Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért vallanak kudarcot az emberek a rendszeres edzéssel/tornával? fórum

Miért vallanak kudarcot az emberek a rendszeres edzéssel/tornával? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért vallanak kudarcot az emberek a rendszeres edzéssel/tornával?

22. Mókica (válaszként erre: 18. - Mothertiger)
2006. okt. 11. 11:59

Baba:)


Egy ismerősüm szülés után nekiállt a Norbi Update-nak, evett mindent, nem sanyargatta magát csak betartotta a kódokat:)

Igaz szoptatás alatt eleve sokkal lassabban ment a fogyás, de mára totál visszafogyta amit hizott, 20 kilótol szabault meg!

Szerintem ez az a diétá amit te is tudnál követni...próbáld meg;)

Sok sikert!

2006. okt. 10. 19:24

az emberek álltalában nem esznek rendesen napközben,majd este esnek neki a kenyérnek meg a nehezebb ételeknek!édesapám kűlföldre ment dolgozni úgy másfél hónap alatt 12kilót fogyott úgy hogy kétóránként evett(így is sokat evett csak nem annyi szénhidrátot)és a munkája végett mozgott is eleget.aki fogyókúrákkal terheli magát annak lelassúl az anyagcseréje és még jobban éhes lesz!

na jó nem okoskodom tovább:)

20. Hoxa
2006. okt. 10. 14:46

<b>GYERTEK TORNÁZNI, MOZOGNI!</b>


Ingyenes próba a Körte körben!


MA:

18:45 - 19:45 Kingával Callanetics féle torna zenére


HOLNAP:

18.15 - 19.15 Emil bácsival lesz labdajáték, kosár vagy röplabda, persze attól is függ, hányan jövünk össze.


CSÜTÖRTÖKÖN:

18.45 - 19.45 Erikával játékos/zsírégető torna, szintén zenére.


Akit érdekel, nem szükséges bejelentkezni, csak törölközőt/laticell érdemes hozni magatok alá.



A helyszín:

Modern Üzleti Tudományok Főiskolája, XIII. kerület, Fiastyúk u. 35.

Megközelítés 4-es vagy piros 4-es busszal a Deák tértől a Násznagy utcánál kell leszálllni, vagy kék metró Árpád-híd megállójától 4-5 megálló 120-as busszal

19. 7130b15964 (válaszként erre: 18. - Mothertiger)
2006. szept. 27. 23:37

Elsőre elég lenne, ha csak egy kicsit átcsoportosítanád azt amit eszel. Ezt most is megteheted, amíg szoptatsz, legalább nem híznál. Még az is lehet, hogy lassan fogyni kezdenél...


A szénhidrátokat inkább a nap első felében edd, reggelizz mindig, jobb ha sokat, mert nem jön rád a nagy kajálhatnék, ha rögtön reggel elnyomod. Este meg saláta, pulykasonka, száraz hús, joghurt stb.


Elméletben működik, gyakorlatban is, csak rajtad múlik, hogy mennyire vagy következetes...

2006. szept. 27. 22:35
Piszokul nehéz megállni, hogy ne zabáld tele magad nap mint nap. Én pl. folyton azzal nyugtatgatom magam, hogy: áh, még szoptatom babucit, majd később nekifekszek a diétának. Vagy: áh, egyszer élek, csessze meg. Ezek nálam a legnagyobb buktatók, de ha már tényleg nem fogok szoptatni, komolyabban fogom magam sanyargatni, mint a mostani "6 után nem eszek semmit"-féle light módszer. Mert most több nem telik tőlem.
17. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - Mothertiger)
2006. szept. 27. 22:26
Igen, bár mondjuk attól még lehetne sportolni rendszeresen, más kérdés, hogy mennyi lenne a látszatja, ha mindig jól teletömjük magunkat kajával utána.
16. mothertiger (válaszként erre: 13. - 7130b15964)
2006. szept. 27. 22:20
6.) Túl sok csábító kaja!:D
2006. szept. 27. 20:42
Most, hogy lefordítottam, már nem is érdekel benneteket?:))
2006. szept. 27. 18:39

Ha valaki felvillanyozódna és minden felsorolt sportot ki akarna próbálni, de nem tudja, mi a netball, ne essen kétségbe. Szerintem nem is nagyon ismert nálunk. Vagy csak én vagyok tájékozatlan és még a magyar nevét sem tudom. A játék egyébként a kosárlabdával könnyen összekeverhető, nagyjából ugyanaz, csak a kosárnak nincs palánkja, csak a póznára van rögzítve.


ízelítő: [link]

2006. szept. 27. 18:35

Magyarul:


Miért nem járunk szerencsével oly sokan a testedzés terén?


Bár sok fogyókúra szakértő vitatja, hogy milyen ételeket kellene ennünk, azzal mindegyik egyetért, hogy a testedzés elengedhetetlen.


Nagyon sokan azonban képtelenek a rendszeres edzésre, ezért összeírtam egy listát azokról a hibákról, amit az emberek általában elkövetnek, amikor elkezdenek edzeni.


1.) Túl kemény, túl gyors

Buzgón fogsz bele, , minden nap edzel, minden egyes edzés fáj. Megállíthatatlan vagy. Aztán egyszer csak megsérülsz. Ez nagyon sokszor előfordul. Ha egy ideje nem edzettél, akkor csak heti háromszori edzéssel kezdj. Ügyelj rá, hogy minden edzést könnyű gyakorlatokkal kezdj! Adj magadnak két hetet, hogy megszokd az edzést megint, aztán fokozhatod a terhelést.


2.) Irreális célok

Szétedzetted magad egész héten. Ráállsz a mérlegre és egy dekát sem fogytál. Vagy még rosszabb, még nehezebb vagy! Hogy történhetett ez? Pedig te láttad azokat az embereket a Jenny Craig reklámokon és mind 6 kilót fogytak egy hét alatt!

Mindenki különböző. Egyesek már az első héten is fogynak, mások küzdenek hetekig. Emlékezz ez te egy hosszú távú célt tűztél ki, nem rövid távút. Célozd meg a heti átlag 0.5-1 kilós fogyást az általad meghatározott időtávban (legalább 3-6 hónap) így nem hibázhatsz.

Még jobb, ha az eredményt centiben méred!


3.) Unalom

Néhányan egyszerűen csak unalmasnak találja a testedzést. Ha te is így vagy vele, akkor mindenképpen a változatosságra kell törekedned az edzések terén is. Ez jelentheti különböző sporteszközök használatát, vagy séta másik útvonalon vagy sportolás más emberekkel.


A sportolás nem lesz unalmas, ha használod a fantáziádat.

Miért nem próbálod ki például a tollaslabdát (ezt én is (Tereza) jónak tartom) vagy a kosárlabdát, netballt, röplabdát? Miért nem focizol vagy sétálsz egyet az erőben, mész el karatézni vagy tai chi-zni?


4.) Kevés önbizalom

Sokan abbahagyják a sportot, mert elvesztik a hitüket abban, amit csinálnak. Hetek óta edzene, de semmi látható különbség, ezért azt gondolják, hogy rosszul csinálják. Tudd, hogy ha minden nap legalább 30 percet sportolsz, akkor javítod az egészségedet. A fogyás mértéke attól függ, hogy milyen intenzitással végzed a gyakorlatokat és mit eszel.


5.) Nincs elkötelezettség

El kell kötelezned magad, különben túl könnyű feladnod. Mondd el mindenkinek, hogy mit szeretnél elérni! Mondd el, hogy mindennap edzened kell. Így sokkal nehezebb lesz feladnod.


Forrás: Published Sunday, 29 January 2006 4:59 PM by Ray Kelly

12. emilia
2006. szept. 27. 16:27
Ha valaki elküldené nekem a lefordított változatáát nagyon megköszöném.
11. bea533
2006. jún. 3. 23:19
Azért mert lusták vagyunk peddig csak 20-perc és meg is van ,de nem mi erre is csak intünk.
10. moxy
2006. máj. 23. 20:34
ok,csajok,csak a vizsgaim miatt nekem sincs tul sok idom.de igyekszem,igerem. :-)
2006. máj. 19. 07:26
En is koszonom Moxa, sot ha van kedved meg rakhatok fel cikkeket angolul, eddig epp azert nem raktam, mert sokan kertek a forditast is, de annyira azert nincs sok idom...de ha tudod csinalni, meg rakhatok fel cikkeket, it's up to you..:)
2006. máj. 19. 06:38

Várom nagyon a cikket!!!!

Előre is köszi tényleg,moxy!

7. Hoxa (válaszként erre: 6. - Moxy)
2006. máj. 18. 23:45

Moxy, nagyon köszi! Rendes tőled!! :)

Légyszi majd nekem küldd el priviben az anyagot, és beleteszem a cikkbe.

Oksi?

6. moxy
2006. máj. 18. 20:25
na csajok en angliaban elek,igy megy az angol,ugyhogy baromi rendes leszek es lforditom nektek a cuccost.jovohet elott nem tudom igerni,mert suliba jarok es kozelednek a vizsgaim,ugyhogy annyi a tanulnivalom,mint a na.de jovohet elejen igerem bepotyogom.
5. 549be03e80 (válaszként erre: 4. - Mókica)
2006. máj. 8. 15:15
Sajnos annyi idom nincs, hogy le is forditsam, de de vannak itt akik elg jol tudnak angolul,mint pl. Moncha, ha megkernetek ot, vszinu megtenne...O eleg jol tud angloul.Arrol nem is beszelve, a magyarom mar kivannivalot hagy ...
2006. máj. 8. 12:17

Brizzy, bocsesz elirtam :(


Pusza

2006. máj. 8. 12:17

Kedves Bizzy!


Sajnos sokan nemtudnak angolul,ha esetleg megoldható, nem tudnád leforditani őket és úgy bepötyögnyi?:(


Előre is köszike ;)

2006. máj. 8. 11:16
nem tudok angolul....:(((((((((
2006. máj. 8. 04:09
A cikk szerzője itt Ausztráliaban a "Biggest Loser" nyertésenek, Adronak a személyi trénerje.

Ugrás a teljes írásra: Miért vallanak kudarcot az emberek a rendszeres edzéssel/tornával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook