Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nincs rend? fórum

Miért nincs rend? (beszélgetős fórum)


1 2
30. Tücke
2010. okt. 20. 19:29
jahhh és ez már nem csak szeretnék kategória ( mosogatógép) ez az akarok kategória és hisztizek is érte rendesen hogy legyen már végre helye unom hogy napi 3-4 alkalommal mosogatok és nem keveset tepsik fazekak tányérok poharak , bögrék
29. Tücke (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2010. okt. 20. 19:28
huuu azt én is akarok csak még nincs hova elvarázsolni a konyhában
28. Tücke (válaszként erre: 23. - 7dde92cfb1)
2010. okt. 20. 19:27
én a gyereket adom le akkor amikor pakolok vagy vcasalok fele annyi időm megy el azé vannak a nagymamák hogy segítsenek a heti 1szeri nagyobb takarításnál :DDDD
27. a14deb9047 (válaszként erre: 21. - 7dde92cfb1)
2010. okt. 20. 19:26
Akkor jöhet a mosogatógép. Az egyik legjobb érzés, amikor az ember reggel berakja a csetrest, megnyomja azt a bizonyos gombot és el kezd készíteni magának egy finom kávét és előveszi az egyik női újságot... Ahogy szoktam mondani: "a Dönci mosogat"...
26. Veronnie (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 19:26
Itt is nyugodtan körülnézhetnél... Nekem is 1, 3 éves fiaim vannak. Azokat az időket kell kihasználni, amikor alszanak.
25. BayBanya (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2010. okt. 20. 19:26
Ez tetszik :)
24. Tücke (válaszként erre: 22. - Nijntje)
2010. okt. 20. 19:26
vígasztaljon a tudat hogy még 16-18 évesen is képes lesz kupit csinálni :))))))))))))))))))
2010. okt. 20. 19:26
Zt gondolom,hogy az anyák dolga a család összetartása nem pedig a rabszolgamunka
2010. okt. 20. 19:24

Szelektálj. A játékokat oszd el 2-3 részre, és csak egy részét hagyd elő, a többit suvaszd el átmenetileg, aztán cserélgesd a kupacokat. A vasalnivalót bízd anyósodra, hadd érezze, hogy fontos nektek:)) Viccet félretéve: nálam szempont a vásárlásnál, hogy ne kelljen vasalni, így a vasalatlan kupac kiküszöbölve. Minden este fürdés előtt szakítsatok időt a közös rendrakásra a nagyobbik gyerkőccel úgy, hogy a kicsi is lássa, és neki ez már természetes lesz.

Amúgy nem csinálsz rosszul semmit, a gyerekek már csak ilyenek. Az enyém 7 évesen ugyanúgy szanaszét hagy mindent mint pöttöm korában, de most legalább rácsukhatom az ajtót...:)

2010. okt. 20. 19:24
lejobb a mosogatás már gyűlölöm de komolyan
2010. okt. 20. 19:24
"Ha egy makulátlan és kifogástalanul rendezett házban élnék, szeretet pedig nem lenne bennem, akkor nem édesanya lennék, hanem házvezetőnő."
2010. okt. 20. 19:23
szóval minden nap 11 emberre főzők van amikor 2-szer is mert elfogy az ebéd és a meleg vacsora még mindig olcsóbb!
18. Tücke
2010. okt. 20. 19:21
ne is reménykedj én emlékszem amikor még kisebb voltam sokszor még 18-20 éves koromban is meg öcsm nek is 16-18 éves kora között állandóan fülrágás volt a rend miatt.... amióta gyerekem van én vagyok a rendmániás de sokszor már nem érdekel napjában 1-2szer elpakolok és csoókolom a konyhai kupleráj sokkal jobban idegesít mint a gyerek játékok szanaszét
2010. okt. 20. 19:19

Persze kosz nálam sincs csak rendetlenség!

A vasalásról már leszoktam csak azt amit nagyon muszály egyébként úgy teregetek és hajtogatok,hogy ne kelljen vasalni!

ez sem kevés

A lányaim néha azt hiszik,hogy a hajtogatott ruha magától kerül be a szobába

2010. okt. 20. 19:17
jajjj...akkor értem, szóval ne számítsak mostanában jobbra...:(( néha olyan, mintha szeretnék a rendetlenséget
15. Tücke
2010. okt. 20. 19:16
jahh a mosógép 2naponta megy 2 adaag színes + fehér + törölközők+ ha a nagyiék is mosnak ... akár 5-6 alkalommal is elindul a mosógép... vasalás nálam is hegyekben de én gyűjtöm és heti 1szer mikor a gyereket lefoglalja valaki nekiállok és vasalok mint valami nagyüzemi gép
14. Tücke (válaszként erre: 9. - 2104cc91e8)
2010. okt. 20. 19:15
nálam tuti akkor lesz csak rend bár akkor se mert az embernek hiába a férje akkor is a gyereke a férje is szóval........
2010. okt. 20. 19:15

Ja a mosógép napi 4-szer megy minimum és lassan kifőzdét nyithatok! három huszoéves fiatal fiú plussz a szüleim!

na de csak betegek ne legyenek !

Ja és dolgozom!

2010. okt. 20. 19:15

Nállunk is csak este 8-tól (alvás idő) van rend reggel 7-ig!

Ekkor kelnek a csemeték!

Eleinte egésznapos köröket futottam a rendrakással,de amint bepakoltam egy doboz játékot a helyére,a lányom azon pillanatban öntötte is ki a másikat!

Mostmár csak napi egyszer rakok rendet este mikor már fürdés alvás van!

Szóval nállunk is sokszor fut a lakás,igaz mondjuk a tisztaságra azért figyelek,ahogy tudok!

A mocskot azt nem szeretem én sem!

Egy dolog a rendetlenség és más dolog szerintem a kosz!

Mondjuk például ha valamit kiönt,vagy össze ken a nagy azt azért igyekszem minél hamarabb feltakarítani!

11. Tücke (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 19:14
nem csinálsz semmit rosszul a 3 évesed lassan oviba megy vagy már ott is van és ott rászokik arra hogy elpakol maga után remélhetőleg otthonra is viszi majd ezt a kicsi meg átveszi tőle... nálunk nagyon bevállt hogy együtt pakolunk... de hidd el nálunk 1edül van a lány és állandóan III. világháború van mindenhol konya, nappali, gyerekszoba, miszobánk, fürdő, nagyszülők szobája...... és a kertről még nem is beszéltem
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - 7dde92cfb1)
2010. okt. 20. 19:13
Egyetértek :D
9. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 19:13
Majd rend lesz Nálad is, amikor 20 körüliek lesznek a gyerekeid, vagy, amikor már nem Veled laknak :)))))
2010. okt. 20. 19:13

Sziasztzok!

nálunk 18 éve nincs rend ez egy szélmalomharc!

a nagy lányom 18 éves a középső 17 a kicsi 15 és a kicsi fiú 15 hónapos!

nem akarlak elkeserízeni de míg kissebbek voltak könnyebb volt velük!

2010. okt. 20. 19:10
Szia! Semmit nem csinálsz rosszul. Nekem nincs még gyermekem, de a nővérem két kisfia is mindig széjjelséget csinál, pedig a tesóm is nagyon szereti a rendet, szegénykém pakol is állandóan, és persze a mosógép is minden nap megy. Majd kinövik a gyerekek, türelem. :) vagy próbáld meg tanítgatni őket az összepakolásra, hátha megszokják. (Én, mint tök tapasztalatlan, mondom. :))
2010. okt. 20. 19:09

Szia!


Nem csinálod rosszul, ez így normális. Nem Te vagy az otthonodért, hanem az otthonod an érted. Na, mondom én, akit közelikörnyezetem rendmániásnak hív. Azonban egy fotos dolog: attól hogy nincs rend, még lehet tisztaság. Nézz körül! Nálad (ha zavar a kupi) akkor ha jobban megnézed, biztosan tisztaság van. Legyen csak nyugodt a lelkiismereted ;) Biztosan takarítasz eleget. Nyugi! Majd, ha nagyobbak bevonhatod őket a pakolásba is. Gyerekek, az ő dolguk játszani.

2010. okt. 20. 19:09
én azt szoktam csinálni hogy amikor tudom hogy jön valaki akkor hamar összepakolunk az 1 éves kisfiammal és mire megjön a vendég rend van. persze ahogy elmegy 5 perc múlva mozdulni nem lehet a sok játéktól de legalább a látszat megvan
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 19:08
Join the club! Ha nem játék lesz szanaszét, akkor szennyes ruha, füzetek, könyvek, mindenféle ficnifecni ami a kreativkodásból marad, néha az ágy alatt félig rágott almacsutka és még sorolhatnám...
3. BayBanya (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 19:08

Szerintem - aki még nem vagyok anya, és a "rendestől" is piszok messze állok sajnos - semmit nem csinálsz rosszul.

Azok az anyukák, akiknél mindig tip-top rend van általában - és most előre is elnézést kérek - igencsak megkötik a gyerekeik kezét.

És egyáltalán nem biztos, hogy az a jól...

Szerintem nem akkora gond egy kis káosz, mint ahogy Te azt érzed ...

Kitartás :)

Ahogy nagyobbak lesznek talán egy kicsit "rendesebbek" is :) - de ugye ez már csak rajtad áll :))

2. kattyus (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 19:08
Szerintem semmit nem csinálsz rosszul:)
2010. okt. 20. 19:05

Sziasztok!

Amióta gyermekeim édesítik az életemet, azóta egyszerűen képtelen vagyok normális rendet tartani a lakásban....olyan régen volt már mindenhol rend... A nagyobbik 3, a kisebbik 1 éves, és folyamatosan pakolnak....A gyerekszobáról nem is beszélve, mert ott állandóan szét vannak dobálva a játékok, és ha este összepakolom, akkor másnap reggel újra kezdődik minden. A nappali is már tele van játékkal, s mivel mi is ott alszunk párommal, idegesítő tud lenni, hogyha kimegyek a mosdóba és rálépek egy sípoló izébizére. Pl, ha a nagyobbik reggelizik, biztos hogy valamit össze kell, hogy kenjen. A szennyestartó folyamatosan tele van, néha már úgy érzem, nincs is alja. A vasalatlan kupacban áll a széken, mert nincs időm megcsinálni. :(((( egy szó mint száz: komolyan mondom, irigylem azokat az anyukákat, akiknél mindig tip top rend van. Nálunk miért nincs? Mit csinálok rosszul?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook