Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért remeg a nimfa papagáj? Ugye nem betegek? fórum

Miért remeg a nimfa papagáj? Ugye nem betegek? (tudásbázis kérdés)


15. jade10
2011. jan. 29. 13:26

Sziasztok!

4 hónapja vettem egy nimfát.Elég rossz körülmények között volt tartva a testvéreivel együtt. Mikor hazahoztam akkor láttam, hogy nem egészségesek a tollai. Olyan mintha korpás lenne. Az egyik szárnyán nincsenek meg a repülő tollai és a hosszú farktollai is hiányoznak. Gondoltam helyes táplálkozással rendbe jön, de a helyzet maradt. Amint kezd nőni egy kihullott tolla azonnal furcsa alakot és formát vesz fel. Magyarul össze-vissza nő és csökevényes a tollazata. Most már leszoktattam a szotyiról szinte teljesen, mert az elején semmi mást nem evett meg. Sok zöldséget, gyümölcsöt és sokféle magot is kap, mégsem javul.

Szerintetek mi lehet a korpa szerű valami a tollán? és miért nőnek csökevényes kusza tollai?

Egész nap kint van a szobába a játszóterén, nagyon élénk és hangos.

Sziasztok!

14. gbea
2011. jan. 19. 10:36

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy fiú nimfapapagájom, és szeretnék mellé venni egy másik fiú papagájt. Azért fiút, mert nem akarom hogy szaporodjanak.

A kérdésem az lenne, hogy akkor is fog beszélni a mostani papagájom, vagy ha veszek mellé társat akkor már nem?

Ha valaki tud rá válaszolni megköszönném.

2009. ápr. 22. 20:45

Kedves vénboszi!

Szeretném a segítségedet kérni.Pár napja kaptunk egy nimfát.K.b 2 hónapos.Minden o.k. vele,eszik iszik,kiszoktuk vinni a teraszra nagyon szépen csicsereg,tök ari.Csak az a bajom,hogy amikor felé nyúlok vagy vizet adok neki,sokszor támadóan viselkedik velem.Kitátja a csőrét,fújó hangot ad ki,és kap a kezem felé.Nem vagyok neki szimpi?Máskor meg elfogadja a kezemből a kaját.Ez napról napra rosszabb.Akitől kaptuk azt mondta hogy nem lesz mindenkivel jóban a családban.Lehet hogy én leszek az?Pedig én foglalkozok vele a legtöbbet.Dumálok neki,meg kedves vagyok vele.Már lassan kezdek tőle félni.Segíts.

2009. ápr. 16. 17:55

Sziasztok!!!

Lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni. Van 2 nimfám. Kb 3 tojást tojt eddig a tojó,amíg nem volt mellette a hím. Amióta megvettem a hímet semmi. Még etetni sem etetik egymást, viszont nem is bántják. Mi lehet a probléma? Szeretnék kis papagájokat.

11. vénboszi (válaszként erre: 10. - Ezüst)
2009. ápr. 12. 09:34

Akkor ráéreztem? :))

Sokszor vagyok így,ez tényleg érdekes nekem is. :D

Tényleg nagyon örülök ha bármiben tudok segíteni!!

Ja! Ne ijjedj meg ha valamit először nem akarnak elfogadni,lehet hogy a boltban nem adtak neki pl répát,de ha többször eléjük rakod,előbb-utóbb rákapnak.Lehet nekik vitamint venni,amit a vizükbe kell csepegtetni,és néha nem árt a főtt tojás sárgája,amibe reszelt répát,tojáshéj port keversz.Nagyon fontos számukra valamilyen csőrkoptatót vékony faágat rakni de ha ez neked macerás,lehet venni a madár és kisállat kereskedésekben spec csőrkoptatót amiben van calcium. S ha szeretnéd hogy szelídek legyenek,naponta 2x 3x 10 percet szánj rájuk,amit a közelükben töltessz. én sokat szoktam beszélgetni az enyémekkel,általában 4-5 hónap után beszél pár szót.:DDD

Ritka esetben megtanulhat beszélni akkor is a hím,ha párban vannak.De csak a hím!

Szép napot neked!!

10. ezüst (válaszként erre: 9. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 21:48
Ez nagyon érdekes!!Eszter lányommal fél órája pont arról beszéltünk hogy vajon milyen zöldséget adjunk nekik mert nem tudjuk mit szabad enniük,most meg ide kattintok és már itt is a válaszod!!Nagyon hálás vagyok minden információért mert sajnos semmit nem tudok a nimfákról.Köszönöm szépen.További szép estét kivánok.
9. vénboszi (válaszként erre: 8. - Ezüst)
2009. ápr. 11. 17:49

Jaaajjjjj nagyon imádnivaló kedves,játékos,és nagyon okos állatkák!!Ha ketten vannak nem nagyon igénylik az ember közelségét,mert elvannak egymással de így is sok öröm van bennük,és nem nagy igényüek.Nem tudom te hogy akarod majd a későbbiekben csinálni,nekem mindegyik szabadon volt idáig,ki-be jártak a kalicból,nem szeretem fogságban tartani őket :))

Szükségük van a repülésre elvégre madárkák :D

Nem tudom mennyit tudsz róluk,néha adni kell nekik zöldséget,gyümölcsöt a mag mellé,nagyon szeretik a répát,almát,mazsolát,petrezselyem zöldjét,saláta laput,csak fújós dolgokat ne adj nekik,mint pl káposzta,bár azt lehet hogy meg sem ennék.Na jó nem akarlak oktatgatni,ha valamit tudni akarsz,majd úgyis megkérdezed igaz? Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok én is neked!!

8. ezüst (válaszként erre: 6. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 16:02
Biztos igénybe fogom venni mert még soha nem volt papagájom,de már ez a pár nap is elég volt hozzá hogy megszeressem őket és rá jöttem hogy mekkora felelöséggel járnak.nem is hittem volna...köszönöm a segitséget.Kellemes ünnepeket kivánok.
7. vénboszi (válaszként erre: 4. - Magdi8)
2009. ápr. 11. 11:49
Amikor fáznak akkor felborzolják magukat és csendben gubbasztanak,nincs kedvük ugrándozni beszélgetni.Vigyázni kell,mert hamar megfáznak,tüsszögnek olyankor!
6. vénboszi (válaszként erre: 3. - Ezüst)
2009. ápr. 11. 11:48

Nagyon szívesen,és nyugodtan kérdezz bármiről,szívesen segítek,nagy papagájos vagyok!!

Eddig ahány volt nálam,az mind megtanult beszélni :)))

5. ezüst (válaszként erre: 4. - Magdi8)
2009. ápr. 11. 09:37
Jó reggelt.Aranyos vagy hogy érdeklődsz:) erre is gondoltam de nem hiszem mert 19 fok van a szobában.
2009. ápr. 11. 05:20
Nem lehet, hogy fáznak?
3. ezüst (válaszként erre: 2. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 00:07
HURRÁ!!Nagyon köszönöm kedves válaszodat,már nagyon aggodtam értük!!Millio köszi!!!!
2009. ápr. 10. 23:47
Szokatlan nekik még a hely.Rakd őket olyan helyre ahol biztonságba érzik magukat,nincsennek a közelükben hirtelen mozgó tárgyak vagy emberek.Nyugodj meg,nem betegek,semmi baj,csak óvatosan kell őket szokatni,először csendesebb,nyugalmasabb helyen legyenek,és ha kitartóan foglalkozol velük,kezesek lesznek.
2009. ápr. 10. 23:36
Szerdán kaptam ajándékba két aranyos nimfát,észre vettem hogy töbször is meg remegnek,lehet hogy a hely szokatlan nekik?vagy betegek??Nimfások nyugtasatok meg!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook