Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért szólják meg egyes emberek, ha egy férfinek 10 évvel fiatalabb barátnője/élettársa/felesége van? fórum

Miért szólják meg egyes emberek, ha egy férfinek 10 évvel fiatalabb barátnője/élettársa/felesége van? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. márc. 21. 08:36
................ez rossz szokas,itt ahol en elek a kutyat nem erdekli az ilyesmi!
2018. márc. 20. 19:06
Irigység
2018. márc. 19. 19:17
szerintem az ugató kutyát sem érdekli
49. 31bc25d879 (válaszként erre: 48. - Globus)
2018. márc. 19. 19:11
Ja, én csak a kérdésre válaszoltam naivul:)
48. globus (válaszként erre: 40. - 171925f409)
2018. márc. 19. 19:09
Mondjuk ha minden kiírt fóruma arról szól, hogy miként lehetne az öreget "gazdaságosan" túlélni, hogyan lehet a gyerekek elől lakást megszerezni, mennyit kell még kínlódni vele, azért csöppet gyanú árnyékába keveredik az illető. Emlékeim szerint volt már rá itt példa.
2018. márc. 19. 19:06
Szerintem nem szólják meg. Már azt sem ha a nő fiatalabb annyival.
2015. júl. 1. 23:06
Nem kell megszólni, mindenki azzal jár akivel akar.
2015. júl. 1. 14:04
Gondolom, magad miatt kérdezed...
2013. nov. 4. 09:13
Vagy irigyek ilyen is van:)
2013. nov. 4. 01:59
mertszeretik a masikat kritizalni,es nincs amivel lekotik magukat.
2013. nov. 3. 20:08

az én exem majdnem 13évvel volt idősebb nálam...semmi gondot nem okozott.Ez szerintem még nem durva.

Van egy férfi munkatársam,aki 40éves múlt és a 20éves csajokra bukik.A legutolsó barátnője szülei 1-2évvel voltak idősebb nála.Na ez a durva.Sőt mesélek még durvábbat.Egy ismerősöm/csaj/az apjánál idősebb pasival él együtt.A csaj 34, a pasi van,vagy 70!

Itt azért már lehet generációs probléma....

Egyébként meg mindenki éljen úgy,ahogy jól esik neki és ne foglalkozzon azzal ki mit mond!

41. ca8f748537 (válaszként erre: 1. - Laci76)
2013. nov. 3. 18:59
egyes vidékeken meg pont ennyivel, vagy még többel kell idősebb legyen a férfi, mert ez az elvárás
2013. nov. 3. 18:57
Mert unatkoznak minket is megszóltak mivel a párom 30 évvel idősebb de nem érdekel.
39. d20c30cb4c (válaszként erre: 30. - Laci76)
2013. nov. 3. 18:14

Egyébként én már írtam ide, de akkor a történetünket is leírom röviden a most már Férjemmel:

Bekerültem egy munkahelyre, ahol Ő is dolgozott, elmentünk randizni egy hónapon belül. Nagy volt az összhang az elejétől kezdve, mikor is arra került a szó, hogy ki hány éves. Ő elmondta, hogy 37, én meglepődtem, mert baromi fiatalos, és legalább 5-7 évvel néztem fiatalabbnak. Na én is elmondtam, hogy én meg 23 éves vagyok. Az Ő szeme is elkerekedett, de rájött, hogy én sem vagyok az a tipikus 23 éves nő.

Ez volt már lassan 2,5 éve, ő jövőre már 40 éves lesz én 26 és össze is házasodtunk. Életemben nem találkoztam ilyen emberrel, mint Ő, akivel ennyire eggyé tudtam válni. Egyébként nem volt soha nős, hiába érezte már korban magát, de Ő határozottan kijelentette, hogy nem fog addig megnősülni, amíg nem érzi azt, amit kell egy nő mellett... (Persze már volt évtizedes kapcsolata is, mégse nősült meg.)

Lassan egy éve, hogy összeházasodtunk, nekünk is jöttek rosszalló megjegyzések a korkülönbség miatt, de aki együtt meglátott minket, annak sosem volt kérdés, hogy mi valóban összetartozunk, bár egyébként is lesz..tuk volna bárki bármit mond. Ehhez így kell hozzáállni, mert kívülálló véleményem szerint maradjon is kívülálló. :)

38. 1bf89bddf4 (válaszként erre: 32. - Laci76)
2013. nov. 2. 20:46

"a pénz önmagában nem,mert jó,ha a pénz mellett pl ha orvos,ügyvéd,ügyész,üzletember,politikus vagy jól menő vállalkozó vagy...nagyon nem mindegy,milyen a társadalomban elfoglalt helyed,többet ér,mint egy "sima" lottó 5-ös,ami persze ritkább is"


Amikor én ezt bizonygattam, hogy ti. a társadalomban betöltött helyed, a hatalom érzete és a hatalom gyakorlása mekkora hatással van egy nőre, aki alkalmasint összetéveszti a sima, egyéniségből fakadó magabiztosságot a hatalomból, a társdalomban betöltött hatalmi pozícióból és az EZZEL szükségszerűen járó anyagi előnyökből fakadó gátlástalansággal (amit persze magabiztosságnak is nevezhetünk, mert tény, hogy a hatalom birtokában sokkal magabiztosabb lesz az ember, mint nélküle), akkor kaptam itt hideget, meleget. Később ki is tiltottak. De nem baj, legalább én tartom a rekordot.


A hatalommal pedig egyenes arányban nő az illető anyagi javainak száma, mert az ellenkezőjét én még nem láttam.


Nem tudom, mennyi tapasztalatod van társkeresőkön, nekem van elég...2+2 év, néha rendszertelenül, néha intenzívebben, de már 3 és fél év óta nem. Kiírni az adatlapra mindent? Nézd...a legtöbb társkeresőnek NEM ez a funkciója. Csak névleg. S nem szólhatom meg azt a férfit, aki beleunva abba, hogy mindenki más nagy ívben tesz az ő komoly szándékaira, végül az összes adatát titkosra teszi és csak naplót írni jár fel, aztán törli magát. Én is ebben a szituban voltam akkor. Látom, te nagyon bízol mások becsületességében és makulátlan jellemében. De ez majd elmúlik....azt kell mondjam sajnos.


A mostani párommal úgy jöttem össze, hogy valami csoda folytán megtaláltuk egymást egy hírhedett társkeresőn. Nem érdekelte ki vagyok, honnan jöttem, nem vizsgálta a múltamat és az anyagi helyzetemet, csak egyszerűen megszerettük egymást...nagyon.


A környezetünk reakciója? Hát, azt tapasztalom, hogy szemtől-szemben egy 194 centis, 110 kilós férfinek nem igazán mondanak semmit ezzel kapcsolatban. :-) Aki számít azt mondta, amit ezen a fórumon legtöbben, aki meg nem, nem érdekel. Tudni kell súlyozni, hogy kinek a véleményét kell komolyan venni és kiét nem. Ennyi a titok. :)

37. laci76 (válaszként erre: 34. - Licsi)
2013. nov. 2. 19:09

de mondhatnám Budapest perem/munkáskerületeit is


pl Csepel,Angyalföld,Kőbánya,Kispest,Békásmegyer


iszonyat proli,tapló emberek élnek arra


tényleg,akinek nem inge ne vegye magára

36. laci76 (válaszként erre: 34. - Licsi)
2013. nov. 2. 19:07
tisztelet a kivételnek,de tényleg rá kell nézni a 40-esekre,főleg vidéken azon belül is a falvakban
35. laci76 (válaszként erre: 34. - Licsi)
2013. nov. 2. 19:06

ez telitalálat


mindennel egyetértek,és lefedi a valóságot

34. licsi (válaszként erre: 31. - 1bf89bddf4)
2013. nov. 2. 18:36

Szerintem azért nem jelölnek be 40 évesnél idősebbet a nők, mert (tisztelet a kivételnek), a 40 fölötti férfinak nagyon lerobbantak, igénytelenek bírnak lenni, miközben azt hiszik, még mindig úgy néznek ki, mint 20 évesen, és nem is tesznek semmit azért, hogy más legyen a helyzet.

Amit te leírtál a 31 éves nőről, valószínűleg csak indokot keresett arra, hogy elutasítson, ha az derült volna ki rólad, hogy huszonöt vagy, rögtön kifogás lehetett volna, hogy túl fiatal vagy hozzá.

2013. nov. 2. 18:32
Nem sok a tíz év, teljesen elfogadható, főleg a mai világban, mikor 20-30-40 év szinte "divatnak" számít.
32. laci76 (válaszként erre: 31. - 1bf89bddf4)
2013. nov. 2. 18:14

"Ha papíron elmúltál 40, tök mindegy, hogyan nézel ki, a nő menekülni fog"...szerintem ez nem így van,mert ha kiírod az "adatlapodra" ezek a szituk elkerülhetők,és úgy is lesz ezer,aki rád tapad,legfeljebb neked nem felelnek meg...kétségtelen az anyagi helyzet és a társadalmi presztízs sokat számít...a pénz önmagában nem,mert jó,ha a pénz mellett pl ha orvos,ügyvéd,ügyész,üzletember,politikus vagy jól menő vállalkozó vagy...nagyon nem mindegy,milyen a társadalomban elfoglalt helyed,többet ér,mint egy "sima" lottó 5-ös,ami persze ritkább is


"ha el tudod vinni Abu Dhabiba a Ferrari stadionba, de akkor meg mindegy, hiszen ez esetben nem ő, hanem TE választasz."ez igaz,ld lentebb


"...amikor is megkérdezte, hány éves is vagyok, mert húszas éveim közepének tippeli (nem volt kiírva adatlapra) és nem baj az, de nem szeretne magánál túlzottan fiatalabb férfit. Mondom 34....hát erre elkerekedett a szeme, valósággal ledöbbent...ennek a nőnek tökmindegy mit mondtál volna,mert amúgy is lekoptatott volna,ugyanis már azzal kezdte,hogy nem akar fiatalabbat (mivel te fiatabbnak néztél ki---->már ez egy célzás volt,majd amikor azt mondtad 34,akkor meg túl öreg vagy?! hm és ha 31-et mondasz,akkor meg nem akar vele egykorút,ha 32-őt,akkor nem akar 1 évvel idősebbet...Folytassam?...még szép,hogy nem vitted haza


"Mit ad Isten, 29 éves jogász hölgy ismerősöm mégis beadta egy 55 éves, elvált, többgyermekes férfinek a derekát." ...ja "másrészt úgy néz ki, hogy az adott hölgy nem árul zsákbamacskát és valóban hű az elveihez" valójában NEM hű az elveihez,csak beszél valamiről,azt se tudja mit,de itt már ismét a férfi választott


Megkérdezhetem,hogy a mostani pároddal hogyan jöttél össze,mi volt a környezetetek reakciója?

2013. nov. 2. 17:13

Nos, Laci, ahogyan én látom: először is örülök, hogy a hölgyek nagy része így látja a kérdést, különösen azoknak örülök, akik tapasztalatból beszélnek.


Ami a te problémádat illeti Laci, igazából nem probléma, nem kellene, hogy az legyen. Én konkrétan 37 vagyok, a párom 26. Én is letagadhatok 5-7 évet, de nem is ez a lényeg.


Hanem az, hogy bizonyos típusú nők erősen képmutatóak ebben a kérdésben (is), ami kétféleképpen nyilvánul meg:


-egyrészt azt mondják, hogy ez a 8-10 év nem sok, de magukban mást gondolnak. Vajon miért van az, hogy egy társkeresőn a harmincas éveik elején, közepén járó nők, amikor meg kell jelölniük IDEÁLISNAK gondolt párjuk életkorát, szinte sosem lépik át a 40 évet, még akkor sem, ha ők maguk közel járnak hozzá? Az a bűvös szint a férfiaknál. Ha papíron elmúltál 40, tök mindegy, hogyan nézel ki, a nő menekülni fog, kivéve, ha el tudod vinni Abu Dhabiba a Ferrari stadionba, de akkor meg mindegy, hiszen ez esetben nem ő, hanem TE választasz.


Emlékszem a csaj 31 éves volt, én 34, még a párom előtt közvetlenül, ismerkedtem vele és túl voltunk két nagyon jó hangulatú vacsorán, sétán, miegymás, amikor is megkérdezte, hány éves is vagyok, mert húszas éveim közepének tippeli (nem volt kiírva adatlapra) és nem baj az, de nem szeretne magánál túlzottan fiatalabb férfit. Mondom 34....hát erre elkerekedett a szeme, valósággal ledöbbent. Aztán zavarosan elkezdte magyarázni, hogy ő igazából magával egykorú partnert akar és nem sugar daddy-t.(Úgyhogy ez nemcsak a 17 éves kis csitrik gondolkodásmódja.) Nem szóltam semmit, csak felálltam és annyit mondtam, hogy ugye nem bánja, ha ezek után nem viszem haza és otthagytam az éjszakában.


-másrészt úgy néz ki, hogy az adott hölgy nem árul zsákbamacskát és valóban hű az elveihez és önmagához, mert előre megmondja, hogy nála 2-3 év is számít és ő aztán soha nem adná be a derekát egy 10 évvel idősebb férfinek. Mit ad Isten, 29 éves jogász hölgy ismerősöm mégis beadta egy 55 éves, elvált, többgyermekes férfinek a derekát. Nem a 26 év korkülönbséggel van a bajom, az ő dolguk, azé aki nyújtja és azé, aki elfogadja. Hanem a képmutató viselkedéssel és azzal, hogy gondolom annak a ténynek semmi köze a hölgy párválasztásához, hogy a jelenlegi párja befektetési bankár.


Szóval Laci, szerintem semmi gond nincs ezzel a korkülönbséggel, remélem minden jól alakul nálatok és veletek.

30. laci76
2013. nov. 1. 20:58
továbbra is várom a kedves hozzászólásokat :)
2013. okt. 30. 22:07
A párom 39 én 30, soha senki nem szólt meg minket.
28. laci76
2013. okt. 30. 22:04
A színvonalat is tekintve van különbség a két oldal között.Állítom,hogy oda ilyen 15-17 éves rózsaszín álomvilágban élő, 0 élettapasztalattal rendelkező kislányok,és kötekedő trollok írnak. Bár itt is volt egy-két troll tegnap este,akik ki lettek penderítve.
27. laci76 (válaszként erre: 19. - Piszkepapir)
2013. okt. 30. 21:53
egyébként mielőtt felmerülne a gyanú,arra az oldalra nem én írtam ki
26. laci76 (válaszként erre: 19. - Piszkepapir)
2013. okt. 30. 21:52

Mielőtt kiírtam ezt a kérdést ide,ilyen oldalakat is olvastam,és ez NEM A REKLÁM HELYE!!!


Olvassátok el legyetek kedvesek az értelmes válaszokat,na itt szinte bűnnek tekintik az ilyen korkülönbséget.


[link]


[link]

2013. okt. 30. 21:42
Mi ez a folytonos radírozás?:O
24. laci76 (válaszként erre: 21. - Licsi)
2013. okt. 30. 21:33
Ez abszolút így van.
23. laci76 (válaszként erre: 20. - Slyte)
2013. okt. 30. 21:32

"Miért is írtad ki a fórumot, ha konkrétan nem vagy érintett?"


Mert hamarosan érintett leszek. Amúgy meg nem csak olyat lehet kiírni,ami személyesen érint,hanem általános vitaindító témákat is nem?!


Egyébként esetemben 30/21 lesz a felállás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook