Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van az, hogy a pizzafutár hamarabb megérkezik bárhova, mint a mentő ? fórum

Miért van az, hogy a pizzafutár hamarabb megérkezik bárhova, mint a mentő ? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 12. 20:42

Ez ha igaz is az esetek nagyobb százalékában (nem pár példából von le a kérdező ilyen következtetést, bár őszintén szólva kevéssé valószínű, hogy egy embernek átfogó képe legyen a pizzaszállítás átlagos idejéről országos szinten), akkor azért lehet, mert a mentő nem pizzafutár.

Míg a pizzafutár-szolgálatok, pizzériák alapvetően az igényekhez alkalmazkodnak (a helyek számában és a szolgáltatás minőségében), addig az OMSZ-nél hiány van, sok kocsi üresen áll, mivel nincs, aki vezesse.


A mentőnek ha jól emlékszem, 15 perc alatt kell kiérnie, az átlagos kiérkezési idő ennél 2-3 perccel több.

35. benvik
2008. dec. 12. 20:02

A nagypapámhoz a mentő 45 perc alatt ért ki, és amíg bementek érte a szirénázva hagyott mentő mögé beparkolt egy idióta vadparaszt, úgy hogy a mentő nem tudott kiállni. Amikor előkerült az ürge, közölte, hogy máshol nem volt hely. kishíján nagypapám életébe került.

Apámhoz agyvérzésgyanú miatt hívtunk mentőt, ami másfél!!! óra múlva érkezett meg. 3 szor telefonáltunk rájuk, hogy hol vannak. Mindkét eset Budapesten történt, mégcsak arra sem lehet fogni, hogy az isten háta mögötti tanyán.

2008. nov. 19. 13:53
Volt az már 2 óra is! Mármint a pizzás...
2008. nov. 19. 12:14

Nálunk a pizza 50-90 perc alatt ér ide. Amikor a kisfiam beteg volt, ha ennyi idő alatt ért volna ide a mentő akkor most nem kergethetném a popiját.

A mentő 8 perc alatt volt itt!!! (A férjemmel ezt is két napnak éreztük)

2008. nov. 19. 11:35
mert ő ebből él...a mentős meg nem:(
2008. márc. 1. 19:42

A pizzafutárnak úgy kell megérkeznie a megrendelt pizzával, hogy az még meleg legyen. Ha hideg a pizza, a rendelő esetleg reklamál, a főnök meg kirúghatja, van helyette más. Még némi borravalóra is van kilátás, ha gyors. Na meg a motorjával tud cikk-cakkozni az autók között.

A mentő meg mehet a sávba, még a buszsávot sem használhatja a gyorsabb célbaérés végett.

Az autósok meg juszt sem engedik előre. Vagy mert nem hallják a bömbölő duc-duc stb. zene miatt, vagy csak nem akarják meghallani. Esetleg a csúcs miatt teljesen bedugul az összes sáv, így még ha engednék is, nincs hol előznie. Na meg ha meghal a beteg, akkor nincs kórházi, ápolási, gyógyítási meg még mit tudom én milyen költség.

30. LoLiNa
2008. febr. 17. 11:24
a mentőautó nagy, nem tud elmenni akár két normálisan közlekedő autó közt, míg a motoros pizzafutár igen. az elsöbbséget nem ismerik a szemét autósok..
29. era06
2008. febr. 17. 11:14

A pizzát melegen szeretjük, pénzt adunk érte, ezért sietnek.

A mentős hidegen szereti az embert, nincs vele gond, nem kerűl pénzibe a korháznak, ezért ráérnek.

2008. febr. 17. 11:11

mert a futar bicajjal megy vagy robogoval, a mento meg egy auto,

es nincs minden keruletben bazisuk

2008. febr. 17. 07:26
jó a kérdés..))
2008. febr. 17. 00:47

JÓ KÉRDÉS

Azt hiszem nem ártana megkérdezni Ő nacsága miniszter asszonyságát.

25. 4c35511f0b (válaszként erre: 24. - 9778ca1817)
2007. aug. 3. 15:06

MEntő megy mindenhova, mert gőze nincs mennyire komoly az ügy (éppen az a gond, sokszor feleslegesen hívják).

AZ ügyelet viszont katasztrófa (jól írtad) lakásra ki sem jönnek/mennek, olyanokat hallok a környezetemben, hogy agyrém,,,

2007. aug. 3. 15:01

Ez azért van, mert a hideg pizzát senki sem szereti:)

Komolyra fordítva a szót, a mentőket manapság nem küldik ki senkihez, maximum akkor, ha egy közúti baleset véres áldozatáról van szó. Lakáson belül bármikor bárki nyugodtan elpatkolhat, mert először legfeljebb csak az ügyelet fog nagy kegyesen kivánszorogni és majd ő eldönti, hogy mi a teendő. (feltéve, ha a páciens addigra még életben van)

23. emagdi (válaszként erre: 21. - Mongi)
2007. aug. 3. 14:55
esetleg kórház mellett laksz?:))
22. 4c35511f0b (válaszként erre: 21. - Mongi)
2007. aug. 3. 14:40
A fővárosban igen:)
21. mongi
2007. aug. 3. 14:18
Hááát,ez azért nem pont így van!!!Legalábbis itt nálunk!
20. emagdi (válaszként erre: 18. - 4726e582cf)
2007. aug. 3. 09:16

mondjuk szerintem a vezetési tanfolyamon nem készítik fel rendesen az embereket a forgalomban való részvételre.

szerintem az kevés, hogy elmondják a tanfolyamon, hogy a megkülönböztető jelzést használó járműveket el kell engedni. ezt a gyakorlati vezetés-oktatás során tuti hogy nem veszik át, hogy akkor ha ilyen szitu van, konkrétan mikre kell figyelni, és miket kell csinálni. szóval szerintem az emberek nagy része még ha látja is a mentőt, hirtelen nem tudja, hogy hova is húzódjon.

másrészt az is gond, hogy sokszor csak hallja az ember, hogy valahol sziréna szól, de hiába nézeget jobbra-balra sehol sem látni hogy honnan jön. aztán amikor már látszik, akkor már nagyon közel van, és hirtelen kell reagálni.


de persze sok a hülye is, aki tudja hogy mit kellene, de mégsem azt teszi :(

2007. aug. 3. 08:45
Hozzánk hála Istennek hamarabb jött a mentő, mint a pizzás...
18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - 4c35511f0b)
2007. aug. 2. 15:47
Jah, vagy úgy van vele, nem jogsi kell a vezetéshez...
17. 4c35511f0b (válaszként erre: 16. - 4726e582cf)
2007. aug. 2. 15:12
Ott kezdeném, hogy a vezetők 50 %-a szerintem bele sem néz a tükörbe(ez a vezetésükön látszik), kocsit sem vesz észre sokszor nem mentőt egy ilyen ember, hallani meg nem hallja,,,aki mégis, annak 1 része nem tudja mit is tegyen, s a maradék ~20% reagál megfelelően.
16. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - 4c35511f0b)
2007. aug. 2. 14:59

Valahogy így... nem egyszer látok autóst szinte rávetődve a szabad útra, amit a többi autós hagyott a mentőnek, majd lekoppan a pirosnál, de azért ott áll a mentő előtt, ami szerencsétlen szirénázik, dudál stb...

De ha már szabálytalanozott, akkor miért nem hajt bele a pirosba, és húzódik félre, ilyenkor mikor mentőt kell elengedni, akkor lehet. Úgy fel tudom magam húzni ezen...


Vagy másik nem is régen történt, felüljáró két sáv egy irányban, hallom mentő jön ezerrel mögöttem, vagy mögülem valahol, mert éppen a hupli tetején vagyok, próbálok beevickélni a külső sávba, erre majdnem elgázol egy fehér kocsi, és anyázik, és lengeti a kezét, közben a légkondi miatt felhúzott ablakok mögül is hallani, hogy dübög a zene a kocsijában, végül a mögötte jövő beenged. Eme fehér kocsi tulajdonosa pont az akkorra már odaérő mentő elé hajt ki, mentős majdnem nekirohan, mert se index, se semmi, csak ugye "szabad út" csillant meg az igen paraszt fehér kocsis szemében. Természetesen megreked, mert a forgalom áll, úgy félúton kifele a mentő előtt, majd össze-vissza bénázik, végül valahogy sikerül kikecmeregnie a belső sávba... simán visszatolathatott volna, mert nem mentem rá a hátuljára "felszabadult hely" mámorában... de nem, kinyomakodik a mentő elé, majd vissza akar nyomakodni a külső sávba, de mivel dugó van, képtelen...


Nah, ilyenkor kiráznám a kocsijából is a fickót, az fix. Remélem a következő mentő hozzá siet majd, és ugyanúgy feltartja valami marha, ahogy ő ezt a mentőt (na jó nem, csak ilyenkor marhára felmegy a pumpa...)

2007. aug. 2. 14:42
Mert csak max 4 kiló terhelése van. :)))))))))
14. 4c35511f0b (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2007. aug. 2. 11:45
Szerintem hülyül:)
13. emagdi
2007. aug. 2. 10:33

de amúgy érdekes, hogy vetődött fel a kérdés...

valaki rosszul lett, hívta a mentőket, aztán eszébe jutott, hogy azért még rendel gyorsan egy pizzát is, hogy ne éhgyomorral menjen a kórházba?

:))

12. emagdi
2007. aug. 2. 10:32
hozzánk a pizzafutár is baromi lassan ér ki....
11. 4c35511f0b (válaszként erre: 3. - Marcsenka)
2007. aug. 2. 08:51
PL. mert robogóval könnyebb közlekedni + nem tartja fel a sok bunkó autós, nem úgy, mint a mentőt.
10. gerna
2007. aug. 2. 08:49
Mondjuk, a pizzás közelebbről indul?
9. d9d8721118 (válaszként erre: 7. - Gpetra)
2007. júl. 27. 19:23

Teljesen egyetértek veled.

Amúgy amikor mentős gyaksin voltam tapasztaltam hogy nem a mentő a lassú, hanem az autósok a bunkók. Nem engedték el a mentőt, ha jól tudom ilyenkor az autósnak félre kell kicsit mennie... Hát b.sztak félremenni.

2007. júl. 27. 18:37
A pizzafutárnak sietnie kell, mert a pizza kihül. Ha a beteg is kihült, akkor már nem a mentőt hivják. Egy kissé morbid. Bocs!
2007. júl. 13. 18:32
Mert tudja, hogy a pizzaszállítás nem non profit tevékenység, és rohadtul levonják a fizetéséből, ha nem érkezik meg időben. Ezzel szemben a mentősöket mivel is motiválják? Egyébként az még szerencsés, ha egyáltalán kijönnek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook