Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért változik? fórum

Miért változik? (beszélgetős fórum)


1 2
34. lapbarna (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. aug. 27. 11:20

Az én gyerekeim fel-felkeltek éjszakánként, még 1 éves koruk után is. Hajaj.

Én úgy számolom, legkisebb fiam kb. 8 éves korában már talán én is végigalszok egy éjszakát.

33. rockcica (válaszként erre: 22. - Birebora)
2019. aug. 27. 09:44
Hát igen, n is azt mondom.. és biztos hogy a kis agya jegyzi az ordibálásokat, még ha nem is veszekedés, akkor sem jó.. a kutya ugatására is van mikor megijed.. :D kis mimóza amúgy is..:D
32. rockcica (válaszként erre: 31. - Bnusinna)
2019. aug. 27. 09:42
:D Tudom, épp ezért mindig cuki muki vagyok vele, és próbálok ugyanannyit foglalkozni a drágámmal.tudom, hogy mi előnybe vagyunk, de néha nagyon nehéz..amúgy dettó, az enyém is akkor szereti a legjobban ha tisztába téve, megetetve parádézik neki..
2019. aug. 27. 06:17

A gyerekkel nincsen semmi baj, majd lesz foga. Valószínű az éjjeli több kelés is a megkezdődött fogzás miatt van. Nekem a fiam lassan 9 hónapos, 1 hónapig növesztette az első 2 metszőjét alul, egy tragédia volt. Olyan 7-8 alkalommal keltünk egy este, egy egész hónapig. Most van egy kis pihi, de már rendesen rettegek a következő etaptól.😆

Jelenleg egy normális estén egyszer, vagy kétszer kel, általában csak szopizni.


Amúgy az én párom is hasonló kaliber, ő mondjuk nem kiabál a gyerekkel csak morog. Meg a megnyugtatás abból áll neki, hogy: Bubukaaa, hagyd már abba! 😆

Amúgy ő is imádja a fiát, de legfőképpen akkor mikor mosolygós, tiszta és friss a pelusa. A büdös, hisztis, beszart gyerek általában az én fiam csak.😀

Szerintem azért egy férfinak teljesen más az apává válás, mint egy nőnek anyává. Nekünk ott van az a 9 hónap. Már érzed akkor, hogy minden tök más, ahogy mozog benned, figyeled minden kis reakcióját, mi már akkor valamennyire ismerjük a gyereket mikor megszületik. Ehez képest, hiába fogja fel a férfi, hogy nem csak azt az utolsó fánkot nem kellett volna magadba tömni, nem azért kerekedsz. És hiába simizi meg esze tv nézés közben a hasad, és magyaráz neki, akkor sem fogja fel igazán. Utána meg megszületik ez a kis csoda, aki valljuk be sokszor rém idegesítő, és felfordul a férfi élete. Valahogy azt látja a világ ugyan az maradt, eljár dolgozni, poénkodik a munkatársakkal, elvan. Aztán haza ér, és ott van a kis visító csomag, aki miatt azért őszintén, egy kicsit trónfosztott lett. Már nem ő a te figyelmed középpontja. Szerintem nekik nehezebb. Pont azért, mert máshogy vagyunk kódolva. Majd ahogy nő a gyerek egyre jobb lesz. Nem kell aggódni, lesznek ő még nagy barátok🙂

30. főnix01 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. aug. 26. 21:09

Kisfiam 100% tàpszeres 5 hòs koràtòl. Most 21.5 hòs, hùzòs èjszakàink vannak sokszor. Nyugodt èjszakàink az első pàr hònapban volt.

Minden baba màs.

29. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. aug. 26. 21:08
Csinálok új reget,jó?😁
28. csikil4ny (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. aug. 26. 21:02

Most versenyezni kell? Kinek a gyerekének bújt ki hamarabb a foga, kezdett el mászni, járni?


Egy bizonytalan anyát így kell még jobban elbizonytalanítani. A babák nem olvasnak szakkönyveket, így néha eltérnek a szabályzattól.

27. Guruljka (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. aug. 26. 21:00

" hogy valami van", bocs, törlődött.


Még szokom a laptopot.

26. csikil4ny (válaszként erre: 21. - Rockcica)
2019. aug. 26. 21:00
A folytonos morgás nem jó, egyikőtöknek sem. Mindenképp a nyugodt beszélgetés lenne - szerintem - a célravezető. Alkalmazkodnotok kell az új helyzethez, s úgy kialakítani az életetek ezen szakaszát, hogy mindenki megkapja, amit lehet.
2019. aug. 26. 20:59

Nem azt mondom, hogy van a, hanem hogy szokatlan.


Te meg nem is Filcike vagy, hanem Cáfolka. 😃

24. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. aug. 26. 20:53

Enyémnek se volt...és akkor mi van?

Most a kiscsajnak meg már mind kint van egy ideje...

Ez se nagykönyv szerint megy😏

23. Guruljka (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2019. aug. 26. 20:23

Az enyémek 2 hónaposnál idősebbek voltak, mire tuti átaludták az éjszakát, de mindenképp 1 éves alatt.


Hogy a kérdező babájának nincs foga 1 évesen, azért az szokatlan.

22. birebora (válaszként erre: 21. - Rockcica)
2019. aug. 26. 19:43
Hát az baj. A gyerekkel akkor se üvöltsön és veled sem. Nem vezet jóra. Az a gyerek ártatlan és nagyon pici még.
21. rockcica (válaszként erre: 20. - Csikil4ny)
2019. aug. 26. 19:41
De voltak, de sosem bántott csak hangosan morog..
2019. aug. 26. 19:11

A baba előtt nem voltak dührohamai?


Ha nem, akkor lehet, hogy mégsem tudja a kicsit elfogadni. Ne mondd minden nap, hogy miben rossz, viszont tényleg meg kell szüntetni ezt a hozzáállását a gyerekhez, mert még a végén fizikailag is bántani fogja. Nyugodtan át tudjátok beszélni, hogy mi bántja? A legjobb az lenne, ha ő maga megfogalmazná, hogy mi a gondja.

19. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - 0adc8842b1)
2019. aug. 26. 18:44

Én férjem is vállalt plusz melót,de az miért jó,hogy apuka nem ismeri a gyereket vagy épp fordítva?7hónapos volt a kicsi,mikor megkértem,ne csinálja ezt tovább,mert rámegyünk,a gyerek se "ismeri"..

Következő hónap 1-től nem ment maszekba,sőt a kollégák napi melóba vitelét és hozatalát is leadta . Azóta buszozik mindenki,ám olyan kapcsolat alakult ki apa fia között azóta,hogy öröm őket nézni :)

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. aug. 26. 18:41

Két táposom van,2hónapos koruktól ők is aludtak éjszaka..

Kisfiam 15 hónapig szopizott,mégis kb fél éve nem ébred éjszaka,3lesz. :)

17. 8d00a82c06 (válaszként erre: 16. - 0adc8842b1)
2019. aug. 26. 18:38
Mégis mi a frásszal lehet cikizni egy "friss" apukát?? Felnőtt emberek között dolgozik akik szintén szülők lehetnek, tudják mivel jár. Ne kenjük már ártatlanokra apuka idegbaját!
2019. aug. 26. 18:34
Ha egy légtérben vagytok, azért a dührohamokat a gyerek idegei nagyon megérzik. A hangos beszéd és a kiabálás ok lehet arra, hogy a gyerek nyugtalanul aludjon. Elég nehéz utána vissza-nyugtatni, nem napok, hanem akár fél év is beletelik, ha sok hangos-kiabálásokat hallott. Lehet, hogy a gyermek születése sokkal több kiadást okoz nektek és ezért ideges a párod? Ezért azt érzi, hogy sokkal többet kell dolgoznia? Arról nem beszélek, hogy esetleg rosszindulatú kollégái mivel cikizik.
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2019. aug. 26. 18:31
Én nem tudtam sokáig szoptatni, ezért vagy másért, de egy éves kor előtt már átaludták az éjszakát.
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. aug. 26. 18:13

"És még át sem alussza az éjszakát?



Egy éveskék azért nem sírnak fel rendszeresen minden éjszaka többször "


19 hónapos lesz a kislányom,és még ő is kel éjszaka...

Többször...nem sír,csak cicit kér :)

Nincs előírva,hogy 2 hónapos kortól át kell aludja az éjszakát.



Kérdésre:

Valóban nektek kéne kicuccolni,hogy apa tudjon pihenni.

A felelősség érzetnek már régen ki kellett volna alakulnia!

Az,hogy a gyerekkel nem tud mit kezdeni,hihetetlen...add át neki az esti fürdetést,aztán bizd rá a kicsit,ülj be a kádba..hidd el meglesznek.

Igy lettetek egy család,idomulni kell a babához,össze kell szokni,de mindaddig mig azt érzed amit leírtál,lehetetlen küldetés.

2019. aug. 26. 17:52
Túl sokat voltatok ketten önfeledtebb életben és a valóság a babával nem ugyanaz, mint az internetes magazinokban. Fáradt is és ezért idegesíti a sírás. Szerintem is valahogy a nyugodt alvást kellene neki biztosítani. Lehet lakni nappaliban is, ha te mozogsz többet éjjel. Később még a háló lehet a gyerekszoba ( mi pici albérletben lakunk, mi is hasonlóan lakunk)
2019. aug. 26. 17:44

Fáradt? Te nem?

Te kapsz dührohamot? Pedig egész nap te vagy a picivel.

Ez a reggeltől estig dolgozik, másodállás, nem azért van, hogy ne legyen otthon és voltaképpen "menekül"?

11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2019. aug. 26. 17:10

Furcsa nekem ez a dühroham a sírás miatt. Jobban tenné ha hozzászokna, mert nem csak a picik sírnak, és a hiszticunami még sehol sincs. Akkor mi lesz??

A mi babánk is a hálónkban aludt (még most is 😂) de a férjem észre sem vette ha ordított. Aludt mint a tej.

Az meg hogy ébred éjjel? Még mi felnőttek is felriadunk 1x-1x.

Az én gyerekem 4 éves koráig 4x-5x felébredt éjjel.

2019. aug. 26. 17:07

Nekem az jön le, hogy szereti a gyereket és téged is, tudtok együtt bulizni és van is igényetek rá.

Egy pici baba bizony sír. Úgy tudja kifejezni magát. Én azt nem értem, hogy miért borul ki ezen? Ő is sírt ennyi idősen. Apa lett és még nagyon az elején vagytok. Ne kapjon dührohamot mert ez egyikőtöknek sem jó.

9. Guruljka (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2019. aug. 26. 16:42

Azt írod, egy éve született a kisfiatok.


Nincs még egy foga sem kint?

Ha kiesik a cumi, nem tudja saját maga visszatenni a szájába? És még át sem alussza az éjszakát?


Egy éveskék azért nem sírnak fel rendszeresen minden éjszaka többször is.


A párod nyilván holtfáradt.

2019. aug. 26. 16:37

Szokatlan még neki ez a felelősség. Igyekszik mindent megadni nektek, de az, hogy napi szinten ott a baba és emlékezteti a felelősségére még nem szokta meg.

Majd belejön.:)

7. OuJangJi (válaszként erre: 5. - Rockcica)
2019. aug. 26. 15:41
:( remélem megoldodik, beszélgessetek. Muszáj lesz
6. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Rockcica)
2019. aug. 26. 15:41
Rossz válasz! Neked kéne a babával kicuccolni a nappaliba, hogy a szobában nyugodtan tudjon aludni a párod. Gondolom éjjel még szopik a kicsi, vagy ha tápszeres melegiteni az ennivalót, esetleg tisztába kell tenni. Mindenképpen jövés-menéssel jár a dolog. Ha ő aludna a nappaliban tuti hogy felébredne. Próbáljatok meg kialakitani a nappaliban egy nyugodt sarkot ahova be tudtok cuccolni. Amúgy meg mindenképpen meg kell oldani előbb-utóbb a dolgot mert vagy a gyerek, vagy ti fogtok a nappaliban aludni és az senkinek sem jó. El kellene gondolkodni azon hogy lehetne megszüntetni az amerikai konyhát és csinálni egy akármilyen kicsi de plussz szobát.
5. rockcica (válaszként erre: 2. - OuJangJi)
2019. aug. 26. 12:00
Mondtam neki hogy hogy menjen át a nappaliba(sajnos amerikai konyhás plusz egy szobás lakásunk van..) most vittük át (egy napja)a nappaliból a gyerek ágyát a mi szobánkba, hogyha este hazajön a melóból, nyugodtan tudjunk beszélgetni, vacsizni..Mert amíg benn volt az ágya sokszor megébredt este amikor hazajött apa..ha átvittük a hálóba addig, amíg kisebb volt jó volt, de most már fickándozik, félő hogy leesne az ágyunkról..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook