Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért utál a 4 éves kislányom középső csoportba oviba menni?kiscsoportban ebéd után siettem érte, most az alvás után 3 ra megyek, .Ennyire fórum

Miért utál a 4 éves kislányom középső csoportba oviba menni?kiscsoportban ebéd után siettem érte, most az alvás után 3 ra megyek, .Ennyire (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 17. 09:51
Engem anno két dolog sokkolt az oviban: hogy enni kell, és aludni kell:((((
2009. szept. 17. 09:17
Köszönöm.Nem változott a csoport ,az óvónéni sem ,csak az hogy fél 1 helyett 3óra 15-re megyek ,és az az érdekes hogy állítólag Ö is elalszik de nem eszik szinte semmit.amúgy sem jó evő de most még rosszabb.És ma reggel is a cirkusz ,könyörgés hogy nem akar menni,én meg ott hallgatózom és 1 perc múlva semmi gond.Mindig kérdem mi volt ?mi történt?stb.de nem vitázik senkivel.
2009. szept. 16. 09:32
Lehet, hogy változott a csoport összetétele, a terem, az óvónéni. Az is új, hogy ott kell aludni, rengeteg változás ez egy kisgyerek számára, aki az állandóságban találja meg a biztonságot. Beszélgess el erről vele, mond el neki, hogy nagy dolog, hogy ő már középsős. Sokkal okosabb, ügyesebb, mint a kiscsoportos gyerekek, ezért kell neki a "haladóbb" csoportba járni. Mindenképpen segíts neki a változásokat feldolgozni, hadd vigyen be kedvenc játékot, párnát az alváshoz, mond el neki, hogy ez milyen nagylányos, hogy egyedül alszik, ráadásul idegen helyen. Emlékeztesd, hogy az elején a kiscsoportot sem szerette, hogy haza akart jönni veled. Sok sikert, remélem hamar megbarátkozik a középső csoporttal is!
2009. szept. 16. 09:31
Véletlenül nem volt neki valami incidens az oviban valamelyik óvonénivel?Csak azrét kérdezem,mert a nagylányom,/aki már iskolás/egy óvonénivel nem volt kibékülve,mert nagyon kiabálós volt.És egyszerüen félt tőle.Ezért volt olyan,hogy nem mindig szeretett menni,mert nem szerette a Piroska nénit.Pedig én elhoztam mindig ebéd után.Szerintem kérdezz rá,hogy történt e valami az oviban,ami őt bántja.
2009. szept. 16. 09:28

Furcsa neki még a helyzet, szerintem. De az is lehet, hogy megbántotta valaki, nem kérdeztél rá? Nem lesz gond majd megszokja,idő kell míg feldolgozza. Mi igaz már nagycsoportosok vagyunk, most alszik ott először. Én nem volt semmi gond. Még én is meglepődtem, hogy ennyire megbátorodott.

Kitartást Nektek!

2009. szept. 16. 09:25
Szerintem megszokta,és mivel tudja hogy később hozod el ez neki nem tetszik.ezért nem akar oviba menni.
2009. szept. 16. 09:21
Miért utál a 4 éves kislányom középső csoportba oviba menni?kiscsoportban ebéd után siettem érte, most az alvás után 3 ra megyek, .Ennyire

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook