Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem tudom megállni hogy ne egyek"zabáljak"? fórum

Miért nem tudom megállni hogy ne egyek"zabáljak"? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 30. 21:21
9
46. o.andi
2010. márc. 30. 17:10
:)
2010. márc. 24. 07:15

Nekem szerencsére nincs falási kényszerem (nekem csak a nasit kéne visszafogni), de egyik barátnőmnek volt. Őt egy kolléganőmmel együtt "szoktattuk le" - asszem ez jó szó, mert a kaja neki olyan volt, mint a drogosnak a heroin.


Nézni sem tudtam ahogy evett, egy műszak alatt letolta azt a mennyiséget, amit én egy héten. Kezdetben folyton rászóltam h rágja meg rendesen, mert beteg lesz, de hát neki arra nincs türelme...


barátnőmmel akcióba léptünk, mert nem tudtuk nézni, ahogyan hízik, nehezen mozog, mindig fáj valamije, és láthatóan boldogtalan.


Először elhívtuk egy parkba dumálni és beleegyezését kértük h segítsünk rajta. Utána megkérdeztük mi a kedvenc kajája. Azt mondta a Milka csoki.


Tudom, hogy orvosilag helytelen és roppant egészségtelen, de neki bevált! Csak Milka csokit engedtünk neki enni, semmi mást. Két hétig bírta. (pont addig, mint én anno a csokigyárban :P)

Igazából négy napig tömte magába a csokoládét, aztán már nem kívánta annyira és csömöre lett tőle. Egy hét után, már fintorgott, ha csokit mutattunk neki. Csak azt az egy fajtát, milka tejcsokit ehetett. Sokat sírt, hogy nem lehetünk ilyen kegyetlenek, megszegte volna a dolgot, de a nyomában voltunk, még otthon is. A második héten már csak csipegetett, hiszen már émelygett tőle, és szépen lefogyott 5 kilót. (persze ez nem annyira maradandó dolog hiszen ha azt nézzük koplalt, de nem ez a lényeg)

Fogyott, ennek örült, a gyomra összeszűkült és a szervezete nagyon kívánt valami egészségesebbet. A húsleves volt az első, amit kért két hét után, de csak a felét ette meg. Meg akarta tartani azt az 5 kiló mínuszt meg hát szűkebb volt a gyomra is.


Azt mondta, hogy mialatt nem evett sokat, úgy érezte a tudata kitisztult, megnőtt a mozgásigénye, mindig tenni-vennie kellett valamit. A belei is tisztultak, üresebbnek, könnyebbnek érezte magát.

A húslevest pedig nagyon értékelte, lassan ízlelgette nem falta. :))


Örült nagyon a fogyásnak is. Duci tornára iratkozott be, naponta járt edzeni, később már gyalog és nem busszal. betartja hogy reggel akármit eszik, amit megkíván, délben csak egy átlagos ebédet, vacsira pedig keveset, hogy éppen csak ne legyen üres a gyomra.


Az aerobic a lételeme, olyan neki, mint a drog. A mozgás is ugyanúgy boldogsághormont termel, mint a kaja, csak kicsit nehezebb beindítani a dolgot.


Minden fejben dől el. Lehet, van akinél tényleg hajlam, betegség a zablás... (????)

De ha valakinek csak hiánypótlás, akkor én azt mondom, ha ő nem akar változtatni, akkor Isten se fog tudni segíteni rajta.


A körömrágást is ki lehet cserélni egy másik pótcselekvésre. A kajálásnál sincs másképp. barátnőm a tornázást választotta.

2010. márc. 24. 06:23
egészségedre!
43. o.andi
2010. febr. 23. 05:07
még mindig zabálok...egyfolytában
42. o.andi (válaszként erre: 41. - Cinka)
2009. szept. 17. 22:55

Cinkám nem vagy egyedül...veled vagyok:-)

sajnos:-(((

41. Cinka
2009. aug. 18. 11:31
Megint jó kövér vagyok, megint nem érdekel :ppppp
40. 874eb11dfd (válaszként erre: 33. - Tereteri)
2009. jún. 12. 21:21
úú ez jó ötlet!!! Ezt fogom alkalmazni!
39. mandella (válaszként erre: 15. - Cinka)
2009. jún. 12. 20:56
hát én dettó
38. o.andi (válaszként erre: 37. - Erdei gyümölcs 13)
2009. jún. 12. 20:46
:)van benne valami
2009. jún. 6. 22:28
Azt hallottam, hogy az is hatásos, hogy kicsi pohár,pici tányér, mert abba pici fér, utána felállni az asztal mellől, és azonnal másra gondolni, mással foglalatoskodni, elterelni a figyelmet az étvágyról.
36. o.andi
2009. jún. 6. 14:42

még mindig ugyanaz a helyzet,,,,nincs akarateröm

Ennyi

35. klenca
2009. ápr. 9. 13:48

Aki este "zabálni" akar, csak tegye, mert éhes, kell neki valami.

Igyon előtte egy vizet, majd egyen gyümölcsöt, vagy zöldséget.:))

34. klenca (válaszként erre: 33. - Tereteri)
2009. ápr. 8. 20:05
Van még egy hatásos "fegyver" a mérleg mellé: SOK NAGY TÜKÖR!!!
2009. ápr. 8. 14:15
A mérleg az hatásos!! Ha bevacsizni támad kedvem, belegondolok, hogy előbb lemérjem magam, aztán inkább nem eszem...
32. klenca (válaszként erre: 31. - Tixtina)
2009. ápr. 8. 14:13
A mozgás sosem árt, s most hogy kisütött a napocska, a jó levegő.
31. tixtina (válaszként erre: 29. - Klenca)
2009. ápr. 7. 10:34

Teljes mértékben így van.Hiánya van a szervezetnek.

Nos,én világ életemben nagy zabálós voltam.

Pár hete csináltak egy teljes vérképet,mivel hasi műtétem volt.Minden értékem,tartományon belül volt.Honnan lehet kideríteni,mi kell a szervezetemnek?Talán,egy kiadós mozgásra van szüksége az ellustult izomzatnak...???Ki tudja..

30. klenca (válaszként erre: 29. - Klenca)
2009. ápr. 7. 09:56

Hja kérem hozzáteszem, most találták meg milyen elemek hiányoznak belőlem (vérvétel, orvos...), s egy intolerenciára is fény derült. A célzott diéta mellett látványosan fogyok, miközben normális mennyiségeket eszek.:))

Az utóbbi orvos belgyógyász / gastroenteorológus.:))

29. klenca
2009. ápr. 7. 09:54

Miért nem tudom megállni hogy ne egyek"zabáljak"?



Mert valami nagyon fel van borulva a szervezetedben. Vagy vashiányos vagy, vagy más alkotórészek hiányoznak belőled. Sportos Norbink úgy fogalmaz, hogy éheznek a SEJTEK ilyenkor.

2009. ápr. 7. 09:52
Most fejembe vettem,hogy veszek egy görkorcsolyát,és nekiállok a ház körül korizni.Próbálok kevesebbet enni,és többet dolgozni.Rájöttem,minél kevesebbet mozgok,annál éhesebb fagyok.Viszont,ezzel a súllyal-nehéz mozogni.Egyszer el kell kezdeni:)
27. o.andi (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2009. ápr. 1. 17:12

Hát igen...sajnos ezzel sokan vannak igy...

8o kg vagy...látod én annyi szeretnék lenni:-)))álomsulyom lenne..huu de örülnék.

Nehéz megállni annak aki szeret enni,aki csak azért eszik mert muszály enni...azoknak jó.

Én sajna nem tartozom közéjük.(pedig szeretnék)

26. tixtina (válaszként erre: 1. - O.andi)
2009. márc. 27. 20:23

Nem vagy egyedül.Igaz,nekem régebben mindig sikerült lefogynom a normál súlyomra,ami 50-56 között van.

Mostanában egyszerűen nem bírom ki,hogy ne faljak.Igaz depis vagyok kissé,meg négyszer műtöttek az elmult 3 hónapban,és nem nagyon mozoghatok még.

Viszont annyira szeretnék,legalább húsvét után nekiállni egy drasztikus fogyinak,mert nagyon jönnek fel a kilók.Most 80-nál tartok már.

Folyton sütök-főzök,és már mozogni is alig bírok.Fáj a hátam,fájnak az izületeim,és a légzésem is rosszabb.Nagyon rosszul érzem magam a bőrömben,úúútálom magamat.A férjem már tanknak hív.El vagyok keseredve.:(((

25. o.andi (válaszként erre: 24. - Katácskák)
2009. márc. 27. 19:34
Végül is igazad van...még igy 1 év távlatábol is....
2008. szept. 15. 09:58
Mert valamiért arra van szükséga a Lelketeknek-Testeteknek. NE LEGYEN BŰNTUDATOTOK SOHA. MERT AZ EGY ÖRDÖGI KÖR. Fogadjátok el MAGATOKAT, AHOGY VAGYTOK. Áldásos Életetet MINDENKINEK.
2008. ápr. 18. 15:59
Hát igen, a vásárlási lázat nem lehet nem észre venni! :) Én mondjuk az evésről sem szívesen mondanék le. Fogyokúrázni biztos nem tudnék, remélem nem is lesz rá szükségem. A felesleget a hasamon pedig megpróbálom majd hullahopp karikával letornázni! :) Már az elhatározás az meg van, tegnap meg is rendeltem a karikát! Már csak el kéne majd kezdeni! :)
22. a9e1c02a7b (válaszként erre: 21. - SSissykke)
2008. ápr. 18. 08:18
Akkor szerencséd van, ha nem vagy hízékony. Mondjuk annyira én sem. Ha hízékony lennék, már nem tudom hány kiló lennék, de sok. Azért így is van 3-4 kg felesleg. A vásárlási lázat már én is kontrollálom, tegnap bevallottam a páromnak, ő azt mondta, tudta.
21. SSissykke (válaszként erre: 19. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 17. 16:19
Velem ugyanez a helyzet! Evési kényszer! :) Unatkozom és eszek... tv-zés közben, net-ezés közben, meló közben.. Ha éjjel érek haza, akkor is eszek valamit. Mondjuk szerencsére eddig nem volt gondom a kg-kal. Fogynom nem kell, sőt rám is fér még, egyedül a hasam az, amin nagyon meglátszik. Meg persze nem is egészséges... A vásárlási mánia is jellemző rám! De azt sikerül visszafognom, mivel csak addig nyújtózhatok, míg a pénztárcám engedi.. :)
2008. ápr. 17. 16:13
Mert nem akarod megallni. Sajat magamrol tudom.
19. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - Roni24)
2008. ápr. 17. 15:52
Júj, de ismerős! Pótcselekvés, szerintem is. Egész nap eszegetek, de nem "rendes" kaját, csak mindenféle szir-sz*rt. Ki kéne vmit találni helyette. Amivel le lehet vezetni a feszkót és nincsenek káros mellékhatásai. Pl nekem néha vásárlási mániám is van, csak már pénzem nincs, úgyhogy ez kiesett.
2008. ápr. 17. 15:39

Szerintem a zabálásra való hajlam öröklődhet,de kiválthatja enzimhiány is.

Boldogsághormon hiánya.

Falás közben,örömérzete van az embernek.

Saját bőrömön tapasztaltam.Mindig nagyon vékony voltam 50 alatt.Aztán jöttek a gyerekek,családi tragédia,és állandóan ettem.Egész nap reggeltől estig.Mígnem úgy néztem ki,mint egy tank.

Elhatároztam,nem mehet tovább,fájtak a csontjaim,derekam,fulladtam,hamar kifáradtam.

Most kb 500 kalóriát eszem naponta.Szépen fogyok.

Nagy akaraterő,és némi segítség járul hozzá.

Egyébként,ha sportolnál valamit,pl fél óra kerékpározás,és egész napos mozgás után,meglátod,nem is vagy annyira éhes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook