Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van az, hogy a barátnőm alig eszik egy nap? fórum

Miért van az, hogy a barátnőm alig eszik egy nap? (tudásbázis kérdés)


24. eaedab0e25 (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2011. jún. 23. 11:41
Ez a napi rutinja. CSomószor én is azon kapom magam este 7-kor, mikor vacsorázunk a férjemmel, hogy aznap elfelejtettem enni. Kávéval én is simán elvagyok estig.
2011. jún. 23. 10:29
Biztos fogyni akar pár kilót.
2008. júl. 27. 08:46
Én se szerettem , szeretek enni. És nem tudom MEG MAGYARÁZNI, hogy miért nem..Régen és most is azt mondtam jól lakok a Boldogsággal. Be kell ismerni, volt olyan is, hogy a negativ reakcioktól is elment az a pici étvágyam ami volt.Ki is nevettek érte sokan a Barátaink közül. Párom szoktatott rá, hogy mégis néha egyek azért..Hiszek abban, hogy a szervezet tudja mit és hogy, milyen- módon mennyit mikor kiván.. Ha ellene tettem jött a herpesz stb. Mellékesen a partner kapcsolatokra ugyan ez a nézetem KI kell neki. Nem véletlen van egy mondás, hogy nem veszi be a gyomra..MINDENKINEK JÓ EGÉSZSÉGET.,ÖRÖMET KIVÁNUNK.
21. b11a46e73c (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2007. júl. 15. 01:24

nekem ugyan ez a bajom,mintha magamrol olvastam volna,pontossan miért csinálom nem tudom,de ma is d.u 4-orakkor jutott eszembe hogy még nem ettem,pedig fözök,készitek stb.

de én szülés elött is ezt csináltam és sikerült összeszednem egy 10 cm-es gyomorsülyedést ami szörnyü volt,mert állandoan rosszul voltam,még a kaja szagát sem birtam.a gyogyszerek mellé enyhe nyugtatot is kaptam,mert a doki megfejtette nálam ez psihés alapon volt,be volt osztva hogy kell étkeznem hogy vissza jöjjön az étvágyam,amennyire helyre vergödtem,a terhességnek köszönhetem hogy a gyomrom vissza huzodott,de ha igy folytatom megint az lessz a vége.

54kg-voltam amikor terhes lettem,70kg-al mentem szülni,most 53.80kg vagyok!majd csak el fogyok!

én ugyvettem észre hogy mindig a gyereket helyezem elönybe,magamrol meg el feledkezek.ez a nem evészet ^nálam lassan fokozodott,de 100%-an idegi alapja van!

2007. máj. 5. 07:06

Janita 15. hozzászólásával értek talán egyet, lehet a gyereke miatt nem eszik, mert nincs ideje rá.

Amúgy tuti, hogy nem terhes. :))

Inkább az idegesség jellemző rá az elmúlt időszakban, van/volt problémája bőven. :((

19. Mókica (válaszként erre: 12. - 7130b15964)
2007. máj. 4. 22:51

Dr. Tereza Sanchez

parapszichológus és online-mindentudós


Haahahaahhaaa :)))))

2007. máj. 4. 21:53
Fogyózik,vagy beteg.
17. janita
2007. máj. 4. 20:44
Van egy tippem lehet hogy, terhes. Nekem mindkét terhességem így kezdődött.
16. janita
2007. máj. 4. 20:40
Nekem van két kislányom és annyi dolgom van itthon, hogy reggelit szinte nem is eszem. Ebédkor is futtában bekapok pár falatot, csak este van időm enni mikor már lefektetem őket.
15. janita
2007. máj. 4. 20:36
Lehet, hogy fogyókúrázik csak nem akarja tudatni veled,hogy elégedetlen magával. Vagy pedig sokat dolgozik és idegeskedik.
2006. dec. 7. 20:53

Na, mostanában meg én nem eszek rendszeresen. :((

Sokx vagyok ideges.

Sajna. :((

13. tinendo (válaszként erre: 12. - 7130b15964)
2006. szept. 27. 21:01

Nem emlékszem,h. azt mondta volna,h. székrekedése van, normálisan jár wc-re, csak fáj neki, gondolom az aranyér miatt.

Már én is körülnéztem a neten ez ügyben.

Orvoshoz ah. ismerem nem fog elmenni, így legalább megpróbálok valah. nki segíteni.

Talán az a krém, amit ajánlottam neki, pár nap altt vmi javulást mutat majd.

12. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2006. szept. 27. 17:48

Szép is lett volna, ha rögtön beletrafálunk a jó megoldásba!


De ezek szerint egy picit közelebb kerültél a dolog nyitjához. Ezek szerint nem a hízástól fél vagy hasonlók, hanem fizikailag érez fájdalmat, amit így akar kiküszöbölni, hogy nem eszik.


Ha tényleg aranyere van, akkor érdemes elmenni vele dokihoz. Manapság már annyi megoldás van rá. A neten is találsz egy csomó leírást a különféle eljárásokról. Lehet, hogy kikereshetnél neki egy párat, általában a klinikák, magánrendelők honlapján van, szóval rögtön van dokinév, cím, magánrendelőknél még esetleg tarifa, illetve, hogy lehet-e fizetni egészségpénztáros kártyával...


De ha csak kezdetleges aranyere lenne, akkor ahhoz nem is biztos, hogy hozzá kell nyúlni, normális étkezés, megfelelő mennyiség rost és folyadék(!) elfogyasztása tünetmentessé teszi (meg vannak krémek is, ha véletlenül mégis székrekedése lenne és megfájdulna).


Nem lehet, hogy pont az a baj, hogy nem eszik rendesen és nem is iszik eleget? Így aztán hiába a kevés kaja, a rosthiány és a kevés folyadékbevitel miatt így is székrekedése lesz, ami persze, hogy fájdalmat okoz neki.


Dr. Tereza Sanchez

parapszichológus és online-mindentudós

2006. szept. 27. 14:55

Én is mondtam neki,h. menjen el dokihoz, és vizsgáltassa ki magát.

De cseszik rám hallgatni.

A székletével minden oké, ha minden igaz, amit megeszik az normális, de néha fáj neki a végbélnél, ha wc.re megy.

Ebből gondoltam,h. aranyere lehet, tanácsoltam is neki a Mastu-t, ha már nem akar elmenni dokihoz.

A gát nem hiszem,h. fájhatnma neki, már majdnem 1 éve szült, amúgy tudtommal volt neki gátmetszése.

10. 991217
2006. szept. 27. 14:44
A gát fájdalmával pedig ne lehet játszani(ha valóban az fáj neki), feltétlen menjen vissza nőgyógyászához és vizsgáltassa ki magát. Szülésnél volt esetleg gátmetszése, nem azért fájhat?(bár már 1 éves szült, annak nem most kéne előjönnie!)
2006. szept. 27. 14:39

Szia tinendo!


Lehetséges, mert nagyon kellemetlen tud lenni. Anyukámnak is van, a szülésnél jött ki és mivel székrekedéses folyamatosan szenved vele és nagyon tud fájni, lehet úgy gondolja ha eszik többet megy wc-re és ezáltal többet szenved is. De ez nem megoldás! Orvosolni kell a problémát, az aranyér visszahúzódik általában ha jó a széklete,erre pedig már rengeteg megoldás van!Nekia széklete rendben van??

2006. szept. 27. 14:29

Sziasztok.

Volt nálunk a barátnőm, de sajna nem vált be az a tanácsotok, pedig a kedvenc kajáját csináltam neki. :((

Még egy falatot sem evett, pedig vagy fél óráig kértem, h. legalább kóstolja meg. Mióta ismerem nem volt ilyen, sosem zavarta,h. másnál egyen.

Sokat beszélgettünk, próbáltam faggatni,h. mi baja van. Röviden csak annyit mondott,h. nincs vmi rendben neki a lenti tájékon a gátnál. Sokx nem tudja eldönteni,h. pontosan mi fáj neki, a végbele vagy a hüvelynyílása. Mert van amikor úgy érzi,h. mind2.

Kérdeztem tőle,h. nem lehet-e aranyere. Azt válaszolta,h. egy kicsi van neki, de nem hiszi,h. az annyira fájhat.

Egyre jobban gyanakszom arra,h. ez lehet a gond. Nem mer enni, mert aranyere van???

7. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Tinendo)
2006. szept. 26. 22:43

Valószínűleg azért, mert valami "komoly" megoldást kerestél. Sokszor az egyszerű dolgokra nem jön rá az ember.


Persze, nem biztos, hogy működik. Majd akkor megpróbálunk kitalálni valami mást. A lényeg, hogy próbálj valamit segíteni. Hátha, tényleg elég ennyi.

2006. szept. 26. 21:21

Az meglehet, h. nincs ideje enni, mert mindig tesz-vesz valamit. Soha nincs 1 szabad perce sem.

De amit tanácsoltatok az jó ötlet. :)

Hogy én milyen hülye vagyok,h. ez nekem eszembe sem jutott?!

Holnap úgyis megyek hozzá vagy ők jönnek át hozzánk, majd próbálkozok. Aztán majd mesélek.

Köszike a tanácsokat.

2006. szept. 26. 20:55
Igaza van Terezának, az együttevés a legjobb ötlet. Mondd, hogy éhes vagy, de egyedül nem akarsz enni, vagy csak valami rágcsát, édességet, gyümölcsöt kezdetnek.
2006. szept. 26. 20:40
Ha sokszor vagy vele, akkor próbáld meg invitálni, vigyél neki valamit, ami a kedvence és együtt egyétek meg! Nem elég, ha csak odaadod, mert a végén a hűtőben landol és ki se kerül onnan, legfeljebb, ha megromlik.
2006. szept. 26. 20:39

Nem lehet, hogy még mindig nagyobbnak látja magát? Az baj, mert magától nem biztos, hogy meg tudja oldani.


A másik, ami hirtelen eszembe jut, hogy annyira elfoglalja magát, hogy nem jut eszébe enni vagy nem reagál az éhségre, mert "nem ér rá". Ez valamivel egyszerűbb, mert csak fegyelmeznie kell magát egy picit (hasonlóan, mint a habzsolóknak, rendszeres, normális mennyiségű, minőségi étkezésre kell szoktatnia magát).

2006. szept. 26. 20:31

Egyik barátnőm, aki szintén GYEd-en van, a lassan egy éves babájával, alig eszik valamit egy nap.

Kezdek aggódni érte.

Nem tudom,h. mit csináljak.

Reggelit abszolút nem eszik, délután 3 körül eszik először valamit, általában egy szelet kenyeret, vagy még azt se, este meg vagy nem eszik, vagy 1 gyümilcssalit eszik.

Kávéval kezdi a napot, fél órán belül 2-vel, napi 3-4-et megiszik, ha nem többet.

Nem fogyózik, a terhesség előtti régi alakját visszanyerte már.

Mi lehet a baja?

Idegi alapja lehet a dolognak?

Vagy?

Mit csináljak?

Attól félek,h. gyomorfekélye vagy komolyabb baja lesz!

Kérlek segítsetek, ha tudtok. Mégha csak tippeket is adtok, az is jó.

Dokihoz nem akar menni, állítása szerint semmi baja nincsen.

2006. szept. 26. 20:26
Miért van az, hogy valaki alig eszik egy nap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook