Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért van az, hogy más kisgyerkőcök haja, nő mint a gomba, az én lányom haja meg, meg sem mozdul?:( fórum

Miért van az, hogy más kisgyerkőcök haja, nő mint a gomba, az én lányom haja meg, meg sem mozdul?:( (tudásbázis kérdés)


19. sajert
2011. szept. 14. 21:58
Nekem meg pont az a bajom, hogy a fiamé meg nő, mint akinek naponta húzkodják. Igaz, az ő haja kb. egy éves kora óta 6mm-esre van vágva havonta. Havonta kb. 2-2.5 cm-es hajakat vágok le belőle a géppel. Télen hagyom egy kicsit megnőni (kb. 2-3 cm-esre, hadd szigeteljen neki). Most kezdte az ovit, most kéthetente nyírom, hátha nem hoz haza egy élőlényt se az oviból. Még egyszer lenyírom két hét múlva, aztán majd meglátom, mert ahogy nő neki, tisztára lányos lesz a nagy kék szemével.
18. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - Panka78)
2011. szept. 14. 20:42

Genetika, ugyanúgy, mint ahogy hiába nem vágod a hajad egy bizonyos hossz után nem nő tovább. Csinálhatsz akármit, nem nő. Ez persze mindenkinél egyéni, hogy max. milyen hosszú lesz a haja. Rasszonként is változik. Az indiaiaknak köztudottan baromira hosszúra nő (általában).


Az én hajam 12 éves koromig nem volt vágva, mégsem nőtt soha hosszabbra, mint az első x évben. Nagyjából a hátam közepéig van gyárilag beállítva, azt viszont 1-1,5cm/hó tempóban elérem, úgyhogy elég kiszámítható.

17. Heni86
2010. jan. 8. 12:16
Nekem kisfiam van és bár nagyon sok és hosszú hajjal született pár hónaposan kirutkult neki a fejtetőn és akkor kezdtem el neki mosni a Babé samponnal. Koszmó ellen ajánlják ami neki nem nagyon volt de más anyukáktól hallottam, hogy ezerrel nő tőle a gyerek haja. Igaz! Csak azt nem tudom, hogy ennyi idős babának lehet-e még használni vagy ajánlott-e de tényleg van benne valami. :)
16. Adryca (válaszként erre: 13. - Bared)
2010. jan. 8. 11:56
Én nem hívtam így a leányzót, de szegénykém tényleg nagyon kevés haja volt! De már nagyon kis csini! :-)
15. Ekka
2010. jan. 8. 11:21
Én lányom haja is elég rövid.. Én vágtam Neki többször géppel, de max. csak erősödött. Nálunk kb. fél év alatt nő 1cm-t:D
2010. jan. 8. 10:06

Az én lányom 2 éves és nagyon kevés haja van. Kb. fél éve indult meg neki valamelyest, de még így is elég gyér.

Az az érdekes, hogy azon a részen nő neki hátul, ahol kikopott és kihullott a fekvés miatt. Ott farkincája van:) Még egyszer sem vágtam le sehol. Azt mondják, hogy vágjam teljesen rövidre géppel, és beindul, de nem szeretném...


A fiamnak egyéves kora előtt vágtuk le először, neki több haja volt.

13. bared (válaszként erre: 12. - Adryca)
2010. jan. 8. 09:20
emlékszem, hogy haragudtam a sógoromra, mert nemes egyszerűséggel csak "kiskopi"-nak hívta a lányom((
12. Adryca
2010. jan. 8. 09:17
Van egy ismerősöm, akinek ugyan így volt a lánya. Alig akart nőni a haja szinte kopaszka volt szegény. De egyszer megindult nek, (kb 3 éves lehetett) azóta is szép hosszú hajacskája van! Szóval szerintem nyugi, és türelem.
11. bared
2010. jan. 8. 09:16
én meg ilyne szempontból nem vagyok kompetens, mert az enyém 1 kilóval született 33 hétre, és nem volt haja egyáltalán((( úgy emlékszem valamikor 1 éves korára lett pelyheske, de majd megnézem a képeket...))
10. pemete (válaszként erre: 9. - Pemete)
2010. jan. 8. 09:14
*5 centis
2010. jan. 8. 09:14

Az én kislányom is 2,5 éves lesz, neki szépen nő a haja, de azért a fenekét még közel sem verdesi, mégcsak a háta közepéig sem ér. De őt kb 5 snetis hajjal született, ami nem hullott ki neki,, és mindig csak 2-3 centiket vágtam neki belőle, mikor kisebb volt, és a nyakába lógott.

A gyerekorvost megkérdezted, hátha tud valami okosat mondani, ő biztos ért hozzá, hogy milyen vitamin kéne, vagy esetleg genetikai okok miatt van.

2010. jan. 8. 09:11

Nekem állítólag 3 éves koromig alig volt hajam. Ez ennyit számítana?

Igaz, most meg annyi van, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Fodrászom szerint egy vágáskor 5 fejnyi haj lejön:D

2010. jan. 8. 09:11
Nekem sem volt túl sok hajam amikor kicsi voltam, tejföl szőke, vékonyszálú, kevés...Hugomnak meg sötétbarna, erős, sok. Most hogy felnőttünk, nekem több van, mint neki! Szóval nyugi, majd beindul!
2010. jan. 8. 09:10

Kérdeztem a fodrászt is, csak hümmmmmögötttttt:D

..hogy a fejtetőn erősebb a vérkeringés, nőnie kellene stb. stb.

Ok., de nem nől!

2010. jan. 8. 09:09
szerintem a genetika sokat számít.. Próbálj utánakérdezni a családban, kinek indult ilyen sokára a haja, biztos megnyugszol ha kiderül :)
2010. jan. 8. 09:09

egyrészt lehet genetika... másrészt lehet, hogy kevés a,e, b vitamint fogyaszt.... esetleg vashiányos...

érdemes az étrenden picit változtatni, és megnézni segít-e...

2010. jan. 8. 09:08
Ez engem is érdekelne:)
2010. jan. 8. 09:08

Kislányom igazi hajasbabaként született, majd mikor elhagyta a babahaját, szinte alig nő neki.. Konkrétan elől semmit nem mozdul, hátul meg dús erős, de ott se nagyon nő!!!!!

Más ekkora gyerkőcnek (2,5év) már a fenekét verdesi lassan a haj---

2010. jan. 8. 09:06
Miért van az, hogy más kisgyerkőcök haja, nő mint a gomba, az én lányom haja meg, meg sem mozdul?:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook