Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért szökik meg néha a kutyánk? fórum

Miért szökik meg néha a kutyánk? (tudásbázis kérdés)


22. anya4005 (válaszként erre: 21. - Forrest2010)
2013. szept. 26. 21:42
Mi azért nem gondolkozunk új kutyában, "megjavíttattuk" a meglévőt,de remélem,tanúl a dologból. Csórit kézből kell etetni,itatni,mert nem fér hozzá a tölcsértől a táljához,és nagyon el van keseredve,hogy sétálni sem mehet,de ezt írták elő most 6 hétig.
2013. szept. 26. 12:48
Volt a szomszédunkba egy édes kis tacskó , mindig odajött a kerítésdróthoz mikor hátul voltam a kertbe , odadugta a kis pofiját a kerítéshez egy simire , aztán simi után megfordult és odatartotta a másik oldalt is . Ám közbe nagy csavargó volt , valahol mindig kilógott , aztán egyszer elvitte a sintér , valahova vidékre , egyszer visszahozták , kifizették érte a büntit , csak hát szegény akkorra már megszokta a csavargást , másodszorra már nem mentek érte . Olcsóbb volt egy új kutya .
20. anya4005 (válaszként erre: 18. - Csasvagyok)
2013. szept. 26. 12:24
A miénk amúgy szófogadó,bár most,ha akarna sem tudna lelépn: tegnap műtötték. Pénteken kint éjszakázott és szó szerint a 70 kg-os nagy kutyánk alá szaladt. A combcsontja becsúszott a medencéje alá,ezért szézfűrészelték a csontot,helyre rakták. 6 hétig max. a kertbe mehet,elvégezni a dolgát (ha fel tud állni).
19. Rozália (válaszként erre: 18. - Csasvagyok)
2013. szept. 26. 10:16
Azt hiszem, ettől úgy gondolkodásban, mint tengerileg, nagyon messze vagyunk. De nekem tetszik:)
18. csasvagyok (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2013. szept. 25. 22:24
Szia. Most voltunk a Görög tengerparton, és ott a kutyák szabadon jártak, senki nem zavarta, üldözte, bementek éttermekbe, boltokba, ha az utcán feküdt, az autók kikerülték. Az étteremben leült, és türelmesen várta, hogy kapjon egy falatot, vagy a maradékot. Bármelyik kutyát meg lehetett simogatni. Olyan, mintha egy gazdájuk lenne, a Görög nép. Amúgy nekem is van 3 kutyám. A kutyaiskola után már tudom hogyan kell bánni velük. Azóta szófogadók, kezelhetők. A postással nyitott kapunál beszélgetek, meg sem próbálnak ugatni, vagy kimenni. (ha nem látom, és jön a postás majd szétszedik a kerítést.) Sajnos a sok ˝gazda” miatt utálják nálunk ennyire a kutyákat. Én a pórázt csak a kutyám érdekében csatolom fel, de a töltésen szabadon mehetnek amerre csak akarnak.
17. forrest2010 (válaszként erre: 15. - D078ce3aac)
2013. szept. 22. 05:10
Az első kutyusunk egy Tacsi volt , ez lett a neve is , a 3-ik szomszédba lakott egy félszemű szálkásszőrű , odaszegődött a miénk mellé , 2 fiúkutya , remekül elvoltak együtt , a szálkásszőrű nem szeretett otthon lenni , mindig csavargott , lehet , h nem szerették otthon , azért csavargott el .
16. anya4005 (válaszként erre: 15. - D078ce3aac)
2013. szept. 21. 23:24

Hát,a mi wetstienk igazából a párom hozománya,ketten voltak,de a kispasit el kellett altatni a daganata miatt. Ez kb fél éve történt. Gondoltam már arra is,hogy ez hozhatta ki a csajból a szökéseket,de jóval később történt.

Amúgy,tudom,csúny ilyet írni,de nem vagyunk barinők,mert mikor összebútoroztunk a párommal,a két kutya neveletlen volt,és nem szobatiszta. Nem keveset foglalkoztam velük,mire a pitizésen kívűl másra is képesek voltak (az exnek ez volt a legfontosabb,ezt tanította nekik). Most is én látom el: fürdetés,etetés,naponta 3-4szer friss víz,a fekhelyének mosása,minden rám maradt,mert a párom dolgozik éjjel-nappal. Még a kutyacart is felszedem utána az utcán,pedig a saját gyerekeimét is utálom. Viszont a páromat szeretem,megértem,hogy rengeteget kell dolgoznia,hogy nekem ne kelljen,tehát ellátom a kutyáját,és ha meglép,csakis miatta aggódom,hogy haza kerül-e.

15. d078ce3aac (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2013. szept. 21. 23:05
nekem van egy picike szálkás tacsim, ő a fő szökős. Többen is nézték már milyen cuki és barátságos és félek igen én is, hogy elviszik. Ó abba én belehalnék:S.
14. anya4005 (válaszként erre: 13. - D078ce3aac)
2013. szept. 21. 22:58
Én nem ettől tartok,mondom,leül a járda szélén,csak attól félek,nehogy valaki befogja,és megtartsa. Meg utálom keresgélni!
2013. szept. 21. 22:57
Enyém is van hogy lelép....félek az autó el ne üsse.
12. anya4005 (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2013. szept. 21. 22:57
Értem én,nem helyes! Mondjuk,már eldöntöttem,hogy vagy pórázon jön,vagy sehogy! Bár most csóri járni sem tud,mert éjjel úgy döntött,kint alszik a kertben,és úgy kellett behoznom: nem áll rá a hátsó lábára,úgyhogy mehetek vele a dokihoz. Nem tudom,hogy a nagy kutya neki szaladt-e (anyós berni pásztora),és rálépett,vagy mi történt,de most legalább nem szaladgál el. (Jó,ez vicc lett volna)
11. bnedora (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2013. szept. 21. 22:53
Akkor sem helyes és jó egy kutyát póráz nélkül utcára kivinni. Nem véletlenül hozták be rendeletbe.
10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2013. szept. 21. 22:10
Világ életében póráz nélkül sétált,ahogy írtam,egyébként szófogadó,jól nevelt. Akkor sem harapna meg gyereket,ha éppen nyúzná (2 gyerekünkkel él egy házban),a járda szélén kérés nélkül leül,megvárja,míg körül nézek,és szólok,hogy mehet. Nem a neveletlenséggel van a baj,lehet,hogy tényleg csak kalandvágyból lép le olykor. (Ez egyébként a 10 éve alatt 4szer fordúlt elő,de mostanában kétszer gyers egymásutánban.)
9. bnedora (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2013. szept. 21. 18:03
Furcsa a hozzáállásod, ha nem tudod pórázon sétáltatni a kutyádat, akkor inkább ne is vidd utcára. Én biztosan nem engedném szabadon, mivel bármikor kiugorhat egy autó elé, komoly bajt okozva ezzel. Akár gyereket meg is haraphat, ha elszalad. Felelőtlenség bármilyen fajtájú kutyát póráz nélkül sétáltatni.
2013. szept. 21. 11:03

Köszönöm a válaszokat!

A pórázon séta menne is,ha nem a gyerekeim kezét kéne fognom,meg úgy gondoltam,a kutyának is jobb,ha szabadon mozoghat. Az biztos,hogy én többé gyerekekkel ki nem viszem. Mostanság lett szoba kutya,mert el kellett altatni a párját,és gondoltuk,jobb neki a közelségünk,de úgy tűnik,néha nem! Van kert,de azt a berni pásztor urallja (mégiscsak jobban néz ki ő a kerítésnél ugatva,mint egy westee).

2013. szept. 21. 09:36
Nekem is kijár a 7 éves labradorom.Kb félévente egyszer biztos lelép.Pár órát mászkál de a gyomra mindig hazahozza!Hidd el,csak kalandvágy.Aztán ha rájön,hogy se kaja se víz,hazamegy.
2013. szept. 21. 08:27

Én azt tapasztaltam, ha már nem egyedül van egy kutya, akkor tuti hogy elmennek. Kalandvágyból.

12 éve így veszítettük el két nagyon szép német juhászunkat:( Elmentek egyszer, rövid időre, másodjára két napra, harmadjára egy hétre és a végén soha többé nem jöttek vissza.

Most ugyan ez van. Amíg a Néró egyedül volt, esze ágában sem volt elmenni, akár nyitva is lehetett a kapu. Mióta Betyár is itt van, már többedjére fordul elő, hogy meglépnek... És vadásznak a határban:( rájuk meg a vadőr vadászik:(( Nem tehetek mást, mint nagyon vigyázok, ne legyen kihagyhatatlan alkalom kapunál, kerítésnél.

5. canon01 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. szept. 21. 07:12
A kutyát pórázon kellene vinni sétáltatni, és akkor nem tudna elszökni.
2013. szept. 21. 05:18
Biztos van benne egy kis kalandvágy is . 3 kutyusunk van , Marci ha kinyitjuk a kaput uccu neki ! kiszalad a tóhoz a falu végén , ha van benne víz beleszalad / nem nehéz , a 3-ik házba lakunk / megsétáltatja magát , aztán visszajön . A férjem akkor pipa rá nagyon , mikor meghempereg a lócarba / a réten vannak lovak is / mert iszonyú büdösen jön haza !
2013. szept. 21. 01:43
Nem tüzel,ez tuti! Ha un minket,néha tereljem ki a kapun,és hagyjam csámborogni? Mert általában a 2 gyerek is velünk van a sétán,és marha nehéz plusz 15 kilóval futni úgy,hogy a másik 15-öt húzom magam után.
2. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. szept. 21. 01:40
1. Vagy un titeket. 2. Tüzel éppen. 3. Az egyes pontra vezethető vissza: puszta kalandvágy.
2013. szept. 21. 01:37

Sziasztok!

Mostanában kétszer is előfordúlt,hogy séta közben nekilódúlt a kutyánk a világnak,és ott hagyott minket az út közepén. Az elsőnél 4,5 óra keresgélés után 2 utcányira találtam meg (nyilván folyamatosan mozgásban volt),a másodiknál futott egy kört és haza jött. Alapjába véve szófogadó (ami ebben a helyzetben persze nem állja meg a helyét),a házból sem megy ki magától,ha mégis,hát a lépcsőn napozik,de nem lép így le.

Vajon miért csinálja ezt? (szuka westhighland white terrier,10 éves)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook