Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért van az, hogy amikor ilyen kemény mínuszok vannak odakinn, benn a házban ráznak a csapok, a víz is? A külön hideg vizes is. fórum

Miért van az, hogy amikor ilyen kemény mínuszok vannak odakinn, benn a házban ráznak a csapok, a víz is? A külön hideg vizes is. (tudásbázis kérdés)


14. homern (válaszként erre: 7. - Dadbbc4cf8)
2011. jan. 15. 13:51

Én is ilyen vagyok,a bejárati kapu kilincs,a bevásárlókocsik,az autó ajtaja stb úgy meg tud rázni,hogy könyékig lezsibbad a karom.Vagy a raktáráruházakban a fémpolcok,az a legdurvább az autó mellett :S Embert csak ritkán rázok,inkább fém dolgokat.(csak tiszta pamut cuccokat hordok évek óta,azóta kisebb az erőssége,de meg nem szűnt..nem tudom hogy töltődöm így fel...)

De a házban soha nem történt még ilyesmi!!!Az biztos nem emiatt van!

13. dominós (válaszként erre: 12. - Dadbbc4cf8)
2011. jan. 15. 13:44
akkor valamit nagyon elbaltáztak...nekünk a csap ugyan nem, de a földelés kezdett el rázni a konektorban átépítés után, pont abban a részben, ahol új vezetékek lettek. valamilyen vezeték elégett, rövidzár lett. nem játék...
12. dadbbc4cf8 (válaszként erre: 11. - Dominós)
2011. jan. 5. 10:18

Az igaz,hogy nedvesek a falak,ahol ezelőtt laktam-és ahol most lakom ott is:(

A villanyhálózat viszont nyáron fel lett újítva.

2011. jan. 4. 21:00
Azért, mert minél hidegebb van kint, annál több nedvesség csapódik le a falakban, és a nedves falak vezetik az áramot. Biztos egy rossz elektromos vezeték vagy berendezés okozza. Halgass Thomasra!
10. 1214b8219e (válaszként erre: 1. - Dadbbc4cf8)
2010. dec. 10. 18:18
A jelenséget egy testzárlatos, vagy szakszerűtlenül bekötött elektromos berendezés okozza!A vízcsapon érezhető elektromos feszültség súlyos áramütést okozhat, gyermekek esetében halálos lehet! Sürgősen felül kell vizsgáltatni az elektromos hálózatot!!!
2010. dec. 10. 10:41

Majd kipróbálom a "villanykörtés tesztet",habár fogtam már úgy meg és nem világított,biztos nem olyan nagy a feszültségem:P :)

Olvastam a Felvillanyozott ember című cikket vhol,na az nagyon jó:)

Vicce félre téve,ez nekem ijesztő.

2010. dec. 10. 10:00
hűűűűűűűű, micsoda feszültség :D
2010. dec. 10. 08:58

Jó nagy marhaságnak tűnhetett a témám amikor indítottam.Köszönöm a jótanácsokat is,bár semmit sem értek.Az egész dolog meg is szűnt nálam mostanáig,de most megint kezdődik előről,teszem hozzá másik házba költöztem azóta,ahol totál fel van újítva minden.Bővült is a dolog azzal,hogy mostmár egyes embereket én rázok meg,na ez már nem olyan poénos:(

A párommal volt hogy csak kezünk összeért,olyan durván csípett és pattogott,hogy szinte fájt.

2010. jan. 28. 19:11
Ilyet még nem hallottam.Mik vannak!
2010. jan. 28. 10:11
Mire vársz? hogy valakinek baja legyen!
4. 3c0814215c (válaszként erre: 3. - Dadbbc4cf8)
2010. jan. 28. 10:10
Ha csak egy pillanatig ráz és egyszer, az műszálas ruha miatt is lehet.
2010. jan. 28. 09:57
Már félek kezet mosni.Azt mondták,biztos a villanyhálózat a gond.De miért csak akkor ha min -6fok van vagy hidegebb.A családba senki mást nem rázott meg...A legdurvább az hogy már a fém kilincsek is megráztak a házban
2010. jan. 28. 09:56
Sürgősen nézesd át a villamos rendszert, mert életveszélyes! Nincs köze a külső hőmérséklethez.
2010. jan. 28. 09:52
Miért van az hogy amikor ilyen kemény minuszok vannak odakinn, benn a házban ráznak a csapok, a viz is.A külön hideg vizes is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook