Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van az, hogy 3-4 havonta van egy ujabb vesekövem?elzuzzék és utána ujra termelődik kb 2- 3 centis darab...mi okozhatja? fórum

Miért van az, hogy 3-4 havonta van egy ujabb vesekövem?elzuzzék és utána ujra termelődik kb 2- 3 centis darab...mi okozhatja? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 1. 11:52
pezsgőtabletta, c vitamin tablettában. ezek mind okoznak vesekövet. nekem is ezektől volt állandóan, de hálistennek vesekőhajtóval kijöttek. azóta egyiket sem fogyazstom, nincs is kövem, de még hokom sem.
2008. okt. 1. 11:49

Vesekövesek, találtam a legutóbb a páromnak egy naggggyon klassz teakeveréket!

akinek kell a neve, írom priviben!

2008. szept. 22. 23:01
Vesekő az sokmindentől lehet. Pl kevés folyadékfogyasztás, állandó felfázások, túl sós étrend, túl sok csoki, tejtermék... Az urológus nem sokat tud segíteni, tapasztalat. Nekem anno a gyógyszerek sem használtak -csak kiütést kaptam tőlük-, kisebb köveim voltak de nem akartak elmenni, csak szenvedtem. Hiába volt a lépcsőzés, a napi 3-4 liter tea, víz. Aztán megsúgta a háziorvosom, hogy a sör igazi csodaszer a vesének. A szobahőmérsékletű elhajtja a kisebb követ. Rendszeresen fogyasztva - persze mértékkel- pedig megelőzi az újakat. Nekem bevált. Sokat iszom, időnként sört is -pedig utálom- és évek óta semmi gondom. Érdemes kipróbálni.
2008. szept. 21. 17:33

A férjemnek ugyanez a baja.A lgjobb urológusa van,aki a környékben létezik... Sajnos ez a hajlam,és csak termelődik neki.. Savas dolgokat nem ehetne-ihatna,sok folyadék meg amit felír a doki gyógyszerek,görcsoldók.Ilyen a szervezete.

Piszok rossz,de ez van.Az addig ok,hogy mozogjon,meg lépcsőzés- a vesehomokot a folyadékkal még ki is lehet üríteni,de a köveket az életben nem szünteti meg senki... pláne nem mozgástól!

11. s.irma
2008. szept. 21. 13:52

Szerintem kellene egy normális urológust keresned.

Ez azért nem teljesen jól van igy. Jó tanács, hogy minél később alakuljon ki kő:

sok folyadék naponta (akár gyógytea vagy kamilla tea langyosan, és nagyon sok mozgásPl lépcsőzés.

Nagyon sok évvel ezelőtt én is két évig szenvedtem de túl vagyok rajta.

Sok sikert a doki kereséshez és mielőbbi gyógyulást kivánok!rma

2008. aug. 24. 17:29
Hú hát én annyit tudok, hogy nagyon sok futással és lépcsőzéssel a kis vesekövet még meg lehet szüntetni! nézz utána ez biztos így van! és ha mikor elzúzzák a vesekövedet, akkor mihamarabb állj rá a futásra lépcsőzésre, minél többet(máramenyire módodban áll és szeretsz sportolni) mert erőnlétileg sem hülyeség! én ezt tnaácsolom, nagyon bízok abban, hogy mihamarabb meggyógyulsz! puszii
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - Lexi018)
2008. jún. 2. 08:21
Köszi a privit, örülök, hogy nem engeded felvágatni. Gyógyulj meg! :)
8. 1e958693ca (válaszként erre: 7. - Lexi018)
2008. jún. 2. 07:41
Menjél tovább amíg egy normális dokit találsz. Ne hülyéskedj, ez nem játék! 3-4 havonta vesekő!!?? És ha kimossák és utána kezdődik előlről? Végtelenségig nem kaszabolhatják a veséd, mert tönkremegy. Tényleg, nagyon kérlek, keress egy olyan normális dokit, aki megvizsgáltatja miből van a kő és megnézeti, nincs e valamilyen vírusfertőzésed, vagy valami bakteriális fertőzésed (ez vérvételből megállapítható)! Jobbulást kívánok!
2008. jún. 1. 13:44
De olyan hülye egy dokim van....elmentünk másikhoz és semmit nem csinálnak velem..ez nem állapot most már, azt mondták, ezután az jön hogy felnyitják a veseméet és kimossák...Mondom marha jó. Voltam én már maszek dokinál is, de nem tudnak semmit sem mondani. betaqrtom a miktől eltiltottak és mégis...Azért köszi a segítségeteket!!!
2008. jún. 1. 07:26
Csatlakozom kricifixhez. Meg kell nézetni, milyen típusú. Ha kalciumkő- okozhatja a túl sok ásványvízfogyasztás is pl. Általában valamilyen vírusfertőzés is lehet a háttérben, a vírusrészecskéken kezdődik a Ca kicsapódás, aztán már magától nő tovább, ha kapja folyamatosan az anyagot.
2008. máj. 31. 14:44
Én azt hallottam a sok egyéb mellett a vízminősége is okozhatja, nálam bejött egy időre x helyre költöztem és vesekövem lett. Visszaköltöztem ( nem a kő miatt :) )és el is múlt.
2008. máj. 31. 14:24
Anno mikor tanultam a vesekőről -szóval régi tanulmányaimból olysmi rémlik - hogy a vesekőnek többféle típusa van. Vagyis más az összetétele. És ha megállapítják hogy milyen típusú veseköved van akkor abból lehet következtetni, hogy milyen élelmiszer vagy ital az amit fogyasztasz és a szervezeted ezt nem bírja így ilyen reakcíóba lép, hogy a kiválasztásnál "vesekövet termel". Hát sikerült nagyon primitíven megfogalmaznom de ha jól emlékszem ez a lényege. A gyógymóüdja az hogy életmódot kell változtatni a táplálkozással, de előtte ki kell deríteni hogy milyen veseköved van. Remélem tudtam segíteni.
2008. máj. 31. 14:20
Ha kaptál már vért, akkor érdemes lenne hepatitiszre szűretni magad. Anyukámnak sajnos egy hepatitisz C állt a sok vesekő hátterében.
2008. máj. 31. 13:45

Ezt legjobban az orvos tudja megmondani,de lehet hajlam,és táplálkozási probléma is.

Nézz utána a vesekőnek a neten,sok mindenre találhatsz választ.

2008. máj. 31. 13:40
Miért van az, hogy 3-4 havonta van egy ujabb vesekövem?elzuzzék és utána ujra termelődik kb 2- 3 centis darab...mi okozhatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook