Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem tudok dönteni? fórum

Miért nem tudok dönteni? (beszélgetős fórum)


1 2
37. 74eb6f8385 (válaszként erre: 18. - Anikó9)
2014. jan. 21. 22:50

Igen, lehet élettársi kapcsolatban élők "válásakor" is vagyonmegosztás, ha az élettársi kapcsolat idején vagyonközösségben is éltek. Egy lakásban, háztartásban. Közösen szereztek javakat és adósságokat. Ezeket mind meg fogják osztani.

Az, hogy mire fordították a felvett összeget szintén fontos lehet, hiszen annak növelték az értékét, amihez a párod hozzájárult, Ennek alapján kérnék tulajdonrész megosztást, majd a banktól fedezetcserét. Ezekhez még bíróságra sem kell menni, azzal húzni az időt, mert ügyvéddel és közjegyzővel lebonyolítható min. 2 hónap alatt.

Persze, aktívan, mindig a célt szemelőtt tartva menni kell a dolgok után, hogy ne üljön le a fiókokban.

36. ina87 (válaszként erre: 1. - Anikó9)
2014. jan. 18. 21:12
Bele se mentem volna ilyen kapcsolatba.a másik igazad van mért neked kell várnod a boldogságra,majd egy másik ember végett vagy ilyen hejzetbe,lépj még nem késö!
2014. jan. 18. 17:53
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. Most még inkább össze vagyok zavarodva, de remélem előbb- utóbb letisztul és megtalálom a helyes utat...
34. szomorkodó (válaszként erre: 25. - Kriszta773)
2014. jan. 18. 17:44
Egyetértek veled.
33. kriszta773 (válaszként erre: 31. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:40

bevallom, én sosem kezdtem volna olyan pasival, aki még a szüleivel él, akármilyen okból is :) igazad van abban, hogy nem szabad úgy belemenni a közös életbe, hogy te tartod el a párodat, kivéve ha milliomos lennél, de akkor nem is lenne probléma az anyagi helyzet :)

ha vele képzeled el a jövődet, beszéljétek át komolyan a lehetőségeket. a pereskedés az csak egy út, nem biztos, hogy sikeres lesz a kimenetele, úgyhogy kell B terv, ne üljetek addig tétlenül :) vessetek számot komolyan, őszintén, beszéljétek meg, ki mennyit keres, mennyi marad, mit lehetne még pluszban tenni, mennyi kellene a közös életre. lehet, hogy a párod azért húzza az ügyvédesdit, mert van valami bibi, és tudja, hogy úgysem nyerhetne (csak újabb felesleges kiadás lenne, nem is kicsi)

32. Perseida (válaszként erre: 28. - Kriszta773)
2014. jan. 18. 17:30
Vagy mondjuk másodállás, igen. De zek szerint semmi ilyesmi nem történt, valahogy eléldegélnek a szülőkkel és kész. De erre tényleg nem normális dolog családot tervezni.
31. Anikó9 (válaszként erre: 25. - Kriszta773)
2014. jan. 18. 17:30
Nem várok másra, hogy támogasson ebben, sőt semmiben nem kell, hogy más támogasson. Csak ha bevállalom az összeköltözést benne van, hogy azt vállalom, hogy 14 évig el kell tartanom valakit. A mellé meg egy gyerek nem férne bele. 28 éves vagyok párom 35.
30. kriszta773 (válaszként erre: 27. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:29
neked csak annyit tudnék tanácsolni, hogy legyél talpraesettebb, és ne függjél egy férfitől. főleg ne anyagilag. ha egymagad se boldogulsz önálló élettel, a saját házad táján is van még mit sepergetni :) sarokba szorítás helyett jobban járnátok, ha komolyan megbeszélnétek a lehetőségeket, mert ha együtt kitaláljátok, hogy mi lehetne a megoldás, hogyan juthattok előbbre, akkor könnyebb megvalósítani
29. Cessi (válaszként erre: 27. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:27
Ők sem tudják, mire kellett az a pénz? Végül is kezesek lettek.
28. kriszta773 (válaszként erre: 26. - Perseida)
2014. jan. 18. 17:27
azért az nem úgy megy, hogy bárki gondol egyet, otthagyja az állását egy nagy hiteltörlesztés mellett, amikor a fizetéséből nem is marad semmi, hogy majd külföldön várja a kánaán :) persze azt sem kell várni, hogy majd 14 évig ez így megy, de lehet a meglévő munka mellett is bevállalni ezt-azt, hogy legalább előre haladjon és ne egyhelyben toporogjon :)
27. Anikó9 (válaszként erre: 24. - Cessi)
2014. jan. 18. 17:24
Igen ismerem Őket. Nagyon aranyosak és nagyon szeretnek engem. Ha ez a téma szóba jött mindig csak a sírás ment anyukájától. Végtelenül jó szivű és hát be kell vallani naív is. Mindig azt mondta ő nem akar konfliktust senkivel. Pedig hát az ő házukról van szó, és mégis. Ha nem szorítom sarokba páromat még most se történik semmi. Elvoltak így ezzel a helyzettel.
26. Perseida (válaszként erre: 23. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:22
És ez így is marad...Végül is nem tudom, mennyi a fizetése, amit teljesen levonnak, és mi a szakmája, de ha nagyon akarta volna, akkor ennyi év alatt léphetett volna. Például ki külföldre. A svédországi magyar kamionflottában egy év alatt össze lehet szedni egy új ház árát, persze csak egyszer jöhet haza. Vagy mit tudom én, sok ilyen megoldás létezik, ha akarja igazán. Könnyebb lett volna mondjuk két évig úgy élni, hogy ő kimegy esetleg külföldre több pénzt keresni, mint itthon vakarózni otthon a szülőknél.
25. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:18

megértelek, mert nem egy ideális helyzet, na de ha ő nem lenne, akkor te végleg a szüleiddel maradnál, mert nem tudsz elköltözni, és másra vársz, hogy majd támogat ebben? :) hány évesek vagytok egyáltalán?

én értem azt is, hogy számodra ez nem egy ideális jövőkép, de a párodat is megértem, mert ha muszáj nagy hitelt törlesztenie, te hiába hisztériázol és elégedetlenkedsz folyton, változtatni nem nagyon tud a helyzeten, és bizonyára nagyon nyomasztó lehetne neki ez a tehetetlenségtől. már az is szerencsés (számára), hogy nagy hitelt tud törleszteni, van munkája

ha szeretitek egymást és komolyan együtt képzelitek el a jövőtöket, be lehet vállalni plusz munkát, kis albérletben kezdeni együtt a közös életet, valószínűleg a szülők is besegítenének a kezdésbe, mint ahogy most teszik

24. Cessi (válaszként erre: 23. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:18

Amikor lakást vettünk, szombaton megnéztük, kedden már az ügyvédnél voltunk.

Bocs, de ha valaki akar valamit, akkor nem vár rá hónapokig.

A szülőknél voltál már? Ismered őket?

23. Anikó9 (válaszként erre: 19. - Perseida)
2014. jan. 18. 17:13
Lehet abban igazság amit mondasz. Lassan két hónapja az ügyvédre várunk. Mindig azt mondja, ha hívja nem veszi. Éppen tegnap mondta, hogy végre sikerült elérnie. Elküldte a levelet az exnek, meg a banknak. De nem tudom mi volt a reakció, vagy mikor jön a folytatás. Annyira lassan történnek az események.
22. Perseida (válaszként erre: 20. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:12
Ezt nem figyeltem meg, hogy külön éltek. Hát, még ez a szerencse azt hiszem.
21. szomorkodó (válaszként erre: 13. - Gkreka)
2014. jan. 18. 17:12
Nem tudod milyen volt a stílus, csak azt mondta, hogy kellett a pénz. De ott a lehetőség, és tovább kell állni. Ha ezen múlik a jó viszony. Csak nem biztos, hogy ezen múlik. Van az a mondás, hogy a szeretet mindent legyőz. Ha olyan nagy. Ha nem annyira nagy, akkor tényleg nem éri meg vele tervezni a jövőt.
20. Anikó9 (válaszként erre: 17. - Kriszta773)
2014. jan. 18. 17:10
Én is szülőkkel és ő is szülőknél.
19. Perseida (válaszként erre: 15. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:09
Tudom, hogy nehéz, hiszen szereted azt az embert. De higgy nekem, bárki bármit mond, a szegénység a leggyorsabb szerelemgyilkos! Pláne a mai világban. Amellett nagyon hasonlít a történeted abban is, hogy jól elüldögélt eddig is melletted a pasi, eltartottad szépen, nem? Akkor moccant meg, mikor megfenyegetted, hogy elhagyod. Majd most megint ellesz egy darabig, megy a szöveg majd arról, hogy ügyvédre vár, stb.
18. Anikó9 (válaszként erre: 16. - 02cc8f2a95)
2014. jan. 18. 17:08
Nem voltak házasok, abban az esetben is lehet vagyonmegosztást kérni?
17. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:08
ezt nem nagyon értem, mert ha nem éltek együtt, akkor a fizetéséből a párod nemcsak a hitelt törleszti, de letartja magát, nem? valahol ő is lakik, te is laksz, az összeköltözés nemcsak az ő anyagi helyzetén múlhat. biztos nagyon nyomasztja őt ez, és nem tud mit tenni, csak hogy fizeti a részleteket. esetleg pereskedik, hogy kevesebbet kelljen törlesztenie.
2014. jan. 18. 17:05

Annyiban lényeges csak, hogy mire vették fel a hitelt, hogyha a volt párjának a házát/lakását újították fel belőle, vagy fizették ki annak a háznak a hiteleit. Ebben az esetben vagyonmegosztást kellene kérni és ha bebizonyítható, hogy arra költötték, akkor ragaszkodni kell hozzá, hogy a volt párjának a házára átkerüljön a jelzálogjog, töröljék le a mostaniról és engedjék ki a hitelből a pasidat.

Egyáltalán nem mindegy, mire költötték a pénzt. Ha együtt elkaszinózták vagy világkörüli útra költötték, akkor közös volt a balhé, közösen is kell fizetniük. Ha a csaj ingatlanának az értékét növelte és abban a párodnak nincs része, akkor ne legyen akkora balek, hogy még ő fizeti.

15. Anikó9 (válaszként erre: 14. - Perseida)
2014. jan. 18. 17:04
Ettől rettegek én is. És igazán sajnálom, hogy köztetek tönkre ment a dolog. Nem egyszerű döntés, nagyon nem...
14. Perseida (válaszként erre: 1. - Anikó9)
2014. jan. 18. 17:01

Most még dönthetsz. Ha belemész így a kapcsolatba, akkor számíthatsz arra, hogy kb. semmire nem fog telleni, ha gyereket is vállaltok. Viszont akkor nem is lesz etikus emiatt a párodat hibáztatni, hiszen tudtad, mi a szitu.

Az én férjem is egy hátizsák ruhával költözött az életembe, ő utána csinált adósságot, én voltam olyan hülye, hogy elhittem, ebből van kiút. NINCS. Akármit mond, ha csak nem nyer a lottón, vagy örököl az amerikai nagynénitől, akkor bizony szívás az egész még évekig! Én vállaltam így is a közös gyereket, és nyilván nem fogom róla azt mondani, hogy hiba volt, mert imádom, de bizony gondolkodnom kellett volna! Most a házasságunk is tönkrement és semmi megoldás nincs a helyzetre. Légy észnél, én azt javaslom.

13. gkreka (válaszként erre: 9. - Szomorkodó)
2014. jan. 18. 16:58
Nem a mire vették fel a lényeg, hanem a kérdésre kapott válasz stílusa...
12. Anikó9 (válaszként erre: 9. - Szomorkodó)
2014. jan. 18. 16:55
Igen nem elsődleges a pénz. Ha számomra az lenne bele se vágok így egy kapcsolatba. De nehéz lenne úgy gyereket vállalni, hogy külön élünk, az összeköltözéshez, meg nem hiszem, hogy az egy fizetés elég lenne sajnos.
11. Cessi (válaszként erre: 9. - Szomorkodó)
2014. jan. 18. 16:51
Szerintem meg igenis lényeges, hogy mire vették fel. Nem azért, hogy hibáztassa a párját, vagy az orrára dörgölje, de az igazságot megérdemelné. Mert ha ebben se mondja meg az igazat, ki tudja, még mit titkolhat...
2014. jan. 18. 16:51
Párom a ruháival jött el onnan. A ház, ahol éltek a csajé volt. Hogy mit újítottak rajta, hogyan rendezték be, fogalmam nincs. Sose voltam ott... Gondolom arra költötték, mert hát mi másra.
2014. jan. 18. 16:49
Tökmindegy mire vették fel, ezen felesleges károgni. Én nem tudok tanácsot adni, de rohadtul sajnállak benneteket. Ha szeretitek egymást, akkor a mocskos anyagiak ne legyenek mindennél fontosabbak. Én is egy fizetésből nevelem a gyerekemet, mégsem sír a szám. Úgyhogy ez nem lehet ok. Bele kellene gondolnod. Aztán ha érdemes, akkor belevágni így a közös életbe.
2014. jan. 18. 16:48
na igen..itt nem kevés pénzről van szó, kb 20évre vehették fel.. 20évre olyan 5-10milliót szoktak..annak meg h legyen valami látszatja h mire megy el..nem?????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook