Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért szégyelnivaló, ha segítenek a szüleim minket? fórum

Miért szégyelnivaló, ha segítenek a szüleim minket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. Cippora (válaszként erre: 68. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 21:56

Nyilván nem elvárható,egyik gyerek sem várhatja el,de nem is utasítják el.Igen,én is mondtam,hogy nekem ez kellemetlen,és anyukám érezte emiatt sértettnek magát.


Viszont ez a hozzászólásod,meg nagyon ellentétes az előzőekkel.Vagy én értelek félre,vagy te fogalmazol nagyon kétértelműen.Nem értem,ha te ennyi mindent kaptál elmondásod szerint,akkor miért érzed pumpolásnak ha valaki lakást kap...nem követel,kap!

68. Mazsinka (válaszként erre: 58. - Cippora)
2013. febr. 25. 21:48

:D Már vártam az irigykedős témát. Érdekes, aki nem ért egyet, az máris irigykedik. Akkor megsúgok neked valamit: a szülők jóvoltából nem fizetünk teljes rezsit, sem házbért, nem veszünk húst egész évben, mégis tele a hűtő, kaptunk autót, és igen, pénzt is, csak úgy. És sorolhatnám...Ez pumpolás? Lehet. Természetes? Nem. Ez egy gesztus. Elfogadtuk, mert sértve érezték magukat, amikor megpróbáltuk visszautasítani, ettől függetlenül nem hiszem, hogy ez a norma, az elvárható.


Nekem nem a pumpoltakkal van bajom, ha az észjátszós, mellüket veregeő pumpoltakkal. A fórumindító már kifejtette, hogy ő nem ez a kategória. Úgyhogy miről is beszélünk?

67. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. febr. 25. 21:15

Szerencsés vagy és ennek örülj.Ne foglalkozz irigyekkel.Én is lehetnék rád az, hisz soha senkitől egy árva petákot nem kaptunk.Mindent ketten hoztunk össze az urammal:)

Én azon vagyok, hogy a most 5 éves lányaimnak majd ha itt az ideje, legalább egy lakással el tudjam indítani az életben.Hogy miért? Mert ha majd megtehetem, ezt tartom normálisnak.

66. kszb (válaszként erre: 64. - 06718ca650)
2013. febr. 25. 21:08
na hát ez az! Ezért sem értem ez a felhúzta apuci a házat neki dolgot... hát nem mindegy másnak, h az örökségben kapja azt meg (vagy örökségben a kp-t, mert úgyis az övé lesz), vagy akkor amikor szüksége van rá a fiatalnak???? Mert a gyereknek biztosan nem mindegy! De hogy egy vad idegennek miért fáj ez....
65. Cippora (válaszként erre: 63. - 06718ca650)
2013. febr. 25. 21:03

Igen,az irigységtől én is rosszul vagyok...

ahogyan azoktól az emberektől is,akik felvágnak ha több van,akik nagyképűek,akik lenézik a kispénzű embereket.Ezért is vagyok haragos,hogy sokan egy kalap alá vesznek mindenkit aki nem nyögi élete végéig a lakás hitelt vagy az albérlet díját,köszönhető a családnak...

64. 06718ca650 (válaszként erre: 62. - Pittyputty)
2013. febr. 25. 20:51
egyetértek egyébként, ugyan kinek adja az ember amije van?
63. 06718ca650 (válaszként erre: 61. - Cippora)
2013. febr. 25. 20:50
én nem érzem belőle az irigységet. de ez az én bajom, maga az irigység szótól rosszul vagyok. :) nem, persze nem kevesebb senki sem, s nem is több. bár van akinek elszáll az agya, s persze van aki anélkül is hülye. annyi de annyi sors van.
62. Pittyputty (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 20:47

Neked gondolom nincs gyereked, mert akkor nem írnád azt, hogy a szülőknek az a dolga, hogy kiiskolázza a gyerekét. Szerintem aki megteheti igen is segítse a gyermekét. Vagy szerinted az a normális és természetes, hogy miközben én jólétben élek és netalán van némi megtakarításom inkább elnézzem, hogy a gyerek albérletet fizet vagy súlyos milliókat fizet vissza a banknak egy pár milliós lakásért, én pedig vígan nyaralgatom végig a világot életem végéig?


Szerintem ez a nem normális. Én nagyon bízom benne, hogy mi is meg tudjuk majd adni a gyerekeinknek azt a támogatást, amit mi kaptunk a szüleinktől.


Nekem ez a mentalitás, hogy nekem sem volt, akkor neked se legyen nem fér a fejembe.

61. Cippora (válaszként erre: 60. - 06718ca650)
2013. febr. 25. 20:41
A véleményéből süt az irigység,és az ítélkezés,ezt akárhogy lehet szépíteni,így van.Nem gondolom,hogy bárki emberileg kevesebb lenne attól,mert a szülei tudták segíteni akár egy lakással akár egy vasárnapi ebéddel vagy akármivel.Ez nem is olyan régen teljesen természetes volt,anyáink,nagymamáink idején mindenki beleadott ha a családban valaki építkezett,és ez volt a természetes.Persze igazából senkit nem lehet teljesen hibáztatni,annyira szar világban élünk,nem csoda ha annyian megkeserednek,hogy abban találnak valamicske vigaszt,ha más embereket becsmérelhetnek...ez már nem teljesen ide tartozik,csak kijött :)
60. 06718ca650 (válaszként erre: 58. - Cippora)
2013. febr. 25. 20:32
ez nem irigység, ez vélemény. :)
2013. febr. 25. 20:02
Miközben felneveljük a gyermekünket, akkor jövünk rá, mennyivel is tartozunk saját szüleinknek...
58. Cippora (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 19:59

"A pumpolás azt jelenti, hogy felhúzok neked egy házat"


Ááááá,és megszólalt az IRIGYSÉG.Hát nekem felhúztak egy lakást,és hálásan köszöntem meg,most meg én segítek annyival hogy támogatom a munkanélküli anyámat ahol és amiben tudom.

Én nem pumpoltam senkit,a szüleim adták,elfogadtam,aki azt mondja nem tette volna az álszent de nagyon.Mindezek ellenére képzeld egyedül megállok a lábamon 20 éves korom óta...Isten adja,hogy én is házat tudjak adni a gyerekemnek,hiszen érte élek,és nem akarom,hogy 30 évig nyögje a hitelt.Neked van gyereked?Mert ha nincs akkor nem csodálom,hogy nem érted...

57. Cippora (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 19:53
Ne vegyük már egy kalap alá a kettőt.Ha egy szülő folyamatosan tömi a felnőtt gyerekét pénzzel az az én szememben sem teljesen normális,de attól még az ő dolguk.De az hogy egy család oda-vissza segítse egymást,az nemhogy normális,de az a természetes.Az én szememben legalábbis.Pláne a mai világban...
2013. febr. 25. 18:07
a család ettől is lenne család. sajnos van ahol nem tudják segíteni a szülők a gyerekeiket, vagy nem akarják, onnan a keserűség beszél. de lehet nagyképűség is, vagy tudja a fene. ne foglalkozz senkivel. priviben mocskolódó s*ggfejekkel meg plána ne.
55. nicole. (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. febr. 25. 17:50
semmi szégyellni valód nincs, a családnak ez lenne a szerepe, hogy segítsük, támogassuk egymást,ki mikor tud és ki miben tud, most a szüleid, később majd ti...szerencsés vagy, szerencsések vagytok és irigylésre méltó ha egy család, családként funkcionál
54. kszb (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 17:42

nekem az sem pumpolás, h apuci felhúz egy házat a gyerekének! Ha megteheti, akkor miért hagyná, h albérletre költse a pénzét? Biztos nyugodtabb lélekkel távozik a világról, amikor eljön az ideje, azzal a tudattal, h mindent megtett az utódjai jobb életéért.

Többeket ismerek, akik megkapták azt a bizonyos felhúzott házat. Ismerem a szülőket is, akik felhúzták azt. Tudom, h miylen motivációval tették! És azt is tudom, h sem ők, sem a gyerekeik soha nme tekintenének pumpolásként a dologra!

Sajnos nekem nme adatott meg ez, de ettől még nme tartom gáznak, h másnak igen.

Én inkább anyuékat sajnálom, mert anyu többször mondta már, h mennyire sajnálja, h nenm tudnak többel támogatni (tudom, h egy saját lakásra gondol). Ez van. A világ nem dől össze ettől.

53. kszb (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 17:37

nézd egy embert se kényszerítenek rá, h erő felett segítsen másnak! Ha egy ember gyereket szül, azzal vállalja, h szülő lesz élete végéig! Egy szülő pedig ott segíti a gyerekét, ahol tudja! Ha nme megy, akkor nyilván nme!

Ha pedig jól nevelte a gyerekét, akkor annak is természetes lesz az, h segítse szüleit! Ez még ott elkezdődik, amikor a gyerekedet bevonod a háztartásba! Segít főzni, takarítani, kertben munkálkodni, stb!

És ez így helyes! Akárkinek is tetszik, avagy nem, ez a világon a legerősebb kötelék! És abszolúte normális dolog ez!

Nyilván vannak oylan gyerekek is, akik elvárás szinten pumpolják élethosszig a szülőt, de ez egy másik téma is lehetne akár. Hogy miért csinálják ezt? Nyilván, mert erre nevelték őket.... anyuci- apuci mindig a seggük alá tette a dolgokat, visszafelé nem kellett semmit nyújtani, így aztán ezt szokták meg, így szocializálódtak!

De hogy vkit azért ugassanak le vad idegen emberek, mert egy egészséges családszerkezetben él..... hát azzal van a baj, aki ezt megteszi, nme azzal, aki benne él, és a kölcsönösség jegyében kap a szülőktől!

52. 25800e2d09 (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 17:08

Igen! igaz, csak sűrűn bólogatok, így már értem hogy érted a dolgot, és valóban így lenne természetes. Az más tészta hogy ilyen életvitelre még évszázadokig nem számolhatnak sokan. Csak az egymásra utaltságra, a kiszolgáltatottságra, mert igen a kőgazdag szülők agyonpénzelt gyereke is ki van szolgáltatva, ha elzárnák a pénzcsapot ott meg lenne lőve.

Van egy vásárlónk, annyi pénze van hogy fogalma sincs hova tegye. a nagy fiát nem meri nem pénzelni mert biztos benne hogy baj lenne belőle. tudja hogy elszúrta de már visszafordíthatatlan a dolog.

2013. febr. 25. 16:54

Értem én, miről beszéltek, de ez akkor sem természetes. Természetes az lenne, ha a szülők kiiskoláztatnák a gyerekeket, azok kirepülnének, és élnék tovább az életüket. Így a nyugdíjas szülők, akik egy életet végigdolgoztak, kicsit fellélegezhetnek, és végre magukra költhetnek. Ugyanígy a gyerek, ha kirepül, szabadon tervezhet, nem kell folyton azt lesnie, hogy a fizetésének felét, amit egyébként félretehetne házra, kocsira, a szüleinek adja, így nem lehet előre jutni az életben.


Viszont tudjuk, hogy az élet nem mindenkinél rózsaszín, vannak extrém esetek, betegség, munkahely elvesztése, válás stb. Én arról írtam, hogy mi a természetes, nem arról, hogy a valóságban ez miként realizálódik. Elvárni nem lehet, esetleg elfogadni. Bár itt sokan segítségnek veszik, ha disznóvágáskor kapnak húst, mondjam azt, hogy ez nálunk TERMÉSZETES? A pumpolás azt jelenti, hogy felhúzok neked egy házat, nem azt, hogy tessék két kiló krumpli!Szerintem.

50. kszb (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. febr. 25. 16:46

aki ezért megszól, akiktől kaptad az ívet, meg priviben az üziket, azok csak irigyek rád! Ne foglalkozz velük! Mindenki azért szül gyereket, h segítse őt! A segítségnyújtás pedig egy szülő részéről sem zárul le (normális körülmények között, és egészséges családban) a gyereke nagykorúságával! Egy szülő mindig szülő marad!

Ne szégyelld, hanem legyél büszke rá, h neked megadatott egy olyan család, amiről a legtöbben csak álmodni mernek!

Szégyellni való az lenne, ha csak egyirányú lenne a dolog! Az a pumpolás (ahogy itt egyesek írják), nme ez!

Amikor tudnak, nekem is adnak anyuék, mindenfajta elvárás nélkül! És amikor nekem van, akkor én adok! Igaz tőlem anyagiakban (úgy, mint kp) úgysem fogadnák el, így aztán megtalálom a módját, h hogyan viszonozzam!

49. G.Garbo (válaszként erre: 48. - Vikucka)
2013. febr. 25. 16:34
Nem erről volt szó, bár valóban hangzatosabb csúsztatva pattogni...
48. vikucka (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 16:23

Szerintem a dolgok nem ennyire fehérek vagy feketék. Nem a pumpolásról szól szerintem ez az egész, hanem a kölcsönös segítségnyújtásról.

És az normális szerinted, hogy 19 évesen én voltam a fő kenyérkereső a családban, mert édesapám lebetegedett és elveszitette a munkahelyét? Ja ott kellett volna hagynom, hogy dögöljön meg, mert 40 évesen olyan volt a teste, mint egy 70 évesnek.

Amikor nekem volt szükségem segitségre, akkor ők segitettek. Örülj neki, hogy te nem szorulsz senki segitségére és te sem kell, hogy segits másoknak!

47. 25800e2d09 (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 16:21
Nálunk most az utóbbi a helyzet de én ezt nem érzem tehernek mert kölcsönös ugyanis a családi házban lakom egyelőre, nem külön. de egyedül el tudnám látni magam, keresek annyit csak per pill ők nem boldogulnának. ők kifizették a főiskolát én meg nem hagyom őket/magam éhendögleni.. szerintem ez NORMÁLIS bár tudom most nem ez a téma. csak hogy van ilyen is. a pumpolást én sem tartom egészségesnek de amit a fórumindító leírt az egy egészséges együttműködés a két család közt szerintem
46. Mazsinka (válaszként erre: 44. - 25800e2d09)
2013. febr. 25. 16:10
Nem attól alap valami, hogy nálad vagy nálam az-e vagy sem. Nem alap, és kész. Szerintem amikor egy gyerek önállósodni szeretne, akkor azt tegye meg úgy, hogy teljes mértékben leválik a szüleiről. Ne várja el, hogy pumpolják. Amit kap, annak örüljön, de ne az legyen a természetes, hogy tartjuk a markunkat, és a szülőkről lehúzzuk a bőrt is. Lehet, ők meg már örülnének, hogy nem kell egyetemet fizetni, végre költhetnek magukra, de nem, mert a gyereket kell tömni. És itt a téma most a szülők segítsége, nem a kölcsönös segítség, és nem az egyszeri-kétszeri kisegítés, hanem a gyerekek tömése-FOLYAMATOSAN, és persze az ezzel való észjátszás. Ugyanígy azt sem tartom természetesnek, hogy a gyerektől elveszik a szülők a pénzt, mert nekik nincs elég, csóri meg fiatal, haladna előre, de nem bír, mert esélye sincs spórolni, ha folyton a szüleit kell istápolnia.
45. Miramira77 (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 16:01

Jajj, félreértés ne essék, nem dicsekszem. Bár azt sem mondhatnám, hogy ajándékba kapjuk a dolgokat.

Ha disznóvágás van, ott vagyok a bökéstől az utolsó zacskó lezárásáig. Általában a férjem takarítja az ólat, vágáskor ő mosogat. Ezért cserébe kapunk húst.

Segít apámnak a teheneknél, cserébe kapunk tejet.

Megyünk erdőre, rakjuk a rönköt, anyáméknál hasítjuk, ezért cserébe kapunk fát.

A ház pedig. Jó ha van egy felnőtt gyerek a környéken. Délelőttönként ott vagyok velük, mert úgy megcsapta őket az influenza, hogy alig bírnak mozogni. Takarítok, porszívózok, holnap főzök is, hogy azt esti műszakig össze tudják kapni magukat (ebben nem tudunk segíteni).

44. 25800e2d09 (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2013. febr. 25. 15:53
Nem vagyunk egyformák, ami neked nem természetes az másnak az, ne csak a saját szemüvegeden át szemléld a világot, ha nem olyan családba születtél ahol természetes a támogatás akkor attól másoknál még alapvető lehet. Nálunk pl természetes hogy ők segítenek engem és vissza én őket. Nekem egy percig sem kérdés mivel a szüleim is meg én is elég nagy sárban vagyunk. Szóval persze, nem baj hogy neked nem alap de fogadd el hogy másnak igen :)
43. Mazsinka (válaszként erre: 42. - 8f0e793e27)
2013. febr. 25. 15:48
Azért az erős túlzás, hogy ez a természetes. Amit adnak, meg kell köszönni,nem kell visszautasítani, ha sártő lenne nekik, de elvárni és természetesnek nevezni semmiképp sem célszerű.
42. 8f0e793e27 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. febr. 25. 15:25
Nem szégyen, ha a szülők segítenek, ez a természetes. Az lenne a szégyen, ha tartósan a megélhetésetek függne az ő segítségüktől és mondjuk így vállaltatok volna gyereket...
41. G.Garbo (válaszként erre: 32. - Tixtina)
2013. febr. 25. 15:00
Pontosan, felneveltek taníttattak, ezután saját lábra kell állni és megköszönni mindazt, amit az első 23 évben adtak. Hagyni, hogy most már maguk éljenek.
40. G.Garbo (válaszként erre: 13. - Zsüly18)
2013. febr. 25. 14:58

A szüleiddel élsz a 3 éves gyerekeddel, a gyereked apjával, a szüleid adnak pénzt és még az édesanyád mos meg főz rátok? Nem tartod ezt helytelennek? A családod szennyesét az édesanyáddal mosatni?


Ennyi támogatásért szállás meg pénz is azért az lenne a legkevesebb, hogy legalább te mosol nemcsak magadra, hanem rájuk is és te is főzöl. A kölcsönösség az lenne, ez csak lehúzás

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook