Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért tart ennyi ideig egy gázóra csere? Jogosan teszik ezt? fórum

Miért tart ennyi ideig egy gázóra csere? Jogosan teszik ezt? (beszélgetős fórum)


13. pillangó28 (válaszként erre: 11. - Dovima)
2012. nov. 18. 16:18
Köszi!! megnézem! :)
2012. nov. 18. 16:18

2012-ben azért ez elég nevetséges! 3 napig se áram, se gáz!!!

meg hát.. ugye! hogy pénteken tíz órára ígérték, hogy jönnek, kiértek kettőre,,, akkor meg már gondolom nem volt kedvük dolgozni! :///

az ászf-ben úgy olvastam most, hogy se munkaszüneti napon, se munkaszüneti napot megelőző napon nem szüneteltethetik a szolgáltatást!


nah! holnap csak menjek be! adok nekik olyat! nem teszik zsebre!

11. dovima
2012. nov. 18. 16:15
ajánlom figyelmed az én egyik indított fórumomat,keresd meg az adatlapomon keresztül van "jó" véleményem a tisztelt cégről....
2012. nov. 18. 16:12
Nem tudom erre mennyi idő kell nekik, de nálunk is volt óracsere, mert gázcső cserét csináltak a társasházban. Nem fűtés szezon volt, de 3 napig gáz nélkül voltunk, ami azt jelentette, hogy hideg vízben tusoltunk és nem főztünk. Még nem volt kánikula (áprilisban volt), de nem volt kellemes a hideg vizes fürdés. Senkit nem érdekelt, hogy meg tudom e oldani az ebből fakadó problémáimat. Ugyan ez volt az árammal is. A házban tűz volt, ami a központi elektromos rendszert érintette, így szintén 3 napig napig villany nélkül voltunk. Attól tartottunk, hogy karácsonykor sem lesz áram, de végül is bekötötték mire vettem kotyogós kávéfőzőt.
2012. nov. 18. 16:12

Nem, ez így nem szolgáltatás. :/


Nálunk az óracsere kb 15-20 perc volt.


Én elmennék a fogyasztóvédelemhez.

8. pillangó28 (válaszként erre: 6. - 5bcf1b7c01)
2012. nov. 18. 16:10

igen! hallottam.. mondhatom gyönyörű...

pff...

csak hát nah!

és mikor mondta anyu, hogy van két gyerek.. az ember megrántotta a vállát?? emberséges mondhatom..

nem ő fázik,,, stb!

7. pillangó28 (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2012. nov. 18. 16:09

Tehát akkor nem volt jogos ahogy eljártak!!

Egyébként nincs számla tartozás semmi ilyesmi.

csak az alsó szinten lett gázfűtés.

és egy nagypofájú kis fiatal hülyegyerek volt kint.

elég dühítő, hogy miatta a hétvégén hideg van, nem tudnak főzni, mosogatni, és melegíteni kell villanyrezsón a vizet a fürdéshez!! ://///

és ki tudja mikor óhajtanak hozni másik órát...


holnap bemegyek ... de rájuk borítom az asztalt .. az biztos!

6. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Pillangó28)
2012. nov. 18. 16:08
Egyébként a Tigáznál voltak bizonyos visszaélesek a cég részérôl. Errôl biztosan hallottál...
5. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 4. - Pillangó28)
2012. nov. 18. 16:06

Hozzák magukkal az új, hitelesített órát.

Le- és felszerelik, ellátják biztonsági plombával (gyűrűvel). Lefényképezik mindkettôt, kiállítják a jegyzôkönyvet. Aláírjátok és kész.

2012. nov. 18. 16:02

A tervet már rég elfogadták. az emberke most csak azért jött ki, hogy megnézze minden rendben van. és rendben volt! Elvileg 2 órán belül hozniuk kellett volna a másik gázórát, mivel a régit leszerelték.

ha meg nem hozták, addig szerintem le sem szerelhették volna. hiába mondta anyukám, hogy azért ezt nem így kéne csinálni, mert két kiskorú gyermek lakik a házban. a tigázos emberke annyit mondott: ez van! majd hozzák a másik órát.

holnap bemegyek anyuval a tigázhoz, csak tudni szeretném, hogyan kéne történnie egy ilyen gázóra cserének... mert nem szeretném, ha elhajtanának minket!

3. nextruha (válaszként erre: 1. - Pillangó28)
2012. nov. 18. 15:58
Szerintem nem.Pláne most, fűtési szezonban.Persze ez csak óracsere miatt értendő.Ott nincs 30 nap várakozási idő.Ha olyan szerelést végeztek amihez engedély és tervrajz is kellett, ott valóban van 30 napos átfutási idő, de azt nem tudom,hogy ebben az esetben mi a biztos válasz. Tigáz ügyfélszolgálatára érdemes volna betelefonálni és érdeklődni.
2012. nov. 18. 15:56
Hoxa! :D Köszi az új címet! :))
2012. nov. 18. 15:53

Sziasztok!


A családi ház alsó szintjét felújítják, mert lent csak cserépkályhák működtek. Az emeleten pedig gáz fűtés van. Anyuék gázóra cserét kértek, hogy ne legyen két külön óra.

Nos.. pénteken leszerelte a T-i-g-á-z az órát, és hétvégére ott hagyták őket fűtési szezonba, meleg víz, és fűtés nélkül. Sőt,,, a gázszerelő, mondta anyuéknak, hogy ne kötözködjenek a tigázos emberrel, aki jött meózni, hogy minden rendben a cirkó bekötésével... stb., mert nem hogy pénteken nem lesz gázuk, hanem akár 30 napig. Mert, hogy ennyi az átfutási ideje.

Kutattam a neten, néztem az Ászf részt a tgáznál, de gázóra cserére vonatkozóan nem találtam semmit.

Ezt valóban megteheti a szolgáltató?

úgy.. hogy két kiskorú gyermek lakik a házban.


remélem nem írtam le túl zavarosan.


a válaszokat előre is köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook