Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem tudnak az emberek szeretni? fórum

Miért nem tudnak az emberek szeretni? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. Szelavi (válaszként erre: 25. - 0260f21e84)
2010. ápr. 14. 20:13

Felesleges általánosítani. Csak ha végigmegyek Budán, 60 ember jön nekem, mert b@szik kikerülni. Néhányuk még direkt belebikáz a vállamba menet közben, ha elhalad mellettem.

És igen, elsősorban a tisztelet hiányzik. Nem csak a "mai fiatalok" részéről. Sőt...


Szomorú dolog, hogy sokan imádnak egy macskát, az embertársát meg eltiporja a buszon.


Szomorú, tényleg. És a fenti sorokban nem azt akartam sugallni, hogy ne szeressük az állatokat!

2010. ápr. 14. 20:07

Magukat nem fogadják el... amíg valaki magával nincs kibékülve, mást is utálni fog...


Ugyanakkor picimazsinak is igaza van...


Hülye dolgok miatt bánkódunk, idegeskedünk, szeretteinkkel veszekszünk. Piti dolgok. ÉS nem gondolunk bele, hogy a mocskos pénz, a pár kiló felesleg nem a világ vége.

Örülni kellene az egészségnek, a szeretteinknek, a napsugaraknak, a virágoknak.


Lassan meghalunk, mire rájövünk : NEM ÉLTÜNK!!!

43. Mya01
2009. máj. 27. 15:06
Ez tényleg jó kérdés..sajnos ma már egy érzelemmentes világban élünk,lassan olyanok leszünk,mint a gépek,monotonok...
2009. máj. 27. 10:45
Szeretni?!Először TISZTELNI kéne egymást...
2009. máj. 27. 09:12
mindig úgy bánj másokkal ahogy szeretnéd hogy veled is bánjanak. nem is nehéz úgye?
2009. máj. 27. 09:10
mert a mai világban minden a pénz körül forog és azzal vannak elfoglalva az emberek hogy minnél jobban éljenek és hogy neki több legyen mind a mássiknak és a szeretere nincs idő, úgy látszik már nem divat szeretni. PEDIG EZ LENNE A LEGFONTOSABB HOGY A GYEREKEINK ÉS MI IS BOLDOGOK LEGYÜNK.
39. csókica (válaszként erre: 38. - Csókica)
2009. máj. 27. 07:24

szeretetet



bocsi!!

2009. máj. 27. 06:57
Talán mert a szeretet a pénz váltotta fel.
2009. máj. 26. 22:56
A mai rohanó világban elfelejtjük,hogy az élet egy rövid ideig tartó ajándék amit nem tudunk megbecsülni és ezzel együtt szeretni sem senkit és semmit. Pedig annyira jó lenne egy kicsit másként élni,több időt tölteni a családdal,és ha az ember akar valamit azt el is tudja érni. Ne engedjük,hogy késő legyen amikor eszünkbe jut nem mondtuk elégszer ....szeretlek....
2009. ápr. 14. 06:48
Mert a többség csak kapni akar, adni kevésbé. Másrészt meg félnek az emberek a csalódástól, hogy ha kimutatják az érzéseiket,akkor kijátsszák őket. De még lehetne sokmindennel folytatni a sort...
2009. ápr. 13. 23:13
mert az emberek bele fásultak a múltba.pedig néha nem ártana vissza pillantani a régi időkre.és hozza magával ez az időszak.
2009. ápr. 9. 20:39
Szerintem tudnak, csak nem mutatják ki.
2009. márc. 25. 14:50
Talán, mert őket sem szerették.
2009. márc. 9. 07:43
sziasztok!! kiölik az emberekből a kicsike szeretetet is ami van!énis sokszor kiabálok itthon pedig belegondolok semmi értelme de ez a stressz!
31. Dite
2009. márc. 8. 21:30
Ez nagyon jó kérdés!Ebben a gátlástalan rohanó világban nincs időnk szeretni?Vagy tényleg sokat csalódtunk és azért nem merünk?Pedig milyen egyszerű csodálatos szó és mégis milyen nehéz kimondani!
2009. márc. 8. 21:13
Mert saját magukat sem szeretik!
2009. márc. 8. 19:16
Azt honnan lehet tudni, látni, hogy szeretnek-e?
28. judit0625 (válaszként erre: 24. - Bb630e4e9d)
2008. okt. 22. 23:44
istenem milyen igazságot mondtál!!!! Pár napja anyukám szülőfalujában voltunk, kis Hajdú-Bihar megyei falucska, de ott még anyukámat is messziről köszöntötték!!!!Pedig majd 50 éve elköltözött!!!! És évente max 6X járt vissza!!!!! Itt meg a nagy városba sokszor a szomszédok sem ismerik egymást!!!!!!!!!!!
27. 82f54af148 (válaszként erre: 23. - 2d539db31c)
2008. okt. 22. 18:27

Madra milyen igazad van!A szeretet sokféle az sem árt,ha nemcsak várjuk,hanem adjuk is.Egyetértek maximálisan veled a szeretet nem egy kötelező adomány azt előbb ki kell érdemelni.Nem lehet itt hivatkozni elfoglaltságra,fáradtságra,munkára társadalomra, azt magunknak kell kiépíteni.

Sok igen sok szeretetre éhes és szeretetet adni akaró ember van,csak meg kell keresni Őket.Nekem van egy Fórumom,/egy napja/ melyet a 70 éveseknek szántam.Több aranyos fiatal írt benne,így én már is sok szeretetet kaptam tőlük.

Látogass el hozzánk,szívesen látunk.Minden jót.Éva

26. efa181b264 (válaszként erre: 25. - 0260f21e84)
2008. okt. 22. 17:51

Már aki.

Leginkább önzőek az emberek és az önös érdeküket tartják előtérben.

Ez nem szeretet.Csak önzőség.


Persze tisztelet a kivételnek, mert azért akadnak önzetlen szeretetre méltó és szeretetet adó emberek is csak momentán én nagyon ritkán találkozok velük.

2008. okt. 22. 10:51
tudnak
2008. okt. 22. 10:32
Egyébként ez a felgyorsult, hülye társadalom az oka. Régen amikor elment előttünk "Julisnéni" biciklivel, meg állt és vagy félórát beszélgetett anyuval. Most meg..."jaaj most nem érek rá mert sietek...." És mindenki siet. Nem érünk rá arra, hogy kimutassunk érzelmeket.
2008. okt. 22. 10:00
Az egész életünk a szeretetről szól. Szeretet nélkül nem lehet élni. Sokféle szeretet van: szülői, anyai, gyermeki, testvéri, baráti, természet, élet... és még hosszan lehetne sorolni. Minden emberben benne van a szeretet szikrája. Az elképzelhetetlen számomra, hogy valaki szeretet nélkül éljen. Olyan ember is van, aki nem meri kimutatni. És olyan is, aki a feléje áramló szeretetet természetes járandóságának tartja. Nekik nehezebb az életük.
2008. okt. 22. 08:35

Az a legnagyobb baj, hogy könnyen vagdalóznak az emberek azzal, hogy szeretet.

Sokan azt se tudják mi is a szeretet valójában.

Igaza van Niko76-nak a mai emberek nagy általánosságban nem tudnak szeretni.

Persze tisztelet a kivételnek, én tényleg nagy általánosságra gondolok.


Valaki úgy éli le az életét, hogy meggyőződése, hogy szerette a körülötte élőket, pedig fogalma sincs arról, hogy egyáltalán mi a definíciója a szeretetnek.

A mai emberek furák.

21. c4f059c04b (válaszként erre: 20. - 55f2d2e142)
2008. okt. 21. 20:47
Én is úgy gondolom, hogy jobb bízni és popáfra esni, mint állandóan gyanakodni esélyt sem adva mások közeledésének. A tartózkodással egy valamitől fosztjuk meg magunkat, az élettől. A kutyában is azt csodáljuk, ha jól összeszidjuk mert valami rosszat csinált, mégis lelkesen üdvözöl minket amikor hazaérünk.
2008. okt. 21. 08:46

Érdekes témát feszegettek.

Szerintem mindenkinek attól függ a véleménye, hogy milyen élménye van túlsúlyban. Akkor most a rossz élmények hatására gubózzak be, növesszek még több tüskét, mint amennyi már amúgy is van? A "józan ész" ezt diktálná ugye? De így egy lefelé vivő érzelmi spirálba kerülök.

Mi lenne, ha a LÁTSZÓLAG veszélyesebb, ám hosszú távon emberhez méltóbb bizalommal teli hozzáállást választom? Na, én most ezt gyakorolom. Az elején vagyok, rendesen kiesek a ritmusból, de nem adom fel. Próbálkozom. (Sok-sok csalódás után is.) Voltam morcos. De csak keserűség ráncokat gyűjtöttem az arcomra. Most NEVETŐRÁNCOKAT gyűjtök.

Azt mondják, a másik ember viselkedésében valójában azt nem szereted, amilyen te magad vagy. Mivel ő tükröt tart eléd. Szóval magamra haragudhatok, ha torz a tükörkép. Remélem érthető voltam.

19. nMucus (válaszként erre: 12. - Judit0625)
2008. okt. 20. 17:03

Az az igazság, hogy én is valahogy így vagyok ezzel az egésszel, mint Te! Szerettem, és hagytam, hogy szeressenek, de valahogy mindig csalódnom kellett, és a mai napig csalódnom kell az emberekben... És ezek a csalódások valahogy mindig arra ösztönöznek, hogy soha senkinek ne adjam ki magam, (legalábbis ne olyan könnyen), mint ahogy az idézetben is van... De aztán jön valaki, akival kapcsolatosan azt érzem, hogy más lesz ez az egész, akiben úgy érzem megbízhatok... De aztán rá kell jönnöm, hogy már megint naiv voltam...

Viszont azért pár olyan ember is van az életemben, akiben tudom, hogy bármikor bármivel kapcsolatosan feltétel nélkül megbízhatok... Ilyenkor mindig ők jutnak eszembe, és így kicsit könnyebb túltennem magam ezeken a csalódásokon.

18. döngicsélő méhecske (válaszként erre: 16. - 2104cc91e8)
2008. okt. 20. 16:44
Így van. Mi itt elfilozofálgatunk aztán azt sem tudjuk mire fel? ...
17. supin (válaszként erre: 10. - Döngicsélő méhecske)
2008. okt. 20. 16:43
Akkor most érzelem vagy döntés? A kettő együtt ?? Nekem ez magas!
16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 3. - Niko76)
2008. okt. 20. 16:41

Milyen érdekes??? Hol van niko76 ???

Még nem is fejtette ki, hogy tulajdonképpen mire gondolt :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook