Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért nem mozdul a súlyom lefelé? fórum

Miért nem mozdul a súlyom lefelé? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Réka26 (válaszként erre: 27. - AlBundy)
2012. júl. 3. 06:00

Sziasztok!

Tudnátok nekem is néhány étkezési tanácsot adni. Nekem is stagnál a súlyom egy ideje, viszont elég sokat sportolok. A naplómban írom az étkezést és az edzést is. Előre is köszi! Réka

33. CsillagTM (válaszként erre: 31. - AlBundy)
2012. júl. 2. 13:42
hát igen, az elég nagy hülyeség...
32. CsillagTM (válaszként erre: 30. - AlBundy)
2012. júl. 2. 13:42

világos. mint látod, én sem ültem a s.ggemen, h "áh, a hormonok a hibásak":) mindig vékony voltam, ilyen a "genetikám" (tesóim, szüleim mind ilyenek:)), ezért feltűnő lett, mikor a 172 centihez már 67 kilóra híztam (hasra főleg, de azért combra-fenékre is, h még szebb legyen:)), és bármit tettem, nem tudtam fogyni...úgyhogy utána jártam. aztán gyógyszer, diéta, mozgás (na az mondjuk sajna csak lightosan), és fél év alatt lement 10, aztán újabb egy év alatt olyan 5, szóval most, ahogy írtam, 52 vagyok.

mondjuk nekem választási lehetőségem sincs, hiszen babát szeretnék, amihez meg kell a hormonális egyensúly.

31. AlBundy (válaszként erre: 29. - CsillagTM)
2012. júl. 2. 13:15
Tudom, csak van ez a hülye nézet, hogy este ül az ember és áá olyan éhes vagyok jaj, de már nem kéne enni, najó akkor eszek gyümölcsöt..:D
30. AlBundy (válaszként erre: 28. - CsillagTM)
2012. júl. 2. 13:14

Ilyen szempontból neked biztos több, tapasztalatod van mint érintettnek, csak nem szeretem amikor valaki legyint egyet és elintézi azzal, hogy áá a hormonok miatt vagyok elhízva nincs mit tenni.. Látom téged sem tartott ez vissza.:)

Nyílván van akit érint a probléma (pl: Téged), de közel sem annyian mint akik erre hivatkoznak.

29. CsillagTM (válaszként erre: 27. - AlBundy)
2012. júl. 2. 13:11
a gyors CH kifejezetten jól jön uzsonnára, meg valamennyi tízóraira. a gyümölcs szintén gyors CH...
28. CsillagTM (válaszként erre: 25. - AlBundy)
2012. júl. 2. 13:08

akkor talán jobb, ha utána olvasol.


mint a legtöbb dolgot, ezt is a hormonok szabályozzák. igen, az a nő, akiben túlteng a tesztoszteron, az hasra fog hízni, mint egy pasi. (én ilyen voltam anno, és ilyenek a PCOS-esek, stb.)

ha így vesszük, valóban "alkati" kérdés...

27. AlBundy (válaszként erre: 16. - CsillagTM)
2012. júl. 2. 13:08

Ezzel teljesen egyetértek. Szerintem előbb itt kéne keresni a nyitját nem azonnal dokihoz menni.

Heti 4-5 edzésnél szerintem a ch-t inkább oszd el egyenletesen, edzés után lehet enni gyorsan felszívódó ch-t is. Amúgy egyáltalán nem érdemes! Gyümölcsöt inkább délelőttre ütemezd be. Egyél több fehérjét és a szemét kajákat felejtsd el (croissant). Mondanám, hogy a virslit is, mert az is eleve szemét kajának tekintem, amiben semmi hasznos dolog nincs, de nem mindenki tudja megcsinálni, hogy annyi csirkét, halat vegyen/egyen amennyit kéne.

26. virus2008 (válaszként erre: 1. - 5fb625be5f)
2012. júl. 2. 13:03

Szerintem légy türelmes.Először mindig több megy le az emberről aztán néha néha megáll,vagy éppen izmosodsz is mellette még.


Ha életmódváltással akarsz lefogyni nem megy gyorsan,hanem idő kell hozzá.


Nyugi, ha jól belegondolsz ami felment az sem gyorsan ment fel.Adj időt magadnak, a lényeg ne add fel.

2012. júl. 2. 12:58

Ez leginkább alkat kérdés. Lehet látni alma alkatú nőket is és körte férfiakat, bár az azért valóban ritkább.

Vagy a hasi zsíron a zsigeri zsírt érted? A tipikusan kemény sörhas effekt tényleg inkább férfiaknál jellemző.

24. CsillagTM (válaszként erre: 23. - AlBundy)
2012. júl. 2. 12:54
igen, kérlek, a nők és a férfiak máshogy, máshová híznak. a nők combra-fenékre, a pasik hasra. ez számodra újdonság?:)
23. AlBundy (válaszként erre: 22. - CsillagTM)
2012. júl. 2. 12:39

"a hasi elhízást tipikusan a magas férfihormon szint – teszto.- okozza amúgy"

Én azt hittem, hogy a túl sok megevett kaja..:)

22. CsillagTM (válaszként erre: 21. - 5fb625be5f)
2012. júl. 2. 11:19
Szívesen, sajnos tőlem nem idegen a hormonzavarok „csodás” világa: :( :) Én a helyedben egyébként endokrinológushoz mennék, és nézetnék mindenféle hormont: tesztoszteron, ösztrogén, lh, fsh, progeszteron, prolaktin, és ezeken kívül még terheléses cukor- és inzulinvizsgálatot is kérnék, mert abból látszik, ha van vmi geb@sz. (a hasi elhízást tipikusan a magas férfihormon szint – teszto.- okozza amúgy)
2012. júl. 2. 09:52
Csillag! 5,2 körül szokott lenni a cukrom. Teljesen rendben van. Hát te igazán nem panaszkodhatsz feleslegre! A has tájékon felgyülemlett zsírról nem tudok mit mondani, mert nekem már ezer éve ilyen és eddig sosem gondoltam arra, hogy hormonálisan rakodik inkább oda többlet. De köszönöm az észrevételt és ezzel egyúttal bogarat is ültettél a fülembe és mindenképpen felkeresek egy dietetikust és megbeszélek vele mindent!
20. CsillagTM (válaszként erre: 17. - 5fb625be5f)
2012. júl. 2. 09:38

a többi észrevételemről mit gondolsz?


egyébként a cukrom nekem is jó. (neked mennyi amúgy?). az inzulinom viszont botrányos...ja és 172 cm/52 kg vagyok...

2012. júl. 2. 09:20

Sziasztok!


Szerintem ne aggódj mert elég intenzíven mozogsz szerintem most arról van szó, hogy erősödnek az izmaid és ezért nem látod a mérlegen.

Nekem is 1 hónapig tartott és utána egy hónap alatt 5kg-al mutatott kevesebbet a mérleg.

2012. júl. 1. 22:21
És kb minimum fele annyit eszek az életmódváltás óta.
2012. júl. 1. 22:19
Csakis teljes kiörlésü kenyeret és Update dolgokat eszek és se cukrom se koleszterin szintem nem magas és a pajzsmirigyem is ok. Minden tökéletes.
16. CsillagTM (válaszként erre: 15. - 5fb625be5f)
2012. júl. 1. 20:48

milyen kenyeret eszel? ha fehéret, akkor felejtős...és a cukor, cukros dolgok szintén.


másik: 20 kilónként 1 litert kellene inni (főleg nyáron), szóval te inkább az 5l felé próbálj tendálni.


reggelire a gyümi vagy a tejeskávé, estére pedig a gyümi vagy a joghurt nem annyira jó az inzulin szempontjából. ja és a reggeli kb. a legfontosabb étkezés, azzal alapozod meg a napodat. szerintem 2 szelet teljes kiőrlésű kenyér vajjal, sajttal, felvágottal, mellé zöldséggel ideális indítás, és tuti nem leszel éhes egyhamar utána.

erről jut eszembe, hormonjaid rendben vannak? mert a képeken láttam, h hasra hízol, ami tipikus hormonzavaros kép...lehet, h ha az rendbe jönne, akkor pikk-pakk lefogynál 15-20 kilót...


a heti 4-5 edzés nagyon jó, ahhoz gratulálok!


centikben méred magad amúgy? van, h az ember felváltva fogy kilókban és centikben. és sztem a centik a fontosabbak...


na várj, megtaláltam az egyik napi kajádat:

"8 órakor Reggeli: 1 adag tejeskávé és egy croissant


croissant felejtős (gyorsan felszívódó CH van benne, hamar megéhezel utána), a tej is reggel. mindkettő jól megdobja reggel az inzulinodat...


12 órakor Ebéd: 4 db virsli sajttal és 2 db paradicsom meg 2 kicsi kocka rozsos barnakenyér, 1 pohár tej


ebben meg túl kevés a CH: gyakorlatilag csak a kenyér...


13 órakor: 1 adag tejeskávé

17 órakor: 3 db virsli és 1 db paradicsom

19 órakor: 1 joghurt (light) "


sztem ez se az igazi vacsira...


a mai kajád már jobb. de a "barna kockakenyér" az milyen? csak mert sokszor a barna kenyér ugyanolyan (szar búza)lisztből készül, csak van benne plusz színezék...olyat keress, ami teljes kiőrlésű lisztet tartalmaz nagyobb részt, amit onnan látsz, h a hozzávalóknál legelöl van a tk liszt.

2012. júl. 1. 19:33
Nem eszem keveset szerintem. Néha még úgy érzem, hogy mintha sokat is ennék. Olvasd el a naplóm...szerinted keveset ennék? (CsillagTM)
14. CsillagTM (válaszként erre: 11. - 5fb625be5f)
2012. júl. 1. 18:32

minél több az IZOM rajtad, annál könnyebben fogysz.

még egyszer kérdem: nem eszel túl keveset?

13. Bcicus (válaszként erre: 1. - 5fb625be5f)
2012. júl. 1. 18:11
Én így fogyok fél éves, 4 kg aztán jó ideig semmi aztán megint 4 aztán megint semmi.
2012. júl. 1. 11:23
Ja és azt még elfelejtettem, hogy állok rá nap mint nap a mérlegre mert felesleges. Van hogy csak hetente, van hogy csak kéthetente mérem magam. Nem számolok kalóriákat, a naplómba olvasható hogy mit és mennyit és mikor eszek!
2012. júl. 1. 11:20
Kolli! De írtam, hogy mozgok minden nap. Igyekszem mindenféle edzéstípust beiktatni a hetembe. Heti 1 spinning, 3 vákumgépes séta (hypoxi) és mellette itthon felülések és feszesítő gyakorlatok. Tehát minden nap mozgok! És biciklivel járok dolgozni és mindenhova. Napi minimum 3 liter víz is lecsúszik, erre odafigyelek mióta életmódot váltottam. Nem adom fel, mert egy olyan cél lebeg a szemem előtt ami régi álmom! Csak azt nem értem, hogy szinte 3 hete stagnál a súlyom és azt hittem hogy több súlytöbbletből és zsírpárnából könnyebben ad le az ember mint akin csak pár kiló felesleg van! Annál sokkal büszkébb vagyok minthogy feladjam :-)!
10. CsillagTM (válaszként erre: 1. - 5fb625be5f)
2012. júl. 1. 10:06
lehet, h túl keveset eszel, és a szervezeted elkezdett raktározni...vagy nem jó kajákat.
2012. júl. 1. 09:51
Ja ami még lemaradt, hogy a súlyod a ciklusodtól is függ, hogy milyen közel vagy azokhoz a bizonyos pirosbetűs napokhoz mert akkor is visszatartja a szervezeted. Én azt javasolnám ugyan nem írtad, hogy hányszor méred a súlyodat de havonta 1 alkalmat tűzzél ki célul és mindig ugyan abban az időpontban igyekezz megtenni azt és természetesen meztelenül Én így csinálom és nekem teljesen bevált.
2012. júl. 1. 09:48

Szia!


Nyugi mindent jól csinlsz. Ez az elején tök természetes sőt néha az is előfordul, hogy többet mutat a mérleg alattad pedig te a zsírodból szépen lassan veszítesz csak nő az izmod ami nehezebb a zsírnál. Nem írtad ugyan, hogy mozogsz e de mivel azt írtad teljes életmódót váltottál így feltételezem, hogy igen.

Nekem januárban 1 hónapig tartott ez a stagnálás és most már több mint 10 kg-ot leadta odafigyeléssel és mozgással.

Milyen módszert választottál?

Ha kalóriákat számolsz mennyit eszel?

Elegendő folyadékot iszol? Meg van a napi 2-3 liter ilyen melegben kell annyi.

7. fiabesca (válaszként erre: 1. - 5fb625be5f)
2012. júl. 1. 09:41

Szia!


Én egy pár hete jártam úgy, hogy egyik napról a másikra 3 kg-al mutatott többet a mérleg, pedig nem vittem be sok kalóriát és mozogtam is folyamatosan...azt hittem rosszul látok, de sajnos nem. Többen is mondták, hogy ilyenkor nyáron ez előfordul, mert a szervezet jobban visszatartja a vizet a meleg miatt. Nagyon rosszul esett látni, mert elég nagy visszaesést jelent a dolog, de a lényeg, hogy nem szabad feladni. Nem feltétlenül a mérlegre kell hallgatni, inkább a tükörre meg az ismerősöktől kapott bókokra :) Kitartás :)

2012. júl. 1. 09:37
Tenyleg ne add fel, lehet hogy meg 1-2 het is beletelik, de akkor nagyon boldog leszel, mert a merleg elkezd kevesebb sulyt mutatni, es aztan szepen jo utemben igy is fog maradni egy jo darabig.
5. gatto4 (válaszként erre: 1. - 5fb625be5f)
2012. júl. 1. 09:35

Szia!

Semmiképp ne add fel!!!

Ügyes vagy! Én is hasonló cipőben járok. Nekem is néha megáll a súlycsökkenés (ezeken az időszakokon igyekszem 'gyorsan' átlendülni (most hogy írtátok, a két hét tényleg reális, eddig ezt nem számosítottam)).

Szóval folytasd ahogy eddig, nekem azt is mondták, hogy ne méregessem magam mindig, mert az nem segít. Na nekem pont hogy a gyakori méricskélés segít, mondjuk ilyenkor hogy megáll ilyenkor nem segít, de amikor mindig kicsivel kevesebb, nekem az ad önbizalmat és erőt :)

Szóval csak így tovább, menni fog az!!!!

(írod, hogy minden nap sportolsz: van hogy ami lemegy zsír a helyébe jön izom és ezért nem tudod mérleggel lemérni a változást, ilyenkor célszerű centivel mérni magad, mert abban kijön a csökkenés, a súlyod ténylegesen a zsír-izom csere miatt csak később kezd el lefelé indulni, amikor már nem jön akkora mennyiségű izom a zsír helyett).

Remélem érthető volt és nem akartam okoskodni!

Lényeg hogy mindent bele és ügyes vagy!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook