Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért oszlanak meg ennyire a vélemények névválasztás terén? fórum

Miért oszlanak meg ennyire a vélemények névválasztás terén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. okt. 29. 14:25

Tudod ez csak az én vélemény de nekem nem minden név tetszik magyarosítva, és tényleg jobb angolosan, úgy viszont nem adható a név, ezért is magyarosítják.

De egyébként szép az a két név amit választottál a kicsinek. Nem tudom ezzel mi a bajuk.

2. beu79 (válaszként erre: 1. - E54caf90fe)
2010. okt. 29. 14:25
Ne foglalkozz ilyenekkel,az én lányom is Szófia lesz, biztos arra is huzzák majd páran a szájukat, de hát az én gyerekem nem igaz? A második meg lehet Mia. Na és? Kinek mi köze hozzá? Egyébként a Kiarán is gondolkoztam már, az is tök jó.
2010. okt. 29. 14:20

Nem tudom, hogy másnak feltűnt-e, de a környezetemben és fórumokon gyakran olvasom és hallom, mennyire "leszólják, kibeszélik" azokat, akik nem hagyományos nevet adnak a gyermekeiknek. Igazából véleményem szerint ez nem jogos, hisz voltaképp a legtöbb névnek van hasonló angol megfelelője, ennek ellenére, ha az újonnan divatba jött neveket választják a szülők, sokan megjegyzik, hogy "angol majmolás".

Értem ez alatt a következőket. A mai világban a legtöbb embernek az e fajta nevek a természetesek:

Krisztián, Dorottya, Evelin, Kitti, Szilvia, Róbert, Rebeka, Nóra, Péter, Viktória. Mondván, hogy Magyarországon élünk, miért nem adunk ennek megfelelő nevet? Na de akkor nézük ezeket angolul:

Christian, Dorothy, Evelyn, Kitty, Sylvia, Robert, Rebecca, Norah, Peter, Victoria.

Szerintem épp annyira nem különböznek az angol verziótól, mint a következők:

Naomi, Rupert, Tália, Polli, Rea, Noel, Mirjam, Marion, Leó, Lea.

ezek angolul így írandók:

Naomi, Rupert, Thalia, Polly, Rhea, Noel, Miriam, Marion, Leo, Leah.

Csak én nem látom a különbséget? Majdnem ugyan azok a betűk változnak a magyarosításnál, mint a rég elfogadott neveknél. Akkor miért szólják meg egyesek azokat, akik ezek közül választanak? Számomra semmivel nem különb, mindössze annyival, hogy mostanában lettek divat nevek. De ettől nem jobban angol majmolás mint a régebbiek, vagy csak én látom így?

Vagy ott van a másik példa, akik arra hivatkoznak, hogy angolul leírva gyönyörű, viszont magyarosítva borzalmas.

Eszter, Rozálisa, Alíz,Jázmin ezek leírva a következők: Esther, Rosalie, Alice, Jasmine. Miért kezelik másképp a Linette-Linett, Kyra-Kira, Sharon-Seron neveket? Hisz a rég elfogadott "magyar" neveknek is egyrésze, mint az előbbi példában, ejtés szerint lett magyarosítva. Akkor miért nem képesek elfogadni azt, aki újdonsült névvel illeti a gyermekét?


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, de a párommal sokszor beszélgetünk a gyermekünk nevéről. És az egyik fórumon úgymond leszóltak, mivel a Kiara Melissza nevet szeretnénk adni a kislányunknak, ha majd oda kerül a sor. (Egyenlőre csak tervbe van.) És számomra bántó visszajelzéseket kaptam, értem ezalatt "elme hibbantnak" neveztek, olyan jelzőkkel illettek, hogy rossz anya leszek, ha így nevezem el. És nem értem miért is? Régóta magyarosítják az angol neveket, és szerintem semmivel nem kell hogy elfogadottabb legyen az, amit már megszoktunk, vagy elítélendőbb az, ami újonnan jött. Ti, hogy vagytok ezzel?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook