Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért olyan közömbös, néha már-már embertelen néhány nővér? Természetesen mélységes tisztelet a kivételnek!!! fórum

Miért olyan közömbös, néha már-már embertelen néhány nővér? Természetesen mélységes tisztelet a kivételnek!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jún. 20. 23:21
Na, jó.. én is megyek, mert már ígérem egy ideje, csak ittragadtam.. :) Jóéjt!
33. Salsa
2009. jún. 20. 23:17
Hidd el semmi érdekem nem füzödik ahhoz hogy kamuzzak
32. Zarahell (válaszként erre: 28. - Dyewittness)
2009. jún. 20. 23:17
Vannak műkörmös ápolónők, de szerintem nincs azzal gond. :) :)
31. Salsa (válaszként erre: 28. - Dyewittness)
2009. jún. 20. 23:15
Nálunk talán két embernek nincs mükörme pl.de talán nem is ez a lényeg!!!!! Igen is el kellene fogadnod hogy nem keresünk rosszul,de irtam,CSAK NEM FIGYELSZ,hogy talán a legjobban sem.SIRÁNKOZNI ÉS MINDENT A PÉNZRE FOGNI A LEGKÖNNYEBB
30. Zarahell (válaszként erre: 24. - Salsa)
2009. jún. 20. 23:14

Én nem tudom, de akivel beszélgettem ápolónő, kirészletezte, hogy miért mennyit kap, és ha összeszámoljuk, mennyit dolgozik érte.. hááát..


Az orvosok fizetését meg nem ismerem.


Mondjuk biztos, hogy jobban keres egy ápoló, mint egy kisvállalkozó így a gazdasági válság csúcsán.. :D

Néha kicsit bánom, hogy nem egészségügyet tanultam, mert egyre nagyobb az affinitásom a dologhoz.

29. Salsa
2009. jún. 20. 23:12
Na megyek bezsebelek pár boritékot))))))))vicceltem otthonról irok,de tényleg megyek aludni.Jóéjt nektek,jó dumcsizást
28. dyewittness (válaszként erre: 24. - Salsa)
2009. jún. 20. 23:11
Hol élsz te? Melyik az az elmebeteg ápolónő, amelyik olyan munkához műkörmöt csináltat? Nem kellene kamuzni azért. Havi 80-90 ezerből csináltass már műkörmöt, fizesd a rezsit és tartsd el a gyerekedet is
27. Salsa
2009. jún. 20. 23:09
és az hogy picit odafigyeljünk emberekre NEM PÉNZ KÉRDÉS!!!!!
26. dyewittness (válaszként erre: 3. - Cyntia)
2009. jún. 20. 23:07
Gondolom érzéstelenítőként gerincbe kaptál injekciót. Azután 24 óráig meg sem szabad mozdulni, nemhogy felkelni. Nekem a párom és az anyósom is ápolónő, de ők is utálják az olyanokat, akik csak azért vannak ott, mert nincs más. Az ilyenek a feladatukat is trehányan végzik és a többi ápolónőnek kell elvégezni helyettük. Akik meg pénzt, vagy ajándékot adnak, azok ne azért adják az ápolónőknek, mert többet akarnak elvárni, hanem azért, mert nincsenek megfizetve, hanem, hogy elismerjék a munkájukat, ha már a munkáltató nem teszi meg. Igaz, hogy nem pénzért csinálják, de ez is munkahely és nekik ebből kell megélniük. Ami szinte lehetetlen, mint annyi más szakmában is.
25. Zarahell (válaszként erre: 22. - Raczne-gabriella)
2009. jún. 20. 23:07
Uff, de ciki.. :S
24. Salsa
2009. jún. 20. 23:07
Higgyétek el és nem kamu,nem keresünk mi olyan nagyon rosszul.....mondjuk meg sem vagyunk fizetve,de éhező és csoro doktorrol még nem hallotam,és ritka a müköröm nélküli áp.nő is manapság.
23. Zarahell (válaszként erre: 18. - Raczne-gabriella)
2009. jún. 20. 23:03
Igen, nekem is altatás után azt magyarázták, hogy valamennyi ideig nem emelhetem fel a fejem sem, mert ilyen hosszú fejfájást okoz.
22. raczne-gabriella (válaszként erre: 19. - Zarahell)
2009. jún. 20. 23:03
hmm, mi a szülészemmel szomszédok vagyunk, akkor költöztünk melléjük, mielőtt bementem volna szűlni. Amikor megszültem az apósom és a férjem adott neki pénzt. erre mikor jöttünk volna haza, nem akarta aláírni a papíromat és a folyosón(jó pár tanu füle hallatára) ráordított a férjemre, hogy mit képzelünk, ő a családja mellől jött be hozzám éjszaka, hol a boríték? Mikor a férjem megkérdezte, hogy mégis hányszor kéne pénz neki, elpirult és sarkon fordult azóta ha talizunk a lépcsőházban mindig lesüti a fejét
21. Salsa
2009. jún. 20. 23:03
én ugy gondolom ahol emberek függnek emberektől ill.kiszolgáltatott helyzet van ott ohatatlanul megjelenik a pénz.....és nem ezzel van a probléma hiszen ki ne fizetne vagyonokat az édesanyjáért ha tudná hogy ezért mindent megtesznek sőt még talán + egyet is. A hiba talán ott van hogy totál nem tudjuk kezelni ezeket a helyzeteket...se mi(áp.nők,se a hozzátartozok,betegek)
2009. jún. 20. 23:01
Szóval ha nem változik az ápolók fizetése, akkor akárhogy is hivatás, meg minden, de ki fognak menni külföldre dolgozni, és csak még sz@rabb lesz a magyar egészségügy.
2009. jún. 20. 22:58

Nekem a hálapénzről mindig az jut eszembe, hogy ha mondjuk az utcán segítek valakinek (átkísérem az úton, viszem a csomagját, vagy felsegítem, ha elesik), akkor milyen lenne, ha ezért elvárnám a pénzt... Ilyen pályára lépni inkább hivatás, mint munka. Kell a pénz a megélhetéshez, és elég felháborító az ápolók fizetése, ahhoz képest, hogy mi felelősség van a vállukon..

Viszont még ezzel együtt is ellenzem a "hálapénzt", és örülök, hogy olyan orvoshoz kerültem, aki szintén hivatásnak tekinti a gyógyítást.


Remélem, ezt értelmesen írtam.. Már megyek aludni.. :)

18. raczne-gabriella (válaszként erre: 3. - Cyntia)
2009. jún. 20. 22:55
húú hát téged tényleg kirúgtak az ágyból. nekem 24 óráig még a fejemet sem engedte az akkori szülésznő (ő volt velünk ápolónő hílyán) felemelni. itatott szívócsővel, törölgette a homlokom, óránként lemosott mert nagyon melegem volt és zavart a vérzésem is, másnap segített felkelni, zuhanyozni. Na aki utána volt... Hatalmas piros betűkkel van a gyógyszerallergiám a kórlapom tetejére írva, erre hozott nekem egy fájdalomcsillapító injekciót. az volt a szerncsém, hogy rákérdeztem mi az, mire ő teljesen bepirult, majd rámförmedt, hogy nincs rámírva az allergia, mire mondtam, hogy a kórlapomra viszont igen.
17. a106211d56 (válaszként erre: 16. - Sziszko69)
2009. jún. 20. 22:50

igazad lehet...sőt!!

Ez a tulajdonságunk,mint emberség,belénk van "kódolva"

16. Sziszko69 (válaszként erre: 9. - Salsa)
2009. jún. 20. 22:49
Igen. Pontosan az előző hozzászólásoman írtam: nem a pénzem múlik az emberség. Mivel én nem tudnék ilyen munkát végezni, nem is mentem ápolónőnek. De szerintem aki ezt a munkát vállalja, az tudja is mivel jár. Hogy őszinte legyek szerintem az egyetlen ok a következő: vannak emberséges emberek, és vannak akik nem azok. Választhatnak bármilyen pályát, szakmát. Láttam már rendőrt, aki tök emberséges, és aki nagyon bunkó. Láttam már orvost, mentőst, titkárnőt, takarítónőt, tanárnőt, és még sorohatnám az összes szakmát. Az emberségre születni kell. Az vagy benne van az emberbe vagy nincs. Választhat akármilyen szakmát.
15. ibolya1971.01 (válaszként erre: 1. - Sziszko69)
2009. jún. 20. 22:48

Sajnálom hogy igy jártál :(

Nekem is volt már egy-két rossz tapasztalatom ,de sokszor kellemesen csalodtam is :)

2009. jún. 20. 22:48

Nem szabadna,hogy pénz kérdése legyen!

Aki "erre a pályára"szegődik,csakiis szívvel-lélekkel!!!Különben hagyja az egészet,és nézzen más munka után!

/én is eü-is suliba jártam,igaz,ma óvódában dolgozom dajkaként,de nem azért mert "nem ment"!/

13. Zarahell (válaszként erre: 8. - Cfbf9bf4af)
2009. jún. 20. 22:46

Pedig ez az orvos nem fogad el pénzt, és tőlem sem kapott.

Nem vagyok hálapénzpárti.

12. Cyntia (válaszként erre: 10. - Sziszko69)
2009. jún. 20. 22:45
Én meg konkrétan azt mondom: az ilyen: minek dolgozik még ott?
11. Mocori (válaszként erre: 9. - Salsa)
2009. jún. 20. 22:44

Teljesen egyetértek!


És sajnálom én is, hogy így történt ez veled!

2009. jún. 20. 22:43

Hát igen. Vannak ilyen és olyan tapasztalatok is. Pl. a nőgyógyászomnál minden ember, minden orvos, minden nővér mindig mosolyog, ha a folyosón mennek és bárki megállítja őket, akkor is mindig mosolyogva válaszolnak, stb.

Az édesanyám nemrég halt meg. Rákos volt, a végén már nagyon sokat szenvedett. A kórházba a tesómmal ápoltuk, szabit vettünk ki, mentünk hozzá minden nap. Etettük, itattuk, pelenkáztuk (sajnos azt is kellett) mosdattuk, és minden. És ezt rendszeresen minden áldott nap. Aztán egyik nap korábban kellett hazaindulnunk, szóltunk a nővéreknek, hogy elmegyünk, akik megvonták a vállukat majd közölték, hogy "reméljük tisztába tették mielőtt elmennek". Igen- mondtam, nyugodjanak meg, tisztába tettük. Nem kell vele foglalkozniuk, mert reggel jövünk megint. Másnap az esti gyógyszerét ott találtuk a kisasztalán. Jelzem anyukám már nem volt magánál. Megkérdeztük, hogy nem adták be neki, vagy miért van ott. Erre csak megvonták a vállukat és kimentek az ajtón. Hát igen. Ennyit az emberségről.

Valóban van ilyen és olyan is. De azt is hallottam, hogy nagyon sok függ a főnővértől is.

A Hugom is ápolónő volt, de ő a "jobbik" fajtából. Szerették is a betegek. Meg nem állt egész nap, megállás nélkül mindenkit ellátott, mindenkivel kedvesen beszélt, stb. A többi kolleganője megállás nélkül cukkolta őt, cikizték, hogy miért csinálja ezt, és jó pár olyan mondat is elhangzott: "hagyjad majd jönnek a hozzátartozók és ellátják". Vagy mondjuk: "minek mászkálsz be? ha akar valamit majd csenget". és szó szerint kinézték onnan. Egy idő után el is jött onnan, mert nem bírta tovább. Ő az a fajta volt, hogy ha meghalt egy beteg, akit ő is ápolt, képes volt napokon át zokogni otthon miatta. Szóval nem az ő lelkének való volt ez a munka.


Én megértem, hogy beleunnak egy idő után, hogy belefáradnak, hogy elegük lesz. Hogy kevés a pénz, stb. stb. Lehet sok mindennel magyarázni, főleg a mai világban. De én mindig azt mondom: az emberség nem a pénzen múlik!!!!!

9. Salsa (válaszként erre: 1. - Sziszko69)
2009. jún. 20. 22:42
Szia! Én nővér vagyok,de tök ismerös a szitud. Az egészségügy sajnos manapság ugy felhigult,hogy ma holnap bárkiből lehet ápolónő....pedig én ugy gondolom ha nem is születni,de valami elkötelezettség kell ehhez a szakmához.Nagyon sajnálom a rossz tapasztalatodat,nem akarlak elkeseriteni,de lesz még belőle böven mint ahogy pozitiv példák is vannak. És akárki akármit mond ez nem pénz kérdés,merthogy folyton ezzel magyaráznak mindent.
8. cfbf9bf4af (válaszként erre: 4. - Zarahell)
2009. jún. 20. 22:41
Egyik ismerösöm egy vastag kis boritékot adott a szülész orvosának, és igen fura volt, hogy napi 5-6x bejött érdeklödni, hogy hogyan van (természetesen ez jár mellé) , míg a császáros anyukára (szobatárs) csak a reggeli és esti vizitnél néztek rá kb ugy, hogy na élsz még? ja igen akkor jó! És tényleg ennyi volt! :(
2009. jún. 20. 22:38
..szóval pályát tévesztettek.. :D
2009. jún. 20. 22:37
Húú, de értelmetlen lett.. :D Fáradt vagyok, bocsánat, a lényeget talán lehet érteni! :D
2009. jún. 20. 22:36
Biztosan nagyon kellemetlen élmény lehetett.Ha egyenesen megkérted volna valamelyiket,hogy lenne szíves segíteni neked,talán egy segített volna.Így lehetséges,hogy egymásra vártak.Persze ezt extra kérés nélkül is elvárható lenne.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook