Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért rázok meg mindent és mindenkit? fórum

Miért rázok meg mindent és mindenkit? (beszélgetős fórum)

1 2
45. Dodi44
2015. jan. 27. 01:39

Ha megengeded, megemlitem, Talan probaljad megallapitani, honnan szarmazik a statikus toltesed, honnan indul el. Ha egy femet tartalmazo valami van a kezedben, azzal erinsel meg a furdoszobaban, konyhaban a vizcsapot, vagy egy halozati aljzat fedojen a kozepen levo csavat egy kulcsak(fem) amikor beersz a munka helyedre, akkor levezeted az esetleg autoban felszedett statikus feltoltodest, de ne feledd, ne a kezeddel, hanem valami femet tartsal a kezedben, es azzal.(ugyanis amikor a kezessel erintesz meg valamit akkor egy pici feluleted er hozza az ellenkezo toltesu testhez, es akkor van a csipes/fajdalom erzese, ha femet fogsz es azzal erintesz meg valamit, akkor a Te tested/kezed nagyobb felulete kapja ugyan azt a erintest es eloszlik a tested feluleten a kisules, ergo, kissebb a fajdalom. Es ha a beerkezesed utan kisutod a statikus toltodesedet, figyeld meg magad, utanna feltoltodik e a testeden levo tuhazatodban a statiskus toltes, vagy nem? (ergo az autodbol hozod) a cipod talpa, ha muanyag az szigetel, a bortalpu cipok jobbak statikailag. Dolgozzal ki egy ruhad, cipod masikak hasznalatabol eredo megfigyelesed a statikai feltoltodesedrol. Pl. van e az irodadban a szekeitek alatt muanyag gurulo feluletu ratet a szonyegen? Valami szigetelt anyag van veled kapcsolatban, ami nem engedi leszurodni a statikus feltoltodesedet a foldelesre. Ezt kellene kikeresned. Pl. ha van egy voltmerohoz hozzaferhetoseged, allitsatok Ohm mero allasra, es fogd meg a kezeddel a ket kivezeto drotjat, mennyi a tested ellenallasa ez egyik kezedtol a masikig. Es hasonlitsad azt az ellenallasi szamot masokehoz, nagy e a kulonbseg ?

Nekem a csuklomon volt egy vezetovel atitatott karperec a csuklomon, amibol a kijovo vezetek a foldeleshez volt kapcsolva (a munkahelyemen nagyon erzekeny dolgokkal dolgoztam) Persze a kezdetnek en is az autodhatuljara erositett statikai levezetovel kezdenem. (a kornyezetedben biztos van aki felteszi a kocsidra)

Azr is megneznem, hogy ugy orankent fognek egy fem targyat, es egy foldelt dologhoz erintenem, hallatszik e aszikracska ha fulelsz? Tudnal egy kepet kapni a toltesed eredeterol... (van e szikrazasi valtozas orankent, a ket idopont kozott merre voltal, mit erintettel, szokasod e, Pl. ha ulsz a labodat a muanyag padlon huzogatni jobbra ballra elore hatra, stb stb.

Megoldhato, csak figyeljel a kornyezetedre, oltozekedre, analizald ki...

Esetleg, nincsen e vashianyod? (csak egy gondolat)

44. avan
2015. jan. 27. 00:35

A bevásárlókocsi azért ráz meg, mert van az elején egy pici lánc mindegyiknek, az a földelés. Ha az nincs, van fel van tekerve, akkor ráz a kocsi.


Új cipőm van. Bent a melóhelyen van egy forgószék, de nem bőr, hanem anyag. Valami ott történik, amikor leülök forgolódok stb. Mikor felállok már rettenetes kisülés van, ha valamihez hozzáérek, de lezsibbad az ujjam néha.


A másik cipőmmel ilyen nem volt. Mi lehet? Mit tudok tenni vajon?

2011. ápr. 23. 06:49
Otthoni papucs talpa? Utcai cipő? Nekem a papucsomat kellett lecserélnem... mezitlábazom, és normalizálódott a helyzet. Már csak a bevásárlókocsi ráz meg, de az folyton
42. Nőci1
2011. ápr. 22. 19:39
Sampon sem vált be!!!
41. Nőci1 (válaszként erre: 40. - Wecuska)
2011. ápr. 22. 19:38
Köszi. Elkezdtem 2 hete az e-vitamint szedni pusztán azért,mert gondoltam jó a szervezetemnek. Még mindig nagyon rázok mindent és mindenkit :-( A héten a főnöknő kocsijával utaztam,ő szállított engem és nagyon ki volt ,mert mindig megrázta a kocsi őt, és ki volt,csendben voltam nagyon. Most már ha idegen kocsiba ülök utána 1 hétig ráz az autó,bárki ül bele. Nagyon ki vagyok.
2010. dec. 23. 19:19
Szia.Nekem is volt ilyen problémám.voltam vele dokinál is.bőrszárazság okozza.de itt már nem elég a testápoló,hanem belsőleg kell pótolnod az E vitamin hiányt és vitaminos testápoló az is jó együttesen.ha kell megírom priviben a vitamin és a testápoló nevét ami nekem bevállt.Írtó rossz érzés amikor állandóan szikrázol.mindig legyen nálad egy 100% pamut kendő amibe törlöd a kezed mielőtt hozzányulnál valamihez. a pamut elnyeli az elektromos feltöltődést.nekem teljesen elmúlt.már újra merek hordani műszálas cuccokat is.
39. Nőci1 (válaszként erre: 37. - CheshireCat)
2010. dec. 23. 19:05
Vettem másik sampont és jobb lett,köszi szépen.
38. Nőci1
2010. dec. 23. 19:05
Most minden este be kenem magam ,és nem rázok annyira.Kocsira tetettem fel valami gumit is. Picit jobb lett:-))
2010. dec. 14. 02:57
vegyél uj sampont es balzsamot. nekem az volt a hibas mikor allandoan raztam :D mondjuk most is raz a kocsi meg a bevasarlokocsi, de a hajam nem all egnek legalabb D
2010. dec. 14. 02:16
és egy jótanács... ha nagyon fel vagy töltődve, pacemakeres embert ne érints meg...abból baj lehet...
2010. dec. 14. 02:13

Bár ahhoz szükséges az ESD védelemmel felépített padló, ha valaki az esd papucsot hordaná, különben nem vezeti el a feltöltődést, de esetleg itt nézz utána, amit leírtam, talán egy ESD köpenyt otthonra be lehetne szerezned, vagy esd védőkesztyűt, ha éppen nem csinálsz mondjuk konyhai teendőt, de akár takarításhoz, stb... felveheted, mivel ezek a cuccok carbon szálasak, elvezetik a testedről a feltöltődést...


És már egy köpenynél, kesztyűnél érezhető hogy nem töltődsz fel...

Bár nem tudom, hogy a csak köpenyhez, és kesztyűhöz is kell-e az esd padló...


Viszont egy ilyen kisüléssel tönkre tehetsz otthon is akármilyen áramkört, gondolok itt a panelokon a nyomtatott áramkörökre, mert az elektronikai gyárakban is szigorúan be kell öltözni az esd cuccokba, mert ha nem vezetik le az áramot a testről, akkor átégetik a paneleken az áramköröket a kisülések...


De próbálj még jobban utána olvasni...

2010. dec. 14. 02:06

Magyarázat:

ESD = Electrostatic Discharge magyarul elektrosztatikus kisülés.

(discharge = kisülés). A kisülés fontos, mert az elektrosztatikus feltöltődés önmagában nem feltétlenül okoz károsodást, a kisülés viszont okozhat.

Ha szakmai közönségnek készül a szöveg, akkor nyugodtan meg lehet hagyni az ESD rövidítést, vagy esetleg az első előforduláskor zárójelben megadni a magyar fordítást).


Idézet a lent megadott linkről:

"Az ESD mozaikszó az elektrosztatikus kisülést jelentő angol kifejezés ("electrostatic discharge") rövidítése. A fizikai jelenség két, eltérő elektromos potenciállal rendelkező tárgy között lép fel. Normál esetben az elektromos töltés a tárgyak felületén, lassan sül ki. Olyan esetekben azonban, amikor az elektromos potenciálbeli különbség túl naggyá válik, felgyorsul az elektronok áramlása, és ennek eredményeképpen hirtelen átmeneti túlfeszültség keletkezik.


Az elektrosztatikus kisülés leggyakoribb fajtája a súrlódási energia, amellyel minadannyiunknak számolnia kell, még egy egyszerű séta közben is. A 3 000 Voltot meghaladó elektromos kisüléseket már megérzi az ember, a 4 000 Volt fölötti már hallható, illetve az 5 000 Voltot meghaladó kisülés látható is. Megfelelő ESD-védelem nélkül meglehetősen nagy a látens ESD károsodás, sőt, még az ennél komolyabb, a berendezéseket, illetve termékeket egyaránt érintő károkozás kockázata."


Az alábbi idézet pedig a második link szövegéből való:

"Elektrosztatikus kisülés (ESD) védelem az elektronika ipar számára


A miniatürizált elektronikai alkatrészeket a tárolás, szállítás, árukezelés során meg kell védeni a véletlenszerű elektrosztatikus kisülések károsító hatásától. Erre a célra az önök speciális igényeinek megfelelően antiszatikus, vezetőképes, és un. ESD védő ( ESD Shielding ) tasakokat és többször használatos műanyag és papír tároló és szállító eszközöket ajánlunk. Problémája megoldásához kérje szakemberünk tanácsát.


ESD = Electrostatic Discharge = Elektrosztatikus Kisülés"

2010. dec. 14. 02:02

Google: ESD védelem


ESD: Electrostatic Discharge


Az ESD



ESD (Electrostatic Discharge): elektrosztatikus kisülés, azaz, elektrosztatikus forrásból származó elektromos energia gyors felszabadulása; potenciál különbség kiegyenlítődése.


Az elektromos energia, az erre érzékeny elektronikai alkatrészen (ESDS) történő kisülése, gyors levezetése, illetve ezen energia közeli jelenléte esetén, az alkatrészek elveszíthetik működőképességüket, vagy változhat az értékük. Egy alkatrész viszonylagos ESD érzékenysége a felépítéstől és a felhasznált anyagoktól függ. Minél kisebb és gyorsabb működésű egy alkatrész, érzékenysége annál nagyobb.


A sztatikus feltöltődés mértéke sok mindentől függ pl. a páratartalomtól, a súrlódó anyagoktól... Példák a mindennapokon: Gépkocsiból való kiszálláskor a karosszérián, PVC-én, laminált parkettán, szőnyegen való közlekedés után fém, illetve elektronikai berendezésen, pl. számítógép, vagy akár kézfogás közben történő kisülés.


Pl. szőnyegen járás:

10 – 20 % páratartalom esetén 35000 Volt

65 – 90 % páratartalom esetén 1500 Volt


A legjobb ESD védelem az, ha a sztatikus feltöltődés megelőzését kombináljuk a sztatikus töltések megfelelő módon történő el/levezetésével, ha azok mégis előfordulnak.



Itt találhatsz érdekes dolgokat az ESD védelemről:



[link]


[link]


[link]


[link]

2010. dec. 13. 23:36
Ma este 6 óta minden megrázott itthon, eddig 7 olyan sokkot kaptam, h felfutott végig a kezemen és fájt tőle a hátam. Már a fejem is belenyílal utána:( Sikerült vmit kideríteni?
31. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. dec. 12. 20:39

Próbáld meg az olajos masszázst legalább hétvégén. Van olyan, ami nem ragad, hanem beszívja a bőröd...

Nálam abban az időben a fiam nem érhetett hozzám -és viszont -, mert szinte megcsípett és feljajdultam...

30. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2010. dec. 12. 20:36
Otthon az ágyad v. fotelod milyen anyagból van? Nálunk ez porszívózás után szokott történni, amikor az ágyat porszívózom, feltöltődik, és feltölt mindenkit.
29. t.Ili (válaszként erre: 28. - Nőci1)
2010. dec. 7. 22:30
Az!:)
28. Nőci1 (válaszként erre: 26. - T.Ili)
2010. dec. 7. 20:54
Erre én is gondoltam,lehet az kéne egy gumi csík.
27. Nőci1 (válaszként erre: 25. - T.Ili)
2010. dec. 7. 20:54

Szia.

Igen vezetek rendszeresen :-))

26. t.Ili (válaszként erre: 25. - T.Ili)
2010. dec. 7. 07:55

Mert ha igen,lehet,hogy az tölt fel.

Nem nagyon értek hozzá,de nekem megszűnt,amikor,egy valamit lehúztak a földre belőle.Földelték!:)

25. t.Ili (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2010. dec. 7. 07:36
Szoktál autót vezetni?
24. 68b1114f6e (válaszként erre: 23. - Nőci1)
2010. dec. 6. 22:56

Na, legalább te lazán veszed.:)

Amúgy meg nézd a jó oldalát, ha sikerül továbbfejlesztened még az áramszolgáltatótól is függetlenítheted magad.:DDD

23. Nőci1
2010. dec. 6. 22:53
Lehet nevetni,mert így is szar az élet,én nem haragszom meg:-))
22. Nőci1 (válaszként erre: 18. - B99048cdfc)
2010. dec. 6. 22:52
Igazad van,nem vicces,de leszarom nevessen mindenki én is vagy sírok rajta vagy nevetek:-)) Röhej,ha nem velem lenni azt mondanám,ilyen nincs. Dokinál voltam ma,de nem mertem megkérdezni,mert dilinek tartana. Hogy derítsem ki,most állandóan kenem a kezem és sok vizet iszom,picit jobb a téma.
21. Nőci1 (válaszként erre: 14. - 68b1114f6e)
2010. dec. 6. 22:50
Nem ismerem az apám,de most már tudom hol keressem :-))
20. Nőci1 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. dec. 6. 22:49
Nagyon száraz!!!!!!!!!!!!!!!!!
19. 68b1114f6e (válaszként erre: 18. - B99048cdfc)
2010. dec. 6. 10:51
Nevetgélek a sajátomon is, ne aggódj.:)
18. b99048cdfc (válaszként erre: 17. - 68b1114f6e)
2010. dec. 6. 09:57
Elég szomorú,hogy mások kínján nevetgélsz.
17. 68b1114f6e (válaszként erre: 16. - B99048cdfc)
2010. dec. 6. 09:17
Nem baj. Majd nevetek én helyette is.:DDD
16. b99048cdfc (válaszként erre: 14. - 68b1114f6e)
2010. dec. 6. 08:59
Szerintem ez nem vicces neki:O(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook