Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért van az, hogy 2, 5 éves kislányom napok óta nem pisilt be nappal... fórum

Miért van az, hogy 2, 5 éves kislányom napok óta nem pisilt be nappal... (tudásbázis kérdés)


1 2
18. marc§ika (válaszként erre: 16. - VTünde)
2010. jún. 27. 10:28

ha mentek valahova(utcán)akkor adsz rá pelust?vagy szól ott is már?bölcsiben?

nekünk az a baj hogy a bölcsiben nem akar szólni(pisinél,kakilni amúgy ott nem szokott)

csak úgy pisil ott ha Marika néni elviszi csak úgy,de remélem hogy ez majd fog változni,Milus a bölcsiben amúgy is olyan félénk!:-(

17. marc§ika (válaszként erre: 16. - VTünde)
2010. jún. 27. 10:11

2 hét még nem túl hosszú idő,mi is ott körül kezdtük el,eleinte csak a kakiknál szólt Milán,a pisinél nem.Most egy pár napja hogy a pisinél is szól.Én azt szoktam neki mondani határozottan.hogy legközelebb szóljón ha pisilnie kell,mert ezt nem szabad,és hogy ügyes legyen.Nem szoktam felemelni a hangom,bár néha nehéz megállni.Ha pedig ügyes akkor nagyon nagyon megvan dicsérve.

Szerintem így is nagyon ügyes Nóri,van akinek fél évig is eltart míg odáig jut hogy szóljon neki a gyerek pisinél és kakinál együtt.


Igen mi is használunk még alváshoz,és fogalmam sincs hogy az majd mikor fog sikerülni hogy éjszaka is szóljon :-( szerintem az több idő lesz.

16. VTünde (válaszként erre: 15. - Marc§ika)
2010. jún. 27. 09:57

Szia:)


2 hete van nappal egész nap bugyiban az alváson kívül.De meg se kérdezzem tőle, hogy miért nem szólt?Mit mondjak Neki, hogy legközelebb szóljon?


Ti mikor kezdtétek el? Alváshoz még használtok?


Most pl. fél órán belül kétszer pisilt be, úgy hogy amikor mondta, hogy pisilni kell, már bent volt:(

15. marc§ika (válaszként erre: 4. - VTünde)
2010. jún. 27. 09:53

szia Tündi,Milán is szokott ilyet csinálni néha néha!Már ős is nagyon ügyes szól a kakinál pisinél is,volt olyan hogy több napig nem volt baleset de pl pont ma délelőtt mire odaértünk volna a wcre már bent volt.Nem nagyon értek ehhez de szerintem ez így normális most náluk,még csak most tanulják ezt az egészet,és a lényeg hogy nem szabad őket leszidni,türelmesnek kell lenned!:-)

Ti mióta kezdtétek el?

14. VTünde (válaszként erre: 12. - Brigibaba)
2010. jún. 27. 09:50

Annak köze lehet ahhoz, hogy "későn kap észbe" ?


Az volt furcsa, hogy eddig minden szépen ment és most hirtelen elkezdet bepisilgetni...

13. VTünde (válaszként erre: 9. - Vakri)
2010. jún. 27. 09:49
Nem az. De annak mi köze lenne most ehhez? Hiszen eddig nem volt semmi gond...
2010. jún. 27. 09:49
lehet egy picit megfázott? de különben az elején ez még egyáltalán nem gond!! :)
11. vakri (válaszként erre: 7. - Vakri)
2010. jún. 27. 09:48
És mindez 7 évesen.
10. VTünde (válaszként erre: 7. - Vakri)
2010. jún. 27. 09:48
Értem, köszi a választ. Kicsit elszomorodtam azért, bár tudom nem kellene...
2010. jún. 27. 09:48
vagy szégyenlős? Nemtom hogy kell írni :-) Inkább szégyenlős.
8. VTünde (válaszként erre: 6. - Tina87)
2010. jún. 27. 09:47
Nekem az a meglepő, hogy 1,5 hétig alig volt baleset, most meg 3 napja naponta 3-4...
2010. jún. 27. 09:46
Telihold volt, front volt ezek mind befolyásolnak mindenkit. A szobatisztaság nem napok kérdése. Lesz olyan is, hogy már hónapok, esetleg évek óta szobatiszta lesz, és egyszercsak sorozatos balesetek lesznek. A fiam 3 éves kora óta szobatiszta, de idén télen volt 2 nap, amikor mindkét nap csupa pisi nadrágban jött haza az iskolából, és köztes éjszakán is bipisilt. Tudni kell róla, hogy eléggé szorongó gyerek, dadog is, de akkor épp megvolt fázva. Jah és olyan dzsuvás az iskolai WC, hogy nem hajlandó bent elmenni, fél nyolctól fél ötig inkább nem pisil, hiába könyörgök neki. Már szóltam a tanár néninek is, hogy szóljon rá dél felé menjen el pisilni, de azt mondja nem kell. De mikor hazaérünk mindenkit félrelökve szalad a budira. De legalább az udvaron locsolna megy egy-két fát, de ahhoz meg szégyellős.
2010. jún. 27. 09:42

Hát most kezdi a szobatisztaságot.Nem meglepő akkor.

Én lánykám is bepisilt párszor mielött odaért volna a bilihez.Most már wc-zik :)

5. VTünde (válaszként erre: 3. - Vakri)
2010. jún. 27. 09:42
Igen:)
2010. jún. 27. 09:41

Sziasztok!


Kislányom 2 hete bugyiban van nappal (bölcsiben is és itthon is csak alváshoz használunk pelust).

Volt olyan, hogy nem volt baleset, és olyan is, hogy este 1 pisi bement, de azt a fáradtság számlájára írtam.

Viszont péntektől többször előfordult, hogy későn, vagy utána szól, már hiába szalad a wc-re.


Ilyen visszaesés szokott lenni? Ez még nem jelent gondot igaz?

2010. jún. 27. 09:40
Tán szobatiszta kezd lenni?
2010. jún. 27. 09:40
...most meg 3 napja sokszor mire odaér a bilihez, wc-hez vagy szól, már bemegy a pisi?
2010. jún. 27. 09:39
Miért van az, hogy 2, 5 éves kislányom napok óta nem pisilt be nappal...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook