Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért professzionális kozmetikumot használsz vagy miért nem? fórum

Miért professzionális kozmetikumot használsz vagy miért nem? (beszélgetős fórum)


25. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Czero001)
2012. júl. 14. 10:33

A professzionális sem biztos, hogy valójában az, mert lehet, hogy amit megveszel a kozmetikustól, mert boltban nem szakemberként nem tudod beszerezni, azt könnyen lehet, hogy külföldön egy drogériában símán megkapod. Tudok ilyenre példát, minden csak a szabályozáson múlik.


Viszont ha a hatásfokot nézzük, akkor a professzionálisnak magasabb a hatóanyag tartalma, ennél fogva drágább is. Általánosan 30%-ot szoktak rátenni a beszerzési árra, de ismerek olyat is, aki annyit rak rá, amennyit nem szégyell.

Én inkább megveszek egy professzionális kozmetikumot, mert jobban használ. Nyilván nem mindegy az ára, de mondjuk ha megnézek egy A**n krémet, ami már 5000Ft, akkor inkább professzionálisat veszek ugyanennyiért!!

2012. júl. 14. 10:31

A professzionális kozmetikumok azok amik kereskedelmi forgalmazásban nem kaphatóak.Ha valaki ilyet szeretne,akkor keressen fel egy kozmetikust,aki személyre szabottan kiválasztja az ő bőrtípusának megfelelőt.

Ezekben sokkal nagyobb a hatóanyag tartalom mint azokban amiket a drogériákban lehet kapni,éppen ezért nem könnyen hozzáférhető,mert helytelenül használva több kárt okozhat mint hasznot.Egyáltalán nem kell hogy méregdrága legyen.Sok olcsó kategóriás professzionális termék messzemenőleg jobb mint pl.a Douglesben található luxus kategóriás krémek.

23. Veronika27 (válaszként erre: 20. - Tavasz007)
2012. júl. 14. 10:28

Én kozmetikusként professzionális külföldi termékeket használok, amelyeket nem teszteltek állatokon.

A tesztelés a gyárban önkéntes ott dolgozó embereken történik, de mivel természetes anyagokat használnak, ezért nem túl nagy a kockázata.

Például az Ilcsi Szépítő Füvek sem tesztel állatokon és még nagyon sok cég, de pl. a L'Oreal, Nivea, Garnier, Dove és társai mind állatokon tesztelnek, pedig máshogyan is megoldható. Ebből is látszik, hogy nem mernek embereken tesztelni, tehát a hatóanyagaik nem tiszták...



A gyógyszer az más kategória, az lehet nagyon veszélyes is, ott kell szerintem az állatokon való tesztelés.

2012. júl. 14. 10:24

A professzionális kozmetikum az, amivel a szakemberek dolgoznak, nem a tv-ben látott reklámozott termékek.

A professzionális termékeket nem lehet boltban kapni, mert magasabb a hatóanyag tartalmuk, mint a forgalomban lévőknek, ez pedig azért van, mert a szakember tudja, hogy mi kell a vendég bőrének, a kedves vásárló pedig sokszor a saját bőrtípusát sem tudja, így nem megfelelő krémet vesz rá, ami persze nem jó a bőrére. De ártani nem tud vele sokat, hisz a hatóanyag igen csekély benne.

Rendelet határozza meg a hatóanyag koncentrációját, ami forgalomba mehet.


Ezt úgy általánosságban leírtam, mert látom, sokan a tv-ben reklámozott termékeket hiszik tévesen professzionálisnak.

2012. júl. 14. 10:08
amúgy én ALOE VERA krémet használok, nincs nagy publicitása, de nekem nagyon bevált, és elég grága is.
20. tavasz007 (válaszként erre: 7. - Lara1984)
2012. júl. 14. 10:06

Sose értettem azokat, akik állatokon való tesztelés ellen vannak. ÉS ez érvényes gyógyszerekre is!


Kin kéne kisérletezni? Talán embereken?


Oké, melyik az az ember, aki aládobja magát ilyen kísérleteknek, ill. melyik anya haggyja, hogy a gyerekén kísérlezzenek???


Amikor majd beteg a gyereked, könyörögni fogsz olyan gyógyszerért, ami tesztelt, és biztosan jó!! Azokat hol kísérletezik ki vajon?



Hát állatokon!



Agyam kettéáll a mentsük meg a világot, és állatokon ne teszteljünk c. megmozdulásokon!


Aztán amikor esetleg ezeknek a gyereke "rossz gyógyszert" kap, akkor meg szaladnak perelni.....

2012. júl. 14. 08:20
Minimálisat, mivel a bőr szépsége belülről jön
18. ceb31d2718 (válaszként erre: 2. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 07:14
A "professzionális" az az agyon reklámozott méreg drága szinonimája.
2012. júl. 14. 07:05
Én nem költök a drága kencékre, nekem sosem az volt az elsődleges. hanem hogy ne legyek rájuk allergiás.
2012. júl. 14. 06:41
nem használok
2012. júl. 14. 06:41

A professzionális termékeknél,sokszor többe kerül a kinézet,mint maga a termék,csak azért,hogy jól mutasson a polcon nem fizetek érte,így marad a patika.


Nincs a világon olyan kence ami eltüntetné a ráncokat,egyébként nem lennének plasztika műtétek....

14. 8e9170fe09 (válaszként erre: 13. - 83ff5144bd)
2012. júl. 14. 01:25
Nekem sincs...és látod...mégis szépek vagyunk. :D
13. 83ff5144bd (válaszként erre: 12. - 8e9170fe09)
2012. júl. 14. 01:24

csak annak aki használja :D

nekem ilyen gondom nincs :D

2012. júl. 14. 01:23
Lényegtelen, este úgyis a lefolyóba megy az egész... :)
2012. júl. 14. 00:55
Sok cég van, amit nem ismerünk. Mert mit ismerünk? Ami a tv-ben megy...ott pedig a reklámköltséget fizetjük meg.
2012. júl. 14. 00:54
Professzionálison nem az agyon reklámozott termékeket értem.:) Sőt...pl. kozmetikusok amiket használnak, és nem feltétlenül drága, persze van az is...pont a Dior és Armany stb. az agyon reklámozott márkák...
2012. júl. 14. 00:36
Régebben rengeteget költöttem nagy nevekre, mert bíztam bennük. Szerencsére ma is megvehetném ezekete a relatíve nem olcsó kenceficéket, de rájöttem, hogy a természet patikájában minden megtalálható, amire szüksége van a szerveztnek mind kívül, mind belül!Egyre jobban törekszem arra, hogy lecsökkentsem a háztartásomban a kemikáliákat és nagyon szívesen kutakodok az Interneten újabb és újabb természetes receptek után.
8. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 7. - Lara1984)
2012. júl. 14. 00:08

És ezt honnan lehet tudni????????????????

Inkább az egereken és patkányokon teszteljék, mint rajtunk.

7. Lara1984 (válaszként erre: 4. - Lara1984)
2012. júl. 14. 00:03
Meg az sem mellékes (legalábbis nekem), hogy a kozmetikumok ne legyenek állatokon tesztelve; az állatokon tesztelteket -legyen professzionális vagy sem, drága vagy sem- egyszerüen bojkottálom.
2012. júl. 14. 00:01
Mi az, hogy professzionális?
2012. júl. 14. 00:00

Max. azért drágább, mert meg kell fizetni egy bizonyos védett márkajegyet.

Néha a márka garancia a minőségre. Lásd Coco Chanel, Dior, Armani, Givenchy.

De ez nem az átlagember márkája.

4. Lara1984 (válaszként erre: 2. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 00:00
Erre én is kíváncsi vagyok; de a választ részint sejtem: nyilvánvalóan professzionális készítménnyel van dolgunk, ha ml-je 5€ körül van. És itt van a kutya elásva: én kizárólag az áruk miatt nem hasznalok profi kenceficéket; nekem megfizethetetlenek...
2012. júl. 13. 23:58
A legtöbb embernél a professzionális = az agyonreklámozottal, remélem nem erre gondoltál. A legjobb termékeket sosem teszik közszemlére ;)
2012. júl. 13. 23:55
Mit jelent az, hogy "professzionális" kozmetikum?
2012. júl. 13. 23:54
Kíváncsi vagyok a véleményekre...ár érték arány különbség a kettő között, hatás, egyéb..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook