Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem szívódik be az arcomon az arckrém? fórum

Miért nem szívódik be az arcomon az arckrém? (beszélgetős fórum)

30. Soufflet (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. jún. 10. 01:50
Nekem is olyan tuneteim voltak, amik hozza nem ertobek seborrheanak is tunhettek. Kaptam egy gomba ellenes sampont, amit a mashol is jelentkezo piros, hamlo boromre is kellett hasznalni, es szepennelmult a korpam es a tobbi is. Most az orromnal van hasonlo. Ha nem mulik el, akkor visszamegyek a dokihoz.
29. libikóka (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 12:39
Elmennék én is másikhoz,,de a körömvirágot tényleg érdemes lenne kipróbálni.
28. Channa* (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 9. 12:34

4 éve van ilyen problémád?

Miért nem mentél másik dokihoz is el?


Én tuti, hogy nem kenegetnék évekig magamra semmit, ha nem oldja meg 1-2 hét alatt azt amire kaptam.


Annak idején hetente írt újabb krémeket a dokim, és a sokadik vált be...

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. jún. 9. 12:30

Még vagy 4 éve.


Akkor egy másik márka hasonló termékeit ajánlotta, de lehet csak azért mert velük van leszerződve? Tele volt reklámanyaggal a rendelő.


Lehet érdemes lenne egy másik orvost felkeresnem.

26. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 8. 07:08

Értelek!


Próbáld ki a körömvirág krémet.

Ne kenőcsöt, hanem krémet!

Hátha segít, és meg is gyógyítja.


És igen, inkább víz alapú, azaz hidratáló krémet vegyél és ne zsírosat, ahogy már írták többen.


Orvosnál jártál már? Olyan, mintha seborrhea lenne, amit leírsz.

25. Soufflet (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 8. 01:26

Ha ilyen tuneted van, erdemes orvoshoz menni. Lehet, hogy gombaellenes sser kell egy ideig (es melle a hidratalas).

Meg erdemes lenne viz bazisu kremet is probalni, lehet, hogy jobb, mint a zsirosak.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2022. jún. 8. 00:23

Itt jó árban vannak a dolgok.

Bilobilt is sikerült 5 ezerért venni az erősebből. Itthon a helyi patikában meg 7-8 ezer alatt nincs az sem.


Persze érte kell menni, de jó hely.


Köszi amúgy a többieknek is a tanácsot. :)

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. jún. 8. 00:21

Sajnos ha nem kenem száraz és hámlik. Különösen az orrom tövében, bajusz, szakáll környékén. Volt már, hogy a száraz bőr olyan volt, mint mikor korpás volt a fejem.


Ez ellen próbálok tenni.

22. Channa* (válaszként erre: 20. - Bichi)
2022. jún. 8. 00:16

Én azért gondolom, hogy elég, mert abba is beletesznek ápolós cuccokat és a fiúk sosem panaszkodnak és nem is látom rajtuk, hogy másra is szükségük lenne.


Télen ha hideg van, akkor szoktak niveát kenni az arcukra, de nyáron nem igen, csak ritkán fényvédős hidratálót, ha nem felejtik el;)

21. Channa* (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
2022. jún. 8. 00:13
Én sokszor arra gyanakszom, hogy ettől a sok vacaktól lesznek a bőrproblémák.
20. Bichi (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. jún. 7. 23:21
Mikor milyet, de a borotválkozó termékek egy igazán dehidtratált, vagy egyéb problémával küzdő bőrnek édes kevés, akkor is, ha az alany pont férfi....
19. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. jún. 7. 21:20
Nem az arc ami a fő hámlós terület korpás szeborreás vőrtiousnál hanem az orr. Ott meg nem borotválják. Egyébként sok férfinak van szüksége krémre, egyre több a vízhiányos bőr náluk is, van akinek meg zsíros és azt kell kezelni. Attól hogy a férjednek, fiadnak ne kell nem azt jelenti másnak sincs rá szüksége.
18. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 7. 18:08

Eucerin 4 ezerért?


Nekem a Nívea illata nagyon tetszik, de reggel is olyan, mintha zsírral kentem volna be.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 7. 17:40

Vegyél gyógyszertári hidratálókrémet. Nedves arcra kend rá. Esetleg panthenol spray-t. Ez utóbbi habos, könnyen felszívódó az állaga.

Szappant ne használj mosakodáshoz, vagy mondjuk babérszappant.

16. globus (válaszként erre: 6. - Alnisa)
2022. jún. 7. 16:40

Nekem a Nivea Soft se szívódik fel. Bekenem, egy óra múlva letörlöm szalvétával.

Mással már nem is próbálkozom. Testápolókat sem tudok használni.

15. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 7. 16:09
Nekem a nivea soft vált be.Nem zsíros mégis hidratál.Szerintem férfi is használhatja.
14. Channa* (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
2022. jún. 7. 15:09

De lehet, hogy pont emiatt a krém miatt száradt ki neki a bőre.


Nem vagyok semmi ellen, felőlem mindenki kenjen mindent magára, csak ha problémát okoz, akkor lehet, hogy nem kellene, és enélkül lehet, hogy jobb lenne.

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Bichi)
2022. jún. 7. 15:06

És milyet?


Nem arról van szó, hogy manapság elfogadott e vagy sem, hanem arról, hogy felesleges, mert a borotválkozó cuccok pont elegendőek a bőrápolásra.


A fiam ken a szakállára is valami ápoló cuccot, de ezt is a borotválkozós cuccok közé sorolom.


Soha nem volt 1 pattanásuk sem (a férjemnek nem tudom, hogy előttem volt e;), nem száraz a bőrük, nem miteszeresek, stb...

12. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. jún. 7. 15:02
Hát ha ki van száradva és kellemetlen, akkor miért NE kenné? Nem csak a nők ápolhatják a bőrüket. Ráadásul ha száraz az nem néz ki túl szépen, nem mindenkinek adatott meg a tökéletes problémamentes bőr, legyen az nő vagy férfi.
11. Bichi (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. jún. 7. 15:01
Az én férjem is használ arckrémet, ma már ez tök normális, pedig nem egy mai kakas :)
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2022. jún. 7. 14:45

Pontosan!


Ráadásul a pasiknak a hámlasztás megvan a borotválkozással;)

2022. jún. 7. 14:44

Miért kened az arcodat?


Sem a férjem, sem a fiam nem keni sosem és szép a bőrük, pedig a férjem már nem túl fiatal.


Reggel hidegvízzel meg kell mosni, aztán borotválkozol gondolom, ekkor megy rá a borotva hab, majd utána az arcszesz vagy arczselé vagy valami. Pont elég! Főleg, hogy most meleg van és süt a nap.


Valami magas faktorszámú fényvédő mehet, ha sokat vagy napon, de nem kell túlzásokba esni!

8. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Kacsahercegno)
2022. jún. 7. 14:14
Azért elég komoly különbség van férfi és női bőr között, de persze ez nem azt jelenti hogy csak férfiaknak gyártott krémet lehet használni. A bőrtípusnak megfelelő krém a fontos. De férfiaknak más kell mint a legtöbb nőnek. Sokkal vastagabb a bőrük, zsirosabb is, viszont rugalmasabb, hidratáltabb is, persze van kivétel. Találkoztam már iszonyat vízhiányos érzékeny bőrű férfival is.
7. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 7. 14:10
Elég ha kozmetikushoz mèsz. Ő ajánl a bőrtipusodnak megfelelő krémet. A hàmlás amiatt lehet hogy korpás szeborreás bőrtipusod van. Hidrataló krém kell, nem zsíros. A vizet kell pótolni. Ha túl zsíros krémet használsz pattanások miteszerek lesznek vagy súlyosbodnak mivel a nem zsirhiányos a bőr. De legtöbb embernek kevert bőrtípusa van, így nem is ugyanaz a krem jó mindenhova. Egy szakember ebben tud segíteni. Sok helyen van csak bőr típus diagnosztika is.
6. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 7. 13:45
Nive krémek nekem is nagyon beváltak. Száraz a bőröm, de olajosabb krémtől meg rögtön folyik róla a víz. A niveával nem hámlik a bőröm és nem is fullad meg. Éjszakára szoktam kenni zsírosabb krémet.
2022. jún. 7. 11:35

A "bajszom"ból mondjuk gondolhattam volna, de hallottam már nőtől is hogy tréfásan bajuszként hivatkozik a szája feletti részre, még ha nincs is bajsza :D


Amúgy a férfiaknak is kb. ugyanolyan bőre van mint a nőknek, szóval nincsenek nemhez kötve ezek a termékek. Bár tudom hogy fogkrémből is van külön férfi :D És igen a fényvédő nagyon hasznos, szerintem egy pasinak sem árt ha használja, később leszel ráncos.

2022. jún. 7. 11:29

Férfi vagyok. Bocsi, hogy nem jött le.


Azért is vettem ezt mert, azt írja férfiak is használhatják. :)


Amúgy a fényvédő nem rossz ötlet főleg, hogy egyre több a napos időszak már.

2022. jún. 7. 11:00

Az ilyen sűrűbb állagú krémeknek kell egy kis idő, reggel próbálj valami lightosabbat használni ha rögtön utána sminkelsz. Este meg ne közvetlen lefekvés előtt kend fel, hanem pár órával előtte, hogy ne a párnádon landoljon az egész :)


Ebben amit linkeltél, nincs tejsav (lactic acid)? Mert akkor használj rá fényvédőt is, mert attól is lehet a pirosság.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 7. 09:41
Ajánlom a Nivea Naturally Good krémeket.Szerintem a legjobb,illetve borzasztóan jól hidratálja a bőrt,bármennyit teszel teljesen felszívódik.Nekem kedvenc.
2022. jún. 7. 09:34

Száraz bőr miatt használok krémeket, de egyszerűen ilyen zsíros érzés marad utánuk.

[link]

Most ezt használom. Persze az orrom környékéről meg máshonnan ez a száraz hámlós kellemetlen megjelenés eltűnt, de pl. a bajszom felett még így is olyan piros.


Orvoshoz nem szeretnék menni ilyen miatt, de azért zavaró tud lenni ez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook