Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nincs rend? fórum

Miért nincs rend? (beszélgetős fórum)


1 2
60. globus (válaszként erre: 59. - A14deb9047)
2010. okt. 22. 21:11
Akkor meg az a fura, hogy csend és nyugalom van :) Bárcsak lenne régi nyüzsgés!
2010. okt. 22. 21:10
Amikorra meg elmegy, akkorra meg már megszokjuk.
58. globus (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2010. okt. 22. 21:08
Ez sajnos így van :D Minden életkornak megvan a sajátossága, ahol gyerek van, ott régi rend már a büdös életben nem lesz :)
57. wiki76
2010. okt. 22. 21:06

minden nap felporszívózom a lakást,másnaponta fel is törlöm.ablakot évszakonta mosok.Por törölni ÚTÁLOK.

Tücke ha ekkora energiád van ablakmosásra várlak szeretettel.Nekem annyi van hogy csuda.Duplák ráadásul :)))

Szabryka gratula a gyerkőchöz.

56. Tücke
2010. okt. 22. 20:56
Felsöpörni 2-3 naponta kell felmosni is annyi időnként kéne mert van szobakutya meg 3 macskosz is akik kijárnak egerészni.... :DDDD hiába veszem le a cipőm a bejárati ajtóba hiába veszem le a papucsom mielőtt beérek a szobábas akkor is csuva van a sok állatszőrtől meg a gyerektől :DDDD szóval heti 2szer pórszívózás...
55. 828429ecdc (válaszként erre: 53. - Tücke)
2010. okt. 22. 16:17
Náluni is 2 naponta van 2 adag ruha.Én sem tudom, hogy jön össze.Pedig én amibe viszem és hozom oviból azt 2× is ráadom mert 5 percig van rajta, ott másban van és kint is.Na hogy én ennyi ablakot 2-3 hetente mossak?Én hetente porszívózok és felmosok.Az ajtóban lehúzzuk a cipőt és így nincs kosz.Ti ezeket milyen gyakran csináljátok?
2010. okt. 22. 16:12

Akkor ezt hallgassátok/ovassátok/!

4 éves kisfiamat megkértem, mert imád segíteni,hogy rakja le a tiszta wc-fürdőszoba szőnyeget,ügyesen megcsinálta.Erre amikor teríteném ki a ruhát csörög a telefonom és mire letettem, a gyerek kiterítette a ruhákat.Igaz minden egyes zoknit más csipeszre és kicsit meg kellett igazítani, meg amikor láttam a földet is érte a ruha, ahogy kirázta, de korához képest elég szép lett.Olyan büszke vagyok rá. A ruhák nem lettek piszkosak, mert elég tisztaság van nálunk.És a kis szeme úgy csillogott, hogy azt ő csinálta.Imádom.

53. Tücke
2010. okt. 22. 13:13
ez már gyógyíthatatlan
52. Tücke
2010. okt. 22. 13:13
Már nincs menekvés :DDDDDD
2010. okt. 22. 13:02
Tücke, ez felesleges, és beteges. Állj le, amíg nem késő :)
50. Tücke
2010. okt. 22. 09:25
a függönyt is 2-3 hetente msom meg az ablakot is:)
49. Tücke (válaszként erre: 44. - 9e8664b644)
2010. okt. 22. 09:23
rendmániás lettem 3év gyes alatt:D
48. wiki76
2010. okt. 21. 13:52

Meg kell tanulni a tarló-járást.Nagyon tudnak szúrni a legódarabkák a fiam szobájában.Határokat kell szabni.Legyen olyan része a lakásnak ami játékmentes nagyjából.A gyerekszobában addig szoktam hagyni a kupit amíg nem kezdi zavarni a fiatalurat.Nagyon kitartó ám.Aztán megyek a porszívóval és ami nincs elrakva ....akkor van nagy ijedelem :))

A kicsike(17hónapos)után mindig pakolok szokja a rendet..hátha rákap.Mosni majd mindennap szoktam és hajtogatok.Párom szerint folyamatosan megyek teszek veszek.Idegesíti.De ha nem ezt teszem kiszorulunk a lakásból.

2010. okt. 21. 11:57
Nekem sem volt soha kupi, mikor még nem volt gyerek amikor pici volt ha 1 percig nem játszott valamivel már raktam el.Nem is vetett rám furcsa pillantásokat a gyerek mi?Aztán rájöttem nem minden a rend hagy játszon felszabadultan olyan 2 éves volt amikor elkezdtem próbálkozni hogy elpakoljon.Most négy és még csak pár hete pakol el maga után mert látja hogy milyen büszke vagyok rá olyankor és örül.Először együtt pakoltunk el aztán már úgy szólt hogy anya nézd milyen ügyes vagyok egyedül elpakoltam.Mostmár nálunk is max 2 fajta játék van kint.Persze van, hogy "fáj a kezem" -mondja és megkér hogy pakoljam el ilyenkor persze el is rakom.Vasalni nem vasalok mióta elkezdte érdekelni úgy teregetek és nem is látszik.2 naponta 2 adag mosás, jó folttisztító, ha minőségi mosogatót teszel a foltra mosás előtt. 40 fokon kijön, mivel szinte minden folt alapja zsír.Nekem egyedüli gyerek ezért igazságtalannak érezte, hogy az oviban nem egyedül pakol de valahogy megbékélt vele.És ne szólj rá ha nem pontosan úgy rakja el a játékot vagy könyvet ahogy te csinálnád mert nagyon elcsügged!Kicsit legfeljebb megigazítod és mondod neki hogy szerinted így több fog férni vagy te nem így látod?A lehető legnyájasabb hangon ne érezze hogy nem jó amit csinált.Sok anyuka ezzel rontja el.Amelyik vendég nem látja hogy a gyerek miatt van pár játék kint és az nem kupi, az nagyon gyenge anya lesz és pár év múlva ő meg sem tud majd mozdulni a káosztól
2010. okt. 21. 09:26
Nem kell, hogy patikrend legyen... az otthon van értünk... Különben is: a zseni átlát a káoszon!!
2010. okt. 21. 06:07
én nem olyan rég szétválogattam a gyerekek játékait téma szerint és külön ládákba tettem így nincs akkora kupi. egyébként nálunk se lehetett lépni sem a játékoktól. igaz a gyerek tegnap összeöntött mindent egybe, akkor mérges lettem és azt mondtam ha nem pakolja el, akkor kidobom a szemétbe mindet
44. 9e8664b644 (válaszként erre: 15. - Tücke)
2010. okt. 20. 21:37
2 naponta törölköző mosás? Hogy jön annyi össze?
43. annamarya77 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 20:52
Szerintem mindenhol kupi van egy picit, nálunk nagyon, 2éves a lányom, 1 a fiam, a kicsi a nagyot utánozza, és most már össze is dolgoznak, egyik kihúzza a fiókot, a másik kipakol belőle. Az edények, a merőkanalak minden áldozatul esett már nekik. Egyik nap kipakolták az edényeket a szekrényből, és ők másztak be a helyükre. Szépen lassan próbálkozom, a nagy már kidobja a szemetet, belerakja a szennyesbe a ruháját, apróságokat már megcsinál.
42. Tücke (válaszként erre: 41. - Krisy74)
2010. okt. 20. 20:48
ne ess kétségbe ez a tini kor kezdete :D emlékeimben még élénkel él hogy mi is ilyenek voltunk... nekünk anyu mindig azt mondta hogy felőle a csótányok is megehetnek minket... a kijelentése után 2-3 nappal mindig megembereltük magunkat és elpakoltunk :D
2010. okt. 20. 20:33

Látom sokan ugyan azt élik át mint más.


Nekem a nagy 14 éves múlt, a kicsi 3 éves. Komolyan mondom a nagy fiam kisebb korában sokkal rendmániásabb volt mint ma...


A kisfiam ha benéz a szobájába csak szalad hozzám, és mondja : "anya, a Ricsi szobájában puki azaz KUPI van", ó így mondja.

A nagynak napokat kell könyörögnöm, hogy rakjon rendet a szobájában, és ha meg is csinálja, 1 óra múlva megint káosz van. Komolyan nem értem hogy csinálja.

A kicsi sokszor összepakol maga után, és ha megdicsérem érte, nagyon tud örülni :)

40. Olgi1977 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 20:30

TE ismersz ilyen anyukákat?

Én nem, legalábbis a közvetlen környezetemben biztos nincs egy sem. Nálunk már 3-an pakolnak. A nagylány 6 éves múlt, a kicsi 4 és fél lesz lassan. A picur még csak 6 hós múlt, de már pakol. A nagyok is csak szétpakolni szeretnek és hiába van egy "játszószobájuk" mégis mindig a nappaliban játszanak, ahol persze mindig kupi van. Még mindig rájuk kell szólni, hogy pakoljanak el. És ne keseredj el, kb 3 éves volt mindkettő, mikor elkezdett pakolni, még ha csak úgy is, hogy én mondtam mit hová tegyen.

És este, mikor már hulla fáradt vagyok csak egy utat csinálok a szanaszét levő játékok között és reggel pakolunk el együtt.

Vasalni, már csak ingeket vasalok, és amit muszáj, egyébként mindent hajtogatok egyből és megy a szekrénybe. nem is látszik hogy nincsenek kivasalva. Mosógép nálunk minden nap megy. ha kimarad egy nap, akkor másnap kétszer legalább.

Nálunk a kisebbik lányom, a 4,5 éves mai napig úgy eszik, mint egy kismalac. Utána még a padlót is össze kell söpörni mindig :( Nem tudom miért, a nagy mindig rendesen evett.

Hidd el nem csinálsz rosszul semmit! Én próbáltam bevezetni, hogy ha már nem játszanak egy játékkal, akkor tegyék el és csak utána vegyenek elő másikat. Nekem nem sikerült.

És nem érdekel ha beesik valaki és rumli van a játékoktól. Máshol nincs rendetlenség és tiszta minden. Ahol gyerekek vannak szerintem ez a normális. Inkább azon gondolkoznék el, hogy mit csinálnak a gyerekek ha nincsenk szanaszét a játékok.

Úgyhogy kitartás

2010. okt. 20. 19:41

Csak csendben jegyezném meg:nálunk egész kicsi kora óta maga pakolja el a játékait maga után és ez ma is működik (csak néha szolnom kell),néhány éve a tiszta ruháit is a szekrényébe,mi pedig a sajátunkba.Igenis látnia kell,hogy nincs "házvezetőnőnk" aki majd megcsinálja helyette./Én is ezt láttam otthon!/

Sajnos az átlagember élete elmegy arra,hogy dolgozik,majd otthon is dolgozik (takarít,mos,főz stb...) és így is kevés az az idő amit együtt,pihenéssel vagy aktív pihenéssel tölthetünk.

2010. okt. 20. 19:41
ok köszi
2010. okt. 20. 19:35

15 hónaposan mindenhova felmászik és fut

ki akar menni az udvarra

hát nem olyan mint a lányok voltak napközben fél órát alszik

ugyhogy általában éjszaka főzők másnapra

éjjel még kétszer eszik

szóval ez egy folyamatos készanlét

36. Tücke (válaszként erre: 33. - Nyecsus)
2010. okt. 20. 19:33
ha csak havi 1-2 ezer forintot félre tudsz tenni 1 éven belül akár már lehet is... és ha találsz olyan boltot ahol a szépséghibás termékek vannak akkor a bolti ár feléért is megkaphatod.... pl anyósék így vettek 100ezres hűtőt 55ezerért mert van rajta 4 karcolás
35. Serry
2010. okt. 20. 19:32

Na ettől a majd ha nagyobbak lesznek bevonod őket a pakolásba dumától leszek rosszul. Az 1 és 3 éves gyerekem ár tud pakolni sőt élvezik. Nekem is két fiam van és nem vagyok rendmániás és van este amikor én pakolok el utánuk.. de alapból mindig segítenek.. mert kezdettől fogva be vannak vonva.. már 1 éves koruktól együtt pakolunk.

A bölcsiben oviban is el kell pakolni a játékokat a gyereknek. Szóval igen is vond be őket a takarításba.. van nálunk is közös porszívózás, söprés és felmosás.. na persze n néha úszik a kő ha ők mossák vagy törlik fel.. de sebaj..

Most is éppen elpakolták a nagy játékos dobozt és azon mérgelődik a kicsi,hogy nem bírja el. Szóval így van jól.

Egyébként meg nem kell mindig mindennek tip topnak lenni.

34. Tücke (válaszként erre: 31. - 7dde92cfb1)
2010. okt. 20. 19:32
akkor a du-s alvást kell kihasználni én mindig akkor pakoltam amíg aludt igaz nem körülötte de tudtam mosogatni vasalni most meg simán kiül velem a konyhába ha van előtte papír meg ceruzas elrajzolghat magának vagy ha sütünk akkor addig formázgat az ő adag tésztájával amíg én rendet teszek és elkezdhetek sütni
2010. okt. 20. 19:30
hát...sajnos nekünk nincs lóvé mosogatógépre....de sokat álmodok róla, hogy egyszer nem nekem kell mosogatni
2010. okt. 20. 19:30
2 évig fizettem a havi részletet, de megérte! Elvégre az ember nem lopta a kezeit, nem lottón nyerte; ez elfecsérelt, kidobott idő...
2010. okt. 20. 19:30

sajnos sem mosógatógépem a nígyik pedig idősek már nem bírnak a picurral

a lányok viszont suli után elviszik sétálni csak az a baj,hogy4-re érnek haza

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook