!
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 8. 13:05
Emlékszel amikor Moorjani azt mondta, hogy a lelkünk/tudatunk hamarabb megbetegít bennünket mint az életvitelünk?
12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 8. 13:04
És mi van azokkal, akik azt hangoztatják, hogy ŐK ELFOGADJÁK ÍGY MAGUKAT, RUSNYÁN, KÖVÉREN, ÁPOLATLANUL, BETEGEN, ergo a környezetük is fogadja el őket "ilyeneknek"!!!
11. papája (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 8. 07:14
De jó, hogy Neked nincs semmi más gondod, bajod, minthogy újabb és újabb - csak általad fontos dolgon - filozofálj.
10. Guruljka (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 7. 21:45
CSAK.
2018. júl. 7. 19:11

Rom7,19-23:

"19Hiszen nem azt teszem, amit akarok: a jót, hanem azt cselekszem, amit nem akarok: a rosszat. 20Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, akkor már nem én teszem, hanem a bennem lakó bűn. 21Azt a törvényt találom tehát magamban, hogy - miközben a jót akarom tenni - csak a rosszat tudom cselekedni. 22Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint, 23de tagjaimban egy másik törvényt látok, amely harcol az értelmem törvénye ellen, és foglyul ejt a bűn tagjaimban lévő törvényével."

------

Tudjátok, hogy nem vagyok olyan idézgetős típus, de ezt ide kellett hoznom.

2000 évvel ezelőtt pontosan leírták azt, ami a fórum témája.

És orvosi szinten sem tudunk ennél okosabbat mondani.

Azért ez hátborzongató!

2018. júl. 6. 09:53

De most fordítsunk egyet a fórum címe alapján, és ne ragadjunk le kizárólag az étkezés, testmozgás témakörnél.

"Tudom a jót és teszem a rosszat" pl. az élet egyéb területén, mint emberi viselkedés, viszonyulás a másik emberhez, a másik ember, mint ember iránti tisztelet, és hasonlók.

Ezeken a területeken is gondolom mindenki tisztában van azzal, hogy mi az alapvetően jó, és mégis sokszor teszi a rosszat. A másik megalázása, a letiprása, a kigúnyolása, a vele szembeni u.n. gonoszkodás, stb. stb. Ezek a cselekedetek hogyan, honnét kerülnek belénk, és egyáltalán tudjuk-e, hogy bennünk vannak???

7. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Bgitta77)
2018. júl. 6. 09:42
Egyébként amikor még csak elvétve volt Pesten is meki, és ott jártam, emlékszem, betyárul megéheztem. No akkor most bemegyek és veszek egy adagot... beleharaptam a húspogácsába, és folyt végig a számban az olaj. Már büdös is volt, égett, avas ízű, mert ki tudja előtte mikor cserélték, úgy nagy ívben ment a kukába. No mondom majd a sült krumpli: hát pár szemet legyűrtem belőle, de köszönöm, azóta sem vettem-ettem, pedig közben eltelt vagy 25-30 év. Nekem ne mondja senki, hogy ezekben a kajákban van akármi is, ami jó!
6. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Bgitta77)
2018. júl. 6. 09:38

Nem azt mondom, hogy vannak kaják, amiket sohasem lenne szabad megkóstolni, hiszen akkor mi hogyan dönthetnénk el, hogy az nekünk kell-e vagy nem.

Hanem azt mondom, hogy ne úgy nőjjön fel egy gyerek, hogy mindezek napi szinten, rutin-szerűen kerülnek az asztalra, és belerögzüljön, hogy ezek nélkül nincs otthon sem étkezés, mert alapvető élelmiszer pl. pizza, és társai.

2018. júl. 6. 08:29

Szerintem szimplán azért, mert mindenki szereti a finom ételeket, attól függetlenül, hogy egészségesek, vagy nem. Mikor megeszed, annyit érzel hogy mocskosul ízlik, azt maximum csak később tapasztalod, hogy nem feltétlen tett jót.

Nem gondolnám hogy nevelés kérdése, az édesanyám igyekezett mindig finom és tápláló ételeket csinálni, de attól még később ettem Mekiben is, magamtól. Hozzáteszem én hízni vagyok képtelen, szóval az nem befolyásol hogy látszik meg.


Ehhez is kell egy akarat és elszántság.

4. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 6. 08:10

Mert hiába is tudod elméletben, ha már kis gyerek korodban átprogramozták szüleid az agyadat a mekis kajákra, Coca-Colára, meg Pöttyös Pannára és hasonlókra. És sült krumplit, lángost, hod-dogot etettek veled reggel, délben, este.


És persze, ami berögzül étkezési szokás, napi mozgás, hasonlók gyerek korban, azt a mintát követjük felnőtt korban is. És bizony nagyon kevés embernek van módja, ideje, belső akarat-ereje ahhoz, hogy amikor rádöbben az igazságra, nekifogjon a teljes váltáshoz.


Talán ott kellene kezdeni, hogy az a 2-3 éves gyerek a multiban ne ordítson, amikor meglátja a polcokon a rengeteg csokit, egyebeket. Mert egyszerűen nem is tudná, fogalma sem lenne arról, hogy mit is lát!

3. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 6. 07:54
Mert huncut vagy, azért! 😂
2. puritan (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. júl. 6. 06:06

Nos hát az ezernyi irodalom ezeregyféle megoldást kínál, ezért aztán nincs azon mit csodálkozni, hogy az egyszeri ember nehezen igazodik el a megoldások útvesztőjében :)

Aztán meg lássukcsak: mennyivel egyszerűbb leülni és egy jó steaket megenni, vagy kávézni és süteményeket falatozni, vagy a tévé előtt sós mogyorót rágcsálva beleélni magunkat egy másik dimenzióba, mint a valóságban izzadni és szenvedni a saját egészségünkért.


Ez egy ördögi kör egyébként, ha valaki naponta sportol, egy nap kihagyás is hiányzik, de ha több napot is kihagysz, egyre nehezebb magad ismét rávenni. Arra jutottam, hogy naponta kell űzni ezt a mozgás dolgot, még ha csak kevésre is jut idő, hetente kétszer vagy háromszor pedig hosszabbat beiktatni.

2018. júl. 6. 01:00

Manapság ezernyi irodalom, netes információ tájékoztat arról, hogy mi a legmegfelelőbb életvitel ahhoz, hogy egészségesek és fittek legyünk.

Mindent tudunk az egészséges táplálkozásról.

Mindent tudunk arról, hogy mennyit kellene mozognunk.

10-ből kb. 8 ember a fentieket tudja.

És 10-ből kb. 2-3 tartja be, él aszerint.

Szerintetek miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook