Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért van az h ha fogyókúrázom elmarad a havi vérzés? fórum

Miért van az h ha fogyókúrázom elmarad a havi vérzés? (tudásbázis kérdés)


11. psycheee (válaszként erre: 8. - Evycsaj)
2008. jún. 4. 19:36

Áhh! Szerintem, csak ezért ne irass fel gyógyszert! De mi az hogy rendszertelen lesz? Késik pár napot vagy meg sem jön? Tudod, hogy a gyógyszer hízlalhat, akkor meg még boldogtalanabb lennél, igaz? Szerintem is sportolj kedvedre és találj ki olyan fogyókúrát, ami nem koplalós. Mert ezzel kiküszöbölöd azt, hogy egész nap éhezz és feszült legyél. Az állandó lemondás feszültséget okoz és így nem fogod magad jól érezni. És nem utolsó sorban megszabadulsz az éjszakai nasitól is.

Én fehérjeturmixot iszok, ezt is kipróbálhatod, hátha bejön.:)

10. diagonalt (válaszként erre: 8. - Evycsaj)
2008. jún. 3. 20:39

Ha fogyni akarsz,akkor ne fogyókúrázz,hanem sportolj,és táplálkozz egészségesen.sok zöldség gyümölcs és mozgás.

A kopalál felborítja a hormonháztartásodat,és komolyabb bajok is lehetnek,mint az elmaradt mensi.A fogyókúra hatására azt hiszi a szervezeted,hogy éppen éhinség van,és most elég te magadat is fenntartani,tehát képtelen lennél kihordani egy gyereket.Ha képtelen lennél rá,akkor úgy gondolkodik a szervezeted,hogy mi a francnak érleljen petét,mikor felesleges.Jó lesz az majd jobban táplálkozós időszakokra.

Amúgy a soványság meg szubjektív.Volt olyan,hogy 21es testömegindexxel soványnak éreztem magam(áltaslában 22-23).De van olyan,aki 17tel is azon kattog,hogy ő milyen kövér.

9. böbe83 (válaszként erre: 8. - Evycsaj)
2008. jún. 3. 20:26
nézd meg a BMI-det 18 alatt semmiképp se fogyózz. ha nen vagy túl vékony akkor keress fel egy nőgyógyűszt.
2008. jún. 3. 20:09
Nem szedek most fogamzásgátlót,de állítólag az renbe tudja tenni a rendszertelen vérzést!Szerintem elmegyek és íratok fel!Talán az segít.Már 2éve szenvedek ezzel.
7. d606bc0fd7 (válaszként erre: 6. - Evycsaj)
2008. jún. 3. 19:59

Nem biztos, mert olyankor megtörténhet, hogy a zsír helyett az izmot kezdi el lebontani a szervezet. Legjobb ha lefekvés előtt 2-3 órával eszel utoljára.


Talán az lenne a legjobb, ha orvoshoz fordulnál ezzel a problémával.

2008. jún. 3. 19:56
Pedig nem vagyok sovány!Ha elkezdek fogyókúrázni fix ,h nem jön meg amikor megkéne!Nem tudom ,h mit csinálok rosszul...Nem éheztetem magam,de a vacsorát mostanában kihagyom.Ált 16után nem eszek semmit.Lehet ez a baj?De azt olvastam ha kihaggyuk az esti étkezést gyorsabban fogyunk.
2008. jún. 3. 19:48
Lehetséges, hogy túl vékony vagy. Ha a nőknek leesik a testzsírszázalékuk egy bizonyos szint alá, akkor ez hormonális problémákhoz vezethet, ami miatt kimaradhat a mensi.
2008. jún. 3. 19:42

Én nem akarlak megijeszteni, de én az anorexiával kapcsolatban hallottam csak ilyesmiről. Gondolom, hogy nem vagy beteg, de a szervezetedre ezek szerint, egyértelműen károsan hat ez a fajta kúra. Próbálj meg más módszerhez folyamodni és sikerülni fog a fogyás!

Sok sikert! :)

3. ejmi
2008. jún. 3. 19:38
Mert túlzásba viszed a fogyókurát. Ez sajnos előfordul.
2008. jún. 3. 19:38
ilyet sem hallottam még,hmmmmmmm
2008. jún. 3. 19:35
Miért van az h ha fogyókúrázom elmarad a havi vérzés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook