Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért tehetetlenek a nőgyógyászok krónikus hüvelygyulladás esetén? fórum

Miért tehetetlenek a nőgyógyászok krónikus hüvelygyulladás esetén? (beszélgetős fórum)


8. segítőjótündér (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
dec. 13. 12:27

Te jó ég, ki ne próbáljátok az almaecetes irrigálást! Tilos, mert túl savas és égési sérüléseket okozhat, túlzott savassága miatt pedig a káros baktériumok elszaporodásához, bakteriális vaginózishoz vezethet.

Én kipróbáltam, amit tanácsoltál, aztán a dokinő tényleg bakteriális vaginózist állapított meg, nem volt a hüvelyemben semmi Lactobacillus, mert ez a vacak kiölt mindent, szóval kössz. Írt fel antibiotikumot, ami után persze újra elszaporodott a gombám, mert a jó bacikat is kiölte, futkozhattam gombaellenes és hüvelyflóra helyreállító kúpokért. A 20 000 ft-os magán nőgyógyászati vizsgálat árát + a gyógyszerek árát ki fogod nekem fizetni, ugye? Hová küldhetem a számlát?

Az adminok igazán odafigyelhetnének erre, és törölhetnék az ilyen kommenteket, ez már a veszélyes kategória.


Az orvosnál kell erőszakoskodni, hogy igenis vegyen kenetet és küldje el a laborba tenyésztésre, csak így fog kiderülni a gond, a kóklerek nekem is sokszor csak ránézésre írtak fel hasztalan vackokat, de csak tenyésztéssel tudja megállapítani, és normális kezelést/gyógyszert felírni.


Néhány hasznos dolog:

„A hüvely normál esetben a gombák és baktériumok kiegyensúlyozott kombinációjából áll.

A lactobacillusok glikogén jelenlétében tejsavat állítanak elő, mely a gombák szaporodását gátolják. A hüvelyi normál flórának a felborulása a gombák túlzott mértékű elszaporodásához vezetnek.”

„Fenntartó kezelés. Gyakran visszatérő gombás fertőzés esetén hosszútávú, hónapokon át tartó folyamatos kezelés is szükséges lehet az esetleges jövőbeni fertőzés megakadályozására.”

https:// drharmos . hu/hu/page/show/candida-gombas-fertozes


„A hüvelyváladékot egészséges nőknél szűk határok között mozgó, 3,8 és 4,2 közé eső pH-érték jellemzi. A 4,5 pH feletti érték általában már bakteriális fertőzés jele. 3,8 érték alatt gombás fertőzés valószínűsíthető.”

https:// www . hazipatika . com/eletmod/intim_higienia/cikkek/milyen_az_egeszseges_huvely

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Sziszuscicus)
2019. jan. 3. 09:32

Vagy folyamatos gyulladásban volt ami vagy nem múlt el vagy sak nehezen vagy pedig gombás fertőzése volt folyamat. Még akkor is mikor nem volt épp senki az életében. Az almaecet rendbe teszi a hüvely ph értékét.

Én ezt használtam mindig ha volt bármi gond kiegészítőnek vagy megelőzésképp.


[link]

6. sziszuscicus (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2019. jan. 2. 08:42
Barátnődnek mik voltak a tünetei? Miket tenyésztettek ki nála? Az ecet gondolom fertőtlenítőként hatott számára.
2019. jan. 2. 08:41
Én nem tudom elfogadni, hogy ez egy gyógyíthatatlan állapot! Győr mellett élek, és ebben a nagy városban, ha valakinek sürgős nőgyógyászati problémája van, nem tud hova menni. Vagyis persze, bemehet a sürgősségire...de ha én az orvosomhoz kérek időpontot, oda egy hónap múlvára kapok, mert az asszisztens szerint a hüvelygyulladás nem sürgős eset, ha bemegyek az ambulanciára, ott fél szemmel rám néznek, megdorgálnak, hogy már hányszor volt gyulladásom, és olyan tanácsokkal látnak el, hogy nézzek utána, hogy nem csal-e a párom. Most az egész Karácsonyt, Szilvesztert ennek jegyében éltem át (Kliont és CNS kúpot használtam/használok), ott tartok, hogy muszáj leszek elmenni orvoshoz, mert nemhogy javulna, egyre rosszabb.
2018. dec. 30. 19:35
Barátnőm számtalan orvos "elfogyasztott" e téren és rengeteg pénzt dobott ki az ablakon. Végül egy tök egyszerű pár 100ft megoldás oldotta meg a problémát. Almaecet irrigálás.
3. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 1. - Sziszuscicus)
2018. dec. 30. 16:55
Nekem nem krónikus, de néhány havonta előjön. Vagy ez már krónikusnak számít? Nem tudom. Szerintem, nem. Ó, hányszor megkaptam már, hogy biztos azért van, mert olyan gyakran váltogatom a partnereim. Ja, még egyéjszakásom se volt soha. Egész életemben, összevissza 4 emberrel voltam intim kapcsolatban, mind az aktuális párkapcsolatom volt. Negyedik a Férjem. 19 évesen kezdődött. Ahogy elkezdődött az intimitás az életemben, sorra jöttek a tünetek, panaszok. Sok orvost, praktikát, gyógyszert próbàltam már, de mind-mind csak ideig-óràig hatott.
2. pteri (válaszként erre: 1. - Sziszuscicus)
2018. dec. 30. 14:20
Olyan, mint a hólyaghurut. Aki hajlamos rá, annak gyakran előjön és nehéz megszabadulni tőle. Más meg azt se tudja mi az. Én mindkettőt ismerem(((
2018. dec. 30. 07:32

Sziasztok!

Már 3,5 éve küzdök folyamatos hüvelygyulladással (folyamatos-vannak egészen jó napjaim, heteim, de tünetmentes egy napot sem bírtam lenni). Vagy gomba, vagy baktérium, vagy vegyes. Kipróbáltam rengeteg gyógyszert, mindenféle házi praktikát. Ahogy olvasgatom a netet, azt látom, hogy rengeteg nő szenved akár éveken áthúzódó gyulladásokkal. Kérdés, hogy miért? Miért olyan nehéz ezekből kilábalni? Miért nem foglalkoznak vele tüzetesebben az orvosok? Esetleg, akinek sikerült, hogyan? Tudom, hogy sok betegség mögött lelki okok állnak. El is tudom képzelni, hogy nálam ez okozta a bajokat, mikor kezdődtek. De azóta eltelt több, mint 3 év, az életem gyökeresen megváltozott, nem hiszem, hogy még mindig akkori bajokat cipelnék magammal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook