Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért szülnek gyereket? fórum

Miért szülnek gyereket? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
40. mamika2 (válaszként erre: 37. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:42
És igaz is!:)
39. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:41
Azért ebbe ne legyél biztos. Én nem szülnék 6-8 gyereket, de hogy anyagilag az nem nyereséges az tuti. Kizárt hogy valaki ezért szülne. Persze most azokról beszélünk, akik rendesen fel is akarják nevelni a gyerkőcöket.
38. Bcicus (válaszként erre: 1. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:41

Mert minden élőlény alapvető dolga az, hoyg szaporodjon és tovább adja a dns spiráljait, amit a számára legtökéletesebb párral akar összeolvasztani.

Sok ygereket azért csinál valaki, mert 1: jó esetben angyon szereti ha sok gyerek van körülötte testvéreket akar stb, 2 ma már sok nő sajna csak azért, hogy otthon maradhasson amit én nem értek vagy, hogy több pénzt kapjon.

37. frutty7 (válaszként erre: 29. - Pteri)
2010. szept. 29. 13:41
hát ez is érdekes.
2010. szept. 29. 13:41

Tudok olyat aki szerint a 3 gyerek gazdaságosabb mint a 2 és olyat aki azt mondja hogy ahol 3 elfér ott négy is.

Mindenkinek igaza van, ami biztos hogy mindegy csak egynél több, mert jó ha megtanulja már egész pici korban hogy nem ő az egyetlen. Bocsi mindenkitől de a környezetemben igencsak észre venni kik az egykék.

Én örültem mikor végre láttam a babám és nagyon szeretem, de a szülést azt nem sírom vissza.

35. 0d717b184a (válaszként erre: 30. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:41
egyébként ha megtalálod az igazit akkor jönni fog az érzés magától
34. 0d717b184a (válaszként erre: 30. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:40

mi pl 5-en vagyunk tesók és nem a pénz miatt csináltak minket

mert szerintem az a pénz nem igazán sokra elég, főleg mikor nagyobbak már

33. frutty7 (válaszként erre: 31. - 3fdbb35f49)
2010. szept. 29. 13:40
nem baj:)
32. frutty7 (válaszként erre: 26. - 3265084553)
2010. szept. 29. 13:39

KÖSZÖNÖM.

ez őszintének tűnt:):):)

2010. szept. 29. 13:38
A "szüljél Te is" mondatom bánto volt akkor bocsika!De nem tudtam szebben leirni
30. frutty7 (válaszként erre: 17. - Sztolyka)
2010. szept. 29. 13:37

Nekem a véleményem ?

Hát nem is tudom igazán,

nekem még nincs gyermekem,

szeretnék persze majd én is valamikor,

csak mindig is izgatott a kérdés, hogy a többiek vajon miért szülnek?

Van aki azért, hogy ha megöregszik legyen ki néha odanézzen rá,

hát nem tudom, én spec imádom a kölyköket,

sose fordulna meg ilyen a fejemben, hogy csak azért, hogy ne maradjak egyedül.

Nah meg akkor ott a másik oldal is, aki sokat szül, az már nekem is furcsa, hogy aká 6, 8 gyerek.

Az aki ilyet csinál csak az anyagi rész miatt teszi szerintem,

29. pteri
2010. szept. 29. 13:37
Én meghalok, és ha nincs, aki folytassa, minek éltem? Szerintem ilyesmi a fajfenntartási ösztön. Nekem 2 van, de szerintem aki többet vállal az nagyon tiszteletreméltó. Ha mindenki a földön csak egyet akarna, kihalna a nemzet, később az emberi faj, ez csupán matematika.
2010. szept. 29. 13:36

Szia..)


Nekem még nincs gyerekem ,de nagyon szeretnék már..idáig nem akartam .Szerintem minden nő életében eljön az a pillanat,amikor utódot szeretne és attól az embertől akit a világon a legjobban szeret,mert a gyerek az összetartozás..két ember szerelmének a gyümölcse,akik egyé válnak.


Én 2-3 gyereket szeretnék.


Az,hogy ki hány gyermeket vállal a neveltetéstől és az anyagi helyzettől is függ.Ha belegondolunk a nagycsaládnak is megvannak a maga szépségei.Mindegyik gyermek önálló személyiség,5-6 gyermek megszínesíti a hétköznapokat életet visz a házba.

2010. szept. 29. 13:35
Szüljél Te is és megtudod milyen csodás érzés!Én 21évessen lettem terhes,de nem jutott volna eszembe elvetetni!Most 1éves a lányom és már most jöhetne a másik,de megvárjuk mig 2éves nem lessz!Az a 9hónap amig benned van utánna a szülés(lehet fáj de nagyon jo)És utánna az a sok-sok év amit eggyütt eltöltetek!Nagyon jó
26. 3265084553 (válaszként erre: 23. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:35
Mert úgy szép és tartalmas az élet, ha körülöttünk egy rakás gyerek szaladgál.
25. Mzsuka
2010. szept. 29. 13:35
Nálunk most már bármikor megérkezhet a kislányunk,37 hetesek vagyunk.Mi elég hamar eldöntöttük,hogy szeretnénk babát.Én 28 vagyok,a férjem 36,nekem szívproblémáim is vannak,úgyhogy éveket nem várhattunk,viszont mindenképpen szerettünk volna gyereket. Jelenlegi anyagi körülmények miatt úgy néz ki csak egy gyerek lesz.De ő mindent meg fog kapni,amire szüksége lesz.Viszont annak nem látom értelmét,hogy sokan 3-4-5 gyereket szülnek,utána meg szaladgálnak segélyért.Akinek megvan az anyagi háttere és szereti a gyerekeket,ott legyen is több,hisz ennél csodálatosabb dolog nincs a világon. Ha megtehetnénk,legalább hármat vállalnánk mi is.
24. frutty7 (válaszként erre: 22. - Survivor3)
2010. szept. 29. 13:33
köszi,
23. frutty7 (válaszként erre: 19. - 3265084553)
2010. szept. 29. 13:33

írsz saját véleményt is? csupán csak érdekelne a te véleményed is, mert a googliba én is betudom ütni, megköszönném, mert ha hiszed ha nem érdeklenek a vélemények.

De nem a könyvből felolvasottak és kigooglizott vélemények.

22. survivor3 (válaszként erre: 9. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:32

nos,

néhány példa:


-vallási ok

-anyagi ok



-hobbi

2010. szept. 29. 13:32
Nekem 2 van. Úgy gondolom, semmi nem ér fel azzal, mint az, hogy egy belőled alakult lénynek szeretet és tudást adhastz. Ez akkor, de akkora "flash" (juj :-9), szóval akkor élmény, hogy ez nélkül nem lene értelme az életnek. Szerintem. és felülmúl minden anyagi örömöt. persze, először kellenek a feltételek, nem ész nélkül, de ha megvan, már csak ez van hátra.
2010. szept. 29. 13:31

Szeretek szeretni!:)))

Nekem három fiam van egy 5 éves egy 2 és fél éves és egy 4 hós!:))

Az, hogy 3 gyerekem lett, nagyban függött attól, hogy az első gyerekem édesapjával tönkrement a kapcsolatunk és lett egy új férfi az életemben, aki nagy családra vágyott!

Természetesen ez nem csak az ő döntése volt, de ha rajtam múlik valószínű, hogy "csak" két babám lett volna, anyagi okok miatt!

Ne értse félre senki sose bántam meg, sőőt így utólag azt mondom, hogy így teljes az életünk és így vagyunk boldogok!

Bár sokszor rettenetesen fáradtak is!:)

19. 3265084553 (válaszként erre: 7. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:30
Igen. Az ösztön megnyilvánulása pedig a szerelem, a szexuális vágy, és a szeretet érzése. Az első kettő a szaporodásért, az utóbbi a gondoskodásért felelős érzelem.
18. maya80 (válaszként erre: 1. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:30

Én azért szültem, mert vágytam rá, mert olyan 20-22 évesen előtört az anyai ösztön, amely egyre erősödött. Mire a kislányom megszületett, már majdnem 28 éves voltam, ugyanis addigra sikerült csak megteremteni a megfelő hátteret.

Most várjuk a másodikat, és azt hiszem, itt meg is fogunk állni, de háromnál többet biztosan nem szülnék, mert fel is kell nevelni, meg szerintem több gyermeket - még ha az anygiak adottak is - nem lehet megfelelő minőségben nevelni, hisz nem jut elegendő idő mindegyikre.

Amúgy meg szerintem már az is ritka, ha valaki 2-3 gyermeket vállal, nem hogy többet...! Az inkább a sötétbőrű kisebbségre jellemző...

17. sztolyka (válaszként erre: 1. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:30
Neked mi a véleményed erről?
2010. szept. 29. 13:30

Valószínűleg bennem is a fajfenntartás ösztöne munkálkodott, egyszerűen éreztem, hogy szükségem van rá. Én sem értettem, miért, ezért megkérdeztem azokat, akik már szültek: anyukámat és az ő anyukáját.

Anyu elmondta, hogy egyrészt az ösztön miatt, másrészt az is motiválhat valakit, hogy átadja a tudását, kicsit saját magát valakinek. Hogy gondoskodni lehet valakiről 100%-ban (legalábbis az elején).

Mama csak annyit mondott, hogy ha ez a kérdés foglalkoztat, akkor neki nem lesz egyhamar dédunokája. :) Pedig én csak a bennem lévő érzést akartam megérteni.

15. frutty7 (válaszként erre: 6. - Márti86)
2010. szept. 29. 13:30
Ez őszinte volt, nem kerteltél köszi
2010. szept. 29. 13:30

Én mindig is,kislánykorom óta erre vágytam. :) 28 évesen jött el aztán az én időm. Szerintem a gyermek a legnagyobb kincs a világon,semmiért nem adnám oda ezt az érzést. Természetesen vannak benne nehéz pillanatok,de amikor rám néz és nevet mindent elfelejtek! :)

2 gyermeket tervezek,de lehet csak Ő marad egyedül (anyagi okok miatt). Ez még a jövő zenéje.

2010. szept. 29. 13:29
Szia.szerintem azért szülünk,mert ezért jöttünk a világra.ez a legfontosabb dolga egy Nőnek:életet adni.már van gyermekem,de én erről mióta az eszemet tudom így vélekedek.miért szülünk többet?mert újra szeretnék terhes lenni,újra szeretnék szülni és imádom a gyermekemet és a legnagyobb ajándék,amit adhatok neki az a testvér!!!
12. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 1. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:29
Hárman voltunk testvérek,én is ennyit akartam.Úgy gondoltam egy családban pont ennyi kell.Bár egyedül neveltem fel őket de nem bántam meg.
11. veledjooo (válaszként erre: 1. - Frutty7)
2010. szept. 29. 13:29

1. a nő dolga, hogy gyereket szüljön :DD... hülyén hangzik, de genetikailag szerintem az átlag nőben benn van. 2. Szerettem valakit, akiről úgy gondoltam, hogy jó apja is lesz a gyerekemnek/gyerekeimnek... (iiigen, jó apa lett, jó férj már nem annyira ;)).

Kettő gyermeket szerettünk volna, mert nálunk az a "normális" mármint akár a volt férjem, akár a mi családunkban, szóval egy fiú-egy lány... és az is lett = teljesítve. :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook