Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért oly nehéz vetélés után? Megnyugodhat valaha egy nő lelke? fórum

Miért oly nehéz vetélés után? Megnyugodhat valaha egy nő lelke? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. márc. 3. 13:14
Nekem sikerült fel dolgozni...de elfeledni nem tudom...de nem is akarom....lehet 5 gyerekem is ezután....de ők is gyerekek voltak...persze más kérdés, hogy nem születtek meg
2010. márc. 3. 13:13

Szerintem..mindegy mi történt vetélés, abortusz ezeket a dolgokat soha nem felejti el egy nő!

Túl lehet lépni a dolgon de emlékezni mindenki fog erre a szörnyű érzésre!

Mind kettőt meg tapasztaltam.

de nem felejtem el amig létezni fogok..

2010. márc. 3. 08:35
2009,05,15,-tavaly májusban inditottam ezt a fórumot....a fájdalom az elkeseredettség és a veszteség ihlette.Ma már tudom hogy megnyugodhat egy nő lelke ha érzi a támogatást az eggyüttérzést azoktól akik hasonló dolgon mentek át,és nemcsak testileg de lelkileg is rendben akarnak lenni.Az idő enyhiti a fájdalmat,de ahogy sokan irtátok egy várva várt baba érkezése is sokat segit hiszen az éltet mindenkit ahogy engem is.Örömmel közlöm hogy nálam kopogtat a gólya és remélem itt is marad velem mert nagyon szeretném.Soha nem felejtem el az elsőt mindig velem marad a szivem mélyén beágyazódva és ott él tovább velem eggyütt.Tiszta szivemből kivánom mindenkinek hogy sikerüljön az amire-akire vágyik és ami a lényeg SOHA NE ADJÁTOK FEL!!!!!ÉN KÖSZÖNÖK MINDENT TOVÁBBRA IS LESZEK HOGY ÉN IS SEGITHESSEK.
85. pasdechat (válaszként erre: 84. - 8559ed0e1b)
2009. dec. 4. 13:18
jaj, istenem..:( sok erőt kívánok neked (is)!
84. 8559ed0e1b (válaszként erre: 83. - Pasdechat)
2009. dec. 1. 13:22

Nálam nem derült ki sajnos:(

Terhességem alatt minden rendben volt...a végén pedig meghalt.

2009. nov. 29. 18:03
kedves barbika és krisztine! nálatok mi okozta a bajt?
82. 8559ed0e1b (válaszként erre: 81. - 3a92f8d690)
2009. nov. 27. 18:40

Nekem is van már egy kisfiam.

De ez nem válltoztat a tényen hogy mennyira fájnak a történtek:(

81. 3a92f8d690 (válaszként erre: 80. - 8559ed0e1b)
2009. nov. 27. 18:37
Sajnos én is így vagyok vele.....főleg most hogy idő előtt megjött mert mi már próbálkozunk mert nem bírok gyerek nélkül létezni mikor úgymondd a célban estem el de felálltam...jó nekem már van egy kisfiam aki 4 éves de ő nem kisbaba már és nagyon hiányzik a kislányom ..vajon mekkora lenne már és milyen lenne sokszor gondolok erre...minden nap....nekem a 35.héten halt meg.
2009. nov. 27. 18:34
Szerintem sosem fog megnyugodni a lelkem.Nekem a terhességem végén halt meg a babám májusban.És nincs olyan nap hogy nem gondolnék rá.Eszembe jút most most mekkora lenne stb...
79. ilba24 (válaszként erre: 77. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 21:04

Jó éjszakát!

Valami finomat készíts ám!:-))

Szia!

78. ilba24 (válaszként erre: 76. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 21:03

Hú köszönöm!Most tök sok információt leírtál amit én nem tudtam.Pedig arra gondoltam,hogy nem megyek el erre a labor vizsgálatra.De akkor szerinted érdemes elmennem?

Bízom benne,hogy hamar megjön a mensim.Nem akarok rajt idegeskedni,ha nem jön meg időben...

Az én babám 17mm-esen állt meg a fejlődésben,8hetesen.A 7.héten láttam a kis szívverését...aztán a 8.héten megállt:-(((

2009. nov. 11. 20:57

Megyek, mert jön haza a férjem, és még semmi kaja!

Fel a fejjel, és jóéjt!

(azért nyugodtan írj még, mert úgyis belépek holnap)

2009. nov. 11. 20:48

Azért kell a labor vizsgálat, hogy kiderüljön (sose fog kiderülni) miért történt, hormonvizsgálat, UH vizsgálat. Ha rájönnek bármilyen apró rendellenességre, azt lehet orvosolni, hogy ne forduljon elő ez még egyszer.

A terhességi teszt pedig azért kell, mert ha magas a HCG szinted, akkor esetleg maradtak bent szövetek, és csúnyán mondva magzatmaradványok, vagyis nem tisztították ki rendesen a méhed.

Ha most megjön, akkor Én utána megyek az orvosomhoz ilyen kontrollra, több, mint 3hónap után. Én is láttam az orvoson, hogy baj van, az Én kisbabám nem is fejlődött rendesen, 0,5cm volt 12 hetesen, mikor volt a "sorsdöntő" UH, kérdeztem, hogy hol a baba, megmutatta, melyik Ő, de egyből hozzátette, hogy baj van.

Nem vagyunk régóta együtt a férjemmel, csak 7hónapja, de régóta ismerjük egymást.

Ha megjön az első menstruációd, ne aggódj, ha nagyon sok jön, esetleg darabos, és görcsöl, az azt jelenti, hogy tisztul a méhed, illetve húzodik össze.

75. ilba24 (válaszként erre: 74. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 20:23

Neked a műtét után nem kellett menned labor vizsgálatra?Én tegnap kaptam egy levelet,hogy bekell mennem labor vizs.ra meg terhességi tesztet kell csinálni,hogy minden rendben van-e.Nem értem miért kell ez?Az orvosomnál voltam már a műtétem óta ő azt mondta,hogy minden rendben.

Szegény...Gondolom végig sírtad a nászutat...:-(

Nekem okt.17-én van a szülinapom és okt.20-án tudtam meg,hogy nincs szívhang:-((Ahogy elkezdte csinálni az UH-t a doki láttam,hogy baj van.Láttam,hogy nincs szívhang és olyan volt mintha eldölt volna a baba....:-((Borzalmas érzés volt.

Ti régóta együtt vagytok a férjeddel?

74. de0bf0494c (válaszként erre: 73. - Ilba24)
2009. nov. 11. 19:52
Nekem aug.10-én vették észre, esküvőm után 3nappal, nászút előtt 3nappal, hogy nem dobog a baba szíve, másnap beutalt a II.számú Klinikára itt Pesten, másnap reggel ultrahang, hogy tényleg nem dobog-e, aztán dél körül feltették a tágítót, ez fájt a legjobban, vagyis inkább a tudat, hogy nincs visszaút, aztán rá 4órára, megműtöttek, ottaludtam, és másnap haza. Nekem 2hét múlva visszafejlődött a méhem, azért mondta a doki a 3hetet, mi meg is fogadtuk a tanácsát. A nászutunk nem volt valami jó emiatt, de segített a környezetváltozás, azóta sokat utazunk, kikapcsolódunk, és elfoglalom magam, sportolok, kézimunkázok, stb...
73. ilba24 (válaszként erre: 72. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 19:43

Akkor tényleg korán elkezdtetek probálkozni.

Akkor szorítok a péntek miatt!remélem,hogy beköltözik a kis pocaklakó!!!:-))

Engem Keszthelyen műtöttek.Egy napot bennt kellett feküdnöm a méhszáj tágító miatt.Reggelre elég jól kidágultam,tök görcsöltem...Megviselt nagyon!az,hogy elvesztettem a babámat meg,hogy bekellett feküdnöm a korházba...meg az egész...:-(((

72. de0bf0494c (válaszként erre: 71. - Ilba24)
2009. nov. 11. 19:34

Én szerencsére már elég jól vagyok lelkileg, és már nem is görcsölök annyira a babára sem, de az út idáig nagyon nagyon rögös volt.

Engem aug.11-én műtöttek, és szept.13-án jött meg az első normális menstruációm, aztán okt.13, most péntekre várom, vagyis nem várom! :)

Hol műtöttek?

71. ilba24 (válaszként erre: 70. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 19:26

A 11.héten tudtam meg,hogy a 8.héten halt el a baba:-((

És mikor jött meg a műtét után a mensid?Ilyet még nem hallottam,hogy 3hét múlva lehet probálkozni.

Ne aggódj!próbálj türelmes lenni!Hidd el lesz egy szép picibabád!:-)

Remélem nekem is!Én nagyon bízom benne!Nem szabad feladnunk!

70. de0bf0494c (válaszként erre: 69. - Ilba24)
2009. nov. 11. 19:19

igen, műtöttek, persze, másként nem is lehet megoldani, a tabletta meg injekció illegális.

a műtőorvosom mondta a 3 hetet, mert akkor már bármikor lehet ovuláció, akihez jártam doki, ő azt mondta, hogy 1 vérzést várjak meg, de mint látod ma van 3 hónapja, hogy történt, és nem jött még össze a baba.:( Mennyi idős terhes voltál?

69. ilba24 (válaszként erre: 68. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 19:06

3hét???

Nekem azt mondta az orvosom,hogy legalább 3hónapot várjunk.Máshol olvastam,hogy fél évet javasolnak.Mi februárban kezdünk el probálkozni.

Én alig várom már,hogy újra terhes legyek!

Téged műtöttek?

68. de0bf0494c (válaszként erre: 67. - Ilba24)
2009. nov. 11. 18:47

Együttérzek Veled, nagyon tapintatlanok tudnak az emberek lenni... :-(

Neked mit mondott a doki, mikor próbálkozhattok megint? Mi 3hét után próbálkoztunk, de azóta se semmi...

67. ilba24 (válaszként erre: 59. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 18:43

Sziasztok!

Én is pont ezt érzem amit leírtál.Nekem okt.22-én volt a műtétem:-(

Az egyik "kedves"kolléganőm azt mondta,"jól van,majd jön a következő.Majd tavasztól együtt probálkozunk...":-((

Kicsit úgy beszélt mintha nem sikerült volna az egyik vizsgám aztán majd a köv. sikerülni fog...

Fogalma sincs róla,hogy ez mekkora fájdalommal jár...:-((

66. de0bf0494c (válaszként erre: 65. - Misz)
2009. nov. 11. 18:31
Hát azt tudom! :-D
65. misz (válaszként erre: 64. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 18:28
Rajtam nem fog múlni. :DD
64. de0bf0494c (válaszként erre: 63. - Misz)
2009. nov. 11. 18:14
Mindenképpen szólok, Te pedig drukkolj nagyon!!! :-)
63. misz (válaszként erre: 62. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 18:02

Köszönöm. :)

Érezzétek jól magatokat a hétvégén! Jó nászutazást! Majd jelentkezz! :)

62. de0bf0494c (válaszként erre: 60. - Misz)
2009. nov. 11. 16:19

Bocsi, most látom hogy nem is csak egy van! :)

Tehát sok boldogságot a gyerkőcökhöz! :)

61. de0bf0494c (válaszként erre: 60. - Misz)
2009. nov. 11. 16:12

Nagyon köszönöm az együttérző szavakat, jól estek! :)

Igen, én sem beszélek már a férjemen kívül mással erről. Szeretnék előre nézni, és nem hátra, most elhatároztam, hogy horgolni fogok egy sálat, blogot írok, amiben leírok mindent, ami kijön belőlem, sportolok sokat, és építem a házasságomat, közben próbálok nem rágörcsölni a babára. Hétfőn írok, hogy mi újság, mert hétfőn jövünk haza a férjemmel a 3.nászutunkról, szóval nem leszek netközelben. Már nem remélek semmit, és nem a végső elkeseredettségben, hanem mert nem akarok csalódni. Ha most nem, legalább karácsonyra lesz ajándéka a férjemnek (és Nekem is)! :)

köszönöm még egyszer, és sok boldogságot a kislányodhoz! :)

60. misz (válaszként erre: 59. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 11:32

Annyira sajnálom! Érezni minden szavadon, hogy mennyire nagyon fáj még. :( Tudom, hogy most el se tudod képzelni, hogy egyszer nem fog ennyire fájni. De hidd el, az idő (jó sok idő) enyhíti majd. Meg majd, ha megszületik az 1. gyermeked.:)

Pontosan tudom, mit érzel, min mész keresztül. Ha végigolvastad a fórum hozzászólásait, láttad, hogy 2 Angyalkám van. És az egyik a 12 hetes Uh-n derült ki, hogy 3 hete meghalt. Volt műtét. Aztán jött a második vetélés. Hiába volt már egy csodás kislányom, mégis csak sírtam és sírtam. Legszívesebben leborultam volna a földre és addig sírok, míg meg nem halok.

De persze ez nem így működik. Az élet megy tovább, a nap felkel minden reggel, a gyereknek énekelni kell, a ruhát ki kell mosni, az ebédet meg kell főzni...


Aki nem veszített el Babát, fogalma sincs, mi történik az ember lelkében. Ezért mondanak ilyen butaságokat. Meg azért, mert nem tudják, mit is mondjanak, hogy vigasztalhatnának meg, és egyáltalán nem tudnak ezzel a dologgal mit kezdeni.

Engem egy idő után dühössé tettek ezek a mondatok, így inkább nem beszéltem róla. A saját családom nem értette, hogy miért bánkódom még egy év múlva is.


Remélem mihamarabb anyuka lehetsz. :)

Szorítok a hétvégére. :)


Bocsi, én is hosszú lettem.

2009. nov. 11. 00:07

Sziasztok! Nekem most augusztusban volt missed ab. 12 hetes bébivel, esküvőm után 3 nappal. semmi jele nem volt, csak a derekam fájt, meg picit görcsölt, de nem vészesen, hogy orvoshoz kellett volna mennem. Nagyon nehéz utána, a mai napig sokszor sírom el magam, és már azt se tudom miért, azért, mert nem jön össze az új baba, vagy azért, mert meghalt az előző. Nagyon szeretnénk babát, én 22éves vagyok, párom 35. Most akarok menni orvoshoz, hogy vizsgálatokat csináljon, mert nem bírom már ezt. Már a pszichológuson gondolkodom, mert nem tudom feldolgozni. Ráadásul ma felhívott a védőnő, aki nem tudott a vetélésről, hogy mi újság a babával...pont tegnap volt kiakadós napom, mert teszteltem egyet (minek én hülye,mikor pénteken kell megjönnie?), ami negatív lett. Nincs erre jó vígasztalás, nincs okos szó, ezt vagy az idő, vagy orvos gyógyítja sajnos. Nekem nagyon fájt, amit a barátaim mondtak: "Felejtsd el, majd jön másik" meg "így kellett ennek lennie" vagy "úgyis beteg lett volna"...nem értem miért ad tanácsot az, akinek fogalma nincs arról amit ilyenkor átél az ember. Ezt csak az tudja, aki átélte, még a párunk sem 100%-ig, ők csak részben élték ezt át, minket raktak fel az asztalra, mi éltük át a laminária fájdalmait, mi lettünk üresek, minket szúrkáltak, mi láttuk az utolsó UH képet, amin már nem dobogott a szíve, és az orvos arcát mikor látod, hogy baj van...de persze sokat segítenek.

Véleményem szerint megnyugodhat egy nő, de ahhoz idő kell, Nekem holnap lesz 3hónapja, hogy nem nyugszom, és 2.5hónapja próbálkozunk, eddig sikertelenül...aztán lehet, hogy pénteken eljön a várva várt nap, hozzáteszem nyaralni megyünk 3napra, és ha megjön, akkor el lesz rontva az egész a csalódottság miatt. Mert még ha olyan 3nap lenne, ami alatt próbálkozhatnánk, de nem...na mind1, bocsi hogy ilyen sokat írtam...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook