Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem találok normális pasit? fórum

Miért nem találok normális pasit? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
264. csikil4ny (válaszként erre: 262. - Unom)
2015. dec. 19. 14:16
Ez egy jó hozzáállás az élethez, én is hasonló vagyok. Van akivel nem is érdemes... Jó, hogy beszéltünk, elfelejtettem bemenni a könyvtárba, hogy kivegyem a múltkor általad javasolt könyvet. De fel is írom, most rögtön.
263. 76c87e32e1 (válaszként erre: 249. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 14:14
Szerintem pont nem így van, egyre több elnőiesedett férfit látok és férfias természetű nőt.
262. unom (válaszként erre: 261. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 14:08

Elhatározásra nekem se ment sose.

Józan ésszel belé sem szabadott volna beleszeretnem, túl sok minden szólt ellene. De ez van :)

Én eléggé aszociális vagyok, kevés embert engedek magamhoz közel, nagy részük nem érdekel. Ha valami nem tetszik mondom, nem vagyok túl udvarias :) Lehet, ez a szerencsém.

261. csikil4ny (válaszként erre: 260. - Unom)
2015. dec. 19. 14:06

Véletlenek márpedig nincsenek! :)


Nekem ez a lépés sehogy sem sikerült: mindig olyanba szerettem bele, akibe nem kellett volna és abba meg sehogy se akibe meg érdemes lett volna.

260. unom (válaszként erre: 259. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 14:01
Kiválasztani azt, akit közelebb engedtem magamhoz, nem tartottam a három lépés távolságot. Ebből nem mindig lesz szerelem természetesen. A mázli része, hogy épp ebből lett.
259. csikil4ny (válaszként erre: 258. - Unom)
2015. dec. 19. 13:59
Választani? :)
258. unom (válaszként erre: 257. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 13:57

Köszönöm, az elismerést és a jókívánságot is :)

Mázlim van, semmit nem tettem érte, amit más nem tett meg. Sikerült jól választanom.

257. csikil4ny (válaszként erre: 253. - Unom)
2015. dec. 19. 13:55

Kezdünk zöldágra vergődni a szerelem meghatározásában :)


Azért szeretek veled beszélgetni, mert ésszel akarsz meggyőzni.


Most tényleg kezdek irigykedni (csakis jó értelemben - ha van ilyen), nekem max. másfél évig tartott ez az illuzió, aztán kipukkadt. Szerencsére ez nem törvényszerű, tartson minél tovább Neked!

256. unom (válaszként erre: 255. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 13:52

A világ is illúzió egyesek szerint.

A szerelem része a biokémiai folyamat is, vagyis szerintem biokémiai folyamatok összessége, mint minden érzés.

Vonzalom: ha szexuális vonzalomra gondolsz, az működik önállóan is, amikor semmi mást nem akarunk a másiktól.

Szerelemben szexet is, és még sok mást akarunk.

255. csikil4ny (válaszként erre: 251. - Unom)
2015. dec. 19. 13:50
Az agy is tévedhet... Ugyan most meg már azt sem tudom eldönteni, hogy ebben a gondolatmenetben mi a különbség a vonzalom, mint biokémiai folyamat és a szerelem között. Nekem meggyőződésem, hogy a szerelem illuzió.
254. unom (válaszként erre: 253. - Unom)
2015. dec. 19. 13:49
Bocs, most látom, nem nekem írtad.
253. unom (válaszként erre: 252. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 13:48

Te sose éreztél szerelmet?

Pongyolán megfogalmazva: szeretet, amelybe szexuális vágy is van. Ez különbözteti meg a szeretettől.

Rövidtávú? 6 év rövid táv? Mikortól számít hosszúnak?

252. csikil4ny (válaszként erre: 248. - 76c87e32e1)
2015. dec. 19. 13:45
Ha pontosítod, hogy mit értesz a szerelem fogalmán, akkor tudom véleményezni, így nem. Tekintettel arra, hogy a szerelem nem döntés, hanem érzés, sőt annak is egy rövidtávú változata. Nem tudom értelmezni. Eddig azt hittem, hogy először van a szerelem, s utána a megismerés, de a te soraidból egészen fordítva értem ki.
251. unom (válaszként erre: 250. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 13:43

Szerelmet már éreztem, és érzek is, befolyásolja az életemet. Az istenek közül ez még egyiknek se sikerült.

Agyszülemény: az emberi fantázia alkotta. A szerelem agyi biokémiai folyamat eredménye, nem fantázia.

250. csikil4ny (válaszként erre: 247. - Unom)
2015. dec. 19. 13:39

Ott a pont! :) Hibásan fogalmaztam. Pontosítok: nem tudom megválasztani azt a személyt akibe szerelmes leszek, de a barátaimat igen.


Én is csodálkozom azon, hogy nem hiszel Istenben, de a Szerelemben igen, ami szintén az agy szüleménye. De nem vagyunk egyformák, nem kell egyetértsünk.

249. csikil4ny (válaszként erre: 246. - 76c87e32e1)
2015. dec. 19. 13:34
Egymás mellett, de nem egymással. A lányokat "nőiesen" hisztisnek, a fiúkat macsósan. Pistikének úgy-e még mindig azt mondjuk, hogy ne sírjon, mert a fiúk nem sírnak, Sárától meg elvesszük a játékautót, mert neki a vasaló illik a kezébe.... Nagy városban persze nem látom, de én egy kis városban élek, a környező falvakból jönnek a középiskolások, még mindig ugyanez a mentalitás. Amikor a kamaszok egymás felé nyitnak nem tudnak mit kezdeni egymással, olyan nagy a szakadék. (Persze vannak kivételek).
248. 76c87e32e1 (válaszként erre: 242. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 13:33
Az, hogy te a szerelem érzésébe voltál szerelmes, és másnak akartad látni a férjedet, mint amilyen, nem őbelé voltál szerelmes, nem jelenti azt, hogy nem létezik a szerelem, és más nem pontosan abba az emberbe szerelmes, aki mellette van, csak egy illúzióba. :)
247. unom (válaszként erre: 245. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 13:30
"nekem a baráti kötelék valamivel több, mint egy szerelmi történet," Épp te hasonlítottad össze, nem emlékszel?
246. 76c87e32e1 (válaszként erre: 239. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 19. 13:27

Én nem látom úgy, hogy egymástól elkülönítve nevelik a fiúkat és a lányokat. Hol, hogyan? Együtt vannak a bölcsitől az iskolákig, munkahelyekig.

Természetes a két nem közötti vonzódás, ha nem lenne, akkor sem a szerelem, sem a szex nem lenne jó dolog. Ha pedig egy férfi és egy nő között van nemi vonzódás (jó esetben van, én nem szeretném, ha senki nem látná bennem a nőt), akkor ott nem beszélhetünk barátságról a klasszikus értelemben.


A szerelem éppen attól különleges, hogy nem tudod megmagyarázni, miért érzed ezt a másik ember iránt, és miért nem egy harmadik iránt. Ha két embert csak a barátság köt össze és nincs szerelem, sosem fogja megérteni, mitől annyira más az, és mitől olyan nagyon jó.

245. csikil4ny (válaszként erre: 244. - Unom)
2015. dec. 19. 08:56
Szerintem a szerelmet nem lehet összehasonlítani a barátsággal. Két teljesen más dolog....
244. unom (válaszként erre: 242. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 08:53
Nem irigyellek, ha sose voltál még úgy szerelmes, hogy az több volt, mint bármely barátság.
243. csikil4ny (válaszként erre: 237. - Zsarnokság Úrnője)
2015. dec. 19. 08:23

Persze, s így van ez jól. :)


Az az ideális helyzet amikor jó mindkét félnek ez a szituáció, de ha elnyomva érzi magát a férfi, vagy a nő épp ezért nem tud rá felnézni akkor már nagy baj van. Kettős ez a dolog: én pl. szeretem ha én irányítok, de egy "papucsot" nem tudok elviselni, legyen partner a közös döntésekben (az más kérdés, hogy azon meg nekem kell dolgozzak, hogy ne mindig az én véleményemet akarjam elfogadtatni).

242. csikil4ny (válaszként erre: 239. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 19. 08:18

Nagyon szépen összefoglaltad a lényeget! Ezért nem szeretem a taktikázást egy baráti vagy nem-baráti viszonyban sem.


A szerelem is csak az agy szüleménye, az érzés megvan, de nem a másikba vagyunk szerelmesek, hanem az érzésbe, az általunk kreált másikba - aztán amikor lassan felszáll a rózsaszínű köd ott marad a másik a maga valóságában, amivel nem nagyon tudunk azonosulni. Ezért erősebbek a barátságon alapuló kötődések, mert ott a másikat önvalójában látjuk.


Amikor hallom a "maradjunk csak barátok" szlogent, mindig jön, hogy mosolyogjak: nekem a baráti kötelék valamivel több, mint egy szerelmi történet, a férjemmel sem voltunk "barátok" (pont ez volt a hiba).

241. mosolyka1111 (válaszként erre: 234. - Csikil4ny)
2015. dec. 19. 07:41
Nálunk 22 éve így van a férjemmel. De át kellett vergődnöm addig pár idiótán.
240. grizus (válaszként erre: 239. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 19. 04:48
Te voltál valaha szerelmes?
2015. dec. 19. 02:58

Nagyrészt a nő befolyásolja a férfit és a szexuális vágyait, a finom kis attitűdökkel, amiket anélkül, hogy tudatában lenne kifejezésre juttat.

Valljuk be ma a nemek nem úgy viselkednek, ahogy az elvárt lenne tőlük.

Platón még szépen is fogalmazott. Én inkább úgy írnám, hogy meghasadt a tudat és nincs egység az emberen belül, vagyis egy testen belül.


Elnézést, hogy belekotyogok, de leírom erről a fiú- lány barátkozásról a véleményem.

Elfogulatlanul, de úgy vélem a világban egyfajta szegregált nevelés uralkodik. Ez abból áll, hogy egymástól elkülönítve nevelik a fiúkat és a lányokat. Még csak egymással sem barátkoznak.

Ez azt eredményezi, hogy a 2 nem eltávolodik egymástól, nem értik meg egymást beszédben sem és közös programokban, érdeklődésben sem.

A lányok túlérzékenyek lesznek, a fiúk pedig érzéketlenné válnak. Egyik sem jó.

Szerintem fontos a barátság a 2 nem között, az érdekek nélküli tiszta barátság, amiről csak álmodozik az ember, vagy filmeken látja.

Semmi más nem kell hozzá, csak képzelőerő a kigondoláshoz és tetterő a megvalósításhoz. :)


Ha meg kéne határozni a szerelmet, akkor illúziónak mondanám. Sokan mondják rá, hogy egy olyan csoda, amit csak 2 ember érez. Egy idézetben azt olvasni, hogy félreértés 2 ember között.

A Matrix filmben bárgyúságnak nevezi az ügynök a szerelmet.

Talán csak egy elérhetetlen álom.

Egy szó mindenki fejében mást jelenthet.

238. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 205. - C3daddf13e)
2015. dec. 18. 23:44
Igen a pasik 99,99%-a azért barátkozik egy nővel mert le akar vele feküdni de vannak kivételek. A titka az egésznek hogy előre tisztáztok mindent és úgyis viselkedsz vele mint egy baráttal és nem adsz neki félreérthető jeleket hanem határozottan viselkedsz.
237. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 172. - Csikil4ny)
2015. dec. 18. 23:34
Nem szoktam lesajnálni a papucsokat. Nem vagyunk egyformák, a férfiak sem azok így szép az élet :)
236. csikil4ny (válaszként erre: 235. - C3daddf13e)
2015. dec. 17. 11:15
:D
235. c3daddf13e (válaszként erre: 234. - Csikil4ny)
2015. dec. 17. 10:59
Nem mindig rózsaszínű, sőt, van, hogy egészen sötétlila. És aztán még világosodhat, egész a rózsaszínig. :)))
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook