Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért üregesedett ki a yuccám törzse? fórum

Miért üregesedett ki a yuccám törzse? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 14. 09:43
Akkor érdemes elvágni, ha a vastag törzsön volt 2-3, vagy akárcsak egy olyan hajtás, aminek magának is volt kicsi vékony törzse, kb2-3 cm vastagságú. Ezt tudod levágni. Az eredeti 6-8 cm-eshez egyrészt fűrész kellene, másrészt az már biztosan nem fog meggyökerezni, csak a vékony.
6. dzsetta (válaszként erre: 5. - C62e5b7d24)
2009. márc. 14. 00:19

Köszönöm a válaszokat!

És ha a törzse felénél elvágom és úgy teszem vízbe? Úgy élhet még? Kigyökerezik?

2009. márc. 13. 14:49

szia. Elhalt a törzse; akkor csinál ilyet, ha túl sok vizet kap és elrothad a gyökérzet egy része vagy baktérium is okozhatja.nálam az elöbbi volt:( Annyit lehet vele csinálni, hogy levágod az üstöke alatt, vízbe téve elég sokáig elélhet, persze csak akkor ha viszonylag fiatal a növ szára

Remélem tudtam segíteni

2009. márc. 13. 14:45

Szia,azt hiszem,túl öntözted,ez a virág nem nagyon víz igényes,szerintem nem segítesz ha át ülteted,a kis hajtásait ki lehet gyökereztetni,de az már nem lesz olyan mint a nagy növényed.

Ez a virág,a törzsében vizet raktároz,el viseli a napot,fél árnyékot száraz levegőt is,csak a túl öntözést nem.

2009. márc. 13. 14:31
Ha átültetem, meggyógyul vajon?
2009. márc. 13. 14:28

Tud valaki segíteni?


Szinte szét van rohadva a yuccám törzsének az alsó 1/3 része!


A levelei szépek, újakat is hoz, de az alja teljesen üreges, megbontottam és tényleg csak egy henger az egész, ami még van benne, az is szivacsos!


Déli fekvésű ablakban van, hetente 1-szer locsolom.


Nem tudom, miért ilyen hálátlan, pedig én szeretem szegénykémet... még neve is van. :)

2009. márc. 13. 14:26
Miért üregesedett ki a yuccám törzse?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook