Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem találok munkát? fórum

Miért nem találok munkát? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. unom (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2020. nov. 11. 19:12

Köszönöm 🙂

Bár a hétfői akciómról a cigány lova jutott eszembe: nem vak az, csak bátor 😃

56. michelle.r (válaszként erre: 54. - Unom)
2020. nov. 11. 18:53
Gratulálok! A szerencse - vagy amit annak nevezünk 🙂, a bátrakat szereti.
55. michelle.r (válaszként erre: 53. - Tinka0613)
2020. nov. 11. 18:52

Egyáltalán nem tűnik butaságnak. Írtam, hogy semmilyen gyári tapasztalatom nincs, tehát simán tévedhetek. Az én szakmámban először a "papír", aztán néhány gyakornoki év, utána kezdhetünk álmodozni vezetői szerepről, vagy komoly fizetésről. Nekem valószínűleg azért volt viszonylag sima az utam, mert nem vagyok kutyaütő a szakmámban - bár valószínűleg vannak jobbak - de a nyelvtudásom nagyon sok előnyt adott.


A sztorid viszont azért tetszik, mert abszolút alátámasztja a véleményemet, miszerint nem minden munkáltató maga az ördög. Még a multik sem.

54. unom
2020. nov. 11. 18:18

Friss tapasztalat:

Hétfőn besokalltam a munkahelyen, szóltam, hogy a héten szabizok, ha gondolják, rugjanak ki.

Holnap kezdek az új helyen, több pénzért, jobb meló 🙂

53. Tinka0613 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2020. nov. 11. 18:02
Többen egyet értettek veled. Sajnálom, hogy ilyen tapasztalatok vannak, ezek szerint nálunk (nyilván nem reklámozom a céget...) mesevilág van. Mert én bizony azt látom magam körül, hogy működik a rendszer. Én is szalag mellett kezdtem, már most gyartástervező vagyok. A közvetlen kollégám (tehát szintén gyártástervező) most diplomázik, és folyamatmérnök lesz. Ja, a cég támogatja a tanulásban, külön segítenek meetingeken a beadandójához anyagot gyűjteni, és folyamat mérnök lesz, amint megvan a diplomája. Ő is a szalag mellől jött ki. A közvetlen feletteseim a szalag mellől lettek ott, ahol vannak, csak 6 év alatt. Az ő főnökük 13 éve van a cégnél, erősen középvezetői, hisz a területünkön lévő 500 emberért felel (a gyári 3000-ből). Ő az én szintemen kezdte. Elnézést, ha mindenki másnak butaságnak tűnt, de ahol én dolgozom, ott ez bizony működik, ez a valóság, és nem a papír számít, hanem a tudás. Nekem sincsen semmilyen speckó képzettségem. (Szoftverüzemeltető vagyok, hobbiból használom az excelt, és szeretek/tudok számolni.) Minden műszakban 60 ember munkavégzését irányítom egy műszak vezetővel együttműködve. Ha fejlődni akarsz fejlődhetsz. Munkaidőn belül tartott angol kurzusokkal, és minden ilyesmivel segítenek.
52. Epresturmix (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2020. nov. 11. 12:57
Elhiszem és dicséretes mindkettő. De nem ez az átlag! :(
51. michelle.r (válaszként erre: 47. - Epresturmix)
2020. nov. 11. 12:55

Nem, nem kell játszani. De ezek az emberek valahonnan hozzák ezt a mentalitást. Valakitől ezt látták, valaki hagyta, hogy ilyenné váljanak.


Nem dicsekedni akarok, mert volt már szavazás a nevelési elveimről 😂, de a 17 éves gyerekem tanulás mellett majdnem ennyit keres, mert megtanult két nyelvet olyan szinten, hogy taníthat. Oké, kapott két másikat ajándékba. És amikor vannak rendezvények, kiállítások, hoszteszkedik. És hiába rinyált, hogy minden osztálytársának van mobilja, nem kapott addig, amíg nem volt szükséges. És akkor sem a legújabb modellt.


Meséltem neked a lányról, aki takarít nálunk. Több, mint kétszer annyit keres, mint amennyiről ez a fórum szól. 17 évesen gyereket szült, akit egyedül nevel. Sokat beszélgetünk, az anyja 20 évesen maradt egyedül két gyerekkel, nem segélyekből nevelte fel.

50. Epresturmix (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2020. nov. 11. 12:55
Öö de! Fontos! :)
49. michelle.r (válaszként erre: 42. - Simple)
2020. nov. 11. 12:43
Keményen bizony. Most 38 évesen lett meg a diplomája, harmadszori nekifutásra. De nem adta fel. És beszédhibás, mégis jól érvényesül egy olyan "szakmában", ahol a dumájából él. Nem is rosszul.
48. michelle.r (válaszként erre: 41. - Timycat)
2020. nov. 11. 12:42
Mivel semmiféle gyári tapasztalatom nincs, könnyen lehet. Sok esetben azért nincs jó vége, mert attól, hogy valaki mászik a szamárlétrán még nem biztos, vannak, vagy be tud szerezni vezetői kompetenciákat. Nyilván előfordul, de ritka. Egy vezetőnek meg nem az a dolga, hogy értsen minden folyamatokat. Elég ha csak átlátja és elég értelmes ahhoz, hogy hallgasson a szakemberekre.
47. Epresturmix (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2020. nov. 11. 11:54

Nincsen benne semmi agyrêm. Mi, te és én egy teljesen más társadalmi réteg vagyunk, ezáltal teljesen más a környezetünkben lévő emberek hozzáâllâsa is. Már meg ne haragudj, tényleg nem bántani akarlak, de az ahol a te világod van, messze van az én átlagemberek világától. Ez tény. Az alapján ahogy megismertelek itt.


A mi világunkban a fiatalok úgy kezdik a mondatot, hogy írok konkrét példát : Juliska megkêrdezi hol dolgozom. Mondom neki, hogy gyárban vagyok gépkezelő, 3 műszakban. Mire Juliska felcsattan, hogy az szarügy. Nem bírná. Majd râtêr a lényegre: oszt mennyit lehet vele keresni? Kínos kérdés, nem szoktam konkrétumot mondani, mivel nem teregetem ki. Juliska azt mondja, nagy mellênnyel: én a 200 at megkapom, de semmit nem kell csinálni, ő éjjel alszik, nem dolgozik az biztos!


Másik példa, nevezzük M.nek. M.felmond nálunk. Sokat kell jönni a pénzért. M.elmegy 160 ezerért dolgozni oda, ahonnan én menekültem. Miért is? Mert bár kevesebb a pénz, de legalább nem kell megszakadni. Mondta. M.nek 1 gyereke van, egyedül neveli, anyukâval, mégsem jó neki a 3 műszak. M.az interneten pasizik és éjszakánként anyuka vigyáz a gyerekêre. Ergo, itt van a kutya elásva. M.gyakran kér tőlem pénzt kölcsön.


Ezek után mit is mondjak? Miért játsszam azt, hogy mindig mindenkivel megêrtő vagyok és lojâlis, amikor nem vagyok? Vannak helyzetek amikor nem. Nem vagyok színész. ;)

2020. nov. 11. 10:23
Az jó, ha te tudol 😂
45. Channa* (válaszként erre: 45. - Ptc)
2020. nov. 11. 10:22
Érdekes hozzászólás...
44. unom (válaszként erre: 43. - _Berry_)
2020. nov. 10. 21:38

Igen, a sógor-komaság gond.

De egyre többször hallom, hogy a felvételnél feladatot kell megoldani, nem papírt kérnek. A nyelvtudást is élesben tesztelik.

43. _Berry_ (válaszként erre: 25. - Unom)
2020. nov. 10. 21:35

Egy fórumon 4 sor alapján nem döntenék arról, hogy valaki alkalmas-e, vagy sem az adott munkára, főleg, hogy nincs is állandó neve és ezáltal több hozzászólása, ami ha lenne, lehet, hogy szakmailag szintén nem mutatná meg, hogy mit tud. Max. emberileg lehetne dönteni az illetőről, hogy a véleményei alapján szívesen dolgozna-e vele valaki, vagy inkább nem.


Nem mondom, hogy valaki mindenképpen jó a szakmájában csak azért, mert van róla papírja, és igen van olyan is, hogy valaki teljesen mást tanul, belekóstol valamibe és utána abba az irányba megy. Viszont azért létezik az a jelenség is, amikor valaki csak azért kerül valahová, mert x ismerőse, de a munkára meg alkalmatlan. Na ilyenkor probléma, hogy aki felveszi az esetleg pont egy rátermett, képzett szakembertől veszi el a lehetőséget.

42. simple (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2020. nov. 10. 20:49
Biztos ő is keményen dolgozott akkor. Ma már ritka az ilyen, aki tesz is valamit, nem csak várja a sült galambot. Szerintem aki elég ambiciózus, az itthon is tud előrelépni.
41. timycat (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2020. nov. 10. 20:48

Szerintem mást gondolsz te középvezetőnek mint Linda.


Nálunk is elképzelhetetlen, hogy valaki szalag mellől fellépjen akár csak irodista munkára. Egyszer-kétszer előfordult, sose volt jó vége, volt hogy a delikvens kérte, hogy ő vissza akar menni "terepre".

40. michelle.r (válaszként erre: 36. - Simple)
2020. nov. 10. 20:41
Szuper! Jó hogy vannak ilyen sztorik is. Nekem is dolgozott egy barátom Londonban, úgy ment ki, hogy alig brekegett valamit, négy év múlva éttermet vezetett, igaz nem azt, ahol kezdett.
39. michelle.r (válaszként erre: 37. - Epresturmix)
2020. nov. 10. 20:40
Van, aki nem ezt szeretné? Bocs, de agyrém, hogy a harmincas éveid elején így vélekedsz a fiatalokról.
38. michelle.r (válaszként erre: 33. - Epresturmix)
2020. nov. 10. 20:37
Életemben nem dolgoztam gyárban, nem vitatkozom. De nekem nem logikus. Azon a területen, ahol én dolgozom, még az is számít, hogy hol diplomázott a delikvens. Vannak egyetemek, ahonnan interjúra sem hívják be.
37. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Channa*)
2020. nov. 10. 20:29
Igen, tudom. Sok pénzt, lehetőleg kevés munkával, tudással akarnak.
36. simple (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2020. nov. 10. 20:25
Én találkoztam ilyen emberrel. Londonban dolgozott egy szállodában, ahol megszálltam, magyar volt ezért kezdtünk beszélgetni, mondta hogy szobalányként kezdte kint, abból felküzdötte magát a szobalányok főnökévé, már csak annyi volt a dolga, hogy ellenőrizte a szobákat, hogy vannak takarítva, és aztán megpályázta az igazgatói széket, sikerrel. Hat év alatt sikerült neki. (ugyanabban a szállodában)
35. unom (válaszként erre: 34. - Channa*)
2020. nov. 10. 20:03
Megint általánosítasz. Ez olyan, mintha valaki azt mondaná, az idősebbek még mindig abból akarnak megélni, amit 20-30 éve tanultak, képtelenek élni az új dolgokkal.
34. Channa* (válaszként erre: 33. - Epresturmix)
2020. nov. 10. 19:59
Ezrét nincs kedve tanulni a fiataloknak és ezért akarnak most és azonnal 500 ezer nettót keresni a nulla tudásukkal...
33. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2020. nov. 10. 19:29

Mich. Most viccelsz? Gyáron belül általában pontosan így működik. Évek óta látom. :)

Nem kell tudás. Ma már simán lehetsz műszakvezető is 1-2 éven belül, aztán mehetsz feljebb. Nem kell semmi extra. A továbbkêpzêsedet megoldja a cég, a többi meg a csáberődön múlik. De Gy.is tudna mesélni a munkahelyêről. Kiből mi lett az évek alatt. :D

Szóval nem kell ezt túlpapìrozni manapság. ;)

32. unom (válaszként erre: 31. - Channa*)
2020. nov. 10. 19:28

Majd... Nem vagyok benne biztos.

Legalábbis abban, hogy az állami felsőoktatásban folytatja.

Tavaly megcsinált egy MIT kurzust online, ami jól jött a munkájához, ne kérdezd, mit y🙂

31. Channa* (válaszként erre: 29. - Unom)
2020. nov. 10. 19:25
Ja, akkor megy tovább, csak azt hagyta abba. Így más!
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2020. nov. 10. 19:24

Nekem van egy ruhaipari szakmunkás végzettségem is, de sosem dolgoztam ebben a szakmámban.

Egyszer láttam egy hirdetést, még nagyon régen, hogy művezetőt keresnek az egyik híres ruhagyárba. Jelentkeztem is és be is hívtak interjúra. Ekkor nekem már volt érettségim, nyelvvizsgám és talán harmadéves voltam a főiskolán.


Azt mondták, hogy nagyon szívesen felvennének művezetőnek, de előtte üljek le 1 évig varrni szalagon...

Vissza kellett utasítanom, mert nem azért tanultam tovább, hogy a gép mellett görnyedjek...ráadásul egyáltalán nem hittem abban, hogy attól lennék jobb vezető, hogy 1 évig náluk nyomom a gépen, amikor én sokkal jobb dolgokat terveztem és varrtam már akkor is, amikor még tanultam, illetve, semmi garancia nem volt arra, hogy 1 év után valóban én lennék a vezető...


Persze, ez még ugye a 90-es évek elején volt, még nem voltam 25 éves, így tuti zavart volna mindenkit a szalagon, hogy odamegyek 24 évesen, szerintük nulla gyakorlattal, nulla munkatapasztalattal és osztom az észt.

Pedig, tényleg alkalmas lettem volna rá a szakmai tudásom alapján...

29. unom (válaszként erre: 26. - Channa*)
2020. nov. 10. 19:21
Igen, valószínűleg más irányba fog továbbmenni.
28. andi6020 (válaszként erre: 19. - Tinka0613)
2020. nov. 10. 19:17
A karrier érdekében mi a micsáért menne el szalag mellé dolgozni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook