Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért tetves a hibiszkuszom? Olyan fekete apró izék vanak rajta és olyan ragacsos, fényes lesz e levél. fórum

Miért tetves a hibiszkuszom? Olyan fekete apró izék vanak rajta és olyan ragacsos, fényes lesz e levél. (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 3. 15:05

Mi is vettünk rá permetezőszert,mos nem tetvesek.

Meg kell keverni ahogy rá van írva.

2010. szept. 3. 12:21

A lemosás kisipari módszer ! Egy mezőgazdasági boltban kaptam a tanácsot, és pompásan bevált!:

A tetű elleni permetezőszert az előírás szerinti módon kevertem meg és a kicsit kiéheztetett- pl előző neő nem locsolt- hibiszkuszt ezzel meglocsoltam, mintha csak sima víz lenne. Kiválóan felszívta, és a tetvek szinte porrá váltak a leveleken !

2010. márc. 13. 22:01
Egyetértek a szappanos lemosással. Én is kipróbáltam, még a rózsáknál is bevált levéltetvek ellen. Én a mosószappant használtam, ami erősebb, mint a mosdószappan.
2010. márc. 13. 16:33
Egyébként Kinában ha a lánynak hibiszkusz virágot adnak, az azt jelenti, mint nálunk a vörös rózsa.
2010. márc. 13. 16:32
A hibiszkuszt most kell megcsonkítani, alakítani. Utána több soron lemosni, áttörölni, átültetni, és nem árt 1-2 gerezd fokhagymát a tetejére. Friss föld, víz és fény. A lemosó oldatom: 4-5 szál cigaretta kb. 2-3 dl vízben leáztatva. Kicsit büdi lesz, hetenként 1x újra lepermetezni és áttörölgetni. Meg fogja hálálni a mostani sok törődést. Az enyém kb. 22 éves.
2007. okt. 4. 14:57
aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan a segítségemre siettetek....:) Köszi.
2007. okt. 4. 09:30

Én is a mosogatószeres, szappanos vízre esküszöm. Sárguló levelek pedig többféle tápanyag hiányára utalhatnak. Tessék egy lista, amiből talán ki tudod szűrni, hogy mi hiányozhat a hibiszcuszodnak:


Szén-dioxid hiány — Kicsi levelek, lassú növekedés, durva, fehéres lerakódás a leveleken.


Nitrogén hiány — Az öregebb levelek elsárgulnak, időnként vörösessé vállnak (ez a vörös pigment csak az igen erősen megvilágított medencékben látható).


Foszfor hiány — A tünetek a nitrogén hiány tüneteire hasonlítanak. Lehullanak a levelek és az idősebb leveleken kisebb elhalt területek jelennek meg.


Kálium hiány — Sárga pettyek az idősebb leveleken, a levelek csúcsa és szélei elfonnyadnak (elsőnek itt is az idősebb levelek).


Kalcium hiány — A fiatal levelek széle gyakran sárga színű. Az újabb hajtások gyakran torzultak.


Magnézium hiány — Sárgás pontok először az idősebb leveleken. Nagyon hasonló a vas hiány tüneteihez.


Kén — Az új levelek sárgulnak, erősebb fényben vörösek.


Vas hiány — Sárgás levelek, először az új hajtásokon. A levelek ridegek és átlátszóak lesznek mielőtt szétesnek. A vas hiányát a gyorsan növő növények mutatják ki legelőször.


Mangán hiány — Sárga területek az erezet között, maga az ér zöld marad. Az erek közötti szövetek elhalnak, így hosszúkás lyukak keletkeznek a leveleken. Ez a tünet vas többlet esetén is megjelenik, ekkor akadályozva van a mangán felvétele.


Réz hiány — A levelek hegye elhal és a szélek elfonnyadnak. A réz többlet számos növényt kipusztít, mint például a Vallisneria, Ludwigia, Sagittaria és más fajok.


Cink hiány — Sárgás területek az erezet között, a levél szélein és csúcsán az idősebb leveleken.


Bór hiány — Az új hajtások elhalnak. A növény oldalhajtásokat növeszt, de ezek is rövidesen elpusztulnak.


Molibdén hiány — Sárgás foltok az erezet között, először az öregebb leveleken. Ezt a levél széle mentén barna területek követik. A növény nem virágzik.


(Forrás: [link]

2007. okt. 4. 07:36
Mosogatoszeres vízzel törölgesd át a levelei mind két oldalát, többszőr megismételheted egy nap! Azért sárgulnak a levelek mert nagyon érzékeny a tetűre a hibiszkusz! Válaszhatod a vegyszeres megoldást Actara nevű szerrel permetezd. A boltban kapható sprék nem használnak semmit ne is vedd meg :-))
2007. okt. 4. 07:28
Mit gondoltok? Mivel kezeljem a hibiszkuszomat ezek ellen a bogarak ellen? És csomó levele sárgul.
2007. okt. 4. 07:27
Miért tetves a hibiszkuszom? Olyan fekete apró izék vanak rajta és olyan ragacsos, fényes lesz e levél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook