Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem szeretik sokan a húsvétot? fórum

Miért nem szeretik sokan a húsvétot? (beszélgetős fórum)


1 2
14. CILUSKA (válaszként erre: 12. - Ildiko0914)
2007. jún. 12. 20:16

Igazad van, a pénz körül forog minden. Nem tudunk már örülni a kis dolgoknak. Ez abból ered, hogy mi még nagy szegénységben éltünk gyermekkorunkban. Amikor mi felnőttek lettünk, mindent meg akartunk adni - és meg is adtunk - a gyermekeinknek, amit mi nem kaptunk meg gyermekkorunkban. Ez a dolog folyamatosan hatványozódik. Az unokák a toronyórát óralánccal is "piti kis ajándék"-nak tartják.

Az a legnagyobb baj, hogy közben elveszett a "lelkizés", a jó kis családi összejövetelek, beszélgetések, stb. Meg az is baj, hogy a családtagok mindig "felüllicitálják" a másikat és lenézik azt aki nem bírja az iramot.

Ezért nem szeretem már a húsvétot és a többi ünnepet sem.

2007. jún. 12. 16:04
Én azért nem szeretem, mert olyankor egyedül vagyok otthon. Ami nem lenne baj, de nem tudok semmibe belefogni, félve attól hogy éppen akkor jön valaki. Így csak unalmasan várok, várok, várok.
2007. ápr. 11. 15:30
Hogy mivel rontottuk el?Sokmindennel, a civilizacioval. Nagyanyaink a maguk egyszerusegeben az unnepre hangolodtak,testuket lelkuket felkeszitettek az unnepre,a bojt az egy tisztitokurat jelentett akkoriban, aminek koze volt a testi lelki megujulasnak,a bojt akkoriban nem egy het volt hanem az egesz nagybojti ido arrol szolt a bojtolesrol, es hat het alatt volt eredmenye a bojtnek, azaz mai szoval elve tisztitokuranak.Mikor ennek mar vege lett akkor bizony elkelt egy kis husi a testnek.Na meg a lelek, rahangolodni az akkor tortentekre, atelni, es megerteni a mondanivalojat, akor mar a feltamadas sem bulinak szamitott, hanem egy lelki oromnek, hogy nem veszuk el.Ma nem errol szol, uzlet az egesz, kirakataink mar elotte egy honappal megtelnek reklamokkal, ami konebbe tegye a dolgodat hogy kiadd a penzt a kezedbol, a locsolasrol, mar nem is beszelek, ma mar az a jo ha minel tobb penzt bezsebel a gyerek, ezert van kozom hozza vagy nincs de ajtorol ajtora jar a kisrac es penz remenyeben locsol.Na ezzel rontunk el mindent mert a penz korul forog a vilag, leragadunk a demonnal.A nagyanyaink koraban levo varazsnak reg vege, akkor elmentek locsolni a keresztmamahoz, szomszedhoz, kaptak egy tojast, egy szelet kalacsot, de lelkileg boldog volt gyerek,ember nep mindenki. Ma mara mindenbol csak a teher maradt, munka utan robotolas a konyhaba, a vegere mar etvagyad sincs, mert elokell allni hisz unnep van, de a lelkedre ido nem marad, na azzal kellene minel tobbet foglalkozni, mert attol vagy boldog, de amig az anyagiakra koncetralunk addig nincs hely a lelki megujulasra- sajnos
2007. márc. 27. 12:38
Én csak azt nem szeretem benne, amikor tök idegen kiskölkök jönnek locsolni, nem a szokás miatt, hanem hogy pénzt kapjanak. Mondjuk én nem szoktam adni, csak a nagyon közeli rokon gyerekenek, ne a pénzért locsoljanak!
2007. márc. 27. 10:26
ez is márcsak a pénzről szól. Ki mennyit gyűjt össze.
2007. márc. 27. 10:24
szeretem az előkészületet, és hogy néhány éve márcsak a párom és a fia locsol meg, de azt is azzal a parfümmel, amit én adok a kezükbe :DDDDDDDD amúgy sose szerettem. Egyébként meg már rég elvesztette a varázsát. Amíg csak tojást kaptak, addig jó volt, de amint már húzta a száját a csokira is... én kész voltam.
8. zolko96 (válaszként erre: 1. - Badonyimariaeva)
2007. márc. 26. 18:58
A büdös kölnikkel+a millió kajával.
2007. márc. 23. 21:24
én minden ünnepet szeretek, főleg a munkaszüneti napokat
2007. márc. 23. 20:15
én például szeretem
5. gkreka (válaszként erre: 3. - H MAYA)
2007. márc. 23. 20:15
szerintem ez tevedes, a halalara emlekezve bojtolnek a hivok es a "bulit" a feltamadasanak megunneplesere tartjak.
4. anngi (válaszként erre: 3. - H MAYA)
2007. márc. 23. 19:36
igazad van Jezus keresztrefeszitese de egyben a feltamadasa is ha jol tudom
2007. márc. 23. 18:27

Tudjátok hogy mi a husvét?

Jézus keresztrefeszitésének az évfordulója.

Mi pedig bulit csináltunk belőle,csak az evésre, ivásra gondolunk

2007. márc. 23. 18:06
szerintem mar egyaltalan nem szol a hagyomanyrol esetleg a sonka es a tojas maradt de mar nem a regi mint a nagyi emlekeibol szarmazo elbeszelesek,fozel sokat jon a csalad ,nagy takaritas munka utan es plusz egesznap kiserd a ferfiakat ki-be mindegyikhez vagj jo pofat mert ,kolega ,barat rokon vagy eppen szomszed ,ismeros telle van vele a hocipom ,igaz ha tehetem legtobbszor elutazom .
2007. márc. 23. 17:55
Szerintetek miért nemszeretik sokan a húsvétot.Ez egy szép népi hagyomány lenne,de valamivel elrontottuk.Mi az?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook