Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért sértődnek be a kollégák, ha olyan módon beszélek velük, mint ők velem? fórum

Miért sértődnek be a kollégák, ha olyan módon beszélek velük, mint ők velem? (beszélgetős fórum)


28. timycat (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 22:38

Miért kellene beszámolniuk, hogy hol van? Az is lehet tényleg nem tudják.

Ha mégis úgy gondolod hogy tudják, ne azt kérdezd hova ment hanem, hogy kb mikor ér vissza. Ha nem mondják, nem tudják, de sürgős, fontos a dolog, akkor hagyj neki üzenetet, hogy kerested és hívjon ha visszér.

27. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 22:12

Lehet, hogy pont azért nem mondják el, hogy hová ment, mikor jön vissza, hogy ne várd meg.


Ha nekem lenne olyan kollégám, aki így rátapad az emberre, én is megkérném a közvetlen kollégákat, hogy ne mondják meg, hogy hol vagyok, mert képes és utánam jön.


Lazíts! Ha nem tudod azonnal megoldani, nincs abból baj, majd fél óra múlva elintézed;)

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Channa*)
2021. márc. 31. 22:02

Ha WC-n van az illető azt el kell titkolni? Nem lehet megmondani, hogy WC-n van és pár percen belül itt lesz?


Nyilván ha megmondják, hogy kiment ebédelni akkor tudom, hogy ne várjak hanem majd keressem később, de ha szólnak, hogy 2 percre kiugrott akkor még belefér, hogy várok.


Ááá, nagyon őket akarod pártolni, de egyszerűen csak rosszindulat ilyen ártalmatlan infót meg ne osztani. Egymással szemben nem titok csak velem szemben? A munka nem holmi társas játék ahol titkolózunk meg falazunk hanem professzionális közeg(nek kellene lennie).

2021. márc. 31. 20:00

Sokat képzelsz magadról.



Ha munkáról van szó ? Igen.ilyen a mai világ.Sokan úgy gondolják,hogy jobb ha minnél kevesebbet tudnak,annál jobb."Minek a sok macera".Nem akarnak többet tudni,mert az többlet munkával jár.

24. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 19:56
Ja, ha ennyire nyomulós vagy, akkor nem csodálom, hogy nem vesznek be a csapatba.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 19:55

Mármint, mi van HA sürgős?


Akkor is meg kell várnod, amíg pl. kijön a wc-ből, vissza jön ebédből, a másik irodából vagy bárhonnan.


Te mit szólnál hozzá, ha a wc-n zaklatnának egy munkával?

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. márc. 31. 19:28
Mi van sürgős?
21. Channa* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 19:13

Ha egy irodában dolgoztok és látod, hogy nincs ott, azaz nem tudod vele megbeszélni azon nyomban a munkával kapcsolatos dolgokat, akkor mennyivel vagy előrébb, ha megmondják, hogy a wc-n ül, mert hasmenése van? Utána mennél? Vagy?


Mindenképp meg kell várnod, amíg visszaérkezik és majd akkor megbeszéled vele.


Hát én is hülyét kapnék, ha utánam jönne bármelyik kollégám, ha épp nem vagyok a helyemen...

2021. márc. 31. 18:55
Ez így van, az emberek általában nem szeretik, ha tükröt tartanak nekik.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2021. márc. 31. 14:14
Hogy?
18. rabankari (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2021. márc. 31. 14:03

Imádom ezt a szót!!!!!

Böszme😀

17. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 13:53
Neked a munkahelyeddel (ami mindig más), csak problémád van.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - _Berry_)
2021. márc. 31. 13:15
Fültanúja voltam többször is annak, ahogy egymásnak mindig szólnak amikor ellépnek valahová. Ez ilyen klikkes cucc szerintem. Kizárt, hogy ne tudnák!
15. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 13:09
És mi van, ha csak te gondolod, hogy tudják, hogy hova ment az illető? Ha nem haza, akkor miért jelentené be, hogy felmegy mondjuk a 2. emeletre? Ha azt mondják neked, hogy felment a 2. emeletre, azzal mit tudsz kezdeni? Felmész utána és zavarod, miközben ő meg lehet, hogy más kollégával egyeztet? Azért van telefon, e-mail, hogy ha nem találod a helyén, akkor felhívd, vagy írj neki.
14. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 12:29
Mert tahók. Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, te is válaszolj nekik egy szóban és kész.
2021. márc. 31. 12:01
az ilyen félszavas stílussal nemcsak bunkók, hanem igénytelenek is.
2021. márc. 31. 11:38
A mobbing és a bullying sajnos jelen vannak a munkahelyeken is, sokan nem nőnek ki ebből.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2021. márc. 31. 11:32

Igen, erre is gondoltam, hogy az emberek ilyen kis gyerekesen keménykedők, szeretnek visszaélni a hatalmukkal, pozícióikkal.


Hej, és azt gondolta az ember, hogy ezeknek vége a suli befejeztével. De gyakran még rosszabb.

10. libikóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 11:30

Ne várj túl sok következetességet,ez naivitás.

Nem ismerjük a körülményeket de ha sokan vagytok és van egy összeszokott "mag"nehéz áttörni a falakat.Még akkor is ha minden OK veled.

Igazából legtöbbször (sajnos) ezen át kell esni,ki kell húzni valahogy,ha egyébként a meló jó.

Tuti nem vigasz de ebből is tanulsz,néha nyelni kell nagyokat.

9. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 11:18
Rossz lehet szembesülniük a saját böszmesègükkel! 😀
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2021. márc. 31. 11:17
A kérdés itt az, ha én is hasonló válaszokat adok azon miért akadnak ki?
2021. márc. 31. 11:14
Valamiért nagyon nem kedvelnek. (eufémizmus)
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Libikóka)
2021. márc. 31. 11:13

Ez is munkával fontos lenne, nyilván nem csevegni akarok vele, hanem a munkahelyi feladatot megbeszélni, és hacsak nem ebédelni ment meg tudnám keresni. De nem szabad mert titok.


Nem szabadna azon múlnia, hogy kit fogad meg kit nem be a közösség. Következetesség kérdése. Ha szeretem ha rajtam segítenek akkor én is segítsek és ne legyek tahó. De az embereknek szerintem nincs túl sok igazságérzetük.


Gyakran hülyeségek miatt nem fogadják be az embert, nem az ember tehet róla.


Olyan is van, hogy valaki teljesen rendben van de tegyük fel nem tetszik nekik a fizimiskája, öltözködése, hangja, mozgása stb. Ezer oka lehet annak miért nem fogadnak be valakit. Így sokszor ártatlanul büntetnek. És ez elviselhetetlen szintű gyakran.

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 11:03

Ezeregy oka lehet.

Valahogy mégis úgy tudnám összefoglalni :nem fogadott még be a közösség!

Ezen dolgozni kell.

Vagy fogadd el,és koncentrálj csak a dolgodra.

Persze ha lényeges dolgokat kérdezel pl munkával kapcsolatosan és arra sem jön válasz ,az már más kategória.

4. Banános Zselé (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2021. márc. 31. 10:59
gondlom azért kérdezi mert munkafolytatásában fontos
2021. márc. 31. 10:58
igen vannak ilyen emberek hogy a mások dolgaiba szeretnek mindent tudni, de ő maguk titkoloznak
2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 10:54
Miért nem elég az a válasz, hogy elment? miért fontos tudni hova? Lehet nem publikus mindenkinek, lehet meglógott kicsit stb... a kérdéseid tipikusan minden lében kanál vagy túl kíváncsiskodó, nem lehet nem velük van a gond?
2021. márc. 31. 10:45

A tükröt tartást ennyire nem tudják elviselni?


Például az a tipikus magatartásuk, hogy semmihez semmi közöm. Tehát ha kérdezek valamit, például, hogy X kolléga hol van akkor annyit mondanak nincs itt. Ha megkérdezem hová ment, annyit mondanak ELMENT. Érezhető, hogy tudják de nem akarják elmondani mert azt gondolják semmit közöm hozzá.


Ha viszont ők kérdeznek valamit és nem adok kielégítő választ akkor elkezdenek hőbörögni és mérgelődni.


Miért ilyenek? Hogy nem tudják észrevenni a gerendát saját szemükben?


Hogy nem tudják elviselni azt ha valaki tükröt tart?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook